Автор Тема: Инфо за Рапида на Жоро - голямата заблуда  (Прочетена 10918 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 17, 2011, 13:08:55
Прочетена 10918 пъти

Неактивен honda_accord_79

  • Публикации: 49
 Дано темата да е полезна,за тези които смятат да си купят кола (понаправена) от форум и интернет.
- колата наистина беше негова
- нищо не е пипано - така я взех с цвета,джантите и екстрите
-идеята беше,да се смени цвета,джантите и малко др.екстри

Та когато започнахме да кореспондираме - колата беше идеална,страшна,направена както трябва, с климатик,ел.стъкла и др. и газово
Проблемите които ми сподели:
- малко загнили вждички
- мотора без документи - ама оригиналния го даде да си го сменям за пред кат
Тези които аз открих:
- боята ужасна- на резки,като жабешка кожа, напукан кит по вратите
- климатика - тазкова нещо не бях виждала - само спираше колата
- джантите напукани и 1та много ударена
-ел.стъклата като се спускат и се тресе цялата кола
 Сега фактите като се поразрових - имам и снимки но трябва да ги намеря
 - колата с по 2 пръста кит - цялата
- ел.стъклата сложени,но така че се изкъртили "ребрата" на вратите - но придвидливо залепени със силикон
-климатика изчезна
- джантата ударена,чак изкривено всичко отдолу
- купето само намазано с антикор- пълен гнилоч
-гредите на купето като перденца - едвам се крепят
 
За да стане колата в сметки следва
- изцяло ново кърпене,нова боя
-по възможност - нов капак,врати
-основен на стария мотор
-нов под и греди
всичко отначало - ок ама за какво нали беше направена - по-добре да не беше пипана

Това се оказа страхотната Рапидка - тя си беше съсипана ама майсторски:)  Поне помогна на други момчета от форума - да си направят техните.

Жорето 1 път не се включи в темата да се защити :)) - защото знае истината
skype - devil_power666

Декември 18, 2011, 02:40:37
Отговор #1

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Уважаема колежке, отнасям се с разбиране към Вашият случай.  Съзнавам, колко е кофти човек да бъде измамен по този начин с автомобил, понеже съм се прекарвал и аз точно така. Обаче, като се замисля - САМ си бях виновен и никой не ми е крив. Не е виновен онзи дето продава, а този дето купува. Трябваше предварително да направите обстоен визуален и технически оглед и след това по Ваше решение да пристъпите към покупка или отказ от същата. В една сделка, едната страна е винаги прецакана.  Вероятно сте имали избор - да закупите или откажете закупуването на возилото. След като сте го закупили, предполагам сами сте взели решение за това, а не на сила.

Но, с оглед обществената вълна и главно отношението по тези въпроси във форум ,,Класиккар Бг" моля, да не се извършват изявления създаващи условия за публични конфронтации.  За мен винаги е било и Е редно, такива случаи да се изяснят до край. В същият дух желая,тяхното преобладаване да бъде сведено до минимум.


 От моя страна, желая да Ви отправя едно послание. Животът е пълен с хубави неща. Светът на автомобилистът е изпълнен с истински, бляскави Принцеси, както и с още повече сган под формата на приказно гримирани мъртъвци. Истината е, че за да се стигне до живата Принцесата - трябва да се изкопаят много гробове в търсене. В противен случай, човек рискува да грабне Принцеса, която изведнъж се оказва маска/грим и ЗЛОВЕЩО разлагаща се тъкан. Усещането е като тишина в човешки гробищен парк.  И Вие с Вашата тема за пореден път доказвате, че пътят на автомобилистът не е лесен. Но е много полезен, когато се подхожда постепенно и аналитично.  А, за това трябва време, години и хора които да Ви водят. Сигурен съм, че тук ще намерите такива съмишленици, хора сериозни и вещи в тази работа с много години и десетилетия опит. Пожелавам  да намерите и Вие своята Принцеса.


Ако съм Ви засегнал по някакъв начин с моето категорично отношение, моля, да не се приема, като лично мнение срещу Вас, а като отговор на Вашето изложение в защита на ,,Класиккар Бг" и цялото негово общество.
« Последна редакция: Декември 18, 2011, 02:58:55 от Тодор Живков »

Декември 18, 2011, 03:13:57
Отговор #2

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Кой пък е Жоро и с какво е толкова специален :)

Декември 18, 2011, 03:34:11
Отговор #3

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Живков, много добре написано! Не знам какви кинжки четеш, но изказите ти много ми харсват! Пожелавам повече подобно красноречие на форума и през новата година!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Декември 18, 2011, 09:38:39
Отговор #4

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Истината е, че за да се стигне до живата Принцесата - трябва да се изкопаят много гробове в търсене.

Еееее, разгеле, разбрах къде се крият живите Принцеси!  :)) :)) :))

Декември 18, 2011, 12:36:18
Отговор #5

Неактивен honda_accord_79

  • Публикации: 49
 
 Да, само че аз не съм човекът скенер и да видя през тапетите на вратите - какви мизерии е бъркал. Или по ел.инсталацията.
 И сега нещо смешно - каза че работи в хотел - на рапида задния капак се отваряше с амортисьори хахахаха да ама не пича за икономия взел два механизма за врати Дорма - вместо дискретни амортисьорчета :))
 
1.  Аз не го обвинявам,че е измамник- а просто разказвам защото от 1-2 снимки човек остава с грешно впечатление.
2. Колата не ми трябваше за принцеса а - да се кара и да се работи по нея ( малко по-лек проект)

  п.п колега много хубави думи - аз "принцесата" съм я открила - даже са 5
skype - devil_power666

Декември 18, 2011, 12:45:27
Отговор #6

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Колежке, сподели малко за автопарка си :) С какво разполагаш, какви са ти бъдещите творчески планове, как така хубаво момиче като теб се е запалило по бензина и окисите на желязото и т.н.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Декември 18, 2011, 13:06:39
Отговор #7

Неактивен honda_accord_79

  • Публикации: 49
 
  - accord 79 (3 врати), accord 82 (3 врати) ,accord 88 (лимитирана серия) - в процес на работа
  - другите 2 са много близо до финала и няма да ги споменавам за сега - като са готови ще ги представя :)

  П.п - и една 406-ца за ежвдневка и доставка на части  ;D

  Плановете са да стават все повече и да са в такова състояние,че да не им личат годините.
skype - devil_power666

Декември 18, 2011, 15:00:14
Отговор #8

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Потвърждавам, и аз съм го виждал рапида още едно време преди да го боядиса, а и след това... тогава и мен успя да заблуди състоянието, а аз съм с доста набито око специално за Шкодите, вЕрвайте ми  ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 18, 2011, 15:29:28
Отговор #9

Неактивен honda_accord_79

  • Публикации: 49

  Заблудата е от факта,че за някои неща трябва да се "довериш" на продавача.  На оглед - няма как да я разглобя,да и разчовъркам надигнатия кит и да кажа - а не пич.  Ако беше само боя - може би сега щеше да е в проекти. 

  Пуснала съм темата за да не остане впечатлението,че само съм съсипала на човека колата. Да за цена 2000лв и всичките и проблеми...?

 п.п - Снимах всеки "дефект" в случай,че се намеси в темата за "рапид на части"- но нямаше включване....

 * Надявам се с частите от колата- момчетата да постигнат наистина завидни резултати ;)
skype - devil_power666