Автор Тема: По следите на "Японките" в България  (Прочетена 137668 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 10, 2019, 13:47:24
Отговор #320

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Доста хора мислят, че правим и продаваме , но всъщност за добро или лошо реалността е друга .

Има двама човека , които имат своите зетки от поне 15-20 години - Иван с червения 280 ZX , който имаше и голям мерак за Седрик или Лаурел ,та началото на 2019 та се сдоби и с такава. И Емо със синия 280 ZX , който пък много искаше 300 ZX Z32 Twin turbo та спаси един зарязан такъв (фен е и на американките и всякакви ретро бангии - сега си прави едно дърто камаро и едно бертоне )







От тях се запали Марто през 2012 та някъде и си взе златистия 280 ZX 2+2 . След това през 2014 та си взе оражевия 280 Z .  Не спираше да рови из търговете в щатите и резултата беше още една кола през 2016 та а именно синия 260 Z . Вече тотално запален по класическите японки след известно време преговори се сдоби и с това уникално червено  160 J SSS в края на 2018 та година






Запознах се с Марто през 2012 та на едно ретро рали и след като ме повози бях като обсебен и осъзнах ,че искам Z и ето така се сдобих с моето първо през 2013 та година . през 2016 та се сдобих с втория ми  и настоящ проект 300 zX  .




Асен - мъжа на сестрата на Марто - луд Ситроен фен и голям маниак и педант с каквото и да се занимава се запали и той и си все 260 Z 2+2 ,което в момента е в тотална реставрация.
Естествено тази година не издържа и си взе този 280 ZX Turbo 2 seater




Брат ми пък се запали от моята кола и само година по - късно - 2014 та му намерихме и неговата любов 300 ZX Z32 twin turbo



А Станислав - приятел на Иван израстнал с него и останалите Z маниаци - много добър майстор на купета , занимава се със силно катастрофирали автомобили и разни ретро проекти на клиенти . Освен това той прави купето на Асеновото 260 Z . Голям мераклия на дърто порше от много години , но покрай нас не издържа още повече след като работи по Datsun и оня ден пристигна и неговия личен проект :



Отново тази година пак един от старите приятели на клуба ни наблюдаваше доста време какви ги вършим и накрая избухна с този Datsun роудстър :



Има още поне 5-6 коли от ВАрна и България като цяло ,  които по някакъв начин са свързани с нас и са част от Z point датсун нисан гаража и заедно черпим вдъхновение и идеи и си помагаме та е трудно да кажем колко точно хора се запалиха по тези автомобили.  Всичко до момента е хоби , в което наливаме пари и труд за удоволствие. Няма да е зле наистина ако един ден това хоби започне да ни носи приходи , та бъдещи продажби на някои от машините и естествено закупуване на други такива не е изключена . Сори за дългия пост дано не съм те отегчил.








Юни 11, 2019, 11:17:20
Отговор #321

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Доста хора мислят, че правим и продаваме , но всъщност за добро или лошо реалността е друга .

Има двама човека , които имат своите Зетки от поне 15-20 години - Иван с червения 280 ZX , който имаше и голям мерак за Седрик или Лаурел, та началото на 2019 та се сдоби и с такава. И Емо със синия 280 ZX , който пък много искаше 300 ZX Z32 Twin turbo та спаси един зарязан такъв (фен е и на американките и всякакви ретро бангии - сега си прави едно дърто камаро и едно бертоне )


Лека корекция и допълнения в историческите анали на морската БГ-Зет история.  :D
Иван го има не от 15-20, а от примерно 13-14 години неговия 1982-1983 лифтов червен атмосферен тарга, който всъщност оригинално беше и той син на цвят, като другия Варненски лифтов тарга на Емо.
Преди това, и дълги години, Ивановия беше собственост и внесен в 90-те години, от мой добър познат, друг варненец.
Беше голям фен позната ми и той на Зетки, Борин с трите 280, го беше зарибил и него.

Моя познат обаче го поразглоби синия /както уточних- сега червения/ 280 тарга, едно време за боядисване, пак в оригиналния му тогава син цвят, някъде в началото на Милениума.
В 2003-2004 години обаче, моя познат, както беше 280-ката вече с новата пак синя боя, но поразглобен и с липсващи части, и все още нерегистриран с БГ номера, но с платено мито, го напуска за продаване.

Понеже си виждахме в и в София и по Варна редовно със собственика тогава, той и ми го оферираше редовно, а пускаше му и обяви с снимка, по вестник Беда, и списание Автооказион.
Даже ми предложи, точно в пролетта на 2004 година, да му дам замяна за Датсуна, малко по-новия ми на години, и доста различен като кола от Зетката- 1986 Олдс Калайс Сюприм купе, че му харесваше като кола.
Нямах нищо против, така щях да си събера 2 бройки 280, хем моя не беше тарга.
Но неговия синия беше с липси- при бояджията, или някой друг, бяха останали компа на инжекциона и двете брони, такива работи.
 
