Автор Тема: Американките на USfan  (Прочетена 82348 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 30, 2011, 10:54:01
Отговор #30

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Еми не седи си там и не мърда Деитоната, но още е там де ако някой иска да я спасява да свирка та да разпитам дали се продава или нещо друго ;)
Нее лошо колето :)
Ми ако не те затруднява, поразпитай. :)
Преди две години като ходих да я гледам, беше вътре в един платен паркинг оставена.
Охраната на паркинга, казаха,че преди време, дошли някви мазни гъзари, ахах, с нея,  :Dоставили я, платили за 1 месец, и после вече година време нищо.
Имали да плащат към 500-600 лв паркинг.
А няквите там арендатори на паркинга ми разправяха, който ги плати тия пари, да си я натоварва така,  като е заключена и без документи, и да си я взима...
Сега пак ли е така ситуацията, или вече знаеш някой да и има поне ключове и талон за нея? :)

Еми вуйче трябва да разпитам дали вече има ключове или талон за колата но със сигурност ти казвам че колата още си седи в платения паркинг на същото място на което си я снимал ти преди 2 години :)
Ще разпитам за нея след нова година и ще пиша тук в твоита тема какво съм разбрал ;)

П.П. А за Транс АМ-ите аз също мога да кажа само хубави неща, истински машини  >:D >:D >:D
Classic Cars

Декември 30, 2011, 12:11:02
Отговор #31

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами ако разпиташ някой ден, ще е хубаво, да видим какво става стая кола.
Иначе, ето ориг реклама на Дайтона шелби като моята, баш със старата предница, допреди 1991 година.
А другото е реклама на пикап Шелби.
По времето когато чичо Карол работи за Крайслер, освен правенето на Дайтони, той Шелбизира и е тоя пикап Дакота.

Януари 28, 2012, 17:59:28
Отговор #32

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И понеже стана въпрос в друга тема, за един по стар и по интересен модел Торонадо, наличен в БГ, ето някои снимки на моето бивше Торо.  :)
То, като модел от 80-те, е доста по-малко на размери и на моторизация от класическите 1-ва серия Тотот, но пък си беше въпреки това, доста готска на динамкика и на комфорт кола. ;)
 
През тези години- 80-те, Торото и близнака му, Буик Ривиера, се окомплетоват само с един сериен тип мотор, 6 цил 3, 8 литров, с около 165-175 конски сили.
Моето беше модел 1987 година, специална серия Трофео.
Купих го от първи сбственик, един стар чичка Емигрант, който през 1987 си го купува ново, и при връщшабнето му в БГ през 1993, си го докарава с него.

Тя се е характеризирала с по-втвърдено окачване, по-големи джанти и гуми, по-сложни седалки Леар-Сиглер, изцяло кожен салон от сива бизонска кожа, диджитално табло, и премиумно Босе стерео.
Беше, а и все още мисля е, единственото налично, в БГ от тази серия.  ;)
Продадох го на един пич от Младост, и макар и без мито, той мисля още си го пази, и понякога кара. :)
Ето му малко снимки, а долу са 2 оригинални реклами.
Първата е реклама на Торо, от 1986, която е и 1-та моделна година за тази каросерия.
А втората реклама, е като на моя моделна година, 1987 модел, е на тая Трофео версия, вече с по-големите гуми 225.
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 18:04:45 от USfan »

Януари 28, 2012, 18:32:41
Отговор #33

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И, ако пак се върнем в нашата любима епоха от 60-те, да се похваля малко така, косвено по роднински,  ;D с придобиването преди 2 седмици време, на ей тази талижка.
Купиха я 1-та ми братовчедка, и мъжа и.
Те и двмата  живеят в Германия, в Мюнхен, и съответно и там ще си я карат.

Разбира се, идеята за закупуването, и основните консултации при избора на модела, както и се полага, бяха мое дело. :))

Мъжа на братчедката, той е немец, искаше да си купи някое ранно 911, или някой не толкова скъп Станг хардтоп.
Но ранните 911-ки, особено тея с хром броните, взеха изведнъж да струват по много пари, а пък на мен хардтоп моделите на Станг, винаги са ми грознеели. :-\
 
Та, братчедката, при обикаляне на ретроавтокъщи в район Мюнхен, като типична женка,  :)) ги гледаше Стангите основно на цвят, и си беше харесала един кармаза червен 1966 хардтоп.
При това с гадни присадени джанти.
Беше с осмак, ама отвратно реставриран.
Но пък беше под 15000 Евро.

