Автор Тема: Премахване на корозия от детайли  (Прочетена 133905 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2014, 22:33:43
Отговор #150

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
radoslav94, продължаваш ли да работиш с водоструйката с пясък? Ако може сподели още малко мнения и нещо като разходна норма на материали и време. Като се позатопли мисля и аз да го пробвам тоя вариант, ако е удачен.Може и снимки/клипче да направиш :)

Февруари 15, 2014, 16:26:51
Отговор #151

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Ето обещаната снимка на самия струйник предполагам се досещате как става цялата работа.Но все пак:от силната струя на водата пясъка се завихря и се създава налягане сместа като пропорция не знам колко е но за пробата която направих отиде много пясък.Цялата далавера е в самия струйник.


Декември 04, 2016, 16:56:13
Отговор #152

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Здравейте колеги!Закупих на символична цена една камара боклучки за полския Фиат.Сред тях има и чисто нови колянов и разпределитен вал,които за съжаление не са съхранявани правилно.Има повърхностна ръжда  и тук таме язви по работната повърхност.Споделете как да премахна тази ръжда от тези деликатни места - и  ще има ли проблем с експлоатацията наличието на тези язви?

Март 07, 2022, 09:46:48
Отговор #153

Неактивен Momchilk

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Колега, нов съм в начинанието и сам прецени дали да приемеш съвета. Знам че темата е доста старичка ама все пак ще кажа, а и аз имам няколко въпроса. Лично аз с повърхностна ръжда съм се справял с телена четка която струва никакви пари от който и да е железарски магазин. По желание може и с ръждепреобразувател който е малко по-скъпичък, но защото става въпрос за детайли от двигателя, не знам дали тези методи не могат да нарушат финкцията им. Освен това имам няколко въпроса за дребни детайли (няколко емблеми от различни съветски автомобили). Имам няколко такива консумативи и някои от тях са много ръждясали и разядени. Как мога да ги оправя или да ги дам на някой да ги оправи защото по тях има много и големи вдлъбнатини и никелът е потъмнял. Ще прикача и снимки по късно ако успея, но все пак благодаря!

Март 07, 2022, 17:30:43
Отговор #154

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Емблемите на Москвич и Волга са от сплав, която не подлежи на ремонт. Търсиш и купуваш нови или запазени. За ГАЗ-24 и по-късните Москвичи се намират и по магазините. За по-старите модели - разни неща изпадат по ретро пазарите. В София пазар се прави последната събота на всеки месец - сутринта в автокъща Хит карс зад Експо центъра.
По двигателя - с каквото и да го боядисаш, няма да му стане нищо. Прахово или някаква матова боя и готово.

Март 07, 2022, 17:59:15
Отговор #155

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Емблемите на Москвич и Волга са от сплав, която не подлежи на ремонт.


Сплавта е ЦАМ и стига човек да има време и желание, може да ги възстанови. Ето няколко детайла, които се опитах да възстановя, като единствено огледалото е метално, а във следващото видео и гривните за мигачите:https://youtu.be/wWP6YGjFvHU[/youtube]
А тук, вече след галванична обработка (хром) :
« Последна редакция: Март 07, 2022, 18:11:48 от Емил »

Март 07, 2022, 20:59:18
Отговор #156

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
retrobs.com