Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 95872 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 21, 2011, 20:46:08
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, по принцип негативизма ти към номенклатурите тогава, и техните йезиутски привилегии, е обоснован.
Но прочети внимателно поста ми, и ще видиш, че конкретните случаи с тези коли, не са въобще такива.

А, колега Живков, щом ви харесва, вадя от ръкава още снимки, и от детството още Бенц спомени. :D
Та, прибрах се в къщи, поразрових архива от стари сканирани неща, и ето и на конската глава купенце какви намерих.
Тази червената, е 1-я Мерцедес на нашите.
Е тука пък на 1-те снимки, се вижда как гордо си карам табакерката купе, на свалени хардтоп стъкла. :)

Та, за купенцето еС клас клас конска глава тогава, дето имаха нашите, и досега нямам спомени с какъв точно мотор е било.
По скоро съм склонен да мисля,че е било топ модела 300, който е бил с Алуминиевия мотор от Аденауер, и от 300сл.
Навежда ме това, веднъж заради супер високата му цена като нов, дори за Мецедес по онова време.
И освен това, имаше пълен набор от странични лайстни и вежди хромиран. Които сега като гледам каталози, са се слагали само на 300, но не и на 220 и 250.
Освен това имаше ниво регулиране поне отзад, защото като не се караше дълго време, помня че пропадаше, и лягаше колата.

За над 20 год експлоатация в семейството, и при чичо ми, и в нашето после, проблеми създаваше най-вече механичната инжекционна помпа. Тя беше не стандартна двущемпелна, като на 220, ами 6 щемпелна.
И като се повреди, някъде през 80-те, помня че цената и беше няколко хиляди марки като нова.

Нито в нашия сервиз, на техникума Вилхелм Пик, където учех тогава /и където имахме иначе добра лаборатория за диагностика и ремонт на дизелови помпи/, нито в сервиза на УБО, не можаха да го оправят тоя проблем.
Та майсторите от УБО /баща ми беше тогава служител на МВР, и имаше достъп до някои такива техни монтйорски услуги, на по-приятелска база/, на конската глава купенце, /която иначе серийно е само с инжекциони шестаци мотори, в двувратите версии/, присадиха смукателен колектор с 2 двойни Солекс карба, от някакъв Бенц 250 или 280.

Та за моделното означение, баща ми не помни, а дядо ми и неговия брат отдавна са починали, няма как да ги питам тях.
Документи от тази кола, даже и копия, също не са ни останали.

В полза на това колата да е била с относително по-плебейския 250 мотор, говори, че от версията 300 са правени изкл малко бройки, и те са били мега скъпи.
Та няма логика, баш в БГ на експозиция да е докаран 300 купе,  а не по-евтина версия на купето конска глава.
Макар че през 1965-66 когато е купена, все още се правят бройки 300, но са на доизживяване.
По малкото пък купе еС клас с 220 мотор вече не се прави, замества го 250 модела.
А от 1967, се прави вече базовата конска глава като купе, мисля с 280 мотор.
Макар че може на нашия панаир да е докарана някаква залежала бройка с 300 мотор, и сума време да не продадена другаде в Европа, именно заради по високата и цена. :))

То тогава всъщност държавните ведомства са имали предимство при закупуване на коли от панаира.
Ама тази като е била с 2 врати, им е била извън полезрението.
Пък и заради високата и цена, е била и извън полезрението и на разни номенклатури, ако са я целяли за закупуване като частна кола.
Дядо ми разправяше, че от тогавашните членове на Политбюро, най-големия автоманияк бил бай Пенчо Кубадински.
И като я видял тази сива еС класа на панаира, си я заплюл той, за служебна кола на Ловно-Рибарския съюз.
Но кусмет, че тогава не им се полагало да купуват на държавните ведомства коли с 2 врати, и той не можал да я вземе.
Та точно тоя Мерцедес останал в свободна продажба, което както писах, не е било типично по принцип за панаирните коли.

То всъщност я купуват общо чичо ми и дядо ми.
Те, общо взето, всичко са си деляли от деца.
От малки са били много близки, защото от родени 8-9 деца от прабаба ми, оцеляват само те, заедно с един техен доста по малък брат, и една сестричка.
Детската смъртност, в началото на века, е била доста голям процент.
Освен че растат заедно, заедно са били и партизани през войната.
После, през 50-те, си правят апартаментите в общ блок, заедно ив съседство, си правят и вилите на село.
А през средата на 60-те, понеже и двамата вече бая са големи и улегнали, а са нямали коли, даже нито книжки, хахах, заедно решават да си купят и кола. :)
Плюс е било, разбира се, че са имали право на притежаване на валута, поради работата им, макар да не са били никакви номенклатури.

Дядо ми специално, беше преподавател, и въобще занимаваше се с интелектуален труд.
Дълги години е работил в чужбина, вкл и в Западна Европа тогава /което за социалистичекси учен е рядкост/, и е бил един от видните Европейски специалисти по педагогика и по методика на професионални трудови обучения.
Тук в БГ, дълги години пък беше директор на Института за усъвършенстване на Учителите.
И понеже беше аскет, пари за нищо не харчеше, нито за апартаменти, нито за екскурзии. :)

Та за тоя Бенц, както и за 2-я, СЛЦ-то, след 10 години, бяха посъбрали пари с чичо ми.
Специално при купуването на СЛЦ-то бяха помня големи драми, защото и баба ми, и съпругата на чичо ми, се възпротивиха на тая идиотия, да се дават толкова пари за кола.  :))
При условие, че и ние с дядо ми и нашите, и чичо ми с техните деца и внуци, живеехме по 3 поколения в едно жилище.
А и при условие, че и чичо ми и дядо ми, така и не изкараха книжки, докато бяха живи.
Общо взето, или баща ми ги возеше, или някой от шофйорите в Комитета на българите в чужбина, дето беше шеф чичо ми.
 
То и една от осн причини да си купят частни коли беше, че макар и нещо като директори, и на чичо ми и на дядо ми, не са се полагали служебни коли.
И извън ползването на тя два Бенца, общо взето са си ходели пеша на работа, и въобще.

Но макар и придобиването на 1-я Бенц от Панаира да е било донякъде случайно, то при купуването на СЛЦ-то, беше тотално целенасочено.
Най-вече дядо ми, а не чичо ми, беше осн инициатор най-накрая да се вземе нещо като последната им кола в живота, която да е най-голяма, ама с 2 врати за по-елегантно.  ;)
На само двете врати дядо ми много държеше, за ужас на баба ми, и на леля ми.
Иначе от екстри и мотори не са разбирали и двамата.
Нямаха претенции нито това СЛЦ да е с осмак, нито да е с кожа, или каквото там дойде.
Просто да е най-големия възможен Бенц, ама с 2 врати.
Но, салона му беше страхотна синя кожа, също като а табакерата ми купе, която имах години по късно.

Както писах, конската глава купенце, оригинално е била сива на цвят, не металик.
А след като и чичо ми, дядо ми спират да я ползват, като попада в ръцете на баща ми, той я леко тунингова, хаха, с е тоя смешен червен цвят.
След закупуването на СЛЦ-то, от края на 70-те, общо взето баща ми караше основно конската глава. Та беше решил, че е позагнила, и време да се изкурпи и пребоядиса.
И при боядисването, някъде изчезнаха страничните лайстни, та дупките им са замазани, както се вижда на тия снимки.
Тя така или иначе си имаше тогава нужда от боядисване конската глава, ама с тоя червен цвят направена, и тогава не ми харесваше как и стои.

А пък тия лети джанти, ги донесе един приятел на баща ми ТИР-аджия. Били свалени от някакъв Опел КОмодоре, или Адмирал, нещо такова.
 И баща ми, по модата тогава, побърза да ги присади на вече прогресивно губещия си оригиналния вид, стар достоен Бенц.

Някъде, след 1986, починаха и дядо ми, и неговия брат, който първи беше купил колата от панаира.
И после баща ми продава колата, на някакъв чейнчаджия, живеещ в Бояна или в Драгалевци.
Наскоро показвах снимки от нашта консака глава, на известния ни Маргарит, издателя на Класиката.
Той ми каза, че според него, същата кола седяла още, хвърлена в някакъв двор, там близо до него.
Той живее в Бояна.
Познал я по джантите и боята.
Ама ми отговори уклончиво, къде е точно къщата, като проявих интерес.
Изглежда първо ще иска той да види какво е останало от нея. O:-)
Дали е жива още тази конска глава?  :)
Би било жалко, да не е така.
Все пак в БГ, по соц време имаше само няколко двуврати конски глави купенца регистрирани.
И може би нито една от тях, не е била купувана чисто нова, като нашата.

Пък ако ви е интересно, в някой следващ пост ще напиша и опиша детайлно, как возеха, ускоряваха, и въобще се движеха тези коли.
И каво впечатление правеха по улиците, особено СЛЦ-то. ::)
Усещането и от двете, ми е все едно вчера случило се, макар да са минали 30-40 години от спомените ми от тях.

Декември 21, 2011, 20:53:08
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
На горната снимка тази жълта табакера, вероятно дизел, не е била наша.
Беше на приятеля на баща ми тираджията, личи си по тунингованите, същите като нашите Опелови джанти. :))

А ето нещо интересно.
Отнякъде съм сканирал нещо като ценова листа не на еС класите от онова време, ами на табакерите купе.
Вижда се, че базови купета, макар и драстично по-скъпи от базови седани 200, все пак са били под 20000 марки цена.
Докато конските глави двувратки, някъде са почвали от 20 и няколко хиляди марки предполагам, за базови 220 или 250 мотори.

Гледам, че някой от модераторите е променил заглавието, за което благодаря.  :)
Та по този повод, освен разни по престижни каручки като тия Бенцове, и 6-та ми ЦСИ баварец /които макар и големи класове, съм си ги купувал доста старички, и в болшинството си порядъчно гнили/, разбира се, имал съм и своя дял от други по-народни немски коли, основно марка Форд и Фолц. :))
Понеже някой от тях са били по-редки също модели и основно спортни версии с две врати и по-големи мотори, може да са ви интересни.
Та, ще си разровя снимките по компа, и ще постна каквито имам по хубави снимки и с тях.
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 20:59:53 от USfan »

Декември 21, 2011, 21:09:02
Отговор #12

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Аз бих се зарадвал на някоя и друга снимка на БМВ шестицата.
Доста впечатляващ модел и със сигурност ще е интересно.

Ако имаш някоя и друга снимка на Алфите да вземем да отворим една тема и в Италианският раздел.
Там аз имам повечко въпроси относно тия машини.
Спайдера предполагам кой е, но за ГТВто не се сещам.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 21, 2011, 22:08:15
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аз бих се зарадвал на някоя и друга снимка на БМВ шестицата.
Доста впечатляващ модел и със сигурност ще е интересно.
Ако имаш някоя и друга снимка на Алфите да вземем да отворим една тема и в Италианският раздел.
Там аз имам повечко въпроси относно тия машини.
Спайдера предполагам кой е, но за ГТВто не се сещам.

Ами ще поизровя снимки, трябва да я има 6-ката ми снимана отпред и отзад.
А за италианките ми, защото и от тях съм имал някои прилично интересни редки за БГ, да, може да направим отделна тема. :)
Само да им поизровя снимките.

Тя за съжаление моята 6-та серия, адзуро синята ми красавица, отдавна се разглоби. :-\
Докато една друга 6-та серия, тази на баща ми, тя беше резеда зелена, и малко по стара от моята, и карбураторна, може още да съществува, в едно село до Козлодуй.
Аз я бартеросах синята, преди много повече от 10 години, някъде май през 1997-98, на един фен, дето имаше една ударена леко, но оригинална М635цси, срещу един ударен челно Корвет с4, хахах.

Корвета беше зле, но с 6 ръчни скорости, и макар да имаше спукан блок, беше такъв кеф, че го карах из махалата 2-3 месеца без капак и калници, и с доливане на вода, докато го продам във Варна. :D
А пък близо 5 години преди тоя Вет, пак бях взел един ударен, без предница, хахах, ама кабрио С4.
И онзи не седя в мен много, върнах го на собственичката, защото ми го даде без надлежни документи. Беше бракуван, заради щета, и беше купен с фактура от ДЗИ, ударен прилично отпред, макар и все пак движещ се.

Та макар и да съм сменил някои не лоши американски коли, все още не може да се похваля, че съм имал Корвет.
Поне не редовен, и изправен на техника, хахах.
И въобще да е годен за каране.
Та С4, още ми е нереализирана тръпка.

Но се отпеснахме, за Баварците.
Ами, макар неговата на фена, М-ка оригинална 635 механика да беше много различна от моята, бяха един и същ тъмно син металик цвят, с едни и същи бежави кожени салони.
И реално, моята напълно работеща кола, барабар и с климатик работещ, фена я разкости, да вземе калници, врати, и салона.
Снимки от реставрацията на тоя фен на ориг му М635, може да видите, на фейсбук сайта на сервиз овърдрайв в София.
Неговата М-ка, реално наследи калниците и вратие от моята 633.

А 2-3 години след като му я дадох, ми продаваше обратно голата каросерия /барабар с един други лети дбанти, не тия оригиналните/, но комплект с мотора и автоматика, за няколкостотин лева.
Щях да си взема, ама като видях какво е останало, лошо ми стана, и се отказах.
Иначе гола, но търкаляща се каросерия от 6-та серия, макар и без джамове и салон, си беше сделка за 200-300 лв. :P

Ами, Спидера ми беше партийно купен с един приятел, някъде през 1997 година.
Беше посл моделна година на гадните черни гумерни брони- 1989.
Помня че като го купихме, от моя страна дадох пари, а от страна на моя приятел, той даде за неговата половина, едно не лошо, ама гадно ударено отдолу в ходовата част, Бертоне Х1/9.
А Алфата я измъкнахме от една мацка, сосбтвеничка на дискотека в София.
Сега Алфичката Спидер седи в Пловдив, продадох я пак на една мацка, и тя още си я пази.
От време на време я пуска на някакви луди цени по Мобилето. :))

Ами ГТВ-то ми беше от последните Джуджаро купета, производство 1984, леко вишнево на боя, както и Спидера.
Тоя цвят по асортимента на Алфа май се викаше- Тициано Россо.

Е ми тука малко от немските коли. :))
Сивото Ауди купе го имаше преди години баща ми.
Снимките с него с една сватба, са не от друга, ами от моята сватба, през 2000 година.
Сега вече съм щастливо разведен де. ;D
Нашия приятел Пешо Панов, ми беше почетен гост.
Вижда му се на една от снимките, купето Ауди ГТ, което той имаше тогава.
Онова ръбестото.

А синйото Ауди 90 седан, беше с 2,3 мотор, и вървеше много яко за само 136 коня.
Него го карах щастливо, някъде през 2002-2203 година.
Голфа единичка кабрио е на баща ми, още си го пази , и го кара само лятото.
А ГТИ 2-та дето се вижда, я имах някъде през 2001-2002, много яко се цепеше.
Беше вече модела с по новата Дигифант 115 коня инжекция.
А Сиерата ХР4 и, е ориг версия, с 2,8 мотора, от  1-та моделна година, 1986-та.
Карах я щастливо 2-3 години, а преди и тя беше на баща ми.
Не беше подарък, купих я обаче надлежно от него.
Изплащах му я към 1 година, и то на прилични месечни вноски, хахах. :))
Преди нея, имах едно Капри 2300 ГТ, от 1-та серия, което много си го обичах.
Ама трябва да му намеря снимки на него.
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 22:35:13 от USfan »

Декември 22, 2011, 12:28:14
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, поста на колегата, за заплатите от 200 лв, и там правоверните комунисти,  :) макар и донякъде от моя гледна точка да е популистки, ме наведе на някои размисли.
За съжаление, дори и по време на отн. богатите ни за соц епохата десетилетия, като 60-те, и 70-те, държавата тогава не можа да формира бързо и ефикасно, всъщност, не можа да формира въобще, стабилна средна класа.
Която би била гръбнака на купуването на коли от среден клас поне, и собено, на по-интересни такива.
По онова време разбира се, имаше и доста хора в БГ, извън номенклатурната върхушка, които с честен труд си заработваха, големи за нашите мащаби тогава пари.
Та не мисля, че незаслужено са карали те тогава по-големи класове, и то нови западни коли.

Такива са били всякакви спортисти на световно ниво, както и различни учени, и хора на искуството.
Освен това, след Априлския пленум през 1956 година, се разрешават отново по свободно, контакти на българи с техни роднини в чужбина.
Много от тези роднини също пращат пари и коли тук, и това косвено обновява все още бедния ни автокпарк тогава.

