Автор Тема: Премахване на корозия от детайли  (Прочетена 136221 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 04, 2013, 14:50:22
Отговор #140

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Това пожълтяване е ръждица, трябва да се запечати.

Юни 04, 2013, 21:14:11
Отговор #141

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Преди 9-10 год. един клиент реши да си изчисти рамата на камиона така....с водоструйка и пясък.
Поизчисти се,вярно,ама беше с повърхностна ръжда след изсъхване.
Мисля,че тая технология не е предназначена точно за метал(не че и там не върши някаква работа),ама след като тук става въпрос основно за коли не мисля,че бих допуснал така да ми почистват корозия по колата....
Не знам,може да бъркам,ама съм леко резервиран.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 14, 2013, 15:33:42
Отговор #142

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Имам един въпрос към просветените.Може да Ви се стори идиатски ама Съм любопитен.
Та преди време по Дискавъри мисля даваха една поредица за танкове.В един епизод гледах как правят основен ремонт на Американски такове върнали се от войната в залива.Тогава Ми направи впечатление че оголения корпус на танка минава песъкоструй и се почиства до блясък.До тук добре.Всичко Ми е ясно защо се прави.Да падне боята и ръждата.Но но но.След това песъкоструения и лъскав корпус напълно умишлено беше оставен на открито известно време и то с цел да се покрие отново със слой ръжда.
Та въпроса Ми е следния.Знае ли някой защо и с каква цел правят всичко това? Вярно че танковете нямат много общо с автомобилите но все пак и там и тук е метал и ръждата не е много добре дошла.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Юни 14, 2013, 17:04:03
Отговор #143

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Имам един въпрос към просветените.Може да Ви се стори идиатски ама Съм любопитен.
Та преди време по Дискавъри мисля даваха една поредица за танкове.В един епизод гледах как правят основен ремонт на Американски такове върнали се от войната в залива.Тогава Ми направи впечатление че оголения корпус на танка минава песъкоструй и се почиства до блясък.До тук добре.Всичко Ми е ясно защо се прави.Да падне боята и ръждата.Но но но.След това песъкоструения и лъскав корпус напълно умишлено беше оставен на открито известно време и то с цел да се покрие отново със слой ръжда.
Та въпроса Ми е следния.Знае ли някой защо и с каква цел правят всичко това? Вярно че танковете нямат много общо с автомобилите но все пак и там и тук е метал и ръждата не е много добре дошла.
Научно изследователска работа по военно промишлените им комплекси на тема ръжда. Тук като има много пара може да се
снемат всякакви данни , велични , да се изпишат един куп уравнения и някой колега/колеги да спретнат дисертация.
По конкретно - с цел бъдещи мисии се прави оценка на различните климатичните условия , в които възниква ръждата , температура влага и др . Може и да е база за нови покрития
Военните мислят малко по странно. :) C:-)
« Последна редакция: Юни 14, 2013, 17:13:34 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 14, 2013, 17:23:46
Отговор #144

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Може би с цел да изследват ръждата както казва колегата по-горе.Или искат да е боядисано с малко гарнирано от ръжда.Виждал съм как коли започнали да корозират ги пръскат само с лак и стават много добре.За танковете това може да придава ефект на климатичните условия през годините.

Юни 14, 2013, 20:47:35
Отговор #145

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Предаването беше научно популярен филм за живота на танковете и техния ремонт в последствие.Базата беше предприятие за основен ремонт на танкове.Нищо общо с лабораторий и научно изследователски центрове. Или както ние при автомобилите го наричаме автосервиз демек при тях танкосервиз(малиййй че съм умен май измислих нещо ново....танкосервиз).
По-вероятно е младата пресна ръжда да е основа за някакво покритие.Но интересно Ми е какво е това покритие и защо върху ръжда?Ние толкова бягаме от нея а те я търсят за съюзник.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Юни 14, 2013, 21:49:21
Отговор #146

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Предаването беше научно популярен филм за живота на танковете и техния ремонт в последствие.Базата беше предприятие за основен ремонт на танкове.Нищо общо с лабораторий и научно изследователски центрове
.Но интересно Ми е какво е това покритие и защо върху ръжда?Ние толкова бягаме от нея а те я търсят за съюзник.
От базата се почва. :)
Защо търсим за съюзник ръждата , на този въпрос дава отговор науката. Подобни условия  за ремонт на бронетанкова техника имаме
и ние във всеки армейски корпус.Сега в Сливен , в ремонтната работилница на тамошната им танкова бригада реставрираха немски
танкове и САУ - та от Втората световна война.Но това е в друга тема:
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=3739.10

А защо не   разработка на ново покритие?
Или нова камуфлажна схема.
« Последна редакция: Юни 14, 2013, 21:55:40 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 14, 2013, 22:55:30
Отговор #147

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
не знам дали знаете, но миниума- забранен, защото бил не знам какво си???- ако се нанесе върху такъв тънък слой ръжда е по- здраво покритието отколкото върху лъскав метал.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юни 14, 2013, 23:03:56
Отговор #148

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
не знам дали знаете, но миниума- забранен, защото бил не знам какво си???- ако се нанесе върху такъв тънък слой ръжда е по- здраво покритието отколкото върху лъскав метал.
Знам - изпробвано в/у бившите ми Шкода 120 ЛС и Лада 1500 С. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 28, 2013, 00:52:27
Отговор #149

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Техническият директор на една фирма, която внася цинкови покрития, твърди, че когато по металът има ръжда адхезията е още по-добра, може да е вярно и опитът ми показва подобни данни, но на правилно пясъкоструен детайл всичко прави достатъчно-добра адхезия и това с ръждата важи по-скоро, когато търкаме с телена четка или шкурка...
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url