Автор Тема: Волга ГАЗ-24 1978 г. - dyankog  (Прочетена 25282 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 22, 2011, 18:27:47
Отговор #10

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
на 412 е РР220/12Б.

Не,РР 220/12Б е наше реле ,производство на времето в Елпром-Елхово.При това е реле за постояннотокови машини.Няма как да работи това реле с генератора Г 250 на Москвич 412 който е променливотоков.

А ето за колегата Дянко снимка на релето.Масово реле е,потърси го и в магазините за руски товарни,това реле по едно време започнаха заводски да го слагат на ЗИЛ 130.
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 18:29:46 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 22, 2011, 18:49:08
Отговор #11

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И това е за Дянко: :)
kniga-avto.ru/k1/lava-3/eguljator-362.html.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 22, 2011, 19:05:13
Отговор #12

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Тоест това:
kniga-avto.ru/k1/lava-3/eguljator-362.html
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 23, 2011, 17:40:34
Отговор #13

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Радвам се на такива забележки, за да докараме автомобила до оригиналното състояние от 1978г.
Благодаря Ви!!!

Днес прегледах снимките и ще направя забележки.Когато се прави възстановяване на стар автомобил,външния вид се оставя за последен етап.Първо се изрязва и заварява всичко което е необходимо по силовите елементи на купето,това са под,прагове,греди,стойки и лонжерони.В случая не са сменяни прагове,задължително трябваше да се отворят  отнякъде,откъдето е най удобно и праговете и гредите да се обработят отвътре с антикорозионни материали.След това отдолу и вътре антикорозионна обработка,вратите вътре също.Даже нещо което задължително се прави на ГАЗ 24 всяка година,да се свалят двата алуминиеви щита между моторния щит и калниците не видях да сте го направили.Калиброват се резбите и ако има нужда се боядисва.И чак накрая външния вид.Купето гние отвътре навън,затова всичко скрито трябва да се обработи.В противен случай защо ти е перфектния външен вид,ако след някоя и друга година купето тръгне да рухва отвсякъде и в един момент като се погледне отдолу се оказва ,че няма кола.По добре да има външни кусури,те винаги може да се оправят,отколкото да се остави силовата част на купето без необходимото внимание.Тук определено по тази кола трябва още да се работи доста,казвам го само защото пишеш,че се радваш на забележки.Защото, за 33 години това което е почнало да работи отвътре,ще продължи,без значение оттук нататък колата дали ще се кара всеки ден или само на паради.Това е главното,иначе дреболии от типа примерно,че скобата която закрепва хидровакуумника трябва да е поцинкована,а не боядисана,изобщо не си заслужава да ги коментирам.Не са неща от значение.
Иначе,като прегледах снимките е хвърлен много труд,поздравления за което.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 23, 2011, 19:37:39
Отговор #14

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Основата е върху цялата кола и е матирана. Доста красиво изглеждаше. Даже по едно време ми минаваше през ума да я оставя на основа /сега нали така е модерно/, но реших да се придържам към оригиналния вид.
Добре си направил, че не я остави мат - той наистина изглежда добре, но само когато е идеално чист, малко да се нацапа купето и вече мяза на стара кошница с матирала боя... колко такива ламбота, мустанги и др. претенциозни марки съм виждал.
Иначе колегата е прав, надявам се да си проверил състоянието на праговете и пода, понеже това са най-уязвимите за корозията места на един стар автомобил. На мен дори ми се е случвало да пропадам през пода заедно със седалката, макар че съм само около 70 кила с мокри дрехи :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 23, 2011, 21:49:03
Отговор #15