Моите наблюдения са, че тогава чисто нови коли с по-големи мотори, като разни мерцедеси еС-класа със 6 цил мотори, и разл американски коли, са си поръчвали и купували нови, основно хора, не обвързани с партийната върхушка.
Защото те са могли да си позволят, да не се плашат особено от завист, и да не се влияат особено, от иначе силната партокрация.

Например е този на снимката 6 цил модел 230 еС, синия, на Марги, си го купува нов ръководителя на катедрата по География в Соф Университетт, доколкото помня.
Един друг конска глава който знам, един черен, рядък 22 инжекция мотор, пук си го купува пак нов, един известен тогавашен наш учен биолог, член на БАН.
Този черния дълго време седеше в Зундерт, даже беше поръчан с фабричен климатик.

Докато тогава разните по висши партийни служители, или там, агенти на ДС в чужбина, най-много си купуваха до 4 цил Пежа и Бенцове.
хем бяха по евтини, хем не се набиваха толкова в очите на началствата им.
Ето снимка на иначе брилянтния Мерцедес на Марги.
Боя, код 93 на Бенц, абс. оригинална.
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 12:33:28 от USfan »

Декември 22, 2011, 16:52:40
Отговор #15

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Хубави коли , особено 635м гледах го в овърдраифа малко таблото му осрано но кото цяло бижу
Някой хора неумеха да лижат задници , но имаха достойнство . точка 

Декември 22, 2011, 21:56:47
Отговор #16

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хах, ниама проблеми. :)
Моиата голиама болка, като автоентусиаст, е това, це по соц време, именно ниската покупателна способност у нас, прецеше на обогатиането на автопарка ни, поне на ниво другите рѕвити соц страни.
Аѕ преѕ 80'те, бих активен спортист, и като дете, и младеј, имах вазмојността да ходиа доста на састеѕаниа в социалистицескиа свиат.
На ѕапад не ме пускаха де, ѕастото имах роднини в Немско, та да не иѕбиагам. O:-)

 И там, абс навсиакаде беѕ Руманиа, вѕимаха ѕаплати поне по неколкостотин лева в наш еквивалент. В ГДР вѕимаха 700+1200 марки, В Цеходловакиа кам '30'40000 крони.
Специално в Цехиа, си купуваха нови ѕападни коли доста свободно, и по масово отколкото у нас.
Макар и обикн по евтини коли, като Голвофе и раѕни Симки'Талбот.

И В ГДР се продааха свободно Голфове и Волва, ама биаха доста скупи в ГДР марки цените. Поне сприамо Вартбурѕите де.

Проблема у нас иѕван ниските ѕаплати, беше и вавејдането на 200% импортно мито преѕ 1970 год.
Преди това, от реѕрешаването на купуването на коли от цастни лица преѕ 1958, та до 1970, всеки моје да внасиа и регистрира каквото си поиска, стига да има пари да го купи.
След като се ѕатиага рејима, а и с цел пооштриаване на купуњване на соц коли, идват тиа далги цаканиа по Мототехника, и врутките с инвалиди, и така нататук.

И цисто субективно, както каѕа тук колегата, нали сме си по ѕавистливи и тесногради, и стиснати булгарите, в нашата страна, не се иѕгради култура на харесване, и на купуване, а и на каране на истински ГТ коли. к
Както е имало такава култура напр в Цехиа да рецем.
Там преди војната, даје са се сглобиавали Бугати, ѕа иѕбљгване на плаштане на мита, при внос на инаце јадниа ѕа зтиах Цески паѕар.

 Та у нас дори и баровците по соц време, гледаха да минат по тункајно.
 И масово, ако мојеха, си купувака Пејо или Бенц дисели, вместо примерно 6'цил им бенѕинови еквиваленти.

