Автор Тема: Американките на USfan  (Прочетена 82322 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 09, 2018, 19:41:36
Отговор #120

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
A ако на ниакои му се намира е от тиа на Хаинес и Чилтон, или друг подобен ремонтен каталог, на Понтиак Ф-бурд или ТрансАм 3 Ген, и му се продава, да пише...  :)



Намира ми се първия, ама не ми е за продаване. ;) Ако не си намериш, мога да ти го дам да си снимаш/сканираш...

Февруари 10, 2018, 14:38:29
Отговор #121

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
E, браво, подсигурил си се.  :)
Благодариа ти, ште ми помогнеш идеално.

Ами ште се стиковаме следваштите месеци, да си копирам 10-20 страници, специално в частта с предното окачване.
Триабва да свалиа целото магаре на моста, та да му оправи 3аварчик един дефект от удар, или направо да го смениа с некое друго непипано магаре.
Имам и ремонтен комплект по предницата, после па да му смениа там втулки и болтове на носачите, и кормилни штанги и т.н.

Февруари 10, 2018, 15:51:36
Отговор #122

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Тук - https://drive.google.com/file/d/1C-quvTMDsv-5VesMMrkwVmBUd22ukSG6/view?usp=sharing качих една книга!
Виж дали ще ти върши работа, ако не - ще проверя,че някъде трябва да имам и книга за firebird 88г.

Февруари 10, 2018, 18:47:06
Отговор #123

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Тук - https://drive.google.com/file/d/1C-quvTMDsv-5VesMMrkwVmBUd22ukSG6/view?usp=sharing качих една книга!
Виж дали ще ти върши работа, ако не - ще проверя,че някъде трябва да имам и книга за firebird 88г.

Благодаря ти, отворих линка, много хубав Сервиз Мануал, оригинален на ГМ.
Сега си го свалих, доста е подробен, с над 1760 страници.
ОК, ако я намериш и не ти трябва, кандидатствам за купуване.  :)

А ако някой има такава или подобна книжка за шофйорска експлоатация на Понтиаци модели- Файърбърд или ТрансАм, моделни години 1982 до 1992, търся за закупуване и нея.

« Последна редакция: Февруари 10, 2018, 19:27:49 от USfan »

Юни 30, 2018, 21:46:29
Отговор #124

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Как са американките колега, има ли някакво развитие по птицата? Разкажи какво става с Фоксбодито, че съм любопитен.
П.П Ако планираш да го разхождаш към Варна лятото пиши едно лично, че са ми голям мерак специално тея Мустанги.

Август 02, 2018, 18:00:10
Отговор #125

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Как са американките колега, има ли някакво развитие по птицата? Разкажи какво става с Фоксбодито, че съм любопитен.
П.П Ако планираш да го разхождаш към Варна лятото пиши едно лично, че са ми голям мерак специално тея Мустанги.

Здрасти, малко късно отговарям, че да има все пак някакво развитие по колите, специално и по Понтиака, което да си заслужава лек ъпдейт на темата.
Иначе има драстични развития като каране, ремонти и обслужвания при някои други мои коли, основно немски.
Но за тях ще постна отделен ъпдейт в темата ми с германките.

Та, моите американки, последните 2-3 години ги карам, даже и тия дето са в движение, отн. малко, покрай занимавките ми и активното каране и на другите ми янгтаймери.
От всичките ми сега налични няколко броя американки, напълно в движение са само Понтиака, Лебарона, и Пробето.
Другите- Олдса и двата Мустанга, макар и перфектни мотори и като цяло добри на субстанция коли, които и съм карал много, имат разни дребни или големи моментни дефекти, които да трябва да се отстраняват в бъдеще.
Понтиака обаче го карам само в махалата, понеже има счупен преден джам, а и отдавна, от 2012 някъде последно, не е имал ГО и преглед. Тия дни обаче пак го раздвижих, че му смених маслата в автомата и диференциала, а и го подготвих да ходя да му правят в Нови Искър евентуално наесен, преден джам по поръчка /понеже от УСА излиза скъпо транспорта, а все не може да се организирам да отида до Истанбул директно един оттам турски да си взема на изгодна цена.
И покрай занимавките с колата, тия дни се хванах да сменям и задните седалки.
Моя салон по принцип си е доста запазен и оригинален, вкл. и предните седалки, но отзад на едното от двете дънни коритца имах голяма дупка от изгорено от цигара, а облегалката пък се беше понацепила отгоре на ръба и от излагане на слънце.
Та един приятил, дето имаше много малко каран 5 литров Ф-бърд, със същияя сив плюшен салон като воя, си тнамери кожен салон, и ми подари стария му комплект седалки.
като цяло са му идеални неговите, имаха само зацапани участъци, които изпрах. Е ги седалките дето ще слагам, още преди прането им. Те вече изсъхнаха, и след почистването станха още по идеални отколкото на тия снимки.