Как да е, убедих ги и нея и мъжа и, че по-добре да дадат някое тлъсто евро отгоре, хахах, и да потърсим нещо стойностно.
Като да е хубав фастбек, и то по възможност само от 1-та серия, правена 2 моделни години- 1965 и 66.
И воала, баш посред зима, изпадна този чудесен екземпляр от 1-та серия.
Точно 1965 год модел, с 289 мотор осмак, с 230 САЕ бодри кончета, и автомат.
И нещо много рядко за ранен Мустанг има тази кола- фабричен климатик, и то работещ. ;)

На цвят е тъмносиня, със светлосин винилов салон.
Да и е честита на братчедката, и живот и здрае, да го разходят това лято семейно, и до БГ. :)

Януари 28, 2012, 18:58:15
Отговор #34

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
ЕЕЕ вуйче с тоя Мустанг изби рибата а гледам е и с оригиналните джанти ;)
да и е честит на брадчедка ти и дай боже това лято да го видим на сбирката  >:D
Много е красив, първата Американска кола в която се влюбих беше именно ФОРД МУСТАНГ от първите 65,66-та това беше преди 17 години горе доло, бях на 13, 14 години някъде  O:-) O:-) O:-)
И от тогава съм влюбен във всичко произведено от другата страна на океана, Мустанг винаги е бил символ на свободата и на Американския дух както и на конските сили а там ги има в изобилие особено при Мустанг THE BOSS който сякаш е от друга планета за времето си   :D
Classic Cars

Януари 28, 2012, 19:41:37
Отговор #35

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
ЕЕЕ вуйче с тоя Мустанг изби рибата а гледам е и с оригиналните джанти ;)
да и е честит на брадчедка ти и дай боже това лято да го видим на сбирката  >:D
Много е красив, първата Американска кола в която се влюбих беше именно ФОРД МУСТАНГ от първите 65,66-та това беше преди 17 години горе доло, бях на 13, 14 години някъде  O:-) O:-) O:-)
И от тогава съм влюбен във всичко произведено от другата страна на океана, Мустанг винаги е бил символ на свободата и на Американския дух както и на конските сили а там ги има в изобилие особено при Мустанг THE BOSS който сякаш е от друга планета за времето си   :D

Aми всъщност тия джанти, от немската автокъща ги продадоха срещу доплащане от 500 евро.
Иначе Станга беше с едни смешни тасчета.
И срещу цуцален, хахах, ги смениха с тия.
Ама поне в сделката влезе и смяна на уплътненията на предния и задния джам, че бяха напукани, и реглаж на мотора.
Като си го вземат родата от това мини обслужване, с новите уплътнения и вече чисто ревящ осмак, ще му кача и още снимки.

Ами, оказа се, че тия тип Рали джанти, се явяват опция при Станг, от след 1966 моделна година.
Но понеже бодито е едно и също за 65 и 66, приемаме ги за автентични.

Ами и на мен ми е много любим точно 1-я фастбек като тоя.
Преди точно 30 години, в София имаше много хубав светлосин металик фастбек, с осмак мотор. Караше го известния БГ джамбазин тогава- Юлиан Брадата.

Още ми е пред очите тази кола.
Години по-късно се запознах с тоя Юлиан, ама и досега ми шикалкави, къде е продал колата, някъде през средата на 80-те. ;)
Интересно, крие ли се някъде още в БГ, баш тази бейбу блу колица.
Беше като нова, през 82-83 година.
С тасчета дето са едни смешно изтумбени беше, и пак със светлосин салон.

Януари 28, 2012, 19:55:17
Отговор #36

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Да спомням си че си обсъждал в US-форума за тоя Мустанг и че следата му се е изгубила дано колата поне е в БГ и някой ден я видим на пътя  >:D
А за джантите, изглеждат автентични както и да е много добре и стоят на колицата добре че не е останала с грозните тазчета представям си как би изглеждал тоя Мустанг с някакви щръкнали тасове  :)) :)) :))

П.П. Давай още снимки ако имаш ако не когато я снимате ;)
Classic Cars

Януари 28, 2012, 21:27:27
Отговор #37

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами който има Фейсбук, може да гледа е с тоя линк, кратко видео от паленето на колата, и малко коментари от братчедката на немски, хахах. :)
Ето линка.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1628090318

Или това, то е директен линк към видеото.
http://www.facebook.com/photo.php?v=10150495023950969

Стената ми е отворена, няма ограничения.
Само трябва да слезете няколко дена назад в по-старите постове.
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 21:30:25 от USfan »

Февруари 19, 2012, 12:54:58
Отговор #38

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Днеска понеже беше хубаво времето, запалих Олдса /че не беше каран от есента/, и го порадвижих напред назад малко по заледените места за паркиране.

Март 13, 2012, 23:43:27
Отговор #39

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А днес любимия ми Понти пак си се върна в гаража, след едногодишно битуване при друг стопанин.  :)