Автор Тема: Американките на USfan  (Прочетена 82308 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 22, 2011, 20:44:37
Отговор #10

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
беше карбуратор v8 ,много преживях с него, с много американски откачалки се запознах покрай  него /Стоян от Орландовци, Кобрата от Горна Баня все луди глави............................сега не знам дали е жива , последно един моторджия е правеше , но това е информация от 2005г.
 

Декември 22, 2011, 21:03:07
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами аз със сина на Жоро Кобрата, малката Кобра- Сашо, и сега се виждам редовно. :)
Пролетта ходихме с него, заедно до Англия, да му докараме е тоя Линкълн мАРК 8, КОЙТО ТОЙ СИ ИЗБРА И СИ КУПИ.
За сега колата върви без грешка.
Ей ме тука с нея. :D
А ей го и него, този подострения, хахах!
Малко е надебелял, откакто го помниш, отпреди една дузина години.
А СТАРИЯ мУСТАНГ кОБРА 2, от баща му, СЕГА Е РАЗКОСТЕН ОЩЕ, ЗА КъРПЕНЕ И БОЯДИСВАНЕ.

Декември 22, 2011, 21:13:53
Отговор #12

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
аз май познавам дядо ти ./ запознаха ме с него, той не ме помни /тогава реставрираха бял мустанг 1 с сини ленти или бъркам .
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 21:29:29 от pavel.velev »
 

Декември 22, 2011, 22:58:37
Отговор #13

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
 ??? ??? ??? много добър браво ........да бе къде ли е сега тая  Кола

Декември 23, 2011, 20:47:10
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
аз май познавам дядо ти ./ запознаха ме с него, той не ме помни /тогава реставрираха бял мустанг 1 с сини ленти или бъркам .
Хаха, не бе не, ти ме бъркаш със сина на Жоро Кобрата- Сашо.
 Значи този на снимката седналия в Линкълна е Сашо, дето е леко късо подстриган, и има тарикатски вид. O0
А аз съм тозис плешивата глава, :)) дето съм прав отвън на Линкълна, на другата снимка...

А човека с бялата коса дето имаш предвид, който мислиш че му е дядо, това е баща му- старата Кобра.
 Викат им семейство Кобри, и на сервиза- сервиз Кобра, от стария бял Мустанг Кобра 2, дето си имат още от бай Тошове време.
 Ето това е Мустанга им.
Малката кобра- сина, го кара тук.
Ама както казах, сега е разкостен за кърпене и боядисване.

Декември 23, 2011, 21:11:20
Отговор #15

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Ех Вуйче, вуйче..., какъв мераклия му бях на червения ти Транс ам.
Толкова време навивах съпругата ми да го земем..., ама На.
Все си виках, като се прибираме в Бг на почивка, ще минем при теб в София, да се видим и да "пазарим" Транс-а...
Ама пуст късмет , дет му се вика... ::)
П.С. В тоя ред на мисли,
 Кажи вуйче, какво стана с оня врачанския Понтиак (Файрбърд) синия??? От 79 год. май беше...
Поздрави
- Марто
spectemur acendo

Декември 23, 2011, 21:14:20
Отговор #16

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аа, Марти, ами седи Врачанския, той е май 1972-73 модел, ама му иска Иво собственика, луди кинти, та и ще продължи да си седи.

??? ??? ??? много добър браво ........да бе къде ли е сега тая  Кола
Ами моята Формула ли?
Не ми се продаваше въобще, защото беше много нова на състояние.
Ама през 2005, много се бях мераклисал да купувам един пресно реставриран Мустанг кабрио, ГТ 5.0 версия, при това с ръчни скорости, 1987 модел, от автокъща А2.
Черния Мустанг по-стария ми, дето и досега си го пазя, и го знаете някои.

И понеже бая пари не ми достигаха за него, ми се наложи да се разделя с хубавото ми Понтиаче.
Ами като пуснах обявата, направо на 3-я ден дойде един фен с 3 литрова Тойота Супра, да го гледа.
Повозих го аз на як дрифт малко така, да го впечатля.  ::)
Хареса му колата, не съм и го лъгал за разните дребни дефекти, които имаше.

Още го помня, дойде гол до кръста, само по къси гащи, беше лятото. :D
та селд като видя колата, даде капаро, и каза, на другия ден, че ще носи парите.
даже не се и пазари много.
и на другия ден пича идва, с една убийствена висока мургава мацка с него.  :P
Имаха май и дъщеричка, нещо такова.
Вика ми, това е жена ми, водя и нея, да го види, защото аз без нея нищо не предприемам.

Тя ми хареса Понтито, и му казва- Айде, плащай го.
и пича, пак беше гол до кръста, хахах,  O0ама отгоре на голо беше наметнал едно кожено яке, та пича бръкна, и извади изотвътре един сноп пари, увити с вестник. ;)
 Плати ми за Понтито добра цена  кеш, само помоли да му го закарам до Орландовци, там живееше.

