Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 97158 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 26, 2022, 13:58:41
Отговор #170

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Супер, готино Ауди яйце кабрио, прилича да е малко по-светъл бордо цвят от моето Купе.
Има и редкия за модела виндшот-мрежа, ако е оригинален Ауди-чарк това де.

А някои от бившите ми германки, основно Бенцовете, продължават да са в добро здраве, като СЛ-а 500 се кара активно пролет и лято не само по чужбина, а и по София и и из страната. Ето му актуална снимка от кв. Лозенец вчера, направена от съпругата на собственика.

В семейството на сегашния собственик /биолог по професия/ всъщност имат дългогодишна и даже многодесетилетна традиция да се карат спортни кабриолети, като бащата на собственика е имал през 30-те и 40-те години Аеро 40 или 50 роадстер /закупено ново от него в 1939 год, малко преди войната/.

А след 1944 год, понеже вече е станала семеен, сменя Аерото с едно позахабено малко БМВ Дикси, което бива ползвано основно за семейна кола от този господин /вече след Септ. 1944 год. другар, хаха/.
В добавка към Диксито, пак след Септ. 1944 год, той успява да купи доста изгодно от един русенски тогава вече емигриращ фабрикант, и едно БМВ 319 или 321 роадстер.
На този роадстер, стандартно с там с 45 или 55 коня мотор, всъщност му е бил присаден или фабрично поставен, новия за края на 30-те години 80-коняв ОНВ с висящи клапани и хемисферични глави 2-литра шестак, конструирана по принцип за семи-рейсинг роадстера 328.
Този ОНВ шестак мотор, вече свален от бодито на 319 роадстера /което беше нагнило/, аз лично съм го виждал в гаража на семейството през 80-те години, но за съжаление бе откраднат оттам, някъде в началото на 90-те години.

Ето тук снимки от Аерото, че са интересни да си ги имаме в форума.
Снимките са от София, отпреди периода този господин да стане семеен, видимо по гимназистките, дето е накачулил вътре да вози.
Въобще, добре си е било да бъдеш плейбой в царство България едно време.

А ако собственика на екс-моя СЛ намери снимки и на БМВ-то 319 роадстер, ще ми ги прати и тях.






Май 26, 2022, 15:05:58
Отговор #171

Неактивен Bogi

  • Публикации: 739
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Вози абитуриентки явно  ;D

аеро марка ли е ?
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 26, 2022, 19:50:11
Отговор #172

Активен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Абе Люси, тоя Морган бая стриймлайнат ми се чини за 39та година отпред, калниците му сякаш са други, черупките на фаровете, решетките на капаците на мотора .... странен е

Май 26, 2022, 20:19:56
Отговор #173

Активен Logrus

  • Публикации: 289
Абе Люси, тоя Морган бая стриймлайнат ми се чини за 39та година отпред, калниците му сякаш са други, черупките на фаровете, решетките на капаците на мотора .... странен е
Допълвам какво ми се набива на очи:
- Предната решетката на Морган е вертикална, ситна и хромирана, а тази няма нищо общо.
- Джантите - '39 година и на стоманени джанти с хром тасове? По него време - спици и централна гайка (особено за коли със спортни претенции).
- Преден джам без рамка - конфликт с мекият таван?!
- Мекият таван - мисля, че при Морган се скрива изцяло когато е сгънат (може и да бъркам)

Люси, може ли това да е друга марка?

П.П. Клаксони, а не тромби и то пред решетката - дори при по-старите модели няма такова нещо


Май 26, 2022, 22:50:28
Отговор #174

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Абе Люси, тоя Морган бая стриймлайнат ми се чини за 39та година отпред, калниците му сякаш са други, черупките на фаровете, решетките на капаците на мотора .... странен е

Ах, къде видяхте двамата с Чавдар горе в текста ми, да съм писал, че това е екземпляр от английската традиционна марка от Малверн линк.  O:-)
Достатъчно ясно съм написал, и то на 3 места в текста ми горе /и както предположи и Боги/, че е Аеро този 4-местен роадстер на старите 2 снимки.

Ето историята на фирмата.

https://automobile.fandom.com/wiki/Aero_(automobile)

Май 27, 2022, 00:13:25
Отговор #175

Неактивен Bogi

  • Публикации: 739
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 27, 2022, 07:58:20
Отговор #176

Активен Logrus

  • Публикации: 289
Ами "Аеро, Аеро" и какво друго ако не Морган  :D
Научих нова за мен марка - мерси Люси  :)

Май 27, 2022, 12:20:33
Отговор #177

Активен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
от вратите вкл. назад е кажи-речи същата, и силуетът също, като изключим тумбестите предни калници и фарове

а и фактът, че Морган ползват това обозначение доведе до чуденката :) 

Май 27, 2022, 20:00:04
Отговор #178

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Ами "Аеро, Аеро" и какво друго ако не Морган
Научих нова за мен марка - мерси Люси

Чавдаре, радвам се, че ти е интересна темата с марката.
И по този повод, ето за теб представяне на още една легендарна и луксозна през 30-те години чешка автомарка- Валтер.

https://classiccarcatalogue.com/WALTER_1935.html

А за обясненията за Морган аналогиите, нее, не ги приемаме, не ще да са валидни за сериозни автофенове.  :))

Може да вметнем, че моделното име Аеро на Морган е новоизмислено, идва след Милениума, и въобще не го е имало преди войната като моделно означение.

https://en.wikipedia.org/wiki/Morgan_Aero_8

А и извън калниците и всякакви други видими странични неща, най-вече решетките на Морганите модели от 30-те години, нямат нищо общо с виждащата се на едната снимка пост-1939 лифта предница на марката Аеро.

