Автор Тема: Моята ШКОДА 1000 MB - 1968  (Прочетена 36694 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 16, 2011, 11:37:11
Отговор #10

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
Първия път като ходих да гледам колата и още си беше на Сръбски номера  :)















































Декември 16, 2011, 15:40:52
Отговор #11

Неактивен jorko palav pi4orko

  • Публикации: 84
Честито колега, стахтен шкодак.Радвам се че ставаме все повече ценители на марката,да си я караш със здраве,и много,много безаварини километри.

Декември 16, 2011, 17:52:54
Отговор #12

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Уникален Шкодилак! ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 16, 2011, 17:55:10
Отговор #13

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Недей така бе, човек  :( Шокира ме тая коле ...
Много е хубава бе, израснал съм в такава Шкодичка, с баща ми обиколихме като деца половин Европа, ходили сме къде ли не. В Русия ни запаха и недоумяваха какво е туй чудо - ЗАЗ ли е , що ли, гледаха я в захлас ...
Майко мила, къде ме върна ...
Направо е нова-новеничка, със здраве да си я караш !

Декември 16, 2011, 20:39:41
Отговор #14

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Здравейте почитаъели на ретро моделите. Това е мойта най любима кола в гаража ми  :D
Намерих я в Србия в град Ниш от први собственик и се влюбих веднага.... Тук има участници в форума на Шкода Клуб България и те я знаят вече, представял сам я там  :)....

Добре дошъл!
Тази кола задължително трябваше да се види и тук!
Страхотна е! Просто нямам думи......Музеен експонат!

Поздрави :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 16, 2011, 23:53:27
Отговор #15

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
Добре дошъл в редиците на "вехтошарите" ;) Със здраве да си я караш и да я водиш на много ретро паради.

Декември 17, 2011, 00:42:20
Отговор #16

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Колега, добре дошъл и тук при ценителите на ретро коли.  Много се радвам ,че такива чудесни екземпляри попадат на ентусиасти. Прекрасна кола. От старите шкоди за мен 1000 МБ си е класика и най-добрия модел. Очите ми остават по такива коли. Просто не мога да повярвам ,че има все още такива запазени екземпляри. Ще се радвам ,ако мога да я видя и на живо . А как и стоят ринговете само-красота. Приказна- такава е колицата ти и благородно ти завиждам. ПОЗДРАВЛЕНИЯ!

Декември 17, 2011, 00:57:12
Отговор #17

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Нереално... Все едно е била в капсула на времето... Колеги как се запазва една кола така... Толкова години...конденз влага....а тя няма 1 ръждясал болт. В хола ли си я е държал тоя човек?!?
Приятел,колата ти е безценна! Задължително в гараж и ако имаш възможност да е отоплен... Едни 20 градуса целогодишна температура са идеални мисля :)))
Желая ти много хубави моменти с тая красавица , и вземи му направи разработка на тоя мотор,че си е нов :)))) Ще бъде голяма атракция по ретро парадите!

Декември 17, 2011, 17:48:09
Отговор #18

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
Ще ни разкажеш ли как беше на границата?Какви документи се изискват,за да вкараш автомобил,който не е купен от страна от ЕС?И колко горе долу излиза едно такова начинание?

Поздрави!


Обещах ви малко повече информации за покупката от Србия и процедурата за коли извън ЕС  ;)

След като си намерите и пазарите автомобила, се прави Договор за покупка и се заверява в объщината ( в Србиа все още няма Нотариуси).
Ако колата е регистрирана и е с табелки, връщат се в полицията и там ви дупчат Талона и ви го дават надупчен.
Ако е колата по стара от 30 год. ви трябва един документ ( Потвърждение) от техническия музей в Белград. Един вид съгласност че този автомобил няма някаква си историческа важност и може да се изнесе от страната.
С Договора, Талона и това Потвърждение отивате в спедиция, те ви приготвят документите за износ и отивате на митницата с тях. Там един пич с лампичка ви проверява номерата на двигателя и шасито и ви дава пак един документ че всичко е точно ( това се плаща също така ) и всички тези документи заминават при митничара който ги проверява и сте готови за път. Мито не се плаща, по не не за моя автомобил !!!
Качих колата на пътна помощ и тргнахме към София.
При Србите минахме експресно бързо и на наща граница СТОООООЙ, я чакай сега да видим кво става тук  :o :o :o. Прегледаха ми документите и ми искаха Гаранция (350 лв в брой) понеже колата не е от ЕС. Обоколих 5-6 спедиции докато намерих едни момичета които срещу тези пари ми дадоха Гаранцията .

ПРОДЪЛЖАВА  :)

Декември 18, 2011, 12:56:46
Отговор #19

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
И така МВ -то продължава пътя си към София, а аз карам зад него и му се радвам  :D