Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 97761 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 20, 2022, 12:00:55
Отговор #190

Неактивен USfan

  • Публикации: 10845
А ето и официалните от САРК снимки на В4 Купето ми, на едно В4 Кабрио същия цвят, и на по-новата 928-ца на Бурян /пъхам я и нея тук, да не поствам само 1 снимка в неговата тема/ от Есенния им Ретросалон в София, който беше сега на 17 септември.










Септември 23, 2022, 08:18:58
Отговор #191

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Много красив цвят - пиша за Coupe-то  - май с АСЕ мотор беше. И моля те оправи левия мигач ,че "зяпа".

Септември 23, 2022, 19:16:26
Отговор #192

Неактивен USfan

  • Публикации: 10845
Много красив цвят - пиша за Coupe-то  - май с АСЕ мотор беше. И моля те оправи левия мигач ,че "зяпа".

А, благодаря  :) , да този винен цвят на Ауди е много як.
Специално онзи кабриолет до мен уж и той е същия бордо цвят с име- Циклам Рот Перл металик, като купето, ама неговия седи леко по-светло от моя.
Собственика на кабриото каза, че може да е по-светъл, понеже го е пребоядисвал и после е покрил боята с керамично покритие, и заради керамиката неговия повече светлее.

Иначе да, Купето е с 16в мотора.

Ами мигача леко виси, понеже тоя левия след едно счупване го смених с мой резервен от стария ми 90 седан, а той има лека разлика във височината с 2-3 мм от спрямо мигачите на Купе и кабрио, затова леко виси.
От над 10 години се каня да го сменя, ама на...

Септември 23, 2022, 22:24:52
Отговор #193

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
И предната броня да си наместиш - свети на връзката с десният калник  ;)
Не съм фен на "яйцата", но така в дует с кабриото хващат окото - само едно същият цвят комби (седанът е ГРОЗЕН) ви липсва за перфектната снимка за рекламна брошура  :)
М/у другото това с керамичното покритие ми даде отговор на незададеният въпрос за водата по капаците

Октомври 19, 2022, 18:52:59
Отговор #194

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Верно ли Купетата 2000 16V  - 140 к.с. се водят Sport Edition ,че като гледам описанието на обявите в Немското мобиле започвам да се кефя защото и аз имам такава.
 

Октомври 19, 2022, 22:06:48
Отговор #195

Неактивен USfan

  • Публикации: 10845
Верно ли Купетата 2000 16V  - 140 к.с. се водят Sport Edition ,че като гледам описанието на обявите в Немското мобиле започвам да се кефя защото и аз имам такава.

Ами, не знам.
Аз поне по сериозните ентусиастки Ауди сайтове, съм срещал описанието Спорт Едишън, само във връзка с 4-врати седани 80 В4.
Би могло разбира се на разни пазари, като напр. немския, да е имало локални лимитирани серии и едишъни с разни имена на Купетата В3-В4 през разните им години на производство.

Моето Купе 16в иначе е в СН продадено ново, и по него нито отзад нито вътре има каквито и да е обозначителни плаки, извън отзад надписа- 2.0Е-16в.

Октомври 21, 2022, 16:56:33
Отговор #196

Неактивен USfan

  • Публикации: 10845
Покрай ровенето в архива ми и намирането на разни стари, а и по-актуални документи за моите коли, попаднах на оригиналния немски Бриф на резеда-зеленото 1976 БМВ-то 630 ЦС на баща ми /не една друга 6-ца която аз имах, моето бе по-късно правено и синйо на цвят 1981 633 ЦСИ/, както и на транспортния му лист.

Интересното в този Бриф за мен е инфото за първата собственичка.
Тази Фрау Мариане Цетлер, е била родена в 1918 год, следователно в 1976 год, когато купува Бавареца нов /който определено е бил прилично скъпа кола за онова време/, е била вече на 58 години.
Но, освен че го специфицира с ръчните 4 стандартни скорости, го поръчва и с по-широките 7 цолови ББВ спицовидни джанти, вписани и те в брифа.
Така че тази дама, по време на купуването едра буржоазка /интересно пък по време на войната, дали е била от тихата опозиция, или пък е била някоя служителка в някой концлагер или СС  ) /, си е била ентусиастка карач.

Едър буржоа си беше и последния собственик по немския талон, от когото баща ми купи тази 6-ца Купе, г-н Петко Станоев.
Той беше българин емигрант, избягал по време на соца в Германия, който си беше докарал БМВ-то тук да му седи в България, като идва да си го кара.
Държеше го за сигурност целогодишно на паркинга на х-л Шератон, а той пък, като идваше в БГ, спеше в тоя хотел по 1-2 месеца, а там стаите си бяха по 400 долара на ден цени по онова време.

Иначе в Германия този Петко ми показваше снимки, че кара по онова време вече над 10 годишен Бенц с107 450 СЛЦ Купе.
Въобще, и той си беше ентусиаст ГТ водач, и покрай добрите му финансови възможности, конкретното БМВ си беше и добре сервизирано, като имаше и актуални немски регистрация, данък, застраховка, и техн. преглед, въпреки почти целогодишната и държане в България.

Баща пък специално така и не плати митото на този баварец и не го регистрира на БГ номера.
Караше си го на сменящи се на 6 месеца транспортни листове, докато беше негово /от 1993 до 1996 година /за да не плаща мито, и тогава нововъведения 30 %, а после 40 % голям акциз за коли над 2500 куб. см/ и на старите му вече официално отчислени немски номера, та така и не го регистрира на БГ номера.

Интересното при тази кола още бе, че след продажбата и от баща ми в 1996 год /в 1995 год. той си купи бялата му 1983 Сиера ХР4и,и реши, че две 6 цил. коли със сходна динамика не са му необходими/ оригиналния немски Фарцойгбриф на 6-та серия остана у нас, и още си го пазя.

Това, понеже новия собственик на колата, който я купи от баща ми /тогава в средата на 90-те години беше главен инженер или директор по експлоатацията на Атомната централа в Козлодуй/, каза че и той няма да плаща мито и акциз, понеже щял да си я регистрира и кара на Украински временни номера, с помощта на една от фирмите, от която централата купувала ядрено гориво, и я взе без талона.

Години по-късно разбрах, вече след Милениума, че това бивше БМВ на баща ми седяло захвърлено в двора на някакво село до Козлодуй, без видими номера на него, но не в много лошо състояние.
Но какво е станало с тази кола, и дали още може някъде да се крие в някой хамбар в Северна България, кой знае.






Октомври 31, 2022, 12:50:50
Отговор #197

Неактивен USfan

  • Публикации: 10845
Тия дни ми се наложи да ровя жиците под арм. табло и кутията с бушоните на Голфа 1-ца кабрио, че като пусна фаровете, и мистериозно ми изчезва движението на стрелката на оборотомера, който е електронен.
По този проблем сигурно ще направя отделна тема в раздела за ремонти, понеже е интересен казус.
Но, докато се рових из Нета за повече инфо, намерих този ПДФ-скан с оригинални заводско изготвени схеми и описания на всички видове кутии за бушони /със съответните им релета/, слагани на кабриолет версиите на Голф-1, в течение на 14 годишния им моделен цикъл.
Инфото ще е полезно предполагам, за собственици на такива Голфове.

http://www.cabby-info.com/Files/ElectricalSystem.pdf

Октомври 31, 2022, 17:38:55
Отговор #198

Неактивен Bogi

  • Публикации: 741
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
VIN -а на колата може ли да не присъства в талона ? или аз съм кьорав
немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 31, 2022, 21:10:50
Отговор #199

Неактивен USfan

  • Публикации: 10845
VIN -а на колата може ли да не присъства в талона ? или аз съм кьорав

Присъства, на втория скан отляво, където е вътрешната втора страница на ФарцойгБрифа.
Графа Номер 4- ФаргещелНумер- 4361100.

Бих спекулирал, че в случая на тази конкретна версия номера на шасито и е толкова къс, понеже в първите 2 моделни години на производство на 6-та серия купета /от които е и тази ранна версия на баща ми, с първа регистрация е в края на 1976 година/ каросериите се произвеждат още в Карман каросерийната фабрика, а не в БМВ фабриките.
Та, тези сега ценни и търсени ранни Карман сглобки са правени във фабриката на Карман само от 1975 до 1977 години, след това производството минава в собствен на БМВ завод.

И предполагам за това тези ранни бройки 6-ти серии носят такива къси каросерийни номера, типични за Карман манифактурата /по-къси от стандартните към периода ВИН номера на разните там по-масови и сглобявани в основната фабрика на концерна в Мюнхен, БМВ-та/.

Ето тук два по-обстойни КауфБератунга за всичките моторни версии и 3-те моделни генерации но с 2 имена- 6ЦС/1 и 6ЦС/2, на Е24 купетата...

https://docplayer.org/20746136-Kaufberatung-bmw-e24.html

http://www.claasi.de/tip001304.php
« Последна редакция: Октомври 31, 2022, 21:20:48 от USfan »