Автор Тема: По следите на "Японките" в България  (Прочетена 139013 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 03, 2015, 23:31:40
Отговор #200

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
ставаме трима....а съм сигурен, че и други са на това мнение....
+1. Рядко пиша, но редовно чета...глупостите му. Просто е навсякъде! Не че му обръщам внимание, но ми напомня на приказката за латиницата и онези неща по стената... :))

Септември 04, 2015, 13:23:43
Отговор #201

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Маздето е страхотно,просто нямам думи.При Били вехтошаря съм виждал една Мазда,подобна, но не разбрах какъв е модела.Отзад на капака имаше табела Турбо.Колко е Турбо не знам, защото не можахме да отворим капака.Ще потърся някъде снимки ако имам.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Септември 06, 2015, 01:09:17
Отговор #202

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Моделът е RX4 фейслифт от '76 г. а воланът е просто уникален - сякаш изваден от някоя кола отпреди 2-рата световна война :)
http://www.history-of-cars.com/php/mazda/1976-rx4-2door-coupe.php
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 09, 2015, 18:26:15
Отговор #203

Неактивен maro323

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте! Ето нещо и от мен.  :) П.С: Ще се радвам ако някой може да ми каже, какъв модел е този Датсун, защото никъде не го намирам в интернет :)
 

Октомври 09, 2015, 18:36:39
Отговор #204

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Това прилича на Stanza преправена на пикап(даже се загледах дали не е на един колега)

Октомври 09, 2015, 21:52:26
Отговор #205

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Много готини 80-рски японски пикапи има из гръцко. Някой интересувал ли се е за внос? Как е с частите?
we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 12, 2015, 18:22:23
Отговор #206

Неактивен 4ws

  • Публикации: 56
Наистина има огромно количество стари японски пикапи и всякакви други японски моделчета в Гърция. Вносът не е по-различен от друга EU страна, стига цената да те устройва :) Честно казано, колкото пъти съм си говорил на тая тема с "фенове" на японските класики интересът винаги досега е бил по-малък или равен на 0, което всъщност е добре >:D  За части - "ебай" както вика един познат + специализираните групи из фейсбук - място на което май всички гледат малко несериозно, но всъщност най-добрите съвети, най-адекватната помощ при затруднения, и едни от най-читавите ентусиасти съм ги намерил именно във "фейса"  :))

Октомври 14, 2015, 18:29:22
Отговор #207

Неактивен turbotobg

  • Публикации: 174
Един чистокръвен японски янгтаймер  ;D Всъщност това е единствения Галант VR-4 в България и един от малкото в Европа. Още по-интересното е, че е и специалната модификация RS, която освен, че е олекотена, не е била достъпна за обикновения потребител, а е предлагана само и единствено на рали отбори  ;D

Октомври 15, 2015, 04:46:18
Отговор #208

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Един чистокръвен японски янгтаймер...

Страхотна кола! Знае ли се как е попаднала тук. У нас са се подвизавали такива, но като участници в ралитата:
- през 1992-ра победители в 23-то рали "Златни пясъци" са Ервин Вебер и Манфред Хаймер със същия модел (състезателна версия, разбира се). Ето снимки от това рали, направени от колегата Христо Бабачев:
http://gallery.rally-club.bg/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=193438&g2_serialNumber=6
http://gallery.rally-club.bg/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=193363&g2_serialNumber=3

- през 1993-та, на 24-то рали "Златни пясъци" пак участва немски екипаж - Херман Гаснер и Харалд Брок, които завършват на 3-то място: http://gallery.rally-club.bg/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=111744&g2_serialNumber=6
Вижда се и тук:

По-интересното е, че на рали "Сливен" с Mitsubishi Galant VR-4 се подвизава и български екипаж - Николай Николов и Красимир Петров, които са победители тогава.

- през 1994-та Николай Николов и Красимир Петров завършват на девето място в 25-то рали "Златни пясъци" - виждат се тук:

После завършват трети на "Сливен" и четвърти на "Стари столици".

Октомври 15, 2015, 16:12:09
Отговор #209

Неактивен turbotobg

  • Публикации: 174
Това което знам като информация е, че е внесена 1990г. в България  като тренировъчна за наш сливенски състезател. За съжаление точно след като обръщат волана момчето си отива и колата остава при баща му. През всичките тези години бащата нито я продава нито я мърда... За съжаление обаче и той починал преди 2 години и така колата се оказва при сегашния собственик на само 640км пробег  O:-)