Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 95814 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 02, 2017, 00:37:08
Отговор #100

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То си е твоя работа, ама недей залита много към високите обороти, дори карбураторите да ти го позволяват. Със стокови пружини на клапаните 8000 оборота хич не са здравословни, виждал съм 1-2 пъти какъв е резултата. Да не говорим, че е абсолютно безсмислено на стоков мотор, със заводски разпределителен вал, заводска генерация и клапани и непортната глава.

Ноември 02, 2017, 06:56:59
Отговор #101

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Люси, адаша е прав! С двувалката и карбовете ще имаш предостатъчно мощност много под 7000 оборота и по-нагоре няма смисъл. Не се сещам правил ли си нещо по изпускателната система, но при нещо по-сериозно (карбове, глава) се тръгва оттам за да излязат конете. А и съм виждал доста коли, който над 6500-7000 просто реват, ама не вървят и ... накрая се чупят.
За делкото и карбовете. Правени са доста такива конверсии с моторджийски карбове, а за делкото погледнах в 2-3 форума, от нещо 1.3-1.6 изглежда ще свърши работа, но ще трябва да се пипне самото делко иначе аванса едва ли ще е ОК. Точно това и направих вчера и аз  ;). Вакуумно или изцяло центробжно делко? У нас масово се "трансплантират" комбинирани (с вакуумен и центробежен аванс) делка, но "бегачките" най-често ги карат с изцяло центробежни и можеш спокойно да опиташ с такова (гледам че имаш)! И там има заигравка, но поне не търсиш коректен вакуум, щото въпроса не е само да намерим отнякъде вакуум  ;)
И понеже е намесена и чешка връзка (д-р Киранов) ето една такава успешна конверсия на некъв чех  - 1ца 1.8 16 V карбове от CBR 900. Колегата развърта до 7000 и 1цата определено дърпа много добре. 
ПС. Покрай Кефера от доста време съм на вълна "спортни" карбове. Вервай ми конете, вървенето, разхода ако щеш и т.н. идват от тяхното СИНХОРНИЗИРАНЕ и ДОНАСТРОЙКА! Не става просто да преместиш едни карбове от една кола/мотор на друга!


« Последна редакция: Ноември 02, 2017, 07:23:31 от Nik1600GT »

Ноември 02, 2017, 07:49:10
Отговор #102

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Люси , търси такова делко. Мотора е small VW блока, най близо като аванс стои  такова от мотор с код  NZ и въоръжен с
горивна система Digijet , която е разновидност на L , LE , LH Jetronic. Този мотор се монтира само 1991 г на Голф2 и Поло 3.

Можеш да взаимстваш и от 1,3 мотори с код MH или 2G , те са с карбураторна горивна система и се монтират същo в
Голф 2 и Поло3 .

Сега да ти кажа къде сме се оплели - делкото НЕ СЕ МОНТИРА НА ПРИВОДА НА КОЛЯНОВИЯ ВАЛ!!

Просто осигури това делко , което съм ти написал и то става PLUG AND PLAY на мястото на единия разпределителен вал ,
там където стои оригиналното full self електроник делко. Ето и снимка кво трябва да осигуриш (или ти , или аз )

https://i.ytimg.com/vi/BaRg7lAqSVk/maxresdefault.jpg
« Последна редакция: Ноември 02, 2017, 07:53:53 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 02, 2017, 10:27:28
Отговор #103

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
То си е твоя работа, ама недей залита много към високите обороти, дори карбураторите да ти го позволяват. Със стокови пружини на клапаните 8000 оборота хич не са здравословни, виждал съм 1-2 пъти какъв е резултата. Да не говорим, че е абсолютно безсмислено на стоков мотор, със заводски разпределителен вал, заводска генерация и клапани и непортната глава.

Благодаря за мнениятал :)
Да, и двамата адаши сте прави, и стоковите пружини определено имат граница, преди да влезат в зловредни фреквенции. :))  Що се касае за портването, то заводски по-портната глава от на КР 16в инжекциона, Фолц не са имали, няма и да имат сигурно.
Ники, то адаша 1600ГТ ти вметна тънките разлики между този КР модел 16в мотор, и наследника му ПЛ със само 129 коня.
Основната е в диаметъра на тръбите на всмук колектор. Толкова са огромни, че тая глава с тия колектори в почти непроменен вид я слагат и но редката топ версия Голф 2 Лимитед, където стига над 200 коня катализирани с помощта на Г-Ладера.

