Автор Тема: Американките на USfan  (Прочетена 72047 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 14, 2022, 11:32:44
Отговор #150

Неактивен USfan

• Публикации: 9906
След повече от половин година прекъсване, време малко да обновим темата.
Та, вчера се разходих до Делта Хил, да разгледам някои нови придобивки на наш колега фен на американски коли, собственик там между другото, и на сервиза Кобра-2.
 Сред новозакупените му амер. коли имаше един сребрист 1977 Форд Т-бърд , на само 2000 мили пробег, и един тюркоазен 1979 Линкълн Конти Марк 5, на само 11000 мили пробег. Техни снимки има качени преди месец в темата на Сервиз кобра 2, а по детайлни снимки ще им направя, при някое вадене от гаражите им, и возене.

Освен този сайтсийнг, покарах малко и едната от двете ми американки, дето държа в комплекса- 11992 Пробата ГГ турбо.
Използвах и карането, там майстора на сервиза Сашо, да измие Пробата отвън и отвътре, вкл. и мотора.
За по наблюдателните акцентирам, че нахвърляните по седалките чаршафи и парчета плат не са да крият дефекти по салона :)) , а просто майстора ми с вода и пяна тапицерията по тавана и корите на вратите, та наслагахме чаршафите да не пада водата по плюша на седалките.

Септември 14, 2022, 15:07:15
Отговор #151

Неактивен dido1903

• Глобален модератор
  • Публикации: 3287
Добра баня :)
Люси, аз това съм го мислил за някои коли.
Няма ли опасност от навлизане на вода в някои агрегати, които са чувствителни към мокрене?

Септември 14, 2022, 15:52:34
Отговор #152

Неактивен USfan

А, благодаря!
Пробата специално, от Май месец не беше мита, ама и не беше карана оттогава.
Та, да, Дидо, има опасност от непаления после, и прочее драми.
Проблема е най-вече при коли с конвенционални запалителни системи с чукче и наковалня, или пък такива с електронно запалване, но още с механичен разпределител.

Иначе, освен Пробата, михме и 6 цил. мотор на по-новия ми от двата Станга, тоя 4 Ген Купе.
После, след тия пароструйки-водоструйки, колите запалиха и двете без проблеми.
Разбира се, изчаках да мине по 15-20 мин. на кола престой на слънце с отворени капаци, преди да ги паля, за всеки случай.

По тази причина с чакането след миене, за предпочитане е такова миене да се прави или в къщи, или в някое място като тоя сервиз, дето няма навалица от коли и те да се мият, и затова подсушаването и чакането да се претупва.
Тоест, на някоя купешка автомивка тая работа да се прави, не бих препоръчал.

Е го изчистения мотор и на Мустанга.

Септември 15, 2022, 13:49:19
Отговор #153

Активен Bogi

• Публикации: 603
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Тези Форд Проба ми се чини са Европейски, щото не съм виждал такива в Америка.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 15, 2022, 15:18:10
Отговор #154

Неактивен USfan

Да, Евроверсия е, с километраж основния в Км, и с нефункционални тези страничните светлини.
Аз я купих от първи собственик въобще, българин, през 90-те години и до ранните милениумни години, е бил притежател на фирма за автобусна превози от Своге.
Той я беше купил чисто нова от Карл-Хайнц Пфое Форд центъра в Хамбург, през 1992 год. Допълнително при дилъра му инсталирали и пълна доста премиумна за тогава хай-фи система Кларион с диск-чейнджър и касетофон, и отделен усилвател в багажника.

Даде ми я с цялата стереосистема непокътната и работеща, и ми даде и пълна папка с документация по обслужванията и ремонти по колата.
Първите 2 години я карал и до Германия до немски Форд дилъри за разни работи по гаранционното обслужване, а после е минал, след 1994 год, при сервиза на Мото-Пфое у нас в БГ.

Октомври 21, 2022, 17:40:26
Отговор #155

Неактивен USfan

Ако вече не съм ги качвал тези неща, ето два оригинални документа, улесняващи идентифицирането на Файърбърди като моя.
Единия документ е листата с произведени бройки през 1989 година различни видове и версии птици, вкл. и ТрансАми.
По Нета такива сайтове с подобни справки има много, и може да се намерят и за други моделни години и модели УС коли.

А другия документ се разпространява само служебно от американския Транспортен Департамент.
Той е нещо като справка, и показва на кой ВИН номер каква оригинална произведена кола и с какви екстри, и каква точно версия отговаря.
Този папир специално, беше изискан от КАТ при пререгистриране на моя ТрансАм през 2006 година на актуалните номера със синя БГ-лента.

Подобен документ през следващата 2007 год, Софийския КАТ изискаха по факса от САЩ и при пререгистрацията на Додж Дайтоната ми Шелби.
Него също го имам, и като го намеря, за по-информативно по отн. на произвежданите спортни Додж дайтони от това поколение, ще го сканирам и постна тук.

Малко късно реагирам с допълнението на тия любопитни документи, но предполагам ще са интересни данните поне за феновете на стари и не толкова стари амер. коли.

Та, след известно количество години, повече от 10 )) , намерих и ВИН-Чека от американския Департмент от Транспортейшън, касаещ екс-моята 1989 Додж Дайтона 2.5 литра Турбо.
В софийския КАТ при пререгистрацията и през пролетта на 2007 год. бяха решили, че колата просто си е накичена с разни лепенки Шелби, а е нещо съвсем друго, даже не и примерно Додж.
И заподозирайки някаква уж голяма измама, си изгубиха моето и тяхното време, като няколко часа чакаха по заявка, от САЩ да им дойде по стилово пасващия към Дайтоната, късно 80-ски КАТ-факс :)) ВИН-Чека на колата.

А като дойде тук видимия факс, както се очакваше и се вижда, представената им колата с този си ВИН номер, си беше истинска от завода Шелби Дайтона.

« Последна редакция: Октомври 21, 2022, 17:54:43 от USfan »