Автор Тема: Американките на USfan  (Прочетена 82414 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 15, 2020, 18:16:49
Отговор #140

Активен USfan

  • Публикации: 10811
И за техническите специалисти и любители ползващи немски език, един много хубав бундес-сайт за всякакви ремонти и обслужвания на 1 и 2 Ген. Проби.

http://www.probewiki.de/Hauptseite

Юли 04, 2021, 14:08:06
Отговор #141

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Някои от моите коли си почиват добре, а други още по-добре, както се вижда.  :))
Но, понеже нещо ми се понатъпкаха гаражите, и най-вече този основния дето най-го ползвам, ще имам нужда от място за още една кола, както и свобода за маневриране на караните коли, трябва да махна поне 1-2 налични американки, от тези дето сега не са в движение.

Съответно, за продаване ще са тия две мои от почти 20 години притежавани американски така нар. персонални купета, модели от 80-те години, а именно, сребристо-черния 1986 Олдсмобил Кътлас Калаис Сюприм, и тюркоазения 1992 Крайслер Лебарон Турбо.

Ето актуални снимки от гаража, както и линкове към обявите им във форума.
Лебарона вече не е гаражен, от известно време е изваден на улицата.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,11081.0.html

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,11077.0.html

















« Последна редакция: Юли 04, 2021, 14:18:57 от USfan »

Юли 04, 2021, 14:21:06
Отговор #142

Активен USfan

  • Публикации: 10811






















Юли 04, 2021, 14:24:17
Отговор #143

Активен USfan

  • Публикации: 10811












Юли 05, 2021, 17:10:54
Отговор #144

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Сега когато си търсих в архива разни снимки на 2-те американки за продаване- Кътласа и Лебарона, изнамерих и едни отдавна забравени снимки, правени от колегата от форума Пешо, и показващи Мустанга ми ГТ кабрио 3 Ген, първия аеромодел от 1987 год, почти веднага след като го купих в късното лято на 2005 год.
През месец Септември 2005 год, след едно връщане от морето, го взех от престижната тогава автокъща А2, и някоя и друга седмица по-късно, минах да видя колегата Пешо.
Той по онова време работеше още във вносителите на Алфа- Милано Моторс, и пред тогавашния им шоурум, увековечи моята нова покупка.

Мустанга тогава го взех в безупречно оригинално състояние, абс. нищо не бе променяно по него спрямо заводския му вид и спек, само с изкл. на пребоядисването на оригиналния Рейвън блек цвят, в черна перла металик, и с поставени нови гуми Фулда Карат, но във фабр. предписания размер 225-60-15.

Разбира се, за да подобря ръчните му скорости, все още търся да купя за него хубава запазена 6-скоростна кутия Борг-Уорнър Т-56 или Тремек Т-6, които са слагани на Мустанги Кобра след 1999 год, и на всички пост-2010 година 5 Ген и нагоре Мустанги.     
Такава кутия задължително трябва да е от Форд апликация, понеже същата кутия, но от Камаро -Файърбърд 4 Ген. напр, няма да ми стане, понеже е с доста различен кожух на амбриажа.

Алтернативно, ще ми свърши работа и Борг Т-5 5-скоростна кутия, ако е от леко ъпгрейднатата пост-Уърлд Клас версия, слагана на всички пост-1994 моделни години 4-Ген Мустанги, вкл. и 6 цилиндровите.
Ако някой четящ тук има такава кутия за продаване на умерена цена, да пише или да звънне на горните телефони от обявите за колите.





« Последна редакция: Юли 05, 2021, 17:35:43 от USfan »

Януари 23, 2022, 23:00:54
Отговор #145

Активен USfan

  • Публикации: 10811
През миналите последни топли дни се хванах да чистя основно салона на 1987 Мустанга ми ГТ кабриолет, като му махнах и стелките, за да пера мокета. И изненада, под банката на задната седалка намерих тази кутия цигари Унстън Лайтс, оригинално американско производство. Цигарите са произведени между 1987 год /когато е направен Мустанга/ и 1991 год, /когато е докаран в БГ/.
Моето предположение че, че най-вероятно са изпуснати зад седалката и забравени там още от първия собственик на Мустанга, който и да е бил той в необятните САЩ.             
Мустангите по принцип са си били работнически спортни коли, така че е повече от възможно човека дето го е купил нов, да е бил млад или отн. млад активен американец, с някоя чисто мъжка професия /поне според разбиранията на 80-те години/, подобна на тази от рекламите на Уинстън цигарите в периода. 
Между другото, като купих колата през лятото на 2005 година, намерих между 2-те предни седалки изпуснати и разни дребни центови и четвърт долари монети, ама не ги запазих, а ги дадох на разни приятели, да си имат дребни, като отиват тогава в САЩ, та за съжаление вече ги нямам тези също на няколко десетилетия възраст сега, монети.

А както се вижда от приложените рекламни стари оригинални 80-ски снимки, таргет групата на пушачи на Уинстън цигари в 80-те години са били Блу-колар здравеняци, като строители на мостове и язовири, дървари, родеосъстезатели, хеликоптерни пилоти, яхтсмени, рибари, алпинисти, и прочее мачота, определено по-изконно американски изглеждащи в периода, от тогава каращите БМВ-тройки млади градски професионалисти- Юпита, така модерни в САЩ също тогава.
От друга страна, киноиндустрията специално чертае леко по-различна картина на каращите тогава нови 8 цил. Фокси Мустанги през края на 80-те и нач. на 90-те години американци. Според филмовите сценарии, значима част тях са или някакви там провинциални престъпници, като Алек Бодуин и Ким Бейсинджър във филма Гетъуей от 1994 год, или полицаи, като Майкъл Дъглас в Първичен инстинкт от 1992 год.
В тези филми и двамата им филмови герои карат идентични ГТ 5.0 8-цил. версии кабриолети като моя, но в други цветове /моя е черен, а техните са мимоза жълт на Алек, и бордо металик на Майкъл/.

