Автор Тема: Американките на USfan  (Прочетена 82317 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 11, 2015, 16:11:24
Отговор #100

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Пешо, ами специално визитката държеше да е по-пълна Маргарит, и ми беше описал в нея като представяне, при това отн. неточно, каквито се беше сетил че имамм или съм имал сегашни или бивши по-интересни коли.
Но аз му казах да я поореже, защото хем не беше точна, хем бе станала половин страница.  :))
Та така, оставихме само варианта за интерес към коли с ентусиастка насоченост. 

Февруари 11, 2016, 00:13:50
Отговор #101

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да ъпдейтнем темата с малко снимки на спящи в разл. конфигурации зимен сън американки, а и някои други.
Джага С-тайп е нова придобивка, но е подходящ за тази тема, понеже на платформа, шаси, мотор, и въобще американка- модела Линкълн ЛС.

Ремонтите и обслв на скоростите на Миата и Джага бяха правени в сервизите на наши колеги- Маздата бе правена с помоща на Мартин Аргиров и Зет ппйнт, а Джага, с помощта на Алесандър Генов и сервиз Кобра 2. Благодарности и на двамата, горещо препоръчвам двата сервиза.
Повче снимки по тези ремонти има в темите им тук във Форума.

























Февруари 11, 2016, 10:17:21
Отговор #102

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Eто малко по'нови снимки, от есента насам, на Станга кабрио, както и на е таиа нова придобивка, пак Фордов дериват Джага С'таип.
Тои е оборудван с наи-ѓолемиа шестак при модела-3 литров 6 мотор, има и по'малки 2.5 и 2.7 литрови.
като раѕликата от Линкална ЛС е че там мотора е само с 211 кониа а тук е форсиран до 238 кониа.
А виждаштото се Порше 911 тарга всаштност не е Карера от 80'те, а по'-ранно СЦ от 70'те, и е на един приател, които преди него имаше и хубаво 90ско 964 кабрио.















Всашност от доста време тарсех са башта ми хубав С'тајп или 90ски ХЈ, да го кара са това триабваше да е автоматик. И след беѕуспешно обикалиане на тукашниа внос, тоѕи се докара отван.
Сега си варви доста добре, ако махнем големиа ѕа само 6 цил мотор расход в градско.



























Февруари 19, 2016, 14:55:43
Отговор #103

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Разрових си тия дни разни документи и литератури за колите ми, и си намерих е тези две стари над 10 годишни статии, писани за някои от тях, във вече отдавна несъществуващи автовестници.
Едната, тази от 2004, е всъщност писана от колегата Петер1978.  :)

Макар в нея да става въпрос за мои бивши, както и тогава настоящи различни, и не само американски коли, слагам я тук, понеже снимките в нея, които Пешо е направил, са на стария ми Понтиак Ф-бърд Формула 305.
Другата пък статия, от 2001 година, която е за бившия ми Датсун 280 ЗетХ, пак я поствам тук, понеже нямам тема за японските ми коли.
Погледнато от дистанцията на времето, а и не само, в статиите има разни лирични отклонения и неточности, като напр. обявената гръмко от автора на статията за Датсуна, негова макс. скорост от 230 км/ч.  :))
Но все пак, мисля че ще са ви интересни текстовете, както и снимките, въпреки недоброто качество на печат.









« Последна редакция: Февруари 19, 2016, 15:02:04 от USfan »

Февруари 19, 2016, 22:53:45
Отговор #104

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Еййй много яка статия ,мерси за споделянето. Следя ти темата редовно  :))

Февруари 23, 2016, 14:24:10
Отговор #105

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Ей и аз си пазя статията, която съм писал за тебе  :D
Даже целия брой на вестника. Доста време мина от тогава.
Даже си спомням кога фалира вестника. Това беше лятото на 2004 г. Отидох на море и като се върнах ми казаха, че няма да излиза повече. Хвана ме яд, защото в него си пишех нещата, които ме интересуваха - за стари коли, основно американски.

Февруари 25, 2016, 13:12:56
Отговор #106

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ха, хубаво е че си пазиш архива.  :D
Такива разнообразни вестници и списания, каквито имаше- АвтоФорум, МоторШоу, вестник Беда, стария Автотруд, разнообразяваха автопресата у нас.
Яд ме че сега у нас има само 3 останали по-основни списания за коли.

От тях най чета Авто-мотор и Спорт, докато Топ Гиър и Аутобилд, нали са на едно /вече пребоядисало се току-що и след втория им фалит/ издателство, станаха от 2-3 години крайно мижави.
На именно тия на еСмедията статиите им са едни и същи във всичките им лейбъли, пък за тънкостта им и липсата на обем и дълбочина на материалите, да не говорим.

Еййй много яка статия ,мерси за споделянето. Следя ти темата редовно  :))

Дидо, радвам се че ти харесват.  :)
Специално на Понтиака Формула имам още много стари снимки, освен качените тук. Трябва да ги сканирам и кача.
Имам много снимки имам от ходения с него от морето и от Конкурсите по елегантност във Варна през 2004 и 2005 дето съм ходил с него.
Там се виждат и доста от колите на по-старите Варненски ретрофенове, които коли вече не ги мяркам да ги вадят по паради и ретроралита.
« Последна редакция: Февруари 25, 2016, 13:23:59 от USfan »

Февруари 25, 2016, 16:58:52
Отговор #107

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Ей Люска, от малък си хубавец! :D

Февруари 25, 2016, 20:34:32
Отговор #108

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
А, хубавец - мАни го тоя грозник.  ;)

Ама ми е приятелче де, та все пак може де се каже че е пич и полововина х 2.   8))

Април 27, 2016, 20:54:25
Отговор #109

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
МАЛКО ДА ЪПДЕЙТНЕМ ТЕМАТА, ама не с моя кола, ами с една нова придобивка на друг член на фамилията, първата ми братовчедка.
Та след като преди 4-5 години ги прилъгах, хаха, нея и мъжа и да си купят Мустанг 1 Ген (има го по назад в темата) сега дойде време и за УС джипка.
Брадчедката, тя живее в Германия в Мюнхен, караше 5 години за ежедневка и за ходене на планина Туарег 3 литров, и бе много доволна.
Е бе, докато по миналата год не си взе гъзарски Рейнж Евок, и не се наигра с него.
От него бе много недоволна, особено и като проходимост на сняг.

Та таман я изчаках да и падне лизинга, и да се отърве от Индо-англо компота, и я бутнах  ;) към втория им след Станга, и по проходим от него разбира се, УС Форд.
След ровене на само класически УС джипки намерихме това- 1979 Гранд Бронко, с 5.8 литра мотор, без грам ръжди от Саут Калифорния.
Само веднъж е боядисван (малко гадно, ама зетя пък харесва черно), на само 86000 оригинални мили е, със сервизна книжка, и само 2 собственици по тайтъл.
Вече пътува по море, след 4 седмици ще е в Мюнхен.
Да видим дали ще има щети от транспорта.
Ето малко снимки от доставчик фирмата. В двора има и други шукар олдтаймери.
 
А на една снимка се вижда на фона на Станга от 1965, и новото всекидневно возило на Братчедката- една Веспа.
Тя всъщност е нова имитация и е с малък мотор, ама за мацка за града става.  :))






















« Последна редакция: Април 27, 2016, 21:07:03 от USfan »