Автор Тема: Mitsubishi Lancer 1400 GL 1980  (Прочетена 20734 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 15, 2011, 22:59:52
Отговор #30

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Привет на първата двойка фенове на японското автомобилно изкуство:) и аз да си споделя моето скромно мнение. Имаше една реклама по телевизията, в която едно дяволче казваше купувай, а едно ангелче казваше спестявай. Във вашия случай едно е сигурно - рано или късно ще имате проект(втори освен Датсуна) с който да се занимавате, но наистина премислете добре нещата. Не съм съгласен, че този Лансер е много рядък - произвежда се от 79 до 88 година, виждал съм такива, даже и в момента се продава един в мобилето http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11307467568993509&f1=details - да дизел е, но това може и да е добра възможност. Ако вашия е добре с двигателя, със сигурност ще имате много работа по ламарините, окачването даже и носещите греди отдолу, защото това, че е стоял върху земята поразява по-бързо метала, отколкото ако е бил върху асфалт или бетон. Преди да започнете може да проверите цените и наличностите на части които със сигурност ще Ви трябват:

- окачването - амортисьори, пружини, лагери, спирачни дискове, спирачни цилиндри(цената за моя Датсун за някои от тези части беше доста сериозна понеже в Бг нямаше ) - в най-добрия случай ще Ви заминат поне 500лв
- обслужването на двигателя - задължително маслото на двигателя и скоростната кутия, агренажен ремък ако не е с верига, акумулатор, вероятно е да има проблем и с горивната или водната помпи - от толкова седене може да са с напукани мембрани, последното с което се занимавах бе търсене на нови кабели - пак се оказа, че няма и търсих от други марки - пак си отделете поне 500 дори и да няма сериозни проблеми по двигателя
- купето - преди 3 години цялостно пребоядисване ми излезе сравнително евтино 600 лв, при положение, че известна подготовка направих сам и намерих един пенсиониран бояджия от едно Добричко село, който работеше на половин цена и без камера - така, че планирайте поне 1000 лв, но това е без тенекеджийски работи; и аз като част от колегите мисля, че е по-добре да си намерите втора кола, а вашата да е донор; тенекеджийската работа, може да се окаже наливане на пари в бездънна яма; махнете седалките и огледайте пода, също и отдолу-особено носещите греди
- хубави джанти, работа по интериора и технотест - още 500 лв

така че проекта Ви ще струва от 2500 лв до плюс безкрайност:)

Едно е сигурно, че един път докоснали се до тази магия, няма начин да не го направите един ден. Успех!

Декември 15, 2011, 23:43:55
Отговор #31

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Благодаря ти Ники за детайлното описание на всичко важно и необходимо. Ясно е че пари ще летят, но в каква посока е важно. Оглеждам вече два дена здраво по чуждите форуми и не мога да намеря втора добре запазена на тънка цена, да не забравяме че  и до тук ще трябва да се докара, за което трябва да се приготвят около 1000 лв също (ако е от Западна Европа). Разгледах за части в наши сайтове и намерих калници, преден капак, фарове, мигачи, брони има, продават се и то на сносни цени. По двигателя е добре спецовете да си кажат мнението като го видят, което е също много важно, но баща й каза че е пушка. Интериора - стъкла, табло, конзоли, инструменти и други елементи са запазени и цели, само ме притеснява кората на шофьорската врата е деформирана, също ще иска тапицер и нов мокет но да речем интериора е ясно че и той ще глътне кинти, така също гуми и джанти и изобщо пари ще се дават - да сме живи и здрави само. Започвам да търся платформа и гараж за без пари  O0

Декември 16, 2011, 14:46:32
Отговор #32

Неактивен ivailo76

  • Публикации: 17
    • DragBurgas
Браво,страхотна класика от ралитата със задно ! 2000 Турбо двигателя на Лансера е същия като моя на Стариона. В австралийските форуми гледам доста ги правят и се състезават с тях на писта (2000 Турбо).Но и така е също уникална - на живо само една съм виждал такава.Успех с реставрацията !!!
82' Mitsubishi Starion 2000 Turbo

Декември 16, 2011, 19:38:19
Отговор #33

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 367
Уникален екземпляр пожелавам ви успех със реставрацията и да е видим във най скоро време реставрирана.  :)