Ето и малко снимки от колата.
Аз съм тук в работен вид пред нея, а човека пък позиращ вътре, е първия ми братовчед, виден архитект, :D който още от преди повече от 10 години, от времето на черната ми Формула, все още се чуди, хубав ТрансАм 2 Ген ли да си купи, или за подобни пари, още по-хубаво поне 6 цил. по-модерно це-клас кабрио.
И докато се чуди, още кара Бе-класата на вече поостарелите си родители.  O:-)

Та така, Понтиака му трябва преден джам и евентуално цялостно боядисване, личат си разликите в отенъците на колата спрямо левия калник и бронята /нея специално я поизравних на цвят току що спрямо основното яркочервено, с помощта на 2 спрея боя/.
Получих мин година от Щатите и резервен комплект чисто стъклени тарги, та сега му ги сложих.
Имам вече за него 2 пълни комплекта тарги- един от плекси модела, с леко напукани плексгласи, и напълно перфектния стъклен от закалено стъкло модел.
Имам за резерва и пълен ремонтен комплект по предницата, вкл. кормилни щанги, силентови втулки и ябълковидни болтове, ама кога ще ги сменям тия работи, не знам.
Сина ми ме разръчка тия дни да правим разни неща по Понтиака, че сега е на 17, и иска след 1-2 години като вземе книжка, да почне да го кара. На мен не ми се ще да му го давам за първа кола, по чисто практични, а и от гледна точка на безопасността съображения.
Все пак Понтито нито има еърбеци, нито спира особено добре. А и ако да е само с базовия 5 литров осмак мотор, ми се вижда отн. бързичка и прекалено дрифтно ориентирана кола за новак шофиор.
Та по отн. на Понтиака, и с и без боядисване в скоро време, не очаквам особени проблеми по него за в бъдеще.

Друга работа е 1987 Мустанга Фокси кабрио.
Седи си вдигнат на станоци в гаража вече повече от над 3 години, понеже му търся на изгодна цена оригиналната за модела ръчна Борг Т-5 скоростна кутия.
И то търся задължително да е Уърлд-клас Спек Пост-1989 ъпгрейднатия на издържане на върт. момент вариант, и то да е свалена или от малко каран Мустанг ГТ, или да е доказуемо рециклирана с фактури от авторитетен сервиз в САЩ, в последните години.
Тоест, малко на Езопов език, общо взето търся- марката- Син Мавриции.
Както съм уточнил назад в темата, имам сега с него 2 отделни кутии, ориг. му, която изремонтирах тук, и една рециклирана в Мексико, която купих от САЩ в 2010 год. Разбираемо, при моето агресивно каране, и БГ-баш майсторския, и Вива Мехико ремонта, издадоха багажите, и сега имам 2 счупени кутии.
Рано или късно, ако бих заделил неограничен бюджет за тоя вид чарк, бих могъл да купя официално рециклирана от форд или от Борг-Уорнър кутия, но това би ми струвало 1800 до 2000 долара, цени към момента. така че, логично, толкова пари не ми се дават за една в крайна сметка, проста кутия.

Чакам и един приятел, колегата Стенли с 60-ските Мустанги и 80ските Кугарир до 2-3 месеца или седмици да си нареже за части един Форд Тъндърбърд турбо, който е с същия Борг Т-5 като на Станга ми,да ми даде кутията му. Стане ли на Станга, ще видим колко ще издържи и тя. Конкретния Т.бърд беше на друг мой приятел, внесен от почти нов В БГ, и много малко каран. Та кутията му би трябвало да е добра.
Но, ще видим, засега кабрио Станга спи дълбок сън в бърлогата си, в близост с една друга мамериканка- 1986 Олдса ми Калаис Суприм купе.

Пробата обаче, върви та се къса, няма счупване тая кола.
Може би заради все пак качестените и японски мотор и скорости /от Мазда мх-6 купе/.
Много съм доволен от нея, тия дни пас си я карах.
Държа я в гаражните места на един приятел, голям фен на американки, така че около нея, както се вижда, винаги има интересни основно спортни, американски коли.

А като каза Варна, мяркаш ли да карат белия фокси Кабрио ГТ... Още преди 10-12 години посъветвах една твоя съгражданка да го купи, че бе харесала моя Станг. Та тя с мъжа и ходи до русе да купи един хубав бял кабрио ГТ, подобен модел на моя, но автомат.
Преди 7-8 години обаче тя го запродава по нашите сайтове, но покрай леките му козметични дефекти и отн високата цена, предполагам още го пази...

