Та не ми се даваше регистрирана американка в движение, па ако ще и по-бавна и с предно, срещу нерегистриран Зет не в движение, па ако ще и тарга да беше.
И така се разминах с тоя ЗетХ, за късмет на Иван, хаха...  :))

Беше за съжаление нещо се инвалидизирал собственика, не можеше да кара кола с ръчни, и си купи още докато имаше Зетката, един Бенц 123 автомат. Той затова и ми хареса Олдса да правим бартер, че хем беше купе с 2 врати, хем автомат.
И май в 2005 година го купи Иван от моя познат, и после си го сглоби и пребоядиса в червен.
« Последна редакция: Юни 11, 2019, 11:24:01 от USfan »

Юни 11, 2019, 11:59:05
Отговор #322

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Доста хора мислят, че правим и продаваме , но всъщност за добро или лошо реалността е друга...

Браво, Дидо, много добър поZт! Имате и нови попълнения, раздвижване по гаражите... БРАВО!!!

Юни 11, 2019, 14:02:41
Отговор #323

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
ясна работата, нещата са на фенска основа в случая :) някой ден ще дойда да зяпам с мойта тотално различна кола ( всъщност, не баш - неестествено ниска и широка, надължно разположен редови шестак, задно - не звучи непознато, нали :D  )

Юни 11, 2019, 15:25:34
Отговор #324

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
ясна работата, нещата са на фенска основа в случая :) някой ден ще дойда да зяпам с мойта тотално различна кола ( всъщност, не баш - неестествено ниска и широка, надължно разположен редови шестак, задно - не звучи непознато, нали :D  )

Че добре си дошъл хаха , никак не звучи непознато :D Може би към края на лятото ще сме по - така за разглеждане , сега основно майстори работят по колите из гаражи , а собствениците основно ходят на работа за да плащат хаха .

Люси , благодарско за корекцията !

Роска особено напоследък започнаха да идват нови коли през около два месеца , та стана страшно хаха


Април 03, 2020, 00:50:08
Отговор #325

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Благодарение на колегата Дидо, качвам тук две снимки от него от последните месеци в БГ, преди да бъде обратно към Австрия или Германия реекспортиран, на моя екс 1981 280 ЗетХ.

Първата му снимка е от вида, в който го купих в есента на 1994 год.
Дидовите снимки са последните 2, точно 20 години по късно, от 2014 год. някъде, малко преди да го изнесат.
Преди реекспорта вече е бил регистриран на СА номера, и видимо, напълно реставриран.
Не е- РИП, но един класически Датсун Зет по-малко в БГ, си е тъжничък факт.

Това е колата която имах засега най-дълго, в течение на 18 години, от 1994 до 2012.
Изминах с нея над 27000 км, в течение на 9 години, в периода 1994-2003 година.
Взех я на точно 100 000 км, сертифициран от Нисан представителства в Австрия общ пробег, и я продадох на 127000 и нещо км.   


 













Юни 25, 2020, 21:49:26
Отговор #326

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
изгледах 33 страници и не видях нито една като моята бабичка- Баба Яга - Тойота Терсел 1983 г хетчбек- снимки не мога да кача- трябва регистрация У перник, а аз нямам. Ако някой има желание да помогне мога да пратя снимки на вайбър- що да е просто , като може да е сложно...
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Февруари 09, 2021, 22:25:34
Отговор #327

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Малко да ъпдейтнем темата със снимки на един вече над 20 годишен янгтаймер, че никой не е писал тук от над половин година.

Та, днес на това хубаво слънчево време реших да направя една кабрио разходка с 1999 МХ-5-цата 10-години Аниверсъри Едишън, до автосервиза Кобра 2, намиращ се в комплекса Делта Хил до село кладница.

Не големи поддръжки и ремонти за правене, но неща, които още от лятото бях запланувал да ги направя, като смяна на свещи, масло в ръчните скорости, и смяна тръбите на ауспуфната генерация от изпускателния колектор до средното гърне, от стандартните 2 цола диаметър за 1.6 литра Миата, до 60 мм диаметър.

Всъщност, маслото в скоростите го смених преди няма и 10000 км, когато в 2015 год. с помощта на колегите от Зет Поинт във Варна  :) , смених скоростна кутия.
Но, за всеки случай, а и над 5 години минаха оттогава, реших да го сменя с синтетично АТФ за скорости, каквото от Мазда също оторизират за ползване в техните ръчни кутии в НА и НБ Миати, особено при каране в по-студено време.

Сега вече, с новите фабр. спек свещи и по-отворените на диаметър тръби, Миатата лесно вдига до 7200-7300 оборота, без проблеми.





















































Март 24, 2021, 14:21:09
Отговор #328

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11615892099465824&slink=jh9u6v

Изключително запазен изглеждащ 1984 г. Блубърд японски внос от 90-те!


Юни 18, 2021, 12:45:40
Отговор #329

Неактивен momchililkov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Здравейте, знаете ли за някоя Toyota Corolla Levin/Trueno, която е за продан или е изоставена? Благодаря!