Автор Тема: Премахване на корозия от детайли  (Прочетена 133832 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 03, 2012, 16:19:12
Отговор #90

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Ясно.Прилича на поръхностна.Тогава вземи телена четка с оплетени на масури телцета-тя е по агресивна.С нея изчисти то блясък.След това може да нанесеш цинк.На този от спрей му нямам много вяра, предпочитам лакпромския в кутия.Обаче той се нанася с четка, понеже не бива да се разрежда.Съответно, отгоре ще му трябва шагре или шприц кит за изглаждане.Може и с цинк от спрей, но отгоре му пръсни епоксиден грунд за здравина.

Май 03, 2012, 17:19:43
Отговор #91

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мерси за съвета за епоксито , надявам се да хване цинка върху ръждопреобразувателя... Не съм мазал много но... Пък дават че може да се китва и боядисва върху него ... Все още се чудя понеже нямам много вяра на тоя цинк,дали да не намажа тънко тоя Вюрт ,гледам прави много хубаво покритие и върху него цинк... Щото ме съмнява само цинка да се справи добре сам върху гол метал.Може би ако бях взел на хенкел 50 кинта спрея....

Иначе съм взел точно такава телена четка с преплетена за ъглошлайф. Няма прошка това нещо,язвите ръжда направо блесват за отрицателно време  >:D  Свалил съм всичко от праговете до гол метал! Даже и долната част на вратите метнах и без това и те са в цвета на праговете ,ще ги оправя заедно.

Май 03, 2012, 17:48:48
Отговор #92

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Идеята е самия цинк, да се свърже с метала и да образува защитен слой от цветен метал.Но тези от спрейовете имат много слаба реакция.Аз ладата я омляцах доволно с цинк на лакпром, който после с очите си видях че образува покритие, доста по стабилно от спрея.
Имаш варианти-може и с ръждопреобразувател хубаво да ги намажеш, той ще пасивира голия метал и пак ще се образува слой.Има и фосфатни грундове, така наречения уошпраймър-Монцата го използва доста.Той също образува защитен слой.Но един след друг, общо взето е само разхищение.Щом нямаш вяра на цинка, гняцай ръждопреобразувател.После ти препоръчвам грунд ВЛ на лакпром, който също съдържа фосфорна киселина.Отгоре може направо кит и филерче.

Май 03, 2012, 19:29:42
Отговор #93

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да да ... ясно ... Така и направих. Намазах 3 слоя тънко ръждопреобразувател на всякъде де що е гол метал.Сега изглежда така ,все едно съм го лакирал. Знаех си аз че за 9 лева няма да е нищо свястно тоя цинк... За пода ще ползвам такъв на лакпром...Сега така и така съм взел тоя цинк ще го пръсна и него тънко отгоре за няква защита ,че съм 2 дена на работа и не ща да я оставям само на ръждопреобразувател... Имам и един антикорозионен грунд на dupli color ,но мисля да не го пръскам изобщо, а да си взема тоя ВЛ на лакпром.

Сега чакам 2-3 часа и отивам да пръскам ,толкова го дават времето за реакция на Вюрта...

Май 04, 2012, 14:58:26
Отговор #94

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
О, то той за 9 лв ще да е на Дупли колор... не го пръскай, ще вземе да ти ****** следващите покрития.

Май 04, 2012, 15:12:47
Отговор #95

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Телените четки са хубаво нещо, но малко "позамазват" ръждата и човек решава, че е изчистил докрай гадната ръжда.
След това с 40 номер шкурка като позатъркам язвите  се вижда как шкурката става ръждива и отново язвата пуска ръжда.
Колкото до цинка наистина спира по нататъшното развитие на корозия. Заварките съм ги запечатал с Мр Цинк на Оргахим.Върши работа изпробвано е. Преди боята мисля с белгийската Цинга да мина навсякъде или поне най- корозиращите части по купето.
Препоръчвам Цинк особено по заварките
Споделих моят скромен опит дано е полезен :)
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Май 06, 2012, 12:34:19
Отговор #96

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодарим,наистина е така с телените четки ,тръкнах с шкурката и на някои места се оказа ,че не са изчистени до дупка >:D

Малко не е по темата за което се извинявам.
И понеже имах две малки дупки на пода ,рязах до здраво и сега трябва да я закарам да я изкърпят.Можете ли да ми препоръчате във Варна човек за целта? Че разполагам със следващите два дена само и трябва да приключа. Не е кой знае какво ,не трябва да се изграждат някакви форми. Ето снимка на по - голямата щета:




Май 30, 2012, 17:43:08
Отговор #97

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Малко по темата. Най-после се сдобих с сода каустик срещу 2,40 за половинка от Вулкан Варна.

Понеже стигнах до пода ,има 2 метални тапи ,които са корозирали и реших да опитам тоя метод. Ето малко текущо видео и снимки в момента ври гозбата да видим какъв ще е резутата :)

пп. голяма грешка е ,че го правя в стая и вече почвам да се закашлям  :D

&feature=youtu.be





Май 30, 2012, 23:54:32
Отговор #98

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Малко по темата. Най-после се сдобих с сода каустик срещу 2,40 за половинка от Вулкан Варна.

Понеже стигнах до пода ,има 2 метални тапи ,които са корозирали и реших да опитам тоя метод. Ето малко текущо видео и снимки в момента ври гозбата да видим какъв ще е резутата :)

пп. голяма грешка е ,че го правя в стая и вече почвам да се закашлям  :D

&feature=youtu.be




Да беше го сложил на котлона щеше да има по-голям ефект. вътрешния праг е за смяна. пода с какъв релеф е?
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Май 31, 2012, 01:01:04
Отговор #99

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Нещо не схванах..  Спрях го че да не стане някой пожар ,утре ще довърша експеримента. Вътрешните прагове са си окей ,само капачките са корозирали и то едната по- сериозно.Иначе пода е с напречен релеф ,може да се види в темата на колата.Като цяло е добре с ламарините.