Автор Тема: Волга ГАЗ-24 1978 г. - dyankog  (Прочетена 25212 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 28, 2011, 07:43:39
Отговор #20

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Не. Не. Причината да не работи, сам си я открил несъзнателно. Чисто нов е.    Позанимавай се и ще стане.  :)
Не съм се изразил правилно. Сложих новия карбуратор. Регулирах нивото, запали и работеше като часовник. Празен ход, форсираше се. И изведнъж - ни празен ход, ни форсиране - тресе се целия.
Открих в зоната на дроселовите клапи един отвор /до винта за регулиране на празния ход/. Запушваш го с пръста и всичко си идва на мястото. Сложих един болт с конусен връх от стария карбуратор. Работеше добре, докато беше топла. Като изстина, не ще да запали. Падна и акумулатора. Днес със зареден акумулатор ще пробвам да запаля.
Нивото на горивото в карбуратора е малко над средата на "прозорчето". В ръководството пише 18.5-20.5 мм от повърхността на "разединение" /приемам долния ръб на отвора за стъкълцето за такава повърхност/. Пада се там някъде. Но дали съм прав за отправната точка?
В противен случай вероятния бъдещ резултат е следния:пука се гума,не дай боже вечерта ,слагаш крика и не можеш да вдигнеш.
Вдигали сме я поне 20 пъти с повдигач с 4 лапи. Не се чува характерното за опелите "хрускане" при вдигането. Не се виждат /пробвано с отвертка/ ръжди по праговете отдолу. Автомобила ще се съхранява в подземен сух гараж. Не се предвижда автомобила да се кара нощем. Винаги когато придвижвам такъв автомобил /имам едно Жигули 72г. и още една Волга 69г./ с мен пътува още един автомобил богато оборудван не само с хидравличен крик, но и с доста инструмент. Не се придвижва в мокро време. Ако времето не позволява, не се участвува в мероприятието. Иначе, каквато и изолация да й направиш, след две три години като "евридейка", тръгват ръждите.
Колега, ще споделиш ли как напасваш вратите,с някаква технология или с много време и нерви?
Трудно. Тежат като камъни тея врати. Всяка една врата се отваря и затваря поне 50 пъти докато си дойде на мястото. Голяма играчка е! Две точки за регулиране откъм касата и две точки за регулиране откъм вратата. Бавно и без да се нервиш, защото с бързане и нерви не става. Затягай по един болт от всяка точка при регулирането, като ти хареса резултата - стягаш останалите.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Декември 29, 2011, 07:15:18
Отговор #21

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Винаги когато придвижвам такъв автомобил /имам едно Жигули 72г. и още една Волга 69г./ с мен пътува още един автомобил богато оборудван не само с хидравличен крик, но и с доста инструмент.  Иначе, каквато и изолация да й направиш, след две три години като "евридейка", тръгват ръждите.

Това е ГАЗ 24,един абсолютно надежден и непретенциозен автомоблил.
Ако за техническото му състояние се погрижиш със същото старание и ентусиазъм,както сега му даваш външен вид,гарантирано ще стигнеш до извода ,че втори автомобил и инструмент ти са абсолютно ненужни.При всякаква експлоатация.
Отделно,ако правилно се направи антикорозионната обработка,и както по горе писах се полагат веднъж на 1-2 години елементарни грижи,зимно време не се прибира с леда и калта във влажен гараж,и след три години като ежедневен автомобил ръжди няма да има.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 30, 2011, 00:21:11
Отговор #22

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Хм. Какви са тия оборудвания ? Толкова ли е несигурно състоянието на Жигулито, че да мъкнеш с него 1 кола ексорт с оборудване за ремонти. Знаеш ли,  Ладата си имах 2 ключа на кръст 13 и 10, 1 права отвертка и крик. Пътувах в чужбина с нея - Гърция, Македония, Румъния, ходил съм до Полша. Ненужно се мъчиш и подценяваш надеждността на тези автомобили. Вярвай, направено ли е кадърно, последното нещо което прави е проблем на сред път. Никога ! А, 3 години я карах, като душманин. Душмански, бетер като крадена.  Въобще не гъкна, с изключение на веригата, която за 35-40 000 км. успях да разтегна, като кашкавал до неузнаваемост от дългите преходи, с продължителни максимални и над максимални обороти. Бял кахър. Тя и 24-ката не е по-зле от Жигули. Стегни си я веднъж, като нова, после какво да я мислиш и влачиш колесни автосервизи. Глупости.  >:(

Декември 30, 2011, 07:18:56
Отговор #23

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
гарантирано ще стигнеш до извода ,че втори автомобил и инструмент ти са абсолютно ненужни.


Толкова ли е несигурно състоянието на Жигулито, че да мъкнеш с него 1 кола ексорт с оборудване за ремонти.

Колеги, нещо не сте ме разбрали. Пътуваме два автомобила, защото така е по удобно. Като оставим единия на мероприятието, с другия си правим екскурзии в района. Доста забележителности сме разгледали с жена ми и дъщеря ми покрай ретро мероприятията. Плюс това - другата /Октавия 2 2008г. 1.6 MPI/ е с каско и не ми пука, като я паркирам на някои МОЛ, кой ще я одраска или пък няма да преслуша съдържанието на багажника.
Казвате стегни я "като нова" - какво да Ви кажа? Купил съм си няколко нови неща по колите и почти без никакво изключение те вече се намират във варела с металните отпадъци.
Два кондензатора - единия ме изкара 6.5 км., другия издържа около 9 км.
Термостат - след пълна ревизия на радиатора с отваряне на горно и долно казанче, реших да сложа чисто нов термостат. Грее!!? Върнах на мястото му оригиналния от 1972 г. и се оправи. И на двата пише, че отварят на една и съща температура. При движение с новия е топла половината пита на радиатора. На оригиналния - цялата.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Декември 31, 2011, 15:52:07
Отговор #24

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
За съжаление това е най-големия проблем при СССР-ските  автомобили, а именно частите менте. Повечето, поне при Москвичите, части се продават като резервни поради някакъв дефект и затова се пускат на пазара. Много често ми се случва част закупена от някой скрап, но добре запазена, да изкара повече от нова магазинска, правена незнайно къде и на колко градуса - и винаги се налага някакво припасване... Колкото до термостата ако случайно е като на  Москвич 412, можеш да ползваш от Волво ( С или В беше..) 40 след 2002г. - 1:1 са от към размери, но не и от към качество :)

Януари 01, 2012, 11:06:39
Отговор #25

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Колега поздравления за проекта ние сме имали такава Волга от 82 до 98
много вървеше и има страшна возия  не еднократно сме ходили на море с нея
а след това се занимавахме с търговия и как е тварена не е истина тон и половина с ремарке и айде на пазар
я морето я габрово я софия и никога не ни е оставяла на пътя
а двамата с баща ми правихме основен ремонт на двигателя за една нощ че зор трябва колата
ех спомени спомени нашата беше тъмно зелена като военна машина  C:-) копувана на времето от някакъв депутат

Януари 04, 2012, 00:01:52
Отговор #26

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
С частите за СССР-ките автомобили няма проблем ако са произведени във времето на  СССР,т.е. докъм 90 г.
След разпадането на  СССР в републиките се появиха нови производители на какво ли не.Старите производители си запазиха технологиите и частите им са скъпи.Продукцията на новите производители е евтина,за сметка на качеството.Нашите вносители в по голямата си част внасят евтините боклуци,всички знаем с каква цел.
Така че,търсете части съветско производство,ако са съвременно производство не купувайте евтини,ако ви предложат избор между евтино и скъпо.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 05, 2012, 00:57:44
Отговор #27

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
И се пазете от FENOX  ;D
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Януари 09, 2012, 18:11:15
Отговор #28

Неактивен Васко 3102

  • Публикации: 32
Волгата е жестока. Поздравления !!! Трябва да има повече хора като теб :)
Не е важно колко пъти ще паднеш, важно е колко пъти ще се изправиш !

Март 26, 2012, 14:41:44
Отговор #29

Неактивен ГАЗ_maniak

  • Публикации: 27
Колега, какво стана със уплътнението за задния прозорец, намери ли си? И окомплектова ли я до край вече?
'77 ГАЗ 24 Волга
'87 ГАЗ 3102 Волга