Така или иначе, намерения артефакт цигари ми се струва интересен, и ето го тук, както за сравнение, и снимки от рекламните кампании на Уинстън версии олекотени на катран цигари от 80-те години.
Рано или късно, сигурно ще трябва да платя за такса за Марти Делукс репорт за историята на Мустанга ми, като е бил нов и доставен от завода в Диърборн през далечната 1987 година. Това, за да мога да видя със сигурност кой му е бил първия собственик, или до кое представителство на Форд е доставен нов, както и списъка му с екстрите и кодовете и имената на цветовата му гама вътре и вън на моя модел, когато е бил доставен.

Ето тук намерения пакет Уинстън, още си ухае на истински амер. табак от щата Вирджиния.














Януари 23, 2022, 23:10:44
Отговор #146

Активен USfan

  • Публикации: 10811
А това са реклами на Уинстън цигари от 80-те години.
Като се вижда, жени и негри в тях няма  :)) , и тези Уинстъни са си чисто мъжки атрибути, и то за УАСП-мъже само /вкл. и за такива с мустаци, но мустака до края на 80-те си беше модерен/.
Фокусираната към мъже насоченост на тия цигари в 80-те години тогава е интересна, понеже по-рано в Америка, в рекламите на същата марка от 50-те до 70-те години публикувани в медиите, определено се виждат и жени, както специално в 70-те години, също и чернокожи американци.



















Разбира се, освен работници и пилоти, 3-та Ген. Мустанги на Фокс платформа, и то специално във форма на ГТ 5.0 кабриолети, карат и други не по-малко американски изконни типажи, като вездесъщите престъпници и полицаи.








« Последна редакция: Януари 23, 2022, 23:17:33 от USfan »

Януари 24, 2022, 12:59:26
Отговор #147

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Люси, много се кефя на последните ти постове.
По темата за цигарените находки - когато си купих Варшавата през 2008г, в пепелника на гърба на предната седалка имаше останала кой знае от кога угарка от цигара без филтър. Логично, по времето на тия коли почти всеки е пушел. Рядкост е кола, в която да няма жълт таван и характерната миризма на салона. Във въпросната Варшава явно не е пушено активно, а само спорарадично. На всичкото отгоре е карана без калъфи, а както си е с червения салон от завода.
В крайна сметка някакъв бодър мияч ми изхвърли угарката в някакъв момент. Ето, твоя Мустанг не е попадал при такива чевръсти миячи и старата кутия си е останала трийсет и кусур години под седалката.

Януари 24, 2022, 20:48:39
Отговор #148

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мнго интересни постове наистина . Такива дребни на вид детайли , правят цялата история любопитна.

Януари 26, 2022, 17:45:19
Отговор #149

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Радвам се, че ви харесват такива дребни, но времево съответстващи детайли в историите ми около колите.  :)

Интересно, че доста хора в миналото, и също и в БГ, пушеха цигари без филтър, и то без да са били прекалено бедни, понеже от минималната разлика тогава в цените спрямо филтърните цигари, надали е могло да бъдат спестявани сериозни суми.
Например единия ми дядо, който беше лекар по образование, и в по-късните му години работеше като главен санитарен инспектор на комбината в Кремиковци, и в това му качество се возеше на служебна позахабена гърбава М-20 Победа /или пък бе ранна Варшава с тази задница, не ги различавах добре като дете оригинала и лицензията, но бе заоблена отзад/, в по-късните му години от живота, още докато пушеше в 70-те и 80-те години, купуваше основно Родопи без филтър, и рядко Арда, май пак без филтър.

За миячите и миенето, момчетата в бранша са бързаци, така е. ))
Аз откакто още в края на 90-те год. имах щети по кола от мияч /като имах за кратко един тъмносин неметалик код 904 боя Бенц 300ЦЕ с124 купе, на който един мивка-професионалист успя да му прежули при подсушаване боята на покрива с парцал, вероятно преди това хвърлен за миене на бетонния под на мивката, и по този начин събрал допълнителни песъчинки/, вече не гласувам доверие никой да ми мие колите, освен мен.
Дори и да ходя на някоя купешка мивка по принуда понякога, пак търся такава с автомат с монети, та аз да си пръскам и измивам самостоятелно колата.
Иначе за вътрешно миене и чистене, не е толкова драматично да ходи човек по мивки, ама за отвън на колите, леле-мале, у нас поне в тоя бранш си е драма такова обслужване.

Иначе, днеска пак имаше занимавки с моите американки, ама леко неприятни. ))
Лебарона, който от известно време години е улична кола, бяха го докопали фирмата, дето има договор с общината /след като неспазих един 3-месечен срок за махането му от улицата, че нямаше техн. преглед/, та ходихме да го прибираме с колегата Весо от паркинга им до летището.
Как да е, отново си ми е в квартала, този вече изискващ каросерийна реставрация, произведен в много готиния Тиал Блу цвят Лебарон /иначе на мотор, скорости, и салон, си е доста добре/.



« Последна редакция: Януари 26, 2022, 17:49:27 от USfan »