Иначе за ауспусите също си правл
Но имам към мотора, ориг изх колектор на 16в, където тръбите, макар и 4 в 1, са с доста голям диаметър. Нататъка ще ъпна тръбите на 2,5 инча или 50 мм диамерър, като плюс е това че колата, макар и късна 1-ца кабрио, е от италия и няма фабр. катализатор.

Що се касае за устойчивостта на обороти, бих акцентирал, че при тия стоковите 16в ВАГ мотори, дори и с сериините пружини и хидравл. повдигачи, тя е много голяма.
 За сравнение ще дам 2 литра мотора 16в на Аудито ми купе.

Набил съм на него, мехл инжектори с по-голям дебит, от турбо 20в мотора на Ауди 80 еС2-100 еС4, и съм махнал катализатора. Сложил съм и обикновен палец на делкото без ограничител на оборотите.
И тоя 2.0 мотор, дето е по-спънат по принцип от спрямо по-развъртения 1.8 блок, го развинтвам лесно до 7100-7200 оборота по оборотомер, със сериен диаметър гуми и джанти, без проблеми.
« Последна редакция: Ноември 02, 2017, 11:04:43 от USfan »

Ноември 02, 2017, 10:42:14
Отговор #104

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, адаша е прав! С двувалката и карбовете ще имаш предостатъчно мощност много под 7000 оборота и по-нагоре няма смисъл. Не се сещам правил ли си нещо по изпускателната система, но при нещо по-сериозно (карбове, глава) се тръгва оттам за да излязат конете. А и съм виждал доста коли, който над 6500-7000 просто реват, ама не вървят и ... накрая се чупят.
За делкото и карбовете. Правени са доста такива конверсии с моторджийски карбове, а за делкото погледнах в 2-3 форума, от нещо 1.3-1.6 изглежда ще свърши работа, но ще трябва да се пипне самото делко иначе аванса едва ли ще е ОК. Точно това и направих вчера и аз  ;). Вакуумно или изцяло центробжно делко? У нас масово се "трансплантират" комбинирани (с вакуумен и центробежен аванс) делка, но "бегачките" най-често ги карат с изцяло центробежни и можеш спокойно да опиташ с такова (гледам че имаш)! И там има заигравка, но поне не търсиш коректен вакуум, щото въпроса не е само да намерим отнякъде вакуум  ;)
И понеже е намесена и чешка връзка (д-р Киранов) ето една такава успешна конверсия на некъв чех  - 1ца 1.8 16 V карбове от CBR 900. Колегата развърта до 7000 и 1цата определено дърпа много добре. 
ПС. Покрай Кефера от доста време съм на вълна "спортни" карбове. Вервай ми конете, вървенето, разхода ако щеш и т.н. идват от тяхното СИНХОРНИЗИРАНЕ и ДОНАСТРОЙКА! Не става просто да преместиш едни карбове от една кола/мотор на друга!

Ники, и ти си прав за всички неща, анализирам подред акцентите ти.  :)
За ауспуха писах горе, ще го удебелявам, я и нямам Каталист ориг на тая 1-ца.

За делкото, щом казваш че ще е трудно да намерим коректен вакуумр и че бегачките карат на центробежен само, още по добре. Пожеже и без това имам готово делко без вакуум, а и вакуум мога да изведа само от 1 от 4те всмук тръби, което сигурно като източник няма да е много прецизно, или достатъчно.

Иначе разхода на карбовете го засекох в от до в диапазон. Поставени още на старата глава, интензивно градско регулиране на богата смес, и на злобно каране, дават към 20 на 100.  :))
Регулирани на бедна смес, и на леко каране градско, дават около 15-16 на сто.

