Автор Тема: Моята ШКОДА 1000 MB - 1968  (Прочетена 36691 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 19, 2011, 10:27:11
Отговор #20

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Колега ще дадеш ли повече информация за този музей? Аз съм ходил в един автомобилен музей в Белград имам й статия в сп. "Автокласика" за него но незнам дали за него става въпрос?! Другият ми въпрос е може ли да се вземе това потвърждение без да се ходи до Белград? Тази гаранция връща ли ти се после някъде или си остава така като мито?
Имам един мотор NSU в Сърбия и трябва скоро време да го пребирам поне ще знам какво ще ме очаква.

П.П. Шкодичката е наистина като нова имам същата но с другата маска и задни калници и ми е за реставрация искам да привърша едно от Рената и да почваме с брат ми и нея, че както съм я зарязал накрая ще я загубя  :-\

Декември 19, 2011, 11:06:28
Отговор #21

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
Колега ще дадеш ли повече информация за този музей? Аз съм ходил в един автомобилен музей в Белград имам й статия в сп. "Автокласика" за него но незнам дали за него става въпрос?! Другият ми въпрос е може ли да се вземе това потвърждение без да се ходи до Белград? Тази гаранция връща ли ти се после някъде или си остава така като мито?
Имам един мотор NSU в Сърбия и трябва скоро време да го пребирам поне ще знам какво ще ме очаква.

П.П. Шкодичката е наистина като нова имам същата но с другата маска и задни калници и ми е за реставрация искам да привърша едно от Рената и да почваме с брат ми и нея, че както съм я зарязал накрая ще я загубя  :-\

Музея е един, същия кадето си бил явно, а потвърждението си го взима от там продавача, аз не съм ходил и не знам ? За останалите въпроси около гаранцията и други документи и процедури в България ще ви пиша допълнително довечера, че сега бързам  :)

Декември 19, 2011, 11:20:05
Отговор #22

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Следващата година пак ще ходя на там и ще се опитам да разнищя повече този въпрос.

Декември 19, 2011, 23:55:46
Отговор #23

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
Продължение информацията по вноса на стар автомобил от Сърбия  :)

След като си платите гаранция или някой ви я потсигури предварително, закарвате колата в столична митница или на митницата във вашия град, там ви я преглеждат и си плащате мито и ДДС (30%). Гаранцията е със стойност на митото и ДДС объщо. Като ги платите, си взимате парите от гаранцията обратно  ;).  След 3-4 дни като се появът ваште обмитени документи по системата в КАТ, отивате там с колата. Междувремено непремено си изкарвате Технотест, защото колата идва извън ЕС (480 лв)  :o :o :o >:D >:D >:D. С митническите документи, технотеста , платени гражданска отговорност, еко такса и пари в джоба ви, влизате в КАТ  C:-) и там минавате процедурата, получавате си талони и табелки (плащате си и за тях нали  :)) ) и сте готови за ретро парад  :)) :)) :)) 

надявам се да бях от полза  :)

Декември 20, 2011, 05:27:52
Отговор #24

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Междувремено непремено си изкарвате Технотест, защото колата идва извън ЕС
Процедурата се нарича "Единично Одобрение".
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Декември 20, 2011, 23:57:06
Отговор #25

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
Оригиналната и гаранциона книжка с номера на двигател и шаси, дата на покупка на автомобила 28.11.1968 год от фирма Югоауто от Белград. Официялен вносител за Шкода в тогавашна Югославия, фирма Балкания от Белград, фирма вършила износ от Чехия, Мотоков от Прага. На края е списъка на оторизирани сервизи за подръжка на Шкодите на цялата територия на тогавашна Югославия  ;). Първата и регистрация по талона и е била на 03.12.1968 год  C:-)












Първите снимки на МВ то след регистрацията и с новите номера и нови бяли сандали, които вече бях купил предварително и ги менах веднага  :D









Декември 20, 2011, 23:58:59
Отговор #26

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Тази кола трябва да обере много награди по парадите!
Искренно го пожелавам ! :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 04, 2012, 23:45:23
Отговор #27

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
Ето да започна и ревюто на Шкодата  ;)

























Януари 05, 2012, 00:56:55
Отговор #28

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Къде е мястото-арена на фотосесията?
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Януари 05, 2012, 01:37:23
Отговор #29

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
Къде е мястото-арена на фотосесията?

Във Скопие - Македония  ;)