« Последна редакция: Август 02, 2018, 18:51:33 от USfan »

Август 10, 2018, 23:54:30
Отговор #126

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Браво, супер е птицата само наистина само една боя и нов прозорец, пък и с новия салон ще стане уникат. Синът ще е получи истинска мечта за първа кола, ако му го дадеш 8-цилиндровия ТрансАМ. Ако пък не, Пробата предполагам също е опция и то не лоша в тази си ГТ версия и много готин, за мен лично, цвят. Братовчеда бързо го навивай за някоя американка или поне 124-ка кабрио :D . За бялото фокси кабрио помня обяви само, но никога не съм го засичал, ама по спомен доста запазен беше. Разкажи още нещо за него ако се сещаш или за някоя друга Американка по Варненско.

Октомври 09, 2018, 23:42:35
Отговор #127

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами братовчеда, ако и да е приготвил достаъчно пари за нов или почти нов Ц-клас кабрио с не най-малките мотори /тоест, около 50-60000 Евро/, предполагам ще изпадне в шок, ако трябва да даде почти същите пари за 25 годишен кабрио 124, па ако ще и да е сред най-добрите на немския пазар екземпляри, и с 320 мотор. На такива подобни цени за супер състояния на малък пробег 320ки, тия коли вече си подминаха листовите цени като нови от началото на 90-те.

Като цяло, цените на всякакви спортни модели от 80-те и 90-те взеха да скачат, и не само на немските, ами и на американските.
Например, като се хванахме да обсъждаме Фоксита, интересно е да се отбележи, че след като дълго време бяха стагнирали цените, и имаше и в САЩ и в Германия, доста хубави по 7-8000 долара или евро на цена, вече тия времена окончателно отминаха.
Ето долу извадка от най-скъпите продадени Фоксита от търговата къща Барет Джаксън в последно време.

Сериозно хубавите са по 20-30000 долара, а границата от 50000 долара за Фокси, счупи едно кабрио със само 300 мили пробег.
Луда работа.

Трябваше да се напъна да събера пари на варненката в 2010 год, като продаваше нейния, и да го взема и него.
Така щях да имам, от само двата налични сега в БГ бройки версии ГТ 8 цил. Фокси кабриолети, всичките два...  :))
Моя мъжкарски черен с ръчни скорости, и нейния фемининен бял с автоматик. Щяха да са идеална двойка.
Match made in Heaven.  O:-)

https://lmr.com/products/barrett-jackson-fox-body-prices-2018
« Последна редакция: Октомври 09, 2018, 23:46:55 от USfan »

Октомври 13, 2018, 23:06:27
Отговор #128

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Варненското кабрио като го споменахме, и се появи в пространството.
Сигурно въодушевлението от Барет-Джаксъновските цени, :)) най-накрая мина океана, и стигна и до нашето крайбрежие, съдейки по авангардната за БГ цена.
Ето му обявата.

https://www.cars.bg/offer/c2797042

Има доста неточности в хвалбите, в това иначе постно описание.
Че не е единствен в БГ, дори и ако се гледа през призмата точно на ГТ 5.0 версия на кабрио 3 ген. Мустанг, и видимо от наличността само на моята тема тук, е ясно.

Що се касае за оригиналността, козметично поне също е доста променен.
Съдейки по снимките, е със сменян гюрук, и с доста зле направени /видимо по кривите им шевове/ седалки.
Пребоядисани са като минимум абс. всички пластмасови странични престилки, както и двете брони, съдейки по липсата на серийните при ГТ, боядисани върху тях хоризонтални контрастни ленти, които при бяла основна боя, са червени или сини.

И моя е пребоядисван /всъщност, ненужно, през 2005 год, малко преди да го купя, още от стария му собственик/, и е със сменян гюрук, но естествената му кожа в салона е все още абс. оригинална, и не в много лошо състояние.

Най-големия му минус на Варненския обаче, извън леко сватбарския цвят, е наличието на автоматик.
Кръгло около 4/5 от общата продукция на Фокси 5 литрови Мустанги е с автоматици произведена.
съответно, това прави версиите с 5 ръчни скорости Борг Т-5 като моя, доста по-ценени и търсени, от спрямо автоматик еквивалентите.
« Последна редакция: Октомври 13, 2018, 23:12:59 от USfan »

Октомври 14, 2018, 10:40:44
Отговор #129

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Здрасти Люска ,
Коя е земната сила и има ли такава, която да те накара да се задействаш по твоя черен хубавец и догодина да го видим в движение, че даже да ме возиш ? :)