Автор Тема: Премахване на корозия от детайли  (Прочетена 135012 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 09, 2012, 19:33:40
Отговор #20

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Според мен резултатът е перфектен. Бързо и лесно, 100-процентово премахване на ръждата. Сода-каустик действа. Единственото, което трябва да се каже накрая е, че след подобно чистене детайлът не бива да бъде просто оставен. Повърхността на метала е добре почистена химически и съответно напълно отворена за бързо развитие на нова ръжда. След приключване на работата, детайлът трябва да бъде добре измит, напълно подсушен и след това боядисан. Или съответно, омаслен.

Януари 09, 2012, 20:49:45
Отговор #21

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Според мен резултатът е перфектен. Бързо и лесно, 100-процентово премахване на ръждата. Сода-каустик действа. Единственото, което трябва да се каже накрая е, че след подобно чистене детайлът не бива да бъде просто оставен. Повърхността на метала е добре почистена химически и съответно напълно отворена за бързо развитие на нова ръжда. След приключване на работата, детайлът трябва да бъде добре измит, напълно подсушен и след това боядисан. Или съответно, омаслен.
Много полезна информация благодаря ти за което.Значи стават два варианта,които трябва да пробвам.Имам мисълта ако се получава добре да си направя по голяма вана от 5-6 мм ламарина със по-голяма съвместимост и обем.Така де за по-големи ръжди  :D

Януари 09, 2012, 21:05:33
Отговор #22

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Teodor,много полезна информация ! Супер е резултата и ще пробвамее  :D

Януари 09, 2012, 21:15:27
Отговор #23

Неактивен Васко 3102

  • Публикации: 32
Ето Ви още една рецепта за премахване на ръжда:
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=38326
и цял раздел за ръжди и антикорозионна обработка приложима в/у всяко желязо не само автомобил
http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=174
повярвайте там пишат много умни и препатили глави.
Аз от там взаимствах темата и трябва да се зачета повече.Това е голям "терикатлък" не се харчат много пари и усилия.
Електролизния начин е добър за дребни детайли.За калници врати шасита и др. едрогабаритни части дрябва голяма вана която едва ли всеки има в къщи.Тогава идва на помощ метода със разтвора от солна киселина и уротропин който тия дни мисля да пробвам и ще пусна после резултата.

Ако може и някаква снимка да качиш да видим нагледно :)
Не е важно колко пъти ще паднеш, важно е колко пъти ще се изправиш !

Януари 09, 2012, 23:04:31
Отговор #24

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna


Ако може и някаква снимка да качиш да видим нагледно :)
[/quote]

+1 Че имам една две врати ,които са доста ръждясали..... Доста полезни методи! Благодарим за инфото!

Януари 09, 2012, 23:23:58
Отговор #25

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu

Много полезна информация благодаря ти за което.Значи стават два варианта,които трябва да пробвам.Имам мисълта ако се получава добре да си направя по голяма вана от 5-6 мм ламарина със по-голяма съвместимост и обем.Така де за по-големи ръжди  :D
и моето питане е в тази връзка- ако се направи метална вана с необходимите ни размери- възможно ли е да се използва корпуса на ваната като "+"?
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Януари 09, 2012, 23:57:36
Отговор #26

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН

Много полезна информация благодаря ти за което.Значи стават два варианта,които трябва да пробвам.Имам мисълта ако се получава добре да си направя по голяма вана от 5-6 мм ламарина със по-голяма съвместимост и обем.Така де за по-големи ръжди  :D
и моето питане е в тази връзка- ако се направи метална вана с необходимите ни размери- възможно ли е да се използва корпуса на ваната като "+"?
Въпрос на електрохимия. Много ще се вдигне плътността на катодния(на + са тока), а оттам и общата консумация на ел. енергия.
Те по принцип , доколкото знам големите галванични вани не са с метален корпус.
   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 10, 2012, 10:24:50
Отговор #27

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Колеги, ако някой се интересува от големи галванични вани, няма смисъл да си прави. При Били в Кочериново имаше две чисто нови от класа на тези които са в Златица-Пирдоп. Напълно са окомплектовани и едва ли ги е продал, защото са си модели от 80-те години. Само място, ток и пари да имате :)

Януари 10, 2012, 19:30:20
Отговор #28

Неактивен опел фен

  • Публикации: 19
  • Никога не се страхувай да правиш това, което не ум
колеги искам да питам  ако искам да изчиста  шепа болтови гайки и шайби  как става   трябвали да ги навържа еста за друга
[/url]

Януари 10, 2012, 19:33:31
Отговор #29

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Трябва всичките да са навързани една за друга, при това електропроводимо, всички да са вързани към "-"