Автор Тема: Инфо за Рапида на Жоро - голямата заблуда  (Прочетена 10920 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 18, 2011, 23:38:00
Отговор #20

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
извинявайте но за шкода рапид ли става въпрос??? :)

Декември 19, 2011, 00:58:02
Отговор #21

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Да. :)
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Декември 19, 2011, 01:15:42
Отговор #22

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Това имах в предвид. Точно по същия начин, доста здраво щях да се извозя с един-два-пет Мерцедес 123 преди няколко месеца. Ей, подивях за такава кола. Обърнал съм цяла България. Намерих всички модификации от 200 Д с ник`ва екстра, до 280 Американско изпълнение, която има всички екстри от S-класа 126 фабрично. Ужасно щеше да ме е яд, ако бях взел един привидно изпънат 230 (М102 мотор). Колата чудесна, няма никаква ръжда, мотора регулиран, измит та боята му паднала чак, часовник, с нови гуми, ляти джанти, чисто нов претапициран салон, под капака свети. Прииска ми се да го подкарам.  Седнах на седалката и в този момент, първичния човешки инстникт ми подсказа, че нещо НЕ Е наред тук.  След като се дистанцирах от цялата еуфория, взех че поразгледах нещата детайлно. Е, седнах вътре и :

- още студен, противно на всякакви етични правила - зловещо му дадах пълна газ няколко пъти, колкото може, в огледалото гледах слаб синкав цвят, който най-много мразя
- загря, маслото се стопли и налягането спадна доста, съдейки по стрелката
- бях взел манометър (винаги взимам такива уреди) за компресия и налягане на масло, това което измерих на загрял мотор изобщо не ми хареса, под 1 бар на празен ход. И около 2,8 бара при 5000 об/мин. Брак.  >:(
- пали трудно, бавно се форсира, няма ряз, няма разгон, не ,,тегли" . А, 123 230Е има доста голям въртящ момент, 210 Н.м. при под 4000 об/мин. и 136 к.с. мощност - ТРЯБВА да върти гуми и на 2-ра скорост до подпалване. И да вдига 180 километра в час, от РАЗ.  Обаче, не. 
- при 100-110, волана силно вибрираше, получаваше се някакъв кофти дисбаланс.
- още с първото натискане на спирачките, цялата кола се разтресе. Силно.
- при потегляне се чува тропане под пода между предните седалки
- след известно продължително каране, диференциала шуми. Студен - не. Сгащих и него. >:D
- скоростите влизат нормално за Мерцедес, но 5-та и 3-та вият. Студени - не.
- държеше постоянни 100 градуса, бавно каране, бързо каране, все тая
- капеше водна помпа
- компресора на климатика не включваше
- не работеше печката
- при натоварване - хидравликата на волана ,,жужи", волана не беше идеално лек, чува се и вой на ремъци.
- дори при запален мотор, волана има значителен луфт, усещат се на ход и хлабини по предното окачване
- почти нямаше предни амортисьори и скорости над 120 километра бяха ужасяващи, нестабилност, непредвидимост в завой
- люкът не работеше, но за сметка на това течеше
- с отверка ръчнах конзолите за крика, о, чудеса - започна да се отваря дупка под дебелия антикор
- дъното на багажника, под резервната гума беше старателно облепено със смола и боядисано същия цвят
- липсваше оригинален крик, триъгълник и принадлежности
- вече се ядосах и прекратих това начинание
- в крайна сметка беше полезно и още веднъж се затвърди, как не трябва да бъде такава кола

И след още десетки такива изпълнения, реших да не се напъвам безрезултатно повече. От всичките буквално 42 автомобила, ако Ви кажа, че САМО 5 бяха истински коли, годни и безопасни за каране, запазени и човешки, няма да повярвате. 2 дизелови и 3 бензинови. Ако щеш. И 5-те бяха на възрастни доктори. Фелдшери, гинеколози, зъболекари, все медицински лица. Но и 5-те изглеждаха, работеха и движеха като Мерцедес. Гледах, като кактус в саксия -  :o.  Нищо общо с останалата потрошена скрап. За съжаление.  Нищо де, живота учи.  :) 

Декември 20, 2011, 20:04:49
Отговор #23

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Имам един въпрос. Какво общо имаш с фичо? Щото и лицето от снимката и фичо ми са познати. И друг път преди да вършиш глупости/хвърляш коли/ питай. Имам цяла кола дет е раздадох на авери.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Декември 20, 2011, 20:11:39
Отговор #24

Неактивен honda_accord_79

  • Публикации: 49

  А,не знам  ::)   Какво да питам, каквото можеше се продаде - другото за претопяване.
skype - devil_power666

Декември 29, 2011, 17:00:48
Отговор #25

Неактивен honda_accord_79

  • Публикации: 49

  Ето я на- красавицата  >:D
skype - devil_power666

Декември 29, 2011, 23:29:27
Отговор #26

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Сори за оффтопика, но това всичкото много ми напомни на ей тая Тема...
На немски е, но от снимките се подразбира...

