Автор Тема: Американките на USfan  (Прочетена 82284 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 14, 2012, 00:00:49
Отговор #40

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ами честито!!!
Сигурно е било голяма емоция.
Имаш ли творчески планове?

Март 14, 2012, 10:56:09
Отговор #41

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Гледам леко поразглобен ,така ти го върнаха или си му намислил нещо ;D Помня ,че ми стана много тъпо като прочетох ,че понтито си е заминало,а сега направо невероятно ,че пак е при тебе  :D Много готина машина !!!

Март 14, 2012, 12:39:02
Отговор #42

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Хех, мерси.  :D
Колкото почти се разплаках, като си замина Зетката, натоварена на една пътна помощ, толкова се зарадвах като накрая порачистих, запалих, и подкарах за малко, наново тази вече 23 годишна красавица.

Ами творческите планове на първо време са, дали ще успя сам добре с някой по-либаде компресор, хехех, да си пръсна червени, новия десен калник /щото е черен/, както и ламарината на задния хеч /защото е бордо/, и евентуално пак да боядисам предната броня, понеже се е поолющила.
Ако не се справя добре, все едно.  :P
Той и без това е по принцип целия за боядисване по-нататъка.
Иначе на мотор е супер, вчера успях да го запаля и покарам малко насам-натам.
Аз още преди да го продам, му бях присадил моноинжектори от Корвет С4 1984 модел, та с тях доре се цепи на ускорение, за иначе отн малкия му малък блок 5 литров осмак.
Задните амортисйори са нови, смених ги преди 2 години.

А по предницата трябва да му сменя 4-те броя кормилни щанги, дето ги взех комплект нови преди 2 години и тях, само така ми седят.
И да сложа и едни по-здрави шенкели, дето ми ги даде заедно с колата, новия собственик на моята Зетка.
По натъка и всъщност като най-належащо, ако намеря някой вече внесен на добра цена, е да му купя преден джам.
Защото аз го дадох със счупено предно стъкло, а пък сосбственика след мен го е махнал цялото.
Та това са основните проблеми, иначе Трансчето е е добро здраве като цяло.  :)
Ето му тука малко снимки от по-мин година на Транса, заедно с едно Камаро.
Дето тогава още беше нашия фен със стария белия Мустанг 1978 модел Кобра 2- Сашо Кобрата.
« Последна редакция: Март 14, 2012, 12:56:29 от USfan »

Март 20, 2012, 20:47:30
Отговор #43

Активен USfan

  • Публикации: 10811
В неделята най накрая си сложих един нов фар, дето ми дойде обратно с Транса.
Та колата най-накрая има симетричен вид, с 2 еднакви фара.
Защото дълги години го карах с един оригинален голям, и един по-малък луповиден, от следлифтовата версия от 1991 година.
Та изглеждаше малко комично отпред, с извадени фарове.  ;D

Всъщност от момчето от което си взех обратно Транса, купих в пакет с колата, и още два други оригинални броя фарове, както и два 2 броя ориг ТрансАм ГТА стопове, заедно и с плакета с орелчето между тях.

А фаровете са пълен комплект, заедно с електромоторчетата и горните им капаци.
Стоповете пък са хубавия мрежовиден тип ГТА ТрансАм версия.
Тия дни ще им направя снимки, на тези резерви 2 фара и 2 стопа, и ще ги кача тук за продаване.
Може на някой фен с баш такъв Файърбърд да му трябват.

Март 20, 2012, 21:59:37
Отговор #44

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Като да е хубав фастбек, и то по възможност само от 1-та серия, правена 2 моделни години- 1965 и 66.
И воала, баш посред зима, изпадна този чудесен екземпляр от 1-та серия.
Точно 1965 год модел, с 289 мотор осмак, с 230 САЕ бодри кончета, и автомат.
И нещо много рядко за ранен Мустанг има тази кола- фабричен климатик, и то работещ. ;)

На цвят е тъмносиня, със светлосин винилов салон.
Да и е честита на братчедката, и живот и здрае, да го разходят това лято семейно, и до БГ. :)
Браво на братчедката и на братчеда, хубава машинка са си избрали, това се казва американец :)

Март 20, 2012, 22:48:51
Отговор #45

Неактивен Gegawat

  • Публикации: 154
....
Да ви призная зверски много искам едно такова камаро като това на снимката която колегата USfan е постнал...
Darasuum kote, Vode an!

Март 21, 2012, 14:16:02
Отговор #46

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Като да е хубав фастбек, и то по възможност само от 1-та серия, правена 2 моделни години- 1965 и 66.
И воала, баш посред зима, изпадна този чудесен екземпляр от 1-та серия.
Точно 1965 год модел, с 289 мотор осмак, с 230 САЕ бодри кончета, и автомат.
И нещо много рядко за ранен Мустанг има тази кола- фабричен климатик, и то работещ. ;)

На цвят е тъмносиня, със светлосин винилов салон.
Да и е честита на братчедката, и живот и здрае, да го разходят това лято семейно, и до БГ. :)
Браво на братчедката и на братчеда, хубава машинка са си избрали, това се казва американец :)

Хех, това мойто не е Камаро, а братчеда му- Файърбърд.
Версията на Понти се познава по вдигащите се фарове, а Шеви Камарото от тази ген е с 4 броя стационарни фара.

Ами братчедката и зетя взеха хубава кола, ама зетя специално му изплеска зле главата.
Купува сега от Щатите джанти, кормила, ваденки и седалки, да го прави копие на Шелби ГТ350. Което за мен си е голяма селения, и ще окепази хубавия ориг Станг.

Април 08, 2012, 17:29:49
Отговор #47

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Евала вуйче птицата е яка винаги ме е радвала добре е че пак си е при теб :)
Classic Cars

Април 14, 2012, 16:33:57
Отговор #48

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Евала вуйче птицата е яка винаги ме е радвала добре е че пак си е при теб :)

Хах, мерси!  :)
Оня ден изпастирах на Понтиака предния капак, и тия разлики от боядисването джаста-праста на ръбчето зад единия фар, вече не си личат толкова.

А ето от тия дни малко Великденски снимки на Мустанга на братовчедката.
Малкия хубавец дето е на снимката в салона, е племенника ми.  :)
Казва се, в духа на любовта към колите на майка му и баща му- Ромео.  ;D

Което ме подсеща, че карах тържествено майка му на бала и в далечната 2000 година, с любимата муи тогавашна алфичка ГТВ.  :))

А забележете регистрационната табела- Мюнхен- ГТ 350.  ;)
Макар реално модела да е ГТ с 289 мотор.
« Последна редакция: Април 14, 2012, 16:35:51 от USfan »

Април 15, 2012, 16:09:11
Отговор #49

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Ама вуйче Мустанга в БГ ли е вече??? :)
Classic Cars