А даже и радиаторните решетки на Аеротата преди 1938 год, които са по-традиционни от тадзи тук от 1939-та, пак нямат нищо общо на вид с тези Морган 4/4 модела, който е и новия за тогава първи 4-ри колесен модел на Морган /преди него има само триколки/.
Ето как изглеждат Морганите от тогава от периода преди войната, а и в ранните следвоенни години, с техния тогавашен така нар- flat radiator.
Чак от 1954 моделна год. Морган правят една по-замазана предница.

https://www.erclassics.com/morgan-1936-m0023/

https://www.mecum.com/lots/CA0817-303285/1954-morgan-plus-4-series-1-roadster/
« Последна редакция: Май 27, 2022, 20:21:05 от USfan »

Юни 01, 2022, 17:51:12
Отговор #179

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Тия дни по Аудито Купе и на Голфа 1-ца кабриолет /и двата с така нар. мех. инжекциони мотори, К-Жетроник на Голфа, и КЕ-Жетроник на Купето/ имаше леки ъпдейти по отн. на запалването, а при Аудито и по отн. на амбриажа му.

А именно, понеже и на двете коли от доста време не им бяха сменяни свещите /макар да си работеха чисто с тях, и от посл. им смени да са минали само примерно по 30000 км/, реших да ги сменя.
Взех този път сходни модели свещи на Денсо, понеже съм доволен напоследък от качеството на този японски производител, при ползване на разни техни модели свещи, които сложих на Маздата ми Миата, и на Волвото С70 Купе.

И на двете пък тези ВАГ коли свещите им са със сходно топлинно число покрай отн. високата им степен на сгъстяване, и за тях им избрах 1-електродни Денсо модел 20 ТТ.
На 1.8 литровия 2-валков ГТИ мотор на Голфа 1-ца така или иначе тази му конфигурация с 1 електрод е стандартна /с размер на ключ за поставяне- 19/, и предишните му Бош свещи бяха също 1-електродни.
При Аудито пък, макар като вариант да му се дават и 3-електродни свещи, и досегашните му Шампион свещи да бяха точно такива 3-електродни, сега сложих именно пак 1-електродни Денсо  /с по-тесен ключ за поставяне- 14/.
Това, понеже конкретните мотори на Аудито и Голфа заради механичните им инжекциони, и в студени и в преходни режими тендират да работят с богата горивовъздушна смес, и моя досегашен опит показва, че при такова ползване 1-електродните свещи са по-добър вариант от много-електродните.

Аудито с новите свещи както и досега си работи отлично, и се развинтва до 7000 оборота с лекота благодарение на 4-клапановата си глава.
Голфа обаче, и със старите и с новите свещи, прави едно глъхнене и прекъсване, ако рязко му се дава газ на студен двигател при 1000-1500 оборота.
Видимо този проблем е свързан с някой дефектен датчик или мембрана по К-Жетроника, и тепърва нататъка ще трябва да се занимавам с него.
Регулатори на налягането на впръскваното гориво, или пък и двете му последователни горивни помпи и филтъра при тях не са проблема, понеже тях ги смених с нови Бошови, преди 4-5 години.

Аудито пък, вероятно покрай липсата на сериозно каране в изминалите 3 години, сега като се подкара, му пропадна амбриажа.
Преди 5 години му ремонтирах с ориг. ремонтен комплект долната фабр. амбриажна помпа, а още преди това, преди 10-12 години, смених горната му помпа с нова ориг. АТЕ производство.
За по-сигурно обаче, и понеже труда при смяна и обезвъздушаване на амбриажните помпи специално при модела Ауди 80 /ако е с 5 цил. или с 4-клапанови глави мотори/, е голям и досаден, сега ги смених и двете наведнъж, с уж италиански такива, производство на АВЕ фирмата.
Както и очаквах, след демонтажа на старите 2 помпи се оказа, че оригиналната горна на АТЕ фирмата, макар и преди повече от 10 години сменяна, е ОК, а е протекла ремонтираната от мен долна помпа.

Та, с помпите като се приключи, Аудито сега пак си работи чудесно.
Нататъка през лятото, поне някои уикенди когато съм обратно в София, ще правя инжекциона и при Голфа 1-ца.
Иначе, при Сааба ми 900и Класик мотора е с почти същия инжекцион К-Жетроник като при ГТИ мотора на Голфа, така че пък при него след като накрая му поставя обратно отдавна отремонтираната с нови клапани цил. глава на мотора, ще ме чакат предполагам, главоболия и с неговия инжекцион, понеже и той не бе каран от 4-5 години време.

Ето тук снимки от двата вида Денсо ТТ свещи, дето сложих на тия ранни 90-ски ВАГ-спортни модели.








Ето и снимки от комплектите по 2 амбриажни помпи на Аудито, и старите, и новите.










« Последна редакция: Юни 01, 2022, 18:00:53 от USfan »