Автор Тема: Премахване на корозия от детайли  (Прочетена 133902 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 16, 2012, 18:52:51
Отговор #70

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Договарям се пряко понеже в случая исках превоз на цял двигател. От техния склад в Лондон до техния в София = 220лв. Отделно наемат и вътрешен транспорт за Англия, но там вече си е скъпо...
Инак на дребно на кило мисля и те са 1 лира.
Благодаря ти много за инфото :)

Март 26, 2012, 23:52:48
Отговор #71

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ето Ви още една рецепта за премахване на ръжда:
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=38326
и цял раздел за ръжди и антикорозионна обработка приложима в/у всяко желязо не само автомобил
http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=174
повярвайте там пишат много умни и препатили глави.
Аз от там взаимствах темата и трябва да се зачета повече.Това е голям "терикатлък" не се харчат много пари и усилия.
Електролизния начин е добър за дребни детайли.За калници врати шасита и др. едрогабаритни части дрябва голяма вана която едва ли всеки има в къщи.Тогава идва на помощ метода със разтвора от солна киселина и уротропин който тия дни мисля да пробвам и ще пусна после резултата.

Ако може и някаква снимка да качиш да видим нагледно :)
В отговор на любопитната публика ще покажа какво свърших тия топли дни.
Значи както обещах забърках отровата от солна киселина уротропин и дестилирана вода

 

съотношението бе мерено на око горе-долу около 30-40% вода



половин супена лъжица уротропин



и  60-70% киселина.Задължително ползвайте предпазни средства химически ръкавици



маска и очила



За обект на експеримента избрах един заден калник от Москвич-а Ми който беше с 48 годишна хубава дебела ръжда с която се борих безуспешно с шкурка телена четка и флекс и който можеше да спаси може би само песъкоструй който при Нас липсва.

 

Та въпросното желязо бе обилно намазано с разтвора





и от време на време разтърквано с четката като добавям по малко разтвор докато се получи следната каша която приличаше на редка кал





и взе да се показва чист метал.След около час час и половина реших да измия обилно с вода и видя какво се е получило



резултат не особено задоволителен но за общо около два часа с подготовките и миенето бях постигнал повече отколкото за три дни по четири пет часа с шкурката.След два дни реших да повторя експеримента и с другия по-малко поразен от ръжда калник





и да повторя тоя който междувременно беше почнал пак да ръждясва тъй като не беше защитен по никакъв начин



та ето резултата от опит номер 2









по-малко разход на разтвор  по-малко кал и по-добър резултат за същото време.
Измиване обилно с вода и ето го крайния резултат





бързо подсушаване с кърпа и на слънце а за защита след тая обработка третиране с преобразовател на ръжда



 и воаля



имаме почти нов калник.

Същата процедура бе извършена и с други детайли от колата.Снимки в http://www.album.bg/dino412/albums/183035/

За сега е това.За идеи въпроси предложения и обсъждания Съм винаги насреща.

Поздрави и успех в борбата с ръждите.



« Последна редакция: Март 27, 2012, 00:50:04 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 15, 2012, 10:43:09
Отговор #72

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
да дам и аз скромният си принос в общото дело- след като се запознах с темата  и тръгнах по магазини. Два адреса на една и съща фирма в София.
ул. Акад. Георги Бончев № 20 тлф 029793092 0877432004 р.в.- 10- 17ч  понеделник- петък
ул. Христо Максимов №64 тлф 029733132  0877431993  р.в. 09- 19 ч понеделник- петък
 5 л солна киселина, 1 кг сода бикарбонат и 1 кг уротропин за 16 лв и стотинки. Най- малката разфасофка на уротропина е 1 кг. Солната киселина има и 1 и 10 л. Има и каустик и още какво ли не- звъните, питате, а има и мейл  [email protected] приятно готвене на "вкусни" манджи. В добавък ще кажа, че се сдобих и с нискотопим сребърен припои- така, че празниците най- вероятно ще ги посрещна в психодиспансера- някои го наричат гараж.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Април 17, 2012, 07:36:51
Отговор #73

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237

бързо подсушаване с кърпа и на слънце а за защита след тая обработка третиране с преобразовател на ръжда

Поздрави и успех в борбата с ръждите.

Преобразователя е разредена киселина.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Април 18, 2012, 10:56:36
Отговор #74

Неактивен dino412

  • Публикации: 820

бързо подсушаване с кърпа и на слънце а за защита след тая обработка третиране с преобразовател на ръжда

Поздрави и успех в борбата с ръждите.

Преобразователя е разредена киселина.

Но служи и за пасивиране на метала и спира тръгващата веднага нова ръжда.Обработени само с преобразовател ламарини изкараха зимата без да се появи никакъв признак на корозия.До Тях бях оставил необработени и имаше вече тръгнала ръжда макър и не много.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 20, 2012, 21:13:52
Отговор #75

Неактивен Shark_LX

  • Публикации: 28
  • 1989 Nissan 200SX S13
В момента тествам продуктите DEOX-C и DEOX-GEL на bilt-hamber laboratories и за момента мога да кажа, че това е най-доброто което съм виждал. Остава само чист метал.
Поръчах си и гела и разтворимия концентат - и двете работят на 6. Гела е особено удачен за премахване на ръжда от едрогабаритни или крехки детайли.
Хубавото е че и двете са нетоксични.

Април 21, 2012, 10:32:35
Отговор #76

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ръждопреобразувателя на Вюрт имате ли идея къде във Варна може да се намери? Трябва ми 100-200 мл...

Април 21, 2012, 17:18:47
Отговор #77

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
В момента тествам продуктите DEOX-C и DEOX-GEL на bilt-hamber laboratories и за момента мога да кажа, че това е най-доброто което съм виждал. Остава само чист метал.
Поръчах си и гела и разтворимия концентат - и двете работят на 6. Гела е особено удачен за премахване на ръжда от едрогабаритни или крехки детайли.
Хубавото е че и двете са нетоксични.

Колега, коя фирма е дистрибутора  на тези продукти ?

Април 21, 2012, 18:47:43
Отговор #78

Неактивен Shark_LX

  • Публикации: 28
  • 1989 Nissan 200SX S13
Колега, коя фирма е дистрибутора  на тези продукти ?
За България не ми е известно да има. Накарах един познат да ми ги плати и поръча през сайта. Той съответно ми ги прати по куриер...Значително се оскъпява, но нямах вариант.

Април 21, 2012, 22:54:30
Отговор #79

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ръждопреобразувателя на Вюрт имате ли идея къде във Варна може да се намери? Трябва ми 100-200 мл...
По-добре ползвай тоя дето съм показал на снимката.От Вюрт-овия преобразовател почнаха да се оплакват хора ползвали го само преди една година.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.