Автор Тема: Американките на USfan  (Прочетена 82310 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 14, 2011, 11:49:52
Прочетена 82310 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Супер снимка ,браво!
На Пешо понтито последно го видях на една снимка (от филмовата продукция ) със страхотна боя и предна маска на спрей.Тоест почти завършена  :D Той да пуска снимки ,щото не се сдържам вече и аз ще ги пусна вместо него :))

пп.А на теб няма да ти проговоря повече ,задето продаде очуканата птица  :))  Цялата ти тема изчетох като книга и накрая разбрах ,че е заминал :D
Haha, ami prinudih se da q prodam, stoto ot qko driftove, mu scupih bukvalno na 2 zadnia most. >:D
A i nqkakuv fen, jena mu li sum ***, tushata li, hahah, de da znam,  :-* pred nas i schupi edna nost prednoto i zadnoto stuklo s golqm bordur.
Ili puk mu se prividqlo Pontito na Ferrari, ta e zavidql.... O0
Ta zadniq jam uspqh da go namerq, ama preden, vse oste novia sobstwenik ne e nameril nov po firmite v BG. A i imashe dosta raboti Pontito za pravene.
Puk inad 5 godini shatastlivo si go imah, i karah, kogato vurveshe de. :D
Ti ako za budehste si meraklia za TransAm, ne se bezpokoj, ste ti namerim s Peshko edin ugleden, i na umerena zena. :))

Ajde az ne se sdurjah, eto edna snimka na moia bivshiq, s oste neboqdisanata, no smenena predna bronq. ))


Хаха, ами принудих се да я продам щото от яко дрифтове му чупих буквално на 2 задния мост >:D
А и някакъв фен, жена му ли съм ***, тъщата ли, хаха, де да знам, :-* пред нас и счупи една нощ предното и задното стъкло с голям бордюр.
Или пък му се привидяло Понтито на Ферари та е завидял...O0
Та задния джам успях да го намеря, ама преден все още новия собственик не е намерил нов по фирмите в БГ. А имаше и доста работи по Понтито за правене.
Пък и над 5 години щастливо си го имах и карах, когато вървеше де. :D
Ти ако за бъдеще си мераклия на ТрансАМ, не се безпокой, ще ти намерим с Пешко един угледен и на умерена цена :))

Айде аз не се сдържах, ето една снимка на моя бившия, с още небоядисаната, но сменена предна броня :))
« Последна редакция: Декември 26, 2011, 10:59:08 от Speeder »

Декември 15, 2011, 20:42:13
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ami, moito krasivo Ponti beshe bazovata TransAm versiq, s 5 litrov monoinjekciq osmak, sus 170 bodri koncheta moshnost.
I avtomatcni skorosti.
Samo dopredi nqkolko godini, po putishtata na BG oste se turkalqha nqkolko ugledni tTransAmi ot tazi 3-ta generaziq, no izvednuj poumrqha wsickite... ;D

Hm, moje bi trqbva da se napravi edn \a otdelna rubrika s bivshite ni koli, i tam da se slagat po interesnite modeli, lkolito razni fenove sme imali.
Konkretno tova Ponti, go kupih v nacaloto na 2006, a s priskurbie  ^-^  go prodadoh sega prez proletta.
V momenta e otnovo v dobro zdrave, i v dvijenie, no ne e za snimki, zastoto ima nakachuleni ponego oste paneli s razlicni zvetove, a i predniq jam e za smqna.
Novia sobstvenik kato go boqdisa, ste mu kacha pak snimki tuk.

Predi toq Trans Am, imah oste po rqduk Firebird. Pak beshe 8 zilindrov, nos rucni skorosti, versiq Formula, i cheren na cwqt.
Nego go imah po kratko vreme, ot 2003 do kraq na 2005. :)
A Transceto kogato go karah, po prinzip go durjah v garaj.
No kogato puk ne go polzvah, edna dve zimi, poradi lipsa na mqsto, izkara za sujalenie i ulicna Mariika.
No, amerikanska lamarina, za 20 i plus godisna kola, model e 1989, niamashe i poluh ot rujdi.


Ами, мойто красиво Понти беше базовата ТрансАм версия, с 5 литров монойнжекция осмак, със 170 бодри кончета мошност.
И автоматцни скорости.
Само допреди няколко години, по пътищата на БГ още се търкаляха няколко угледни тТрансАми от тази 3-та генеразия, но изведнъж поумряха всичките...

Хм, може би трябва да се направи едн \а отделна рубрика с бившите ни коли, и там да се слагат по интересните модели, лколито разни фенове сме имали.
Конкретно това Понти, го купих в началото на 2006, а с прискърбие    го продадох сега през пролетта.
В момента е отново в добро здраве, и в движение, но не е за снимки, защото има накачулени понего още панели с различни цветове, а и предния ям е за смяна.
Новия собственик като го боядиса, ще му кача пак снимки тук.

Преди тоя Транс Am, имах още по рядък Фиребирд. Пак беше 8 жилиндров, нос руцни скорости, версия Формула, и черен на цвят.
Него го имах по кратко време, от 2003 до края на 2005.
А Трансцето когато го карах, по принцип го държах в гараж.
Но когато пък не го ползвах, една две зими, поради липса на място, изкара за съжаление и улицна Марийка.
Но, американска ламарина, за 20 и плюс годисна кола, модел е 1989, нямаше и полъх от ружди.
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 11:12:38 от dido1903 »

Декември 16, 2011, 14:36:44
Отговор #2

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Вуйче твоята птица много ме радваше  :D
Притежаваше един собствен чар ще се радвам да я видим как изглежда след новата боя ;)
Защо не пуснеш и другите ти Американки в една тема или по отделно  ::)
Classic Cars

Декември 16, 2011, 22:48:18
Отговор #3

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
Е ЧЕ КАК ТЕМАТА ЩЕ БЪДЕ- моите бивши американки и поамериканчени европейки ;D ;D

Декември 17, 2011, 00:28:24
Отговор #4

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хаха ами разбира се ,че такова трябва да и е името :)))  И мене много ме кефи тоя Транс ам ,направо като ти четох темата се привързах към него и накрая като писа че е продаден ,все едно главния герой умря :))) Ама щом не е заеб@н да гние на някой улица ...спокоен съм :d
Аз ,че съм мераклия е ясно :) От малък това ми е нещо като мечта :d Помня навремето гледах файърбърда по турбо картинки и списания. Няма да забравя когато видях за първи път такава в един летен ден до плажа... Ей тоя капак като на Краз ми се стори:)) обикаляхме с брат ми около нея и не можех да повярвам,че я виждам на живо най после :)) Сигурно съм бил на 11-12  години тогава,а брат ми на 7-8 .Той е болен на тема файърбърд и се е зарекъл да си вземе .Но понеже заминава за Германия скоро ,а аз оставам студент тука - по -вероятно е той да си купи първи :)))   
« Последна редакция: Декември 17, 2011, 00:35:33 от didotooo »

Декември 17, 2011, 13:11:55
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами да, ще направя една темичка с бившите ми по интересни коли, ама ще трябва първо да синтезирам по-интересни и хубави снимки, защото в УСА Форума, съм ги напускал кесим, и поразхвърляни.

Ами аз, защото съм по-стар от вас, хахах, по ТрансАмите се запалих покрай снимката на един 1978 модел, червен със златни джанти, от дъфките БиБиб.
Пък и по онова време, гледах филма Шофйорът, и много ме заплени тая кола.
В Шофйора имаше една кафяв базов файърбърд от 1977, и един сребрист ТрансАм, на лошите, :)) от май 1975-76 моделни години.

Години по късно, някъде края на 90-те, бях много близо до купуване на единствения друг в движение освен Пешовия в София ТрансАм 2 ген, един стребрист, 1977 модел, с 6.6 мотор.
Той беше на същите братя, които окепазиха Мустанга 1968, в съседната тема. >:D
Но по онова време, имах един Капри 2300 ГТ, една рядка Сиерка ХР4и, както и партийно с един приятел, една Алфичка 1,6 Спидер.

Така че тоя Транс сребристия, малко остана на заден план, понеже се разминахме със собственика в цената, макар и малко де. За 500 или 1000 сегашни лева ни се разминавах позициите.
Н ТрансАма му искаха 7000. Пък аз им давах 6, или нещо такова.
Те тия двамата брятя, Мустанга 1968 им модел, оня с Хонда спойлера,  O:-)  даже го даваха още по евтино от Транса.
Продаваха го за 3000 марки точно, ама имаше доста да се прсави, пък и мотора му беше изваден.

После, някъде около 2000 година, сегашния Врачански, тогава бивш пернишки 1973 ТраНС, МОЖЕХ ДА ГО ВЗЕМА ДОСТА ЕВТИНО, ЗА ОКОЛО 2000 ЛВ. :)
Но, и Софийския, и особено Пернишкия, бяха позагнили, криви, за боя, а пък на Пернишкия и мотора нещо не работеше.

Иначе, РЕТРОСПЕКТИВНО ПОГЛЕДНАТО, СЕГАШНИЯ ВРАЧАНСКИ БЕШЕ ПО ДОБРА СДЕЛКА, ВЪПРЕКИ ПРОБЛЕМА С МОТОРА, ЗАЩОТО ХЕМ БЕШЕ МНОГО ЕВТИН НА ЦЕНА, ХЕМ Е ПО-ЦЕНЕН, И ПО-КРАСИВ ЗА МЕН, ОТ ВЕРСИИТЕ КАТО ПЕШОВИЯ-1979 модел, И СРЕБРИСТИЯ-1977 модел.

Как да е, с 2 ген Транс не се сдобих, но за сметка на това, през 2003 година купих много хубав, само на 39000 мили оригинален пробег, рядка версия Файърбърд Формула, при това черен. :D
Даже още имаше найлони останали, по малките имплантати с плат на вратите. :)
Колата я взех от 1-ви собственици в БГ, купили я през 1990, от тогавашния нов официален вносител на ГМ за БГ- Транскомекс.

Та, в тая 3-ген се влюбих, откакто, като бях на море с нашите през средата на 80-те, едни румънци идваха на Албена, с такъв черен Файърбърд.
За 1 месец седене на курорта, тия румънци, покрай и тая кола, направо нае..аха половината мацки тогава по Златните и Албена. O:-)

Леле, като космически кораб ми изглеждаше тогава. :))
Пък и такава черна птица гледах на видео по разни презаписани серии от актуалния тогава сериал Найт Райдър. Там правеше някви луди каскади с него Дейвид Хаселхоф. :))
Но колата беше там в серияла, от 1-та версия Транс Ам на 3 ген, и имаше отвратителни аеротасове вместо лети джанти.

Докато моята Формула, беше диларово поръчана, със спицовидните златни джанти, иначе серийно поставяни само на версията ГТА.
Ето ималко снимки.
На последната снимка, съм снимал километража, как колата прави 44444 мили. :D

Декември 18, 2011, 18:25:45
Отговор #6

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Хахахахха :) ноо яки снимки Люси птицата е супер,а сина ти колко е малък на тия снимки :) защо ми прилича на тая която сега продават в мобилето (Люлинската) птица !
Същата ли е колата или се бъркам ?
имаше още една 3-та генерация птица пак черна но беше в Благоев град мисля.
Много красива кола  >:D >:D >:D
Classic Cars

Декември 19, 2011, 15:40:59
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ахаха, дфа, сина ми като взех черния, беше на 2 год и половина възраст. Тия снимки от морето с него, са правени на Златните.
На тях сина ми вече е на 3 години, това през 1994.
Там спечелих с Понтито, едно 3-то място на Конкурса по елегантност във Варна, в категорията Янгтаймери.
Не бях с най добрата боя, сред множеството Минита и Алфи и Фиати в тая категория, ама със сигурност бях с най-оригиналната на състояние, и на най малък пробег кола, от тия между 10 и 30 годишни на производство.
Така че си заслужих шишето с автошампона, и касата бира, хахах. :D

Хм, ами Люлинската птица е направо близнак на моя, и на пробег, и на състояние, ама не е тази. :))
Люлинския беше преди в Западен парк, пак е 5 литрова Формула версия, не ТрансАм, но е с автомат, а не с ръчни скорости като моя.
Люлинския е и със стандартните турбинни Понтиакови джанти, онези сребристите, с черните диагонални шлици.
Иначе и двете ни бяха тарги, с еднакви сив плюш салони.

То, черни птици 3 ген има много, вкл и Благоевградския черния, ама повечето са със шестаци мотори, а не с осмаци.
Иначе в Благоевград има един червен ТрансАм, ама той е с регистрация на ТрансСпорт. ;D

Декември 22, 2011, 20:13:48
Отговор #8

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
в далечната 1997г. аз с жена ми.    /тогава бях на 29г./ толкова много спомени и толкова кеф с тая кола съм преживял.
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 20:16:44 от pavel.velev »
 

Декември 22, 2011, 20:32:59
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, много интересни снимки!
Няма човек да останал нещастен, от каране на американски осмак. :)
Умножаваме се феновете на черните птици... ;D
Като гледам капака, с асиметричната издувка, и товоятя ли е била 5 литоровата моноинжекция мотор, или е била карбураторна?
А какво ли е станал ос нея, знаеш ли къде е сега?