Автор Тема: Американките на USfan  (Прочетена 82336 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 01, 2014, 20:56:04
Отговор #80

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Поздрави за Камарото, много ми харесва баш 1-я лифт на 1-та Ген.  :)
А с какъв мотор и скорости точно версия е?

Форд проба  го знам  много добре батко Люси  ;) На един човек от Своге е! Преди 2-3 години търсеше стоп за нея. От както се помня все си я кара. Говори ли сме с него преди за нея и той каза че доста части по нея били като на мазда 626

Хах, виж ти колко малък е света.  :))
За частите е така, отдолу е като МХ-6 купе, но е регулируеми по твърдост 3 позиционни амортисйори.
Иначе да прав си, човека я има от почти нова.
Тия дни се запознахме с него, оставих му бележка на колата че имам интерес за закупуване, като я видях каква е запазена във фабричен вид.
Така или иначе само се закачам де,  O:-) от 2 дена съм щастливия нов собственик, баш на 31-ви я прехвърлихме.

Така че от тази година вече насам, домува в моите гаражи.  ;)
Много съм доволен засега от нея, цепи се здраво с това турбо на ускорение.  O:-)
По-редкия ГТ модел е, и е доста стегната, и абсолютно оригинална на състояние.
Ето малко актуални снимки от днес.



« Последна редакция: Януари 01, 2014, 20:58:12 от USfan »

Януари 01, 2014, 21:00:40
Отговор #81

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Честита придобивка ;) Много е хубава колата!Той човека беше тираджия от много години сега  незнам с какво се занимава?.Но колата е хубава и си заслужава.Предишната му кола беше форд сиера :) и след това взе проба

Януари 01, 2014, 22:07:11
Отговор #82

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
 Такъв Форд нямаше ли в моргата на Зелен дол над Благоевград мисля че имаше и здрави стопове.
« Последна редакция: Януари 01, 2014, 22:15:53 от niksan 240 »

Януари 02, 2014, 12:00:09
Отговор #83

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Честито! Това се казва работа, набелязваш си кола на улицата и я вземаш (легално разбира се)  ;D Интересно как след толкова години при него, стария собственик се е съгласил толкова бързо. Иначе с Форд и Мазда в гаража, явно е било време за нещо съвместна разработка  ::) Харесват ми тези Probe-та. Изглеждат внушителни и сигурно са нелоши за ежедневки.

Иначе шеговито погледнато, този номер би прилягал добре на един Бенц W116 - "СОМА"  :))

Януари 02, 2014, 21:07:45
Отговор #84

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
Такъв Форд нямаше ли в моргата на Зелен дол над Благоевград мисля че имаше и здрави стопове.

не там е додж дайтона .......но имам един приятел които има един позанемарен прб и ще го питам дали ще даде части от него

Януари 02, 2014, 21:09:58
Отговор #85

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639

не там е додж дайтона .......но имам един приятел които има един позанемарен прб и ще го питам дали ще даде части от него
А и няма да е зле да се кътне темата в американките на УС фен

Януари 03, 2014, 13:09:27
Отговор #86

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
честито на Люси, сега ако се похвали и какви пари е платил - още по-добре :)

Януари 03, 2014, 19:43:17
Отговор #87

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Ето един Проб, който видях тези дни. Към момента е доста занемарен и може скоро да поеме към вечните фордски полета.

https://maps.google.bg/?ll=43.273542,26.932967&spn=0.000008,0.005284&t=m&z=18&layer=c&cbll=43.273519,26.932797&panoid=IYLMFEHnhCm05x6Xw7unIQ&cbp=12,309.18,,0,-3.19
we all have wings, but some of us don't know why

Януари 03, 2014, 22:27:23
Отговор #88

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А, мерси за линка, ще го преслушаме тоя плац за някои части ако го намеря.   :)

Честито! Това се казва работа, набелязваш си кола на улицата и я вземаш (легално разбира се)  ;D Интересно как след толкова години при него, стария собственик се е съгласил толкова бързо. Иначе с Форд и Мазда в гаража, явно е било време за нещо съвместна разработка  ::) Харесват ми тези Probe-та. Изглеждат внушителни и сигурно са нелоши за ежедневки.
Иначе шеговито погледнато, този номер би прилягал добре на един Бенц W116 - "СОМА"  :))

Хаха, намеря и запазя ли някой хубав Сом, това е идея, в София окръг баш с тия префикс да се регистрира.
Е примерно тоя сом, собственост на мой приятел сега, скорошен внос от УС през Германия, плаче при пререгистриране баш СО-МА да се мине.  ;)



Иначе, благодаря, благодаря за пожеланията, да ви се връщат и на вас бързи Фордове, и въобще всякакви бързи коли.  :D
Който има интерес към такъв тип талига, на следв. ни ретросбирка да свирка, с удоволствие ще го повозя.
Наистина доста добре върви тая Проба с това турбо.
Едно време като четях по УС-списанията, че и дават на ускорение до 60 мили на Гт модела от 7,2 до 7,8 сек, не вярвах, защото това си бяха само малко по-лоши времена на ускорение от на Мустанга ми ГТ 5.0 с ръчни скорости, например.
Ама сега като я карам, разбирам, че е доста динамична на фона на иначе официално обявената и само 147 коня мощност.
Днес като обслужване, и смених ауспусите отдолу, и маслото в мотора.  :)
Сложих вместо стандартните 1,75 инча тръби, докрай 2 инчови тръби, и сега доста по-вдига обороти за турбо кола.
Иначе катализатора го оставих, ще видим докога.

Първите 2 дена на каране ми даде както писах, средно 12-13/100 разход градско по центъра.
Но сега като взех да я тормозя на повече ръчки вчера и днес, и с новите ауспуси ми услади да вдигам обороти  :)), според мен я качих на 15-16/100.
Но като я подкарам по-леко, предполагам ще слеза пак на 12/100 интензивно градско.
А на дълъг път още не съм я карал, ще трябва да е много под 10/100 при културно каране.

Да, както се вика, покрай Маздата Миата, и покрай по-новия ми Мустанг, дето е с бая декоративни Мазда дизайн елементи по него, ми потръгна и на скрита японизация.  ::)

Аз по принцип от 2-3 години време, целенасочено дебна за много хубава на състояние Проба от 1 Ген да ми изпадне, и задължително разбира се да е турбо модела.
И след като почти се бях навил да взема една черна от един мой приятел преди няколко месеца, в посл момент се разкандардисах, че онази ми се видя поразхлопана на окачване.
Така че в случая боговете ми помогнаха, че човека се сети да е извади на улицата, баш като сега си търсех някоя кола за добогатяване на сбирката, преди Нова година.

Та, така или иначе, беше време да приберем и някой ептен джойнт венчър модел Мазда-Форд.  :P

Е то аз тия месеци търсих други американки модели от 80-те де, да турнем на сушина в гаража.
Напр. провали ми се една сделка с едно средна хубост Фиеро ГТ, и то не по моя вина или пазарене, аз приех исканата цена, просто в посл. момент собственика се изметна от продажбата.  >:D
И един хубав Буик Скайларк с редкия за модела 3 литра мотор също се бях навил да взимам, ама собственика искаше за него пък примерно прекалено много пари...

Но така или иначе, на мен принцип ми е, преди Нова година, като трябва да се плащат яки сметки за парно, ток и ски-екскурзии,  :))  на разни интересни коли, които съм си набелязал примерно в последните 1-2-3 години да седят по улиците, редовно да оставям бележкис културни предложения за купуване.

Иначе, как се нави собственика толкова бързо да ми продаде колата ли?  :)
Особено на фона на това, че е с нови зимни гуми снабдена, нови преглед и ГО до края на 2014 год, и платени за 2013 данъци, нов акумулатор в гаранция /въобще доста добре поддържана и карана кола/, че е и с хубава автентична от 1991 год музика вътре, номера е да направиш оферта, на която няма как да се откаже.  ;D

Е, разбира се, на Пробата не бих разкрил реалната цена за придобиването, според мен не е много елегантно така да се дискутират сухи цифри.  :shy:
По важното е ентусиазма към дадена кола от подобно естество.
Но, да кажем само, че на фона на средните цени за особено хубави Проби ГТ турбо в Германия примерно, плюс докарването и регитрирането в КАТ, съм дал умерени пари.
Но пък от друга страна, на фона на пък умерените у нас цени дори за хубави Проби дори от модерните от 2-ра Ген, хеле пък спрямо цените на такива от 1-ва Ген по бити, може и да съм дал отн. много пари.  ;D
Така че зависи от гледната точка за мен гледната точка.
В случая беше търсена търпеливо от мен Проба в абс. ориг. непипано добро състояние и умерен пробег.
И търпението и упоритостта се възнаградиха.  ;D

Предполагам, че ако не въобще тази в момента да е най-хубавата и оригинална Проба 1 Ген в БГ, то със сигурност е сред 3-те броя примерно най-добри в БГ, такива ранни Проби.

Ето малко нощни снимки от вчера, на един хубав фон, както и снимки на аудиосистемата и.
От дилъра от където е купена нова, е поставена тази оригинална цялостна Алпин система с отделна касетофон чейнджър, усилвател и колони.  :)







« Последна редакция: Януари 03, 2014, 22:40:23 от USfan »

Януари 04, 2014, 00:44:28
Отговор #89

Неактивен Smokey

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
  • Pontiac Firebird
Браво... 8))Пробата е много добра..и запазена, че те вече са кът по улиците...но Вуйче, според мен от цялата музика, остави само плеъра, чейнджъра и колонките на кората...другото някак "несвойствено" стои като за класически автомобил, какъвто е пробчето...малко заприличва на един друг форум...дето регистрационните им номера започват предимно с РК... :P
Да опазим децата на пътя ! Включете светлините и карайте с акъл !