Автор Тема: Шоу Автомобил на годината / Шампион на шампионите  (Прочетена 6456 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 08, 2011, 02:02:15
Прочетена 6456 пъти

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Малко пресни снимки от събитието в зала Армеец, приятно гледане!
http://krankenstein.snimka.bg/automobiles/kola-na-godinata-2011.639344.all
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 08, 2011, 10:25:47
Отговор #1

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Супер! :)Митак, виждам Алпина на Илия Чубриков (френски,с негое учествувал през 1969г. в рали Монте Карло) и репликата на 12
Гордини със самия Ицо Бабачев.Хайде, нека да видим и тебе на такова подобаващо мероприятие, твоя милост и 130 RS-а го заслужват! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 08, 2011, 10:29:18
Отговор #2

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Благодарско за снимките!

Шампионът на "Авто мото ретро клуб Варна" за 2011 - Николай Ковачев с бялото Porsche 924 също е присъствал, което прави чест на организаторите, а и Ники заслужава - железен е!!!

Митак, за колата на Чубриков какво ще разкажеш - как ти се стори, добре ли е направена, знаеш ли кога е купена, от къде... Тя направо си е за отделна тема де - защо не го поканите тук да разкаже, знам че имате връзка с него...?

И друго - да, чакаме те и тебе с RS-ката!

Декември 08, 2011, 19:32:25
Отговор #3

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Ами автомобила на Чубриков е реплика ,но е направен максимално близо до оригинала произведен в Пловдив под №40.Червената плака с № 221 обаче си е оригиналната от ралито
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 09, 2011, 01:27:10
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За съжаление не научих много за историята на този конкретно Алпин, но се вижда, че не е с големите раздувки като на оригинала от началото на 70-те. На мен лично ми е по-интересно каква е съдбата на заводския А 1600, с който е спечелил рали Златни през '71г, а също и на Пежо-то 205 Т16, с което участва на планинско чак до началото на 90-те г.
За шкодата ми 130РС мога да кажа само, че в момента се работи усилено по купето и в най-скоро време като ми остане повечко време за систематизиране на материала смятам да пусна тема за извършената реставрация до момента.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 09, 2011, 08:54:46
Отговор #5

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
За шкодата ми 130РС мога да кажа само, че... като ми остане повечко време за систематизиране на материала смятам да пусна тема за извършената реставрация до момента.

Ухааа, ами аз се надявам по - скоро да ти остане свободно време, че темата ще е уникално интересна (поне за мен).

Относно шоуто - имаш ли снимка на Porsche-то на Ники?

Декември 09, 2011, 22:02:47
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Май са само тези 2-те:


Както се досещаш, заприказвахме се доста с Орлин и той ми обърна специално внимание върху металната плака на Туринг-клуба, която изглежда като да е реплика или реставрирана, но всъщност синът на автомобилен съдия от време оно я е съхранявал в оригиналния вид до сега. Иначе самото "народно" Порше съм го виждал и снимал десетки пъти, затова и не му обърнах голямо внимание.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 10, 2011, 02:36:39
Отговор #7

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
А пък ей на туй нещо с баща ми сме му правили инсталацията, чак се възгордях като видях, че е там.  :))
&feature=youtu.be
Едно клипче с едно от първите паления на мотора, който е Ауди V8

Декември 11, 2011, 12:16:04
Отговор #8

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Не е ли имало някое от бъгитата Багира на търновския шампион Зарьо? Преди 2г беше започнал някакво скромно серийно производство на такива бъгита, а той самия е шампион в този тип състезания навремето ...
« Последна редакция: Декември 11, 2011, 12:18:47 от dan4oteto »

Декември 14, 2011, 10:50:43
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не, общо взето всичко състезателно, що бяха докарали съм го снимал.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.