Автор Тема: RIP fiat 126p :( - само копията остават  (Прочетена 8020 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 15, 2011, 13:47:29
Прочетена 8020 пъти

Неактивен honda_accord_79

  • Публикации: 49

  Пускам тема за проекта на един човек,който направи една наистина уникална кола.
 Kупена е 05.2005г  и след много труд на 06.10.05г колата излезе от боядисване. На 03.11.2005г беше пусната тема в "полски фиат форума"-голяма грешка... за няколко месеца се навъдиха доста "ментета".
 
  Темата има за цел да покажа в снимки - оригинала,понеже вече започнаха да ме дразнят изявления -"уникалния цвят сам си го избрах"
 
  Копие има във Варна около шел-а до Елдом :) 

  Всеки сам да си прецени дали си измислям - колата вече е в металекс,просто и се загуби чарът- ако мога така да се изразя.
  Номера на боята го давам на л.с
   http://hondaccord.snimka.bg/tuning/rip-fifi.640839
skype - devil_power666

Декември 15, 2011, 14:10:20
Отговор #1

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Нещо не разбрах от коментара, хвалиш ли се или се оплакваш? Колата е наистина много добре направена, доколкото разбрах се дразниш че и други са направили подобни варианти на фиатчето. Според мен не трябва да се дразниш, а да се гордееш, че си създал една линия и стил на подражание.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Декември 15, 2011, 14:25:46
Отговор #2

Неактивен honda_accord_79

  • Публикации: 49

  Не се хваля, просто когато нещо не си го направил пръв (и ти е ясно) трябва ли да заявяваш че си открил топлата вода?!

  нали идеята на всеки проект е да бъде уникален?  Просто не искам тази кола да се забрави - доста хора знаят кое беше 1 фиат във Варна
skype - devil_power666

Декември 15, 2011, 19:58:57
Отговор #3

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Само не мога да разбера защо е отишло в "Металекс",вместо някой да му се радва?
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Декември 15, 2011, 22:12:44
Отговор #4

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Е, честно, тва не съм го очаквал от тебе... Грешка, че във форума, та ментета... Гръм от ясно небе... А и чудното обяснение за напускането ти на форума...

Нещо странно ми се стори и посланието ти от онзи ден:

http://www.vbox7.com/play:56784fad от 2005 само,че клипа не е пуснат веднага:) но имам доказателства снимки и клипове. След публикуването на клипчето всеки фиат стана червен ( но почти)

Понеже не се сещам за други "ментета" от нашия форум, това ще да са камъни в моята градина и колкото и да ми е неприятно, че водим този разговор, ето как стоят нещата. Не искам да ми тежи на съвестта едно "убийство". Та така:

Само мога да ти кажа, че снимки на моето във форума съм пуснал на 15.11.2006. Отпреди това нямам, нито от работата по него. Но пък беше боядисано през ноември 2004-а и цялата зима я прекара на открито боядисано. Боята я купих доста преди пръскането. Бях купил преди това алкидна, но мога да те запозная с човекът, който ме разубеди и ми вкара мухата за металик. Мога да те запозная и с двамата, дето бяха с мене като я купувах.  А най-интересното е, че нямах идея каква е боята. Реших, че ще е от каталога на Ферари, разрових в нета и намерих номера и знаех, че е металик, дори не предполагах, че е към "бордо", щеше ми се по-огнено. Снимките, които намерих не бяха с кой знае какво качество, още повече бяха в 5-6 разновидности, които си бяха направо други цветове. Лелката, която ми бърка боята, още като чете рецептата каза, че ще е супер. Пусна 50мл проба. 4 души казахме "Дааааааа" и така забърка 1 кило. После купувах още малко, защото боядисхвахме капаците и вратите отделно и нямаше да стигне. И така.

А това си написал ти:

Публикувано на: 30 Окт 2005 г. 19:48

Цитат на: Mitaka
Днес за пръв път открих този сайт и останах много приятно изненадан... Да не говорим за приятелската атмосфера във форума...

А това е "моята" боя и номера й не го давам на лично, а е именно №321 Rosso Fiorano с рубинена перла, сребърни и златни стружки металик. (Като го отидох да го поръчам, дори не знаех, че е перла.)



