Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 95786 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 04, 2017, 07:26:58
Отговор #110

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Люси, проблемът с Кейхините е, че са смятани за двигатели със има няма 2 пъти по-малка кубатура от твоята и то такива, дето развъртат до 15000 оборота  :). При всички положения ще трябва да се пипнат и то доста!  А това, че са 2 двойни Вебера нищо не променя по отношение на храненето спрямо 4 отделни карба! Пак имаш 4 отделни гърла, който през 4 отделни смукателни колектора хрянат 4 цилиндъра! И имаш един ОГРОМЕН плюс - много, ама много по-лесна синхронизация, ако карбовете са ОК, разбира се. По простата причина, че ако са ОК чисто механично (никой не е "творил" по дроселите и техните рамена), просто връзваш един супер прост диференциален манометър/вакуумметър към КОИ ДА Е 2 гърла на 2та карба и си ти. Но дори и да не са ОК, просто първо ги синхронизираш поотделно всеки двоен карб сам за себе си, и после това по-горе. А сети се колко са комбинациите при синхронизиране на 4 отделни карба. Сега, ако това е неква "счетворена батерия" от 4 карба ... тогава малко или много топката се връща при двойните  ;D.
Повечето спортни карбове хрянат предостатъчно и проблема с изкарването на мощност, а и с това да не гори кято като ламя ДВГто, е НАСТРОЙКАТА И СИНХРОНИЗАЦИЯТА! И проблемът с изкарването на мах мощност в един момент дори не е в самите карбове, а в "геометрията" на смукателните колектори, портовете на главите, изпускател и т.н. Именно зарди проблемите със синхнозацията и настройките мисля, при Порше 911 например винаги са слагали и слагат 2 тройни Вебера, а не 6 отделни карба и пак е същото като 6 отделни карба дефакто, щото пак 6 отделни гърла на карбовете поотделно хранят 6 цилиндъра.
И още нещо - най-добрите карбове, за които се сещам, е за вертикални все пак иде реч, са ... подобрени двойни или ... тройни  :D Вебери (дефакто).
Ето за това иде реч. Двойните карбове са т.нар. Терминатор 2 и ги има в размер до 58 мм на гърлото/дросела  - един прекалени сериозен размер мисля!
А тройните са т.нар. PMO карбове (пак са си чиста проба нещо подобрени вертикални Вeбери) и ги слагат на 911ки и виж само един отзив за тях!

"Our 3.4 with the 50 PMO's makes 350 HP at the rear wheels!  Easily beats out cars with their $20,000 injection systems." 
Scott at Auto Associates, Canton, CT
April 2004






 
« Последна редакция: Ноември 04, 2017, 08:22:11 от Nik1600GT »

Ноември 04, 2017, 08:20:01
Отговор #111

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
При конверсията с мотоциклетни карбове е много важно да се знае , че областта на синхронизацията
им започва там , където свършва автомобилната - от 7000 об/мин нагоре. Мероприятието само по себе си
казва какво да се направи. ;D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 06, 2017, 22:28:46
Отговор #112

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Да, Ники, прав си.
Вметвам само интересен факт.
Като пускат 901 предсериино, двата тройни карба са на Солекс, и правят големи проблеми.
Но идва Пиих развоен инженер на Порше през 1963 или 64, и предлага на серииното 911, Солексите да бъдат заменени от тройни Вебери.
Фери Порше се съгласява. и проблемите с тройните Солекси изчезват.  :D

Киро също е прав. Мотоциклетните вадят недостатъци при синхрона, нагоре в диапазона.
Обаче засега синхрона ми е идеален до 7000 оборота, че и отгоре.
Е, това е както са сложени на старата ориг. 8в глава.

Другите колектори дето ще се правят, и полусферичните горивни камери на 16в главата, може да променят нещата, и то към объркване първоначално на настройките на карбовете.

Иначе карб. ми батерия е идеална на кондиция, няма никакви луфтове и износвания, с перф. мембрани е, и е от изкл. малко каран катастрофирал мотор свалена.

А ремонтни китове за Каихини на осичките, лагеруването, и там уплътненията, както и разни комплекти разл. размери дюзи, има на умерени цени по света, особено в САЩ.