Оттук --- http://www.mm-classic.com/index.php?id=112

Така че - Всички трябва да внимаваме, особено за закупуване на кола от САЩ, ей така, без да сме видяли на живо колата!
 :o
spectemur acendo

Декември 29, 2011, 23:35:19
Отговор #27

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Айде стига глупости!!!
Едва ли сте купили колата с извадена полуос... Ако човек малко се позаинтересува от този тип окачване, ще разбере, че тази кола в серийния си вид не става за дрифт, въпреки спортното на вид триточково, със сухи полуоси задно предаване. Почти всеки собственик на стара Skoda със "сухо" окачване и над 100 000 km е вадил полуос, ако се опитвал да я кара малко по - спортно. Но това е бял кахър - както се вади, така се и слага, стига да успееш да си събереш карантиите на карето. Аз се прибрах (возейки се) от Габрово с Rapid, който при доста рязък завой, с не малка скорост "изплю" вътрешна полуос и понеже нямаше много време и нов маншон (старият се беше скъсал), собственикът на колата сложи дебел найлон, пълен с грес и един иглен лагер по - малко (само един не беше намерен).
За кита - аз имам 120-ка, която познат на баща ми майстор пребоядиса преди няколко години и най - вече "отстрани" дребните ръждички, които тъкмо се бяха появили. Да, ама не - беше покрил всичко, в резултат на което, колата ми започна да "избухва" от ръжда на всички "ремонтирани" места - баща ми ли е виновен, че уж познат, на който вярваше, го е прецакал. Кой иска като си даде колата за ремонт, майсторът да му я осере? Какво е виновен Жоро, че някой "майстор" го е прецакал...? И друго - аз съм виждал колата на Жоро - имах желание да я купя и ходих да я огледам. Но се отказах, защото вече си имам изгнила 120-ка, а китът и другите проблеми на жоровата кола си личаха. Защото даже не беше замазана добре. Китът се беше напукал, новата боя също, имаше множество пъпки (подпухнала от ръжда боя). И ако вие не сте видели това, значи не разбирате нищо! И темата ви по - скоро трябва да се казва "Колко сме заблудени".
Не на последно място - даже не знаете, че сте купили Garde, а не Rapid. Ако знаехте какъв модел сте купили, щяхте (евентуално) да се зачудите колко бройки има от този модел...
Всичко останало в тази тема е супер смешно - вие от висящи кабели ли се плашите... Или от поръждясали носачи... Ами я разгледайте тази тема и вижте какво правят хората с мерак - http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=89.0
И последно - обадих се за повторен оглед след известно време, но колата вече беше продадена и Жоро беше щастлив. Каза, че е купена от момче и момиче от Русе, много готини и навити. Беше щастлив, че сте изглеждали много навити и беше сигурен, че колата е попаднала на хора, които ще се грижат за нея. Да, ама не! Иронията е всъщност, че това е била най - голямата заблуда в цялата тая история...

Декември 30, 2011, 00:20:42
Отговор #28

Неактивен honda_accord_79

  • Публикации: 49
 
 Ами аз поне такава щайга никога не бих я пуснала за продаване ;D . Такова нещо за 1 и последен път карам и карах- златна статуетка.
 Жорката да си го беше запазил, ако исках сложен проект - от основи за много пари нямаше да се захвана с Рапид :) а нещо расово.
 Искал продал го- купих го ще го правя каквото си искам. Но,ако на това му вика "оправена" кола - да оправил я е, а после аз с флекса.
 Взе ли си парите взе ги,таратайка ли е колата - да,оттървах ли се навреме- да.

  Да плача ли за нея?- ооо,не   
  Виновна ли да се чувствам?- не, аз с дараци не се знимавам
  За 200лв повече имам истинска кукла 170к.с - рапид 1.3 ли да карам и реанимирам?????
skype - devil_power666

Декември 30, 2011, 00:40:44
Отговор #29

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/


Тая тема е такава трагедия че направо незнам как се допуска в този форум !!!

Това че някой НЕгледал, НЕзнаел и НЕразбирал си е купил някаква кошница замазана с кит и вестници мисля че си е негов проблем. Не мисля че един уважаващ себи си човек захванал се с реставрация на автомобил би се жалвал по този начин и че след като се е хванал на хорото да реставрира такова МПС очаква, че въпросното е слънце само от бегъл или не, толкова поглед или снимки. Още повече явно МПС-то не е купено по и-нет така че жалбите според мен трябва да се отправят към Арменския Поп.

Към Модовете - незнам защо съществува тази тема или поне я разчистете и променете заглавието....
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic