Автомобили > Немски автомобили

Немските автомобили на USfan

(1/57) > >>

USfan:

--- Цитат на: V8 в Ноември 21, 2011, 17:41:47 ---ПС-забележи как при максималната скорост по магистралата няма никакъв шум в купето.При моята кочина се чуват всякаква възможни звуци и това ми харесва.Желязото е неразрушимо.
ПС2-какъв човек трябва да си -да си купиш чисто нов 123 и след някви години да го продадеш, защото бил остарял или пък за да си купиш друга кола!? Ненормална работа...

--- Край на цитат ---

Мда, навремето имах няколко Мерцедеса последователно, но всичките от тях бяха с по 2 врати. :)
Първия ми беше един в114 250 це, от 1969 год.
После имах в123 280це, от 1978 год.
След тия средни класи купенца, вдигнах гарда, хахах, и имах и една еС-класа купе, следлифтов с126, 420сек, сребрист, произведен 1987 или 88, не помня точно.
А най-накрая имах и от последните серии на р107, един 500сл, производство от 1986 год.
Табакерата ми и японката купета бяха кралско сини на цвят, Кйонигсблау, номер 903 по спецификацията на Бенц.  :D
Кабриото 500 ми беше шампански металик, или по Бенц спека- Раух Силбер Металик. O:-)

Това кабрио ново си го беше купувал Андрей Желязков, като беше играл през края на 80-те във Фейенорд.
Аз го взех от един собственик след него.
Синята ми табекерка я взех нов внос от Швейцария, през 1992.
После след мен, отиде във Варна, и сега там ходи по ретропаради, боядисани в ориг и боя, но претапицирана, и с по-малък мотор оборудвана от моя оригиналния.
А японката ми купенце, я взех на ХХ номера, от нова е била в БГ, по разни дипомати, и чужди представителства.
Златистия ми СЛ е още в София, преди повече от 12 години, го продадох на един учен биолог, и той още си го пази.
ц126-та я взех от някава Фирма, беше на истанбулски номера, хаха, 34 префикс, и така иси я карах, зариди големия акциз при вноис тогава.
Не знам, къде отиде тоя хубав СЕК. След като я продадох, не съм я виждал по София. :(

Та, спомени. :)
 По отношение на тишината, всичките ми Бенцове бяха отн тихи, но в123-ката беше върха на шумоизолация.
При пълна газ на магистрала, правеше по километраж 215.
По техн данни, благодарение на двувалковия шестак, мисля и даваха около 200 км в час по техн данни.
Но, и при 160, 180, и 200, и 215 по километраж, със стандартните ауспуси, беше абс тиха вътре. Можеше да си говорят возещите се, без да се надвикват.

Тия 2-те ми 6 цил средни класове Бенци бяха абс оригинални, и в отл техн състояния, но и двата, бяха много нагнили отдолу.
р107-цата, и ц126-та, нямаха никакви проблеми с ръждите, и все още нямат сигурно.
Все пак, са били правени по времето на сериозните антикорозионни обработки при Бенц, след 1986 год.
Ето едни снимки на в123-та ми.
Острани се вижда и табакерата ми купе. аз двете по едно врме ги застъпих като каране, 2-3 години ги имах успоредно.
А другата купе в123 дето се вижда, също е 280-ка, тогава беше на един приятел, с който си карахме заедно 123-те. :))
Малко гадно са сканирани, от видео и телевизор, хахах, аам по добри нямам.

USfan:
Ха, по тоя повод ето малко снимки на 2-та най-интересни, дето съм имал- 1969 250се, и 1986 500сл.
Тук на 1-те снимки, табакерата съм я снимал през 1993 мисля, заедно с 2-я ми Тримуф дето имах, един Хералд 13/60.
А на 3-та снимка някой го е хванал, вече във вида му в който е сега във Варна.
За съжаление с присаден малък 2 литров мотор, на мясотот на ориг шестак инцекция, и с гадна бяла кожа претапициран.
А ето го долу, какъв му беше ориг салон- с тъмносиня естествена кожа.
Той моя по едно време след като го пореставрираха козметично във Варна, го продаваха, за 10 или 12 бона.  :)
Е тази посл снимка, му е от едни обяви, дето бяха пускани в Мобилето, преди 2-3 години.

USfan:
Ето още малко снимки от табакерата.
А на една от снимките се вижда едно хубаво 633цси баварче, което купих, някъде през 1995 година.
Беше модел 1981 година, швейцарска версия, поръчано с всички
екстри за модела, само пък нямаше, електр седалки.
Но беше с автомат, кожа, климатик, и с е тия готини ВСС джанти, ма с една шибана система ТРХ гуми, които бяха трудни за намиране. ::)

Иначе, баща ми имаше няколоо години преди мен, още от началото на 90-те, една по стара, и доста по базова 630цс баеварка, произв през 1976 год. Ама неговата беше свелтлозелен металик, е като тази на снимките.

GT:
Мале, мале. Какви....какви са тия работи ?  :o   Какви са тези 123-ки ?  O:-)  Ц-ц-ц, страхотна работа.  Цветът на зелената и тези джанти........двуврат с як мотор......няма, няма, това е съвършенство.  Е, 280-ки не съм имал, но съм покарвал тук-там.   Повече ми харесват със оригиналните тасове в цвят на купето. Но, ако някога случа на годен 123 и намеря такива ляти джанти, като на твоя зеления - бих ги лепнал с пълен кеф. Много готино седят. В прочем, оригинално не са със най-ниските гуми. Принципно 123 обичат да излизат от завода със широки И високи гуми.  Предполагам, че и с по-ниски не се разваля приносът на характерното окачване. 


Разкошна кола.  Искам такъв ( не купе) ! Да му се не види!  >:(

USfan:
А ето ми снимки и на единствения Бенц кабрио, дето съм имал.
Него го имах за кратко, само година някъде, през 1996-97.
Нямах възможност да си го задържа, защото беше скъпа кола, и я бях взел, общо взето за препродаване.

Не че много спечелих от него де...  :))
Иначе колата я дебнех някоко години, от 1991, откакто попадна в БГ, до 1996, докато го купих по изгодно.
Колата беше закупена чисто нова, както писах, от изветсния наш фуртболист- Андрей Желязков.
Баш през 97, като го продадох, беше голямата инфлация, и изведнъж всички мераклии за коли с цени на на апартаменти, се изпокриха. O:-)

Как да е, все още това е един от най-запазените р107 модели в БГ, и вероятно единствения у нас Евроверсия след лифта от 1986 правен.

Продадох го на един учен микробиолог, който още си го пази.
Даже преди няколко години, имах честта пак да го покарам няколко седмици. Бях го взел от биолога, да му го пререгистрирам на нови номера /понеже човека основно живее в чужбина/, и да му сменя разни работи по колата.
Та снимките с новите СА номера са относително отскоро. :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия