Автомобили > Японски автомобили

Mitsubishi Lancer 1400 GL 1980

(1/9) > >>

Bellabutterfly:
Здравейте, от скоро се запалих по ретро колите покрай приятеля ми, който си купи Datsun 280 ZX от 1980 г. Тогава се сетих, че баща ми има едно старо Mitsubishi Lancer (произведена 1980 г.), което доста отдавна стои на село. Двигателят и е 1400 cc, 68 к.с., 4 степенна скоростна кутия, задно предаване, бензин. Днес отидохме с приятеля ми да я видим и като си я представих как може да изглежда ако се пооправи вида и доста се запалих. Баща ми каза, че ми я подарява да правя каквото реша с нея.  Цвета е (или поне е бил) тъмнокафяв металик, но когато баща ми я е пребоядисал, цвета се е получил друг. Иначе като я е оставил (през 2005 г.) е била в движение - с работещ двигател, даже и парно  :D Сега видът и не е много цветущ, както ще видите на снимките. Намира се в нашето село, което е на около 65 км от Варна. Мисля, че ако и се сложат прилични гуми (тия, с които е сега са за изхвърляне), ще може да дойде на собствен ход до Варна. Снета е от отчет, но ако се тегли, мисля, че не е проблем. Доста работа има по нея, но се надявам малко по малко да я възстановя. Като цяло ламарините и са запазени, въпреки ръждата, предният капак на места е загнил. Бих искала да чуя Вашите мнения и коментари, така също ще се радвам на вашата помощ по реставрацията. Много се надявам на някой от следващите ретро паради да покажа още един красив японски класически автомобил, който не би трябвало да гние изоставен в селския двор. Ето малко снимки:









didotooo:
Хах ,Мартине радвам се ,че си заразил и приятелката си  :D  Лансера е готина машина и с тия допълнителни фарове ми прилича на рали версията  >:D  Части за него се намират ,спокойно можете да си вземете още една за донор.Измийте я и след като паднат тия лишеи и плевели поникнали по нея ,ще изглежда по-добре  :D  Пък определено ще е атракция по ретро състезанията и май ще е единствената :))  Успех и споделяйте напредъка по колата.

Speeder:
Ааа, страшна находка!

Преди да я измиете , наснимайте всяко мъхче по колата. Много готини снимки се получават.
Така и ще се види от къде се е е тръгнало :)
Успех!

dido1903:
Добре дошла във форума!
Много добро попадение, но какви са тия мъхове и лишеи,наистина?!?!?!?
Жалко,че е толкова занемарена, при положение, че се намира в двор,а не  изоставена на улица .

Дано да успеете,ако ви се занимава,но според мен е тотално загубена тази кола.
Аз за разлика от адаша мисля, че по-добрата идея е да си вземеш запазена от чужбина ако намериш,а тази е добра да остане  за донор.

Обаче,от друга страна,ако имате излишни няколко  (може би около десетина) хиляди лева, ще се радваме да видим резултата.

Успех наистина!

Speeder:
Трябва и една баня, ново масло и газ :)
Ламарините как са и?

Май има задни вежди.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия