Автор Тема: Американките на USfan  (Прочетена 82287 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 14, 2022, 11:32:44
Отговор #150

Активен USfan

  • Публикации: 10811
След повече от половин година прекъсване, време малко да обновим темата.
Та, вчера се разходих до Делта Хил, да разгледам някои нови придобивки на наш колега фен на американски коли, собственик там между другото, и на сервиза Кобра-2.
 Сред новозакупените му амер. коли имаше един сребрист 1977 Форд Т-бърд , на само 2000 мили пробег, и един тюркоазен 1979 Линкълн Конти Марк 5, на само 11000 мили пробег. Техни снимки има качени преди месец в темата на Сервиз кобра 2, а по детайлни снимки ще им направя, при някое вадене от гаражите им, и возене.

Освен този сайтсийнг, покарах малко и едната от двете ми американки, дето държа в комплекса- 11992 Пробата ГГ турбо.
Използвах и карането, там майстора на сервиза Сашо, да измие Пробата отвън и отвътре, вкл. и мотора.
За по наблюдателните акцентирам, че нахвърляните по седалките чаршафи и парчета плат не са да крият дефекти по салона :)) , а просто майстора ми с вода и пяна тапицерията по тавана и корите на вратите, та наслагахме чаршафите да не пада водата по плюша на седалките.





















Септември 14, 2022, 15:07:15
Отговор #151

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Добра баня :)
Люси, аз това съм го мислил за някои коли.
Няма ли опасност от навлизане на вода в някои агрегати, които са чувствителни към мокрене?


Септември 14, 2022, 15:52:34
Отговор #152

Активен USfan

  • Публикации: 10811
А, благодаря!
Пробата специално, от Май месец не беше мита, ама и не беше карана оттогава.
Та, да, Дидо, има опасност от непаления после, и прочее драми.
Проблема е най-вече при коли с конвенционални запалителни системи с чукче и наковалня, или пък такива с електронно запалване, но още с механичен разпределител.

Иначе, освен Пробата, михме и 6 цил. мотор на по-новия ми от двата Станга, тоя 4 Ген Купе.
После, след тия пароструйки-водоструйки, колите запалиха и двете без проблеми.
Разбира се, изчаках да мине по 15-20 мин. на кола престой на слънце с отворени капаци, преди да ги паля, за всеки случай.

По тази причина с чакането след миене, за предпочитане е такова миене да се прави или в къщи, или в някое място като тоя сервиз, дето няма навалица от коли и те да се мият, и затова подсушаването и чакането да се претупва.
Тоест, на някоя купешка автомивка тая работа да се прави, не бих препоръчал.

Е го изчистения мотор и на Мустанга.




Септември 15, 2022, 13:49:19
Отговор #153

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Тези Форд Проба ми се чини са Европейски, щото не съм виждал такива в Америка.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 15, 2022, 15:18:10
Отговор #154

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Да, Евроверсия е, с километраж основния в Км, и с нефункционални тези страничните светлини.
Аз я купих от първи собственик въобще, българин, през 90-те години и до ранните милениумни години, е бил притежател на фирма за автобусна превози от Своге.
Той я беше купил чисто нова от Карл-Хайнц Пфое Форд центъра в Хамбург, през 1992 год. Допълнително при дилъра му инсталирали и пълна доста премиумна за тогава хай-фи система Кларион с диск-чейнджър и касетофон, и отделен усилвател в багажника.

Даде ми я с цялата стереосистема непокътната и работеща, и ми даде и пълна папка с документация по обслужванията и ремонти по колата.
Първите 2 години я карал и до Германия до немски Форд дилъри за разни работи по гаранционното обслужване, а после е минал, след 1994 год, при сервиза на Мото-Пфое у нас в БГ.

Октомври 21, 2022, 17:40:26
Отговор #155

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ако вече не съм ги качвал тези неща, ето два оригинални документа, улесняващи идентифицирането на Файърбърди като моя.
Единия документ е листата с произведени бройки през 1989 година различни видове и версии птици, вкл. и ТрансАми.
По Нета такива сайтове с подобни справки има много, и може да се намерят и за други моделни години и модели УС коли.

А другия документ се разпространява само служебно от американския Транспортен Департамент.
Той е нещо като справка, и показва на кой ВИН номер каква оригинална произведена кола и с какви екстри, и каква точно версия отговаря.
Този папир специално, беше изискан от КАТ при пререгистриране на моя ТрансАм през 2006 година на актуалните номера със синя БГ-лента.

Подобен документ през следващата 2007 год, Софийския КАТ изискаха по факса от САЩ и при пререгистрацията на Додж Дайтоната ми Шелби.
Него също го имам, и като го намеря, за по-информативно по отн. на произвежданите спортни Додж дайтони от това поколение, ще го сканирам и постна тук.





Малко късно реагирам с допълнението на тия любопитни документи, но предполагам ще са интересни данните поне за феновете на стари и не толкова стари амер. коли.

Та, след известно количество години, повече от 10 )) , намерих и ВИН-Чека от американския Департмент от Транспортейшън, касаещ екс-моята 1989 Додж Дайтона 2.5 литра Турбо.
В софийския КАТ при пререгистрацията и през пролетта на 2007 год. бяха решили, че колата просто си е накичена с разни лепенки Шелби, а е нещо съвсем друго, даже не и примерно Додж.
И заподозирайки някаква уж голяма измама, си изгубиха моето и тяхното време, като няколко часа чакаха по заявка, от САЩ да им дойде по стилово пасващия към Дайтоната, късно 80-ски КАТ-факс :)) ВИН-Чека на колата.

А като дойде тук видимия факс, както се очакваше и се вижда, представената им колата с този си ВИН номер, си беше истинска от завода Шелби Дайтона.

« Последна редакция: Октомври 21, 2022, 17:54:43 от USfan »

Януари 26, 2023, 22:30:43
Отговор #156

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Айде най-накрая и честит Първи сняг за тази година!
Поне да се рентира слагането на зимни гуми, за който си е купил.  :))





Януари 31, 2023, 15:27:06
Отговор #157

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Люси, Понтиакът заслужава да го раздвижиш през 2023 година!
Колко му трябва за да се върне на пътя?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 31, 2023, 16:43:49
Отговор #158

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Митко, да, така е, вече станаха 10 години, откакто не е каран редовно, и откакто си го купих обратно, след като в 2011 год. го продадох.
За Транса специално, сина ми има намерение да кара по-редовно, че много го харесва.
Той пази свидни детски спомени отпреди 15-20 години от предишния ми черен Ф-бърд Формула, който беше пак с 5 литра мотор, но с ръчни скорости, и много иска точно затова и този червен ТрансАм да го кара.

Миналата година и през пролетта, и пак през есента на 2022 год. го палихме, помпахме му гумите да го раздвижим, и го карахме само из квартала, че е със счупено предно стъкло.
Сина ми иначе си е наумил да си събира той пари за разните поединично погледнато, неособено големи ремонти по него, че да го подкара редовно, чак като е в съвсем готов вид.

Ами има нужда основно от купуване на ново предно стъкло, както и от пребоядисване на предните два калника и бронята отново, или въобще, цялостно пребоядисване.
Трябва и от Щатите или от Европа да купувам или или нов или абс. отличен Трансам-Спек заден спойлер, понеже аз имам 2 броя оригинални /моя червен, и един син/, но и на двата вече ми се поразбридва гумата отдолу, дето са в нея металните планки за захвата към рамката на задното стъкло, имплантирани.

Та най-добре е или нов да си купувам, като за модел 1986-1990 год. като моя, или да намеря на старо леко по-различния пост-1991 ТрансАм спойлер, понеже той вече е правен от стъкломат, и е по държелив на годините, от спрямо дори и нов гумен.
А в БГ разбира се, е отн. пълно иначе с на части разни базови 6 цил. модели Ф-бърди, които обаче имат по-малки на размери видимо различни спойлери, но моя е с осмак мотор, така че трябва само ТрансАм-Формула спойлер да му намеря, какъвто ми е и оригиналния.

Въпреки всички тия гореописани неща, поне боядисването предполагам и няма да е особено скъпо, предвид че колата е с прави неудряни панели /сменил съм и 2-та предни калника, и бронята/, и че е неметалик боя, и че реално покрив за боядисване няма, защото е тарга.
Отдавна съм му купил и цял ремонтен комплект по предницата по окачването- тампони, гумено-метални втулки, щанги, и прочее. И като се прави и предния мост, ще трябва сигурно да му се купят и нови дискове и челюсти да се сменят.