По-долу можеш да видиш касова бележка от 23.11.2004, 13.23ч, 300мл за 21.30лв (1л -71лв). Магазинът е на кръстовището на ХЕИ в Пловдив... Странно, че изнамерих тая хартишка, не съм предполагал, че ще я ползвам за алиби в обвинение в убийство... Нищо чудно някъде из "архивите" да я има и първата, която е още по-интересна, защото датира с изключителна точност историческото събитие. Но както виждаш, това "менте" е година по-старо от "оригинала"...

Всъщност казваш за твоята:

Kупена е 05.2005г ...

Къде отиваш може би... O:-)

Та така.

Не ми пука, ама ич... Само ми е мъчно и тъжно от самия факт и този диалог...

Казваш също и: "Пускам тема за проекта на един човек,който направи една наистина уникална кола.", което ме кара да мисля, че може и да не си Митака, а негов приятел или брат му. Ако е така, извинявам се за неточността в оръщението си.  И го поздрави с най-добри чувства от моя страна!

Както и да е... Живи и здрави!!!

ПП - уникална боя се постига, като в една кофа се смесят произволен брой и количество цветове. Да се има предвид при следващите проекти. ;)
« Последна редакция: Декември 15, 2011, 22:22:29 от DEYAN IYI »
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Декември 15, 2011, 22:46:34
Отговор #5

Неактивен honda_accord_79

  • Публикации: 49

   Да са споменавани имена,никове или?  Сега да не ме накараш да ги посоча с линкове (1 е споменат). Да си получил директно обвинение от мен- за да пусна такъв вид тема значи наистина се е случила някаква неприятна ситуация.

   Споделям това кето се случи - всеки може да попадне в такава ситуация.

  п.п копие на колата се появи през 3 улици...не знам как да се нарече
skype - devil_power666

Декември 15, 2011, 23:09:36
Отговор #6

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Мдам, не бяха споменати никове, но беше писал в моята тема по същия въпрос ;) Което как да го сфащъм!?!?

Вече са разконспирирани "плагиатите" :P



Едното е с боя Renault 776, а другото с по-различна, но не знам каква точно. Да, след въпросното на Митака са боядисвани. И за едно менте от Айтос се сетих. Ако се почудя още малко и в София може да изскокне някое.

Като се замисля, аз трябва най-много да се сърдя, дори и за Миташкото, но познавам момчетата от Варна, виждал съм и съм им се возил в пичите въшки и нито един път не ми е минало през главата, че са ме копирали... Тва е абсурдно!

Разбирам те донякъде, но с "мойта" ( 321, не някоя сходна) боя един за малко да си боядиса Мерцедеса. Е, аз трябваше да се гътна ли!? Който иска да я ползва, на квото иска. Боята дава много кеф и е много различна при различна светлина. А и от "червено" до "червено", макар и сходни, има огромна разлика. Щом при боядисване с неправилно тонирана боя може да се види разликата... А и по такава причина да се прати кола на кантара, означава, че не колата е била важна в цялата гимнастика.

Здраве да е!

Поздрав!
« Последна редакция: Декември 15, 2011, 23:15:59 от DEYAN IYI »
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Декември 15, 2011, 23:10:54
Отговор #7

Неактивен Smooth_Dog

  • Публикации: 215
  • Делян Петков tlf-0899806094 Варна
До сега не се бях сетил, че си правим колите и моторите за някаква лична слава и ще се налага да ги патентоваме или да си ги крием, за да не ги види някой и , недай си боже, да хареса нещо от направеното.
Сега се замислям, че съм имал неблагоразумието да не си пазя нито една касова бележка, което може да ме вкара в някакви спорове за авторски права.
Взе да става студено за игра на детските площадки и вижте какво стана тука!!!!!!
SUZUKI GSX 750 ES'83  ИЖ Планета'70, Jawa 50'65
https://www.facebook.com/M-J-Motors-610910035659939/?ref=hl

Декември 15, 2011, 23:36:50
Отговор #8

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Тва металекс да не би да е като Софийското Надин или Пловдивското билканто ако е така много жалко за колата
наистина изглежда направена с много мерак и заради единия цвят не заслужава тая съдба
има хиляди коли с еднакъв цвят но всяка си е уникална сама по себеси най-вече заради собственика си

Декември 15, 2011, 23:55:05
Отговор #9

Неактивен honda_accord_79

  • Публикации: 49

  Проекта си отиде по друга причина. Металекс си е вторични суровини.
  За цвета няма авторско право и на колегата обясних:
 - една и съща кола
 - 1 град
 - през 3 улици
 - с почти 1:1 цвят

   Как да се нарече?
skype - devil_power666