Автор Тема: Премахване на корозия от детайли  (Прочетена 135185 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 21, 2012, 22:58:32
Отговор #80

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
В момента тествам продуктите DEOX-C и DEOX-GEL на bilt-hamber laboratories и за момента мога да кажа, че това е най-доброто което съм виждал. Остава само чист метал.
Поръчах си и гела и разтворимия концентат - и двете работят на 6. Гела е особено удачен за премахване на ръжда от едрогабаритни или крехки детайли.
Хубавото е че и двете са нетоксични.
Пусни някакви снимки да видим как действа това чудо.И от къде може да се вземе.С две думи по-подробно инфо по въпроса ако може.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 21, 2012, 23:39:04
Отговор #81

Неактивен Shark_LX

  • Публикации: 28
  • 1989 Nissan 200SX S13
Ок, утре ще направя демо ;)
Ето ги и на сайта:
http://www.bilthamber.com/pro-introduction.php?cname=Corrosion%20Removal&name=deox-C
http://www.bilthamber.com/pro-introduction.php?cname=Corrosion%20Removal&name=deox-Gel
и на двете в секцията "how to use" има показани примерчета.

Мацнах и на колата тук-таме... препарата си работи, ама ръждите са много повече отколкото очаквах... :-\
Препоръчайте ми някой добър тенекеджия във Варна.

Април 22, 2012, 08:41:39
Отговор #82

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Сигурно ще можеш дори и да никелираш вкъщи.....
във връзка с тези мой проблеми има и един нов- как да сваля никела, за да започна от началото? За да положа сребърния припой трябва да стигна до основния материал, а при следващото никелиране няма ли опасност за припоя?
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Април 22, 2012, 21:33:11
Отговор #83

Неактивен Shark_LX

  • Публикации: 28
  • 1989 Nissan 200SX S13
Ето първото детайлче което третирах онзи ден. За съжаление не снимах "преди". Имаше умерено количество ръжда - предимно козметична с леки язви.

А ето и днешните тестове. Свръх-тежка категория корозия: 20+ годишна ръжда върху конзолата на стария ми интеркулер

Детайл 1 - планка

Детайл 2 - болт

Детайл 3 - кожух

Детайл 4 - разпределителен вал - наводнен

Дребните части планката - и винта третирам със разтвора от онзи ден - мисля ,че съм го направил доста слаб разтвора 40-50:1 във вода, а по принцип трябва да е около 20:1
Когато е пресен е напълно безцветен. В листовката казват че може да се ползва доста пъти, докато не потъмнее и не спре да действа.

Ето и тайм-лапс видео от процеса - не е напълно завършен, но се наложи да размествам и да прекъсна http://vimeo.com/40817365

Другите детайли са третирани с гела - изглежда доста гнусничко...

Утре след работа ще снимам какво се е получило. ;)

Април 30, 2012, 14:07:47
Отговор #84

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Някой има ли впечатления от българската Цинга  :D Добре звучи,...

http://www.izolacii.eu/php/product_profiles.html?id=115


МАлко инфо за него :

http://www.boro-bg.com/downloads/downloads_upload/cinkoplast.pdf
« Последна редакция: Април 30, 2012, 14:12:50 от didotooo »

Май 02, 2012, 22:00:41
Отговор #85

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Така ,днес си изчистих праговете от ръждата ( повърхностна ) и след като намажа хубав ръждопреобразувател,там където не се е изчистило с телената четка ,мисля да пръскам цинк на спрей. Има доста марки и вариращи цени. На хенкел мисля е към 50 кинта спрея,но намерих друг за около 12 лв. Въпроса ми е става ли всякакъв цинк на спрей или трябва да има и други добавки в него? Мисля след ръждопреобразувателя да китна където е необходимо после да пръсна цинка и след това боя. А грунд/шприц кит трябва ли да пръскам и кога?

Щото миналата година ги изчистих от ръждата,китнах ,шприц кит  и боя на спрей... Сега вече има петна от ръжда и като ръчнах с отвертката и ми стана лошо....Под шприца пак ръжда и то яко....

Май 03, 2012, 11:15:38
Отговор #86

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Безсмислено е да се пръска цинк, върху пасивиран с ръждопреобразувател метал.Просто ще седи като доста скъпичък сив грунд, няма да направи реакция с метала.

Иначе, така като гледам тестовете и опитите, извода ми е че премахването на корозията става най добре с яко жулене, телени четки, шкурки... и още жулене.

Май 03, 2012, 11:31:20
Отговор #87

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами само н някои участъци ще има ръждопреобразувател.Остналото е гол метал.

Май 03, 2012, 11:34:35
Отговор #88

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Дай снимка на прага.Тая ръжда ако идва отвътре, каквото и да намажеш отвън само парите ще си похабиш.На бомбички изпод боята ли излиза?

Май 03, 2012, 12:44:11
Отговор #89

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хубавото е,че като светнах вътре в прага ,всичко е ок . Само тук таме има точици,но никакви дупки или нещо плашещо. Мене идеята ми е да ги напълня с консервиращ спрей на парафинова основа ,но това ще стане след като ги оправя от вън,че ще стане едно мазало...

Ръждата по външната част на прага е под формата на точици... Като разчовърках с отвертката и боята пада... От долу на 2 места в двата края на прага са петна направо от повърхностна ръжда... Снимките са малко кофти но поне за идея...

На дрелката съм сложил телена четка и само там,където тя не успее да почисти добре и на язвите ще мажа Вюрта. След това цинковия спрей(след малко отивам да го купя) и отгоре боя... Надявам се да помогне... Мерси за идеите !!