Автор Тема: Премахване на корозия от детайли  (Прочетена 133824 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 10, 2012, 19:47:52
Отговор #30

Неактивен опел фен

  • Публикации: 19
  • Никога не се страхувай да правиш това, което не ум
да ясно и аз така си мислех    а дали ще стане  с магнит  :))
[/url]

Януари 10, 2012, 21:09:28
Отговор #31

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов

Много полезна информация благодаря ти за което.Значи стават два варианта,които трябва да пробвам.Имам мисълта ако се получава добре да си направя по голяма вана от 5-6 мм ламарина със по-голяма съвместимост и обем.Така де за по-големи ръжди  :D
и моето питане е в тази връзка- ако се направи метална вана с необходимите ни размери- възможно ли е да се използва корпуса на ваната като "+"?
Точна същата идея имам да се ползва самата вана за +

Януари 10, 2012, 21:10:12
Отговор #32

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Колеги, ако някой се интересува от големи галванични вани, няма смисъл да си прави. При Били в Кочериново имаше две чисто нови от класа на тези които са в Златица-Пирдоп. Напълно са окомплектовани и едва ли ги е продал, защото са си модели от 80-те години. Само място, ток и пари да имате :)
Имаш ли снимки какво представляват тия вани

Януари 11, 2012, 13:51:09
Отговор #33

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
За съжаление снимки нямам, а и нямаше много какво да се снима че бяха с разни натурии и никога не съм си мислел че ще ми трябват. Имам някакъв спомен за размери 4.20/1.40/1.60м, но това все пак съм го виждал през 2005/2006-та. 

Януари 11, 2012, 14:09:29
Отговор #34

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Не влизайте в приключения с огромни вани. По-лесно става с елементарни конструкции от този тип, като на снимките в линка: рамка от дъски и шперплат; одеала, чували или каквото се сетите друго, за да не се пробие найлона; обширен найлон от по-дебелия.

http://antique-engines.com/trailer-electrolysis.htm

Януари 11, 2012, 20:30:42
Отговор #35

Неактивен опел фен

  • Публикации: 19
  • Никога не се страхувай да правиш това, което не ум
да такае по добре и по лесно и по точно
[/url]

Март 01, 2012, 15:54:07
Отговор #36

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381

Много полезна информация благодаря ти за което.Значи стават два варианта,които трябва да пробвам.Имам мисълта ако се получава добре да си направя по голяма вана от 5-6 мм ламарина със по-голяма съвместимост и обем.Така де за по-големи ръжди  :D
и моето питане е в тази връзка- ако се направи метална вана с необходимите ни размери- възможно ли е да се използва корпуса на ваната като "+"?

Възможно е, но този "електрод" е "жертвен" - т.е. след време ще се пробие.

Март 01, 2012, 15:55:19
Отговор #37

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Имам чувството, че със сода за хляб не става! Не съм пробвал с нея, но както чувам, дори с наситен разтвор не се получава много добре. Затова днес реших да направя една малка проба по изпитания метод, със сода каустик /натриева основа/. Правил съм го преди, чистил съм неща отлично, ама все пак да проверя - да не са променили формулата на натриевата основа, или водата, или пък друг някакъв ток да са пуснали вече по жиците  :)) Ето какво се получи, според мен резултатът е безупречен.

{Тук да отворя една скоба:  Първо, няколко думи за самия химикал. Сода каустик има в почти всяка железария. Купете си суха, на люспи, съвсем евтина е. Опасна е, неприятно и силно разяжда кожата и тъканите, а раните после зарастват доста трудно. Но всъщност ако сух кристал сода попадне върху суха кожа, просто го изтупайте от там и за всеки случай измийте обилно, содата трябва да е леко разтворена за да е активна, да разяжда както си трябва.
    Както и да е, предпазването е елементарно лесно - просто не пипайте содата каустик с голи ръце и не я разпилявайте наоколо. Внимателно изсипвайте във водата или гребвайте с лъжичка и проблем няма! Вече като е разтворена във водата, разтворът е относително слаб. На мен поне не ми гори кожата, само смъди там където имам рани. Та разтворът - слабият разтвор за нашите цели - не е опасен, но все пак избягвайте да бъркате вътре, особено ако го направите по-наситен.
    След приключване на работа, може спокойно да го изсипете в мивка или тоалетна. Само ще промиете леко канала  ;) Едно време, като ги нямаше вече масовите препарати, канали се отпушваха със сода каустик, при това голяма концентрация. Просто изсипете и пуснете малко вода отгоре, няма риск или замърсяване на природата!}

Със сода бикарбонат СТАВА и за разлика от натриевата основа е безопасна.

Март 10, 2012, 22:11:10
Отговор #38

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu

Много полезна информация благодаря ти за което.Значи стават два варианта,които трябва да пробвам.Имам мисълта ако се получава добре да си направя по голяма вана от 5-6 мм ламарина със по-голяма съвместимост и обем.Така де за по-големи ръжди  :D
и моето питане е в тази връзка- ако се направи метална вана с необходимите ни размери- възможно ли е да се използва корпуса на ваната като "+"?


Възможно е, но този "електрод" е "жертвен" - т.е. след време ще се пробие.

 имам една  вана от неръждавейка, та за нея става въпрос. Ако се покрие част от "ваната" с найлон дали няма да се вместим в нуждите за " по - малка плътност на тока" . Интересува ме , за да мога да чистя брони и други по- дълги детайли.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Март 11, 2012, 10:02:54
Отговор #39

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Неръждавейката може и да издържи на процеса. При това положение обаче става сложно да опазиш детайла да не докосва ваната.
Използвай просто парчета винкел за електроди, като се покрият с корозия - минаваш леко с флекса да се зачистят и после пак.