Така че общо взето няма знае какви неща има да се правят, но се събират като процедури.
Преди 10 години му смених и някои по-големи части, като два предни калника, задния мост с такъв с по-голям диф от Формула с 5.7 литра мотор, 2-та тарга пластик покрива със НОС-ГМ стъклени, задното стъкло, както и стоповете и вдигащите фарове /плюс имам резервен комплект вдигащи се фарове, и резервен комплект задни ГТА стопове.

Съответно, предвид на останалите неща за довършване, на сина ми съм му казал, като е готов с достатъчно пари по моя преценка, да има събрани за боядисването, новия джам, и монтажите  там на окачването и други дребни неща, го получава /договорил се е вече )) с главния майстор Сашо на Кобра-2 сервиза, в Делта Хил да го караме да го прави/, и се занимава с него.
Той и сина ми откакто има книжка от 1 година, ми кара редовно разни други мои спортни коли, и прави и от време на време щети по тях. Така че за Транса ако ще го кара, трябва да си го е подготвил максимално той, а не аз, така мисля е правилния педагогичен подход.
Та такива работи с Транса.

Ще видим де, не знам дали до края на 2023 год. малкия ще е събрал достатъчно пари да почне да го прави, а и дали ще е и направен отн. бързо след старт на такива процедури.
Понеже тия описаните процедури, вкл. и боядисването, все ще отнемат 2-3-4 месеца поне, дори и на инхерентно здрава кола като тази.




Е това е моя гумен на материя заден тип Трансам-Формула спойлер, модел до 1990 год.

https://www.kijiji.ca/v-auto-body-parts/oakville-halton-region/new-rear-areo-wing-82-92-firebird-pontiac-trans-am-gta/1614096726

https://www.kijiji.ca/v-auto-body-parts/oakville-halton-region/82-92-new-pontiac-firebird-trans-am-gta-rear-spoiler/1527409508

А търся да купя този по-късния стъкломат варинат за ТрансАм-Формула 3 Ген. боди /ако някой в БГ има такъв за продаване, да пише тук л.с./ който е модел за 1991 и 1992 години само.

https://www.firebirdcentral.com/1991_1992_Firebird_Trans_Am_Rear_Aero_Wing_Spoiler_p/spo-2136.htm

https://www.hawksmotorsports.com/91-92-formula-trans-am-fiberglass-spoiler-reproduction/
« Последна редакция: Януари 31, 2023, 17:03:23 от USfan »

Февруари 17, 2023, 11:22:47
Отговор #159

Активен USfan

  • Публикации: 10811
В тези два посветени на Мустанги подробни сайта, има инфо за разните цветове и цветови и биколор интериорни комбинации, както и разни екстри и тримове, доставяни за моделната година като на моя Станг ГТ кабрио- 1987.
Например на моя екземпляр ориг. цвят му е черен с код- 1С, на дадени пазари наричан- Рейвън Блек /гарваново черен/, със следните заводски цифрови параметри.
Интериора пък ми е произведен със пушено-сива естествена кожа- с код G- Smoke gray.

Paint Color: Black
Code: 1C
Ford Code: M1724
Ditzler PPG: 9000
Full Year & Color: 1987 Ford Mustang Black

https://www.mustangspecs.com/1987-mustang-colors/

https://www.foxstang.com/1987-fox-body-mustang-facts-color-codes/

1C   Black
1D   Smoke Poly
1K   Smoke
2D   Medium Scarlet
3R   Medium Shadow Blue
6H   Jonquil
7B   Shadow Blue
7H   Bright Regatta Blue
8L   Sand Beige
8Y   Dark Sable
9L   Oxford White

А това е листата с търговските имена и кодовете на разните цветове на интериора за 1987 година.

Interior Color Codes shown-

G   Smoke Grey
B   Regatta Blue
D   Scarlet
Y   Sand Beige
N   White / Scarlet (‘vert)
Q   White / Blue (‘vert)
U   White / Smoke  (‘vert)
------------------------------------------------------------------------------------------------
« Последна редакция: Февруари 17, 2023, 11:36:36 от USfan »