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Даже нещо което задължително се прави на ГАЗ 24 всяка година,да се свалят двата алуминиеви щита между моторния щит и калниците не видях да сте го направили.
Не сме сваляли алуминиевите щитове, просто защото сменяхме предните калници и обработихме повърхностите /зад щитовете/ без да разпробиваме нитовете на щита. Вратите отвътре са обработени с БОДИ парафин. Праговете не сме ги отваряли. Някои го беше направил преди нас. Извинявам се, но не съм от най-добрите фотографи. Пропускам някои моменти. Смятам, че се подразбират.
На мен дори ми се е случвало да пропадам през пода заедно със седалката, макар че съм само около 70 кила с мокри дрехи :))
Е, аз съм 110 кила със сухи дрехи и няма признаци на пропадане през пода.
Друг проблем - сложих чисто нов карбуратор К-126Г и не работи като хората, направо не може да пали, тресе на празен ход. Май ще връщам стария, но пък той има отвори за газово в дифузорите.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Декември 24, 2011, 03:33:02
Отговор #16

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Не. Не. Причината да не работи, сам си я открил несъзнателно. Чисто нов е.  Масовата легенда е, че се вади от кутията и се монтира.  Е, минава номера при някои нови Ладови карбуратори. При някои. И то Солекси.   Когато човек си купи нов такъв карбуратор за такава кола, монтажът остава на последен план.  Всичко се разглобява. Всичко. Всичко се кисне в коресилин. Всичко се продухва обилно със сгъстен въздух. След това се проверява всеки един компонент, дали съвпада със съответния размер спрямо  Търпеливо сглобяваш. След това монтираш. И се уверяваш, че няма засмукване на излишен въздух ПОД карбуратора.  Като монтираш, регулираш ниво на бензина в поплавъкова камера.  Може да опиташ да запалиш.  Задължително дръпни смукача.  Студен мотор, без смукач - не трябва да пали. Е, ако има толкова желание да заработи, трябва да е нестабилно, със характерните за бедна горивна смес признаци. След като запалим, регулираме горивна смес. Много , много по-точно става и винаги има полза, въпреки и многото несъвършенства на уредът карбуратор.    Позанимавай се и ще стане.  :)


В прочем, нивото на бензина най-добре да го проследиш, след като мотора поработи известно време.
« Последна редакция: Декември 24, 2011, 03:35:48 от Тодор Живков »

Декември 24, 2011, 10:55:47
Отговор #17

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не сме сваляли алуминиевите щитове, просто защото сменяхме предните калници и обработихме повърхностите /зад щитовете/ без да разпробиваме нитовете на щита. Вратите отвътре са обработени с БОДИ парафин. Праговете не сме ги отваряли. Някои го беше направил преди нас.

Сега,алуминиевите щитове се хващат с по четири болта и който ги е хванал с нитове е работил с теслата.Зад тях долу между калника и прага и горе по ръба се задържа кал и съответно влага.Затова веднъж на 1-2 години се свалят,почистват се повърхносттите и ако е необходимо се обработва.Това ако се прави,на практика корозия няма откъде да тръгне по Волгата поне отпред.
Дано поне са се погрижили за праговете преди вас правилно,не като с щитовете.В противен случай вероятния бъдещ резултат е следния:пука се гума,не дай боже вечерта ,слагаш крика и не можеш да вдигнеш.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 24, 2011, 13:20:13
Отговор #18

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Хитро решение е това със капаците.Защо и на ладата няма такова, там за да стигнеш до критичните места се демонтират заварените калници...
А щом някой нещо е пипал по праговете, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се проверява какво е направил.Че ако имаш път към софия, ела да видиш какво правя по ладата и защо, най вече.И как една кола може да е тръгнала ръжда отпред и да няма точка ръжда никъде другаде...
Най големия причинител на ръжда не е нито солта, нито влагата, а български майстор-тенекиджия(разбира се, има изключения, но факт че това се оказва правило).

Декември 27, 2011, 21:11:32
Отговор #19

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
Колега, ще споделиш ли как напасваш вратите,с някаква технология или с много време и нерви?Сега и на мен ми предстои такова начинание...

Поздрави
They call me Polski Fiat 125p 1975r