Ноември 02, 2017, 10:45:26
Отговор #105

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Люси, развинтването ясно  ;)! 7000 + не са проблем, но с карбовете трябва и ще има много повече мощност още в ниските! А за делката нищо страшно ... мощност и вътящ момент идва и от правилна характеристика на делкото! Ето как ги прави нещата колега от Рочестърсия университет и без да откривам топлата вода го напарвих и аз!

http://www.sparkingplugs.com/resources/38-6+$2440+dist+Smith.pdf

Линка нещо не може да се постне, но статята я има в pdf формат ето тук

http://www.sparkingplugs.com/3.html

под заглавие ... How to Convert a VW Distributor into a Spare for your Porsche има и доста други полезни статии!

ПС. А и вакуум мога да изведа само от една от всумакетилните тръби ...ГРЕШНОООО  ;) ... при комбинираните делка с вакуумен и цетробежен регулатор вакуум сигнала за делкото ПОЧТИ винаги се взима от някой от карбовете НАД ДРОСЕЛА! Доста карбове имат такъв вакуум порт, при двойните алфаджийски Вебери (и не само при тях!) е на единия само този фабричен порт/щуцер, но моите Вебери от Алфа 33 1.5 нямат и явно са слагани на Алфа с изцяло центробежно делко! Имам и втори комплект двойни Вебери -  е там на единия има такъв фабричен порт/щуцер  :).
Ако го има, на фигурата ясно се вижда къде е, и е НАД ДРОСЕЛА, т.нар. Vac adv port! Даже реално е малко по-нагоре  ;D?. А тези другите дето са по 2 на карб са за СИНХРОНИЗИРАНЕ!


 
« Последна редакция: Ноември 02, 2017, 11:06:12 от Nik1600GT »

Ноември 02, 2017, 11:01:51
Отговор #106

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А прав си, но като го карах с тия Каихини още на 8в глава, дърпаше яко още от 1500 оборота.
но по принцип в тестове по печатаните медии едно време, а и сега по Нета фенове твърдят, че биг клапани главата от ГТИ 8в, има в ниските по-висок въртящ момент от 16в главата. Така че тия карбовер вече сложени на глава 16в, може и да се влошат на ниски обороти, ако не акцентирам на делкото, както казваш.

А то за вакуум от над дросела хубаво също казваш, ама те са си 4 отделни дросела в тая карб. батерия.
Така че дали ще е съвсем меродавно подналягането, само от някой от тях...

Люси , търси такова делко. Мотора е small VW блока, най близо като аванс стои такова от мотор с код NZ и въоръжен с горивна система Digijet , която е разновидност на L , LE , LH Jetronic. Този мотор се монтира само 1991 г на Голф2 и Поло 3.
Можеш да взаимстваш и от 1,3 мотори с код MH или 2G , те са с карбураторна горивна система и се монтират същo в Голф 2 и Поло3.

Кире много си прав,  :D бих потърсил точно такова делко, но като гледах по Нета, точно тая версия мотор на тия модели, е с 2-3 различни вида електронни блокчета.
Та трябва да се вземе делко комплект с неговия блок.
Но, да намеря по моргите някой такъв Голф 2,3 или Поло с напълно комплектна запалит. система е почти нулев.

А и много си прав за зацепването. Въобще не се усетих, че делко от разпред вал, не става, заради съот.н на въртене 1 към 2, на гнездо за делко към колянов вал, който си е 1 към 1.
При това положение тогава засега ще запазя моето оригинално от 8в делко в блока, щото е перф. зацепено, а ими и вакуум даже, дето засега съм тго затапил, и много не липсва на карб сет-ъпа.

При това положение, ако му сложа плоска дистрибуторна капачка като твоята, ще е идеално и то на височина.
Е сега ще му снимам неговата висока копачка, и ще я измерял
А ти измери на височина от основата и, до наи високата точка, и твоита капачка съсъ странични кабели.
И ще видим дали ще стане само с това.

Сега ще си снима и цялото ориг на 8в делко, да го видиш визуално.  :)

Сега да ти кажа къде сме се оплели - делкото НЕ СЕ МОНТИРА НА ПРИВОДА НА КОЛЯНОВИЯ ВАЛ!!