И така, мацката подкара Супрата, а аз и пича зад нея с Понтито.
Ама мацката на всеки завой дрифтеше Супрата здраво. C:-)

Пича вика, нема страшно, едно време сък я обучавал на Ладата 1600 на баща ми. :))
И така, Понтито замина към Орландовци.
Пича имаче казваше, че в Ботевград ли, в Ловеч ли, не го слушах много, имал роднини, и там щял да закара колата времемно, да сия постяга там.
Та такива работи с Понтито ми.
Ама, ама жена му на пича беше страшна мадама, още я помня. ;D

Е още снимки от любимата ми Формула.
А тук на най долната снимка, се вижда 1-та горе долу прилично в движение американска кола, която имах- един Кадилак Флитууд модел 1986.
Казвам първата угледна, хахах, ::) /не че не беше и тя не пълна със скрити дефекти де/,
защото 1-2 броя ударени Корвети преди нея, и едно за кратко купено, и после върнато, доста бито 1969 Камаро кабрио със счупен мотор, и без документи, не ги броя много за коли в движение. O:-)

За Кадилачето си мислех, че съм направил добра сделка, дадох на бартер за него, едно не много стегнато Пежо 405 комби.
Но Кадито се оказа по разхлопано и от Пежото, >:D и някоко месеца по-късно, пак я дадох на бартер, при нейния си собственик обратно, 8)) и срещу част от парите които уж струваше, получих любимия ми, дето още си го пазя, бивш Олдсмобил Кътлас купе, на колегата Венко. :)

Кадилака пък, благодарение на тази сложна врътка, :)) отиде при Венко, където той си го кара щастливо 2-3 години, и хвърли сума пари да го прави.
Как да е, дефектно беше Кадито, ама неземно комфортно и с върха кожен салон, със синя естествена кожа, тапицирана на баклави. :D

А пък тази синята Додж Даутона турбо, беше оригинална Шелби версия.
Сега е при един колега, който има един друг брой Дайтона Шелби, от същата моделна година- 1989, и същия цвят, като моята.
Та сега ги събра близнаци.
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 21:19:56 от USfan »

Декември 23, 2011, 21:25:20
Отговор #17

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Вуйчо майстор на разказа си! Пък може и да не е кратък, все тая!
С интерес се чете, на момента! :)
Само дето май не си писал и поствал снимки за споменатото Камаро кабрио от 69 -та...??
Какво ли се е случило с него? Последно един познат бургазлия - митничар на Калотина -
Ми разправяше през 2010 -та, че бил виждал редовно в Елховския край такова Камаро и ми се кълне , че било 68 ма , 69 -та кабрио...
Да не би да е било твоето ?
spectemur acendo

Декември 23, 2011, 23:14:50
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ми то ниама какво да е друго. Аѕ го вѕех от един Варненец, пролетта на 1993, ѕа мислиа, тоцно 80000 тогавашни лева. :D а
Или около 3000 долара по тогавашниа курс.
Едно лиато се пробвах да го правиа.
Работих тогава на Албена, ама там го дарјах, в гараја на хотел Добруја, да си го правиа.
Но Камарото беше много ѕле, с присадена предница от ТрансАм 1979 модел, и присаден 5 литров мотор, от ниакакво истанбулско такси.
По документи беше на един Цигани от Шумен.
То не го намерих стариа собстњеник ѕа прехвурлиането, и в крајна сметка, в нацалото на 1994 го варнах на Варненеца.
Ама ѕа по малко пари, 60 или 65000 лева ми даде обратно ѕа него. :(
Це сум го бил амориѕирал.
Но беше ориг СС, с церна која и церен отван.
Сега го гледам има му снимки по Нета, цервено.
Сигурно е саштиа.
Ми ниама му снимки.
Доста риадук модел, ама и сега е ѕле реставриран.
Триабва му ориг маска да е намерим и ориг јанти.
Сега е с хромирани јипови, а аѕ го вѕех с Волгови јанти. :)

Декември 24, 2011, 11:52:24
Отговор #19

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами единствено тази снимка имам, не знам кой е правил.
 По нета иначе, май в снимка.БГ, има една поредица от други снимки как това Камаро ходи на бал във Варна.
Снимките от тоя бал не са мнного стари, някуде най-много преди 3--4 години са правени.
И общо взето, се вижда циганската махала на Варна. O0

 А пък преди години, не много време, някъде средата на 90-те, след като го върнах на стария му собственик /той живеше във Варна, до Военна болница, или нещо такова/, се появи филмче за колата по Нова телевизия.
Където вече тя беше пребоядисана червена, и новия собственик, малко мургав такъв, :)) приличаше на циганин, говореше общо взето големи глупости за нея....
С връзки в Нова, това филмче сигурно ще може да се намери от архива и. :)

Абе ако може, да помоля някой от модераторите да оправи тука тоя бъг, не може да се качват снимки сега никакви.
Все едно от каъв формат са файловете. :o