Декември 17, 2011, 01:51:34
Отговор #34

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Също доста по-евтино ще излезе,ако вие си правите някои неща. Примерно Марто да се заеме с ходовата част и обслужването на мотора... Моя съвет е наистина преди да предприемете каквото и да е - погледнете я обстойно отдолу ! Миналата седмица ходихме да гледаме за  приятел форд 94_та отвън беше супер ,но отдолу нещо невероятно.... Нямаше здраво място , където да сложим крика...
На снимките не видях заден ляв прозорец... Надявам се да има и да е свален :))) Потвърждавам,че това са доста здрави автомобили и предполагам,че няма да имате проблеми с мотора и кутията,ако са обслужвани редовно.Все пак вижте я дали гори масло ,щото евентуално отваряне на мотора оскъпява доста проекта ,особено ако се ходи по майстори... Лично аз нямаше да успея да подкарам моята,ако не беше баща ми да направи основния ремонт на мотора ,а аз не се бях хванал с работата по купето и окачването... Просто нямаше да ми стигнат финансите :))
Много ще се радвам да имаш късмет и да не се окаже мисия невъзможна! Сигурен съм ,че Марто ще е до теб и ще ти помогне да я върнеш на пътя. Защото това е машина ,която може да ти даде страхотни емоции и е идеална за съботно-неделна разходка:)) Сега се сетих ,че има едно мицу кафяво във Варна,което не се кара,но все още е в доста добро състояние,но пък май е тредиа... От него не пасват ли части? Близки модели са. Между другото за 1200 лв се продава мицу галант в перфектно състояние отвсякъде 1986 модел и е във Варна. Има и обява в мобилето,ако се решите се обадете да ви пратя снимки или да ви заведа направо.   

Декември 17, 2011, 11:32:33
Отговор #35

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Дидо благодаря за съветите, със сигурност част от нещата ще пасват от тия други Мицубишита, но колко все още не мога да знам, аз и за моя Датсун трудно намирам инфо, кои от частите за този модел с какви други модели са идентични. Аз ако разбирах от двигатели нямаше да е проблем, ама хич ме няма в тази област. Отделно вече плащам един гараж, иска ми се и тая да я прибера някъде, но нямам средства да плащам за цяло хале или два гаража. Мислим още и търсим по-изгодните за нас варианти.

Декември 17, 2011, 13:02:20
Отговор #36

Неактивен Bellabutterfly

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Didotoo, има задно стъкло - просто не може да се вдигне заради механизма. Иначе колкото до  двигателя баща ми е доста добър в тази област - все пак е инженер (и успя да направи по един експеримент дизелов двигател от двигателя на жигули  :D ) Та той казва, че с двигателя всичко е наред, само имало някаква тапа, дето се слагала не знам си къде ( аз за разлика от него не разбирам толкова). Освен там на място да видим двигателя с него. Пък като я докараме във Варна ще мислим за останалите неща. Но наистина е кофти да стои там още защото съвсем ще се разяде  :-\

Декември 17, 2011, 15:56:44
Отговор #37

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Вашето Митсубиши има ли характерните за тази марка автомобил бързи и бавни скорости? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 17, 2011, 16:12:53
Отговор #38

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Мисля че няма или поне не разбрах да има такива  :-\

Януари 04, 2012, 20:02:06
Отговор #39

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Наско, чак "първа дама" не се чувствам, по-скоро тепърва прохождаща в областта на ретро автомобилите  :D Иначе тази информация за документите е доста полезна - колата е бракувана за съжаление, ще трябва да минем по сложния вариант. Ама то веднъж да се стигне до там - струва ми се, че това ще е една от лесните задачи. Благодаря ви, момчета за надъхващите думи и съвети - вече съвсем се амбицирах :) Макар, че за един бюджет две ретро коли и две по-съвременни верно ще дойдат малко в повече :D Но като си представя Лансера какъв красавец може да стане и вече ме сърбят ръцете да го карам и да се лиша от някоя и друга рокля в името на идеята :)
Колежке не се предавай лесно.Хубавите работи винаги са истрадани по един или друг начин но после носят много щастие.Гарантирам ти че като направите и изкарате колата и видиш погледите на околните няма да съжалиш за нито една не купена рокля и за нито един грим.В момента стягам три стари трошки потдържам още две такива от който едната е камион издържам син студент и пак не се предавам и съм на върха на щастието макър че не рядко разходите да надхвърлят многократно приходите.Кеф цена няма а човек ако не живее за кефа то по-добре да не се ражда.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.