Декември 14, 2017, 19:35:09
Отговор #113

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
За конверсията Фолца на 16В глава, днеска купих кабелите с дългите щеки и корпуса на електронното делко, да го имаме с доцент Киранов за база за преработката.
Утре ще им постна снимки.

А ето нещо не много старо, всъщност е модел 2018 година, така че не е оште никакво ретро, но пък след 30 години ще стане класика+
А и по цвят и брой врати, тематично добре се комбинира с бившите ми Бенцове в темата.

Е сега тия седмици ходих до Германия и го взех от Веркс нидерласунга в Унтертюркхайм.
Покарах го малко, но няма да е за мен, взех го за братовчед ми, ще му е новия собственик.
Майка ми също се повози на него на един Евро трип, както се вижда, вкл. и бая през Германия и даже Италия, и много го хареса като кола.
Което всъщност показва, че са си бабешки почти всичките Бенц купета, хаха.

Модела е С300 купе, с 4 цил турбо бензин мотор, с около 250-260 коня, не съм му гледал точната спецификация на мощността.
Поръчахме го лятото с братчеда с абс. почти всичките възможни екстри, плюс огромния соларен люк, паркиране от телефон, и 2 чифта джанти.
За нова кола, има прилично елегантни линии, все пак е Бенц.

Разбира се ако някой модератор прецени, да премести поста в темата с ежедневките коли.
Тои братчеда тук не пише, но е олдтаимер фен+
Имаше преди тоиа Бенц една 190-ка тесна лаистна, а после 2 броиа Голф 2-ки- Манхатан и Медисон лимитрани версии с доста екстри, но само с 1.3 литра мотори.

Тук на софииска териториа, на едната снимка дето пробваме по-малките джанти дето да им се слагат М и С гуми, ми се вижда и краварката  :)) в горниа краи- Миатката паркирана наблисо.











« Последна редакция: Декември 14, 2017, 20:12:30 от USfan »

Февруари 27, 2018, 19:44:05
Отговор #114

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Обслужването и досглобяването на 16в мотора за 1-цата почти приключиха, намерих му всички специфични за КР-версията части, които липсваха.
Смених му и гумичките на клапаните, промих го и вътре мотора, и после сложих ново масло и нов маслен филтър, така че тия дни ще му кача снимки.

Разбира се, докато Голфа 1 се подготвя да се конвертира, други от немските наличности, като 924-ката, още от Декември 2017, като беше ептен безснежно, са готови напълно за зимно каране.
Благодарение на новите зимни гуми отпред, фризиорското Поршенце спира за без АБС система, повече от добре.
А и отзад зимните гуми са почти нови, на един минал сезон.
Така че и с тях, и най-вече благодарение и на тежащия отзад Трансаксъл, тръгва и на сняг и лед още по-добре.  ;D







« Последна редакция: Февруари 27, 2018, 19:48:03 от USfan »

Март 06, 2018, 16:48:33
Отговор #115

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Даа, най накрая изцяло окомплектовах с оригинални КР-части, и приключих частичното разглобяване и сглобяването на 16в-то.
Оказа се повече от перфектен двигател на състояние.

Всъщност последния комплект чаркове дето ми трябваха, бяха оригиналните за 16в, спечифично делко, и кабели с дългите твърди изолаторни щеки. Ето ги тях на снимките.












С тия окомплектования приключени, реших да подложа мотора на някои тестчета и измервания.
Първо се реших да видя как е компресията, с помощта на прецизен ГДР-ски ) компресомер.
Ами, на всичките цилиндри компресията бе около 11.5, при това на сухо въртене, с източено старо масло, и без да сипвам през отворите на свещите каквито и да е мазила или малко ново масло за уплътнения.

После реших и други работи да му проверя, та отворих го първо отдолу от картера, да видя основните и биелни лагери.
Бяха перфектни, така че ги върнах оригиналните без да ги сменям.
Отворих го и отгоре откъм капака на главата, да проверя хидравличните повдигачи, бяха и те перфектни.

С това отваряне, смених и майсторски 16-те гумички на клапани, без да свалям главата.
Тоя номер е леко пипкав, но спестява свалянето и смяната на гарнитурата на глава.
Практикувам си го редовно при разни стари мотори, но тоя път го приложих и на многоклапанов такъв.
Това стана чрез последователно докарване на буталата на цилиндрите в ГМТ, че да не изпаднат клапаните, а също и с помощта на една саморъчно правена скоба за такива пинизи, предоставена ми от майстора Сашо на автосервиз Кобра 2.

И след смяната на гумичките, сложих ново ориг. ВАГ гумено уплътнение на капака на главата, зацепих и наново с нова ролка-обтегач ангренажния ремък, и хоп- стана идеален мотор. 
Ето още малко снимки от сглобяването.

« Последна редакция: Март 06, 2018, 16:52:54 от USfan »

Март 06, 2018, 17:06:31
Отговор #116

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Покраи всички други частиљ намерих и ауспухни колектори 4 в 2 с равна длжина, които са били Фолц Моторспорт опционални. Дори на КР-версиите 16в не слагани сериино.
Е ги тук на снимките долу.






















Март 06, 2018, 17:11:18
Отговор #117

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Ето и детаилен вид на 16В главата.























Март 06, 2018, 17:14:08
Отговор #118

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
И, в краина сметка, мотора в сглобен и готов вид.





















Март 07, 2018, 13:10:56
Отговор #119

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Разбира се, покрай заигравките с мотора на Голфа 1-ца, или там правенето на ремонта на Сааба 900 от съседната тема, не изпускам от око и другите германки, в посока оптимизирането им към абс. оригинален заводски вид.
Така при Аудито Купе, винаги леко ме дразниха наличните му, макар и все дилърово инсталирани, но не фабрични Антера джанти, понеже не е излязло като заводска спецификация с тях.
Съответно, от известно време взех да му търся някой комплект оригинални с Ауди щемпели лети джанти, които да са били серийни за В4 Купе, или поне серийни за по големите 6 цил. моторизации, и опционални за 4 цилиндровите.
Бях се фокусирал върху двата различни, но оторизирани от Ауди модела на италианската фирма Спийдлайн, понеже фирмата е авторитетна, а дизайна им на модела дето намерих, ми харесва.

След известно търсене, намерих свалени от един 80 Авант, много хубав комплект 15-ки лдж Спийдлайн от модела- СЛ755, заедно и с оригиналните им 4 броя централни капачки.
Като по случайност, и датата им на производство почти кореспондира с периода на правене на самото Купе- 1992 година.

Джантите иначе нямат абс. никакви подбитости или дефекти, с изкл. на минимални одрасквания.
Още и на 2 от капачките липсват и оригиналните прозрачни пластик Ауди емблеми.
Но такива декоративни пластик емблеми предполагам, се намират отн. лесно по магазините за аксесоари, та се надявам да реша скоро и тая малка последна липса.

Ето снимки на комплекта джанти дето взех, вкл. и на щемпелите вътре на джантите, със заводските Ауди и Спиидлайн надписи и спецификации.
Прилагам и няколко автентични едновремешни рекламни снимки на моделите 80 Купе и Кабрио, където се виждат тоя модел джанти.
Слагани са сериийно на 6 цил. модели купе и Кабрио с 2,6 с 2,8 литрови мотори, и са били опция за 2-литровите 16в като моето Купе.
Дименсията на Спиидлайна е 7х15 цола, и имам подготвени да им се сложат комплект хубави летни гуми, със стандартния на модела размер- 205/60-15.
На старите Антера джанти има 195/65-15 зимни гуми, които и щте си останат да се ползват на студено време и от ноември до март.
Е, то не че тая или миналата зима, или пък която и да е от миналите 10-12 зими, съм ползвал особено много Аудито на мокро и лед /все пак да не натоварваме излишно иначе перфектното цинково покритие на бодито/ ама все пак, добре е и да си му стои и зимния комплект с него.




























Така или иначе, тия джанти съм много доволен че ги намерих.
Остава само да намеря и фабрично радио с касетка или диск- Ауди, модел- Гама /може и да не е Хитачи версията, а някоя друга/, и ще е вече напълно готов фабричния вид на Купето, както би излязло от линията в Некарсулм, преди четвърт век.
Ако случайно при по-сведующите колеги Ники и Киро, или пък някой друг, изпадне такъв модел Гама, да пише, кандидатствам за закупуване.
Разбира се, предпочитам с касетка версията, но и с диск да се намери, пак става.  :)









« Последна редакция: Март 07, 2018, 13:55:27 от USfan »