Просто осигури това делко , което съм ти написал и то става PLUG AND PLAY на мястото на единия разпределителен вал ,
там където стои оригиналното full self електроник делко. Ето и снимка кво трябва да осигуриш (или ти , или аз )

https://i.ytimg.com/vi/BaRg7lAqSVk/maxresdefault.jpg

Ноември 02, 2017, 11:10:43
Отговор #107

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ами той вакуума същу се мери и може на делкото да се снеме и неговата характеристика. Но кой го прави ... особено пък у нас? Старите майстори позасмукват да провярат дали е ок мембраната и ако аванса мръдне ... всичко е ОК ... едва ли не. Нещата ако трябва да станат като хората настина не са чак толкова прости и ... затова всеки просто взема некво делго и го насажда като попрестъже тук там и щом колата повървява  -  всичко е ОК  :).
Уауу, Люси ...множко е този разход! Трябва ти оптимална смес ... по възможност в целия работен дапазон на ДВГто!  Със сигурност карбовете ти искат да си поиграеш със жигльорите, настройка и т.н. Апропо във Варна има един много хубав трайк с 1600 тунинг въздухар, като моя горе долу. Е тоя лекия трайк в един момент гореше горе долу 20 на 100 и Вальо, човека направил над 100 въздухара във Варна, го обикаля 1-2 часа и вдигна ръце  :) ... ама Вальо от тези карбове нямам идея (а може и да имам) колко разбира!?  Е за Веберите IDF гарантирам, че са прекрасни карбове и ако не се вземат в състояние за скрап и се инвестира доста по-малко от парите за поредния комплект лети джанти - няма ядове откъм настройка и разход никакви, а за вървенето  ;)
« Последна редакция: Ноември 02, 2017, 11:45:24 от Nik1600GT »

Ноември 02, 2017, 15:13:58
Отговор #108

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Нали си имате там Гошо карбуратора, той е бог на тия карбове ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 03, 2017, 23:00:59
Отговор #109

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами той вакуума същу се мери и може на делкото да се снеме и неговата характеристика. Но кой го прави ... особено пък у нас? Старите майстори позасмукват да провярат дали е ок мембраната и ако аванса мръдне ... всичко е ОК ... едва ли не. Нещата ако трябва да станат като хората настина не са чак толкова прости и ... затова всеки просто взема некво делго и го насажда като попрестъже тук там и щом колата повървява  -  всичко е ОК  :).
Уауу, Люси ...множко е този разход! Трябва ти оптимална смес ... по възможност в целия работен дапазон на ДВГто!  Със сигурност карбовете ти искат да си поиграеш със жигльорите, настройка и т.н. Апропо във Варна има един много хубав трайк с 1600 тунинг въздухар, като моя горе долу. Е тоя лекия трайк в един момент гореше горе долу 20 на 100 и Вальо, човека направил над 100 въздухара във Варна, го обикаля 1-2 часа и вдигна ръце  :) ... ама Вальо от тези карбове нямам идея (а може и да имам) колко разбира!?  Е за Веберите IDF гарантирам, че са прекрасни карбове и ако не се вземат в състояние за скрап и се инвестира доста по-малко от парите за поредния комплект лети джанти - няма ядове откъм настройка и разход никакви, а за вървенето  ;)!

Да Ники, имаш право, малко много харчат сега Каихините.

Тиа собственици на Фолцове с Кеихини, коментират по Нета, че Кеихините фабрично са настроени на макс распробити жиглиори, та на 12'14000 об мин, да храниат на макс по малки от Голфа кубатури- 600 ДО 1200 КУБИКА мотоциклети, и в тиа режими да дават макс моштност.

Саответно при по-големи кубици, като 1800 кубика при Голфа, и при доста по-малко обороти от 5 цифрено число, може да стесним жиглиорите.
И тогава ште харчат Кеихините по-малко, а пак ште варви динамично колата.

Като динамичност расбира се, при карбовете с хорисонтален поток, никакви сдвоени ВЕБЕРИ и ДЕЛОРТО не могат да се мериат с Кеихин и Микуни конструкциите.
Всекакви динотестове на сходни мотори с едниа и другиа типове карбове го демонстрират.

Каихините реално деистват все едно като инжектори с абс. отделни дроселови клапи на всеки смукателен тракт.