Автор Тема: 1982-ALFA ROMEO GIULIETTA 1800 на Вагалински  (Прочетена 6775 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 24, 2011, 13:54:35
Отговор #10

Неактивен Vagalinski

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Цъкнете върху снимката за по-голям размер.

Доста стара снимка:



Писта Дракон, Калояново:



Харесва ми да е толкова ниска. Така става с 4 човека в колата :D:



Хмм... 15":



Засега си оставам с 13" :):

Честно казано с удоволсвие бих сложил подобните на моите джанти 14". Но за 15" ми се струва прекалено умряла, а и ще окажа голям тормоз на карета и съединител.


И още някоя произволна снимка:



Отманли край Бургас:



С тази ми е интерсно какво е станало. Някой ако знае да сподели. Продаваше се едно време и собственика каза, че е 2.0.



А тази...                                                                                         Стана така. А сега вече сигурно не съществува. Нея се опитвах да купя.
   

Декември 24, 2011, 21:26:00
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
...
Както вече се спомена колата е ежедневка, когато върви  :D. Често пътува до София и по 1-2 пъти годишно до Бургас. Но не минава повече от 10 000 км годишно. За щастие досега не ме е оставяла на пътя. Прибирала ме е дори с тотално разтекла се глава и смесена вода с масло в радиатора.

Хах, това ме наведе на спомени за проблемите с гарнитурите на 2 от Алфите, които съм карал.
Една служебна 90-тка инжекжия, която имах за каране дадена, преди повече от 15-16 години, на 2 пъти ми избомби тогава, гарнитури на глави.
По онова време, често путувах до Югославия с нея, и въпреки горе-долу приличното ми и умерено каране, тоя номер Алфата го направи и на магистралата за Белград. >:(

В Сърбия няма да повярвате, как един стар чичка майстор ми оправи временно проблема, та да се върна до София.
Прати ме да купя от близката бакалия плик с 5 или 6 сурови яйца. O:-)
След което ги счупи, отцеди жълтъка, а белтъка го изля в охладителната система. :))

Пуснахме мотора да работи, изчакахме 10-15 мин да загрее, и хоп, белтъка леко се показа, просто съвсем мимимално отстрани на главата, кудето имаше лек теч, и там си изсъхна.
Теча се запуши с втвърдения белтък, и колата мина над 180 км, докато я докарам до София.
Направо не е истина, ама стана тоя номер с яйцата. ;D

Години по-късно, като си взех ГТВ-то, то пак беше двулитров мотор, ама карбурация, на 1-то по сериозно ръчкане изпляска гарнитурата, между примерно 3- и 4 цилиндър, и взе да влиза вода в единия от тях.
А и между другото, стария собственик, като ми даде и резервните части към колата, открих и 3-4 броя сменяни стари изпляскани гарнитури, сменени само в диапазон от 3-4 години каране. O0

Но, това не ме уплаши, заех се сам да оправям главата, и послушах един пич заклет Алфист, приятел на нашия Пешо Панов, и след слагането на новата гарнитура, натегнах с 10-15% повече всички шпилки на главата, които бяха с по-голяма дължина.  ;)

Защото има на 4 цил блок май 1-2 броя шпилки, които бяха по-къси, и ако се пренатегнат, ще се изскубнат от алуминиевия блок.
И така, с по-натегната глава, ГТВ-то издържа още 1-2 години ръчки перманентно на 6-6500 оборота при ускорение, без да прави повече такива проблеми. :)

Декември 26, 2011, 19:26:14
Отговор #12

Неактивен Vagalinski

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Ха-ха. Това с яйцата е полезно за закъсали хора, щом действа.
Иначе при мен причината за теча си беше прегряване.