Та така, култура на потрбление, както и на плаштане, сашто не моје да се сугради ѕа 20 години.
То всусшност преди војната у нас се окаѕва, це сме имали доста продајби на по скупи коли.
Което моје и да раѕберете, от Книгата ѕа раѕвитието на колите в БГ, от нашиа колега, и јурнлист от Автокласика списанието, Иван Колев.
Но ѕа сијаление, таѕи потрбитеслка култура умира с 9'ти септември. :)
как да е, в седвашти постове ште поиѕровиа и продулјавам с оште снимки.
 :)Ама утре.
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 22:35:57 от USfan »

Декември 22, 2011, 22:19:51
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ѕаради 200% мито беше и проблема, диадо ми и цицо ми, да не могат да регистрират 2'а Бенц, СЛЦ'то, на БГ номера.
Малко след като колата беше внесена преѕ 1977, диадо ми се пенсионира, и обшто вѕето престанаха да му обраштат внимание по номенклатурните етаји.  ;)
В реѕултат на което при опит ѕа ѕаконно обмитиаане на колата, митницата му слојиха на СЛЦ'то космицеската сма ѕа плаштане от 20000 лева.
Тогава се смиаташе така, дори и најскупата кола ако е нова, иа приравниават на оценка нова Волга' 10000 лв.
И така на таѕи баѕа 200% става мито от 20000 лв. Абсурдна работа. :))

И ако си работил в цујбина, и имаш сметка в долари, ти смиатат по тогавашниа курс, ѕа 1 долар дето е бил по евтин от един лев, 20000 долара да смешиш официално ѕа платиш митото.
То е раѕбираемо скупите коли да е облагат с ниакви данаци, ама па цак на 2 трети от стојността им, не е много справедливо.
Та диадо ми, пусна молба до тогавашниа министур на тарговиата, Герги Караманев, с молба ѕа освобојдаване от мито, като работил в Шујбина, и като придобил 1'ва кола.
Откаѕаха му, и понеје тој не беше далаверадвјиа, не намери нацин да иа регистрира, даје не и на инвалид например.

То добре це башта ми беше слујител на МВР, та си иа караше на истеклите немски цолови номера, поцти беѕ проблеми. 
Расбира се, ако триабва да сме откровени, отцитам, це ако колата не беше собственост все пак на ниакој по соц време увајаван цовек като диадо, и ако башта ми не ше слујител, штиаха да иа приберат или конфискуват колата, ѕаради просроцениа внос.

Така или инаце, цицо ми си искаше и тој неговите пари по ниакое време, и таси кола лека полека се превурна в тејест,
Та след 2'3 години каране, ниакуде преѕ 1980 мај, нашите иа продадоха.
Мислиа це иа купиха накакви богатои арабски студенти, и то не много ѕа под цената и като нова.
Ама де да ѕнам, моје и да е попаднала после цреѕ ниакои тург в Булгари собственици, и да е станала с БГ номера.
Та ѕатова се ѕамислих Бенца СЛЦ при клегата Јивков, да не била нашата старата кола. :)
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 22:37:18 от USfan »

Декември 22, 2011, 22:55:25
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ta да се върнем по темата
На моето червено Капри 2300 не мога за сега да намеря ориг снимки.
Но това синйото е нещо като баджанак не само на моето, ами и на
жълтото бивше Капри на колегата Корудерлиев.
И това синйото, версия 1700 ГТ, и моето, и Никивото, всъщост през 90-те ги намери, купи и повъзстанови донякъде, нашия колега и Ретро фен- Стефан Наумов. :)
 Който сега живее във Франция.
Той Стефан във Франция, имаше там серия 3 Капри 2,8, ориг англ версия с десен волан.
А на моето намерих само е такива снимки по Нета.
Абс същото изглеждаше, с рали джанти, и с повечето хромиран трим. Ще рече че е било не само ГТ 2300 версия, ами и ХЛР, или ГХЛ на оборудване.
Мойто даже имаше и едни странни надлъжни лайстни по задните колонки, говорещи за бившв наличие на винилов покрив.
Много хубаво си вървеше, само беше доста гнило. :))

Декември 22, 2011, 23:01:12
Отговор #19

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
та, като сна въпос за Мецедси, посинтесирах си снимките, и заедно стакива на мои бивши колим намери инякои интересни, на Мецедеси намои приятели. Е това купе тук в123 230це, тъмносинйото, дето е най отдолу под снимките с моята табакера, беше на един приятел преди 10-12 години.
Хубаво си вървеше този 2,3 инжекция мотор, макар на високи скорости и оборотни дипазони, да не може може да се мери със 6-така 280. Конкретно този Мерцедес, от години седи /леко е ударен отпред, но иначе е в движение/, пред един блок в Захарна фабрика.
Пускат го чат пат по Мобилето, за мисля под 2000лв.
Само че сега не е с тези Борбет джанти.
Иначе не е много окепазен.