Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 95857 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 22, 2011, 23:20:34
Отговор #20

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А модела, който най много ме е яд, че не съм успял да си купя в течение на годините, и то като все още бяха по-евтини, и имах тази възможност, е 6,9-та.
Или иначе по пълно казано:  в116, 450 сел, 6,9. :(

Е на тия снимки се вижда единия от двата Софийски кафяви 6,9-ки. Имаше и още има и 2 тъмносини в София 6,9ки, ама за тях по-късно.
Този конкретно, е бил поръчан от УбО, за лично ползване от Тошо, през 1976 год, и е без кожен салон, само с бежов плюш.

Бай Тошо много кожа не е обичал, защото и парадния му 600- модела с Ландо покрив, оригинално преди да го претапицират наскоро от НСО, също беше с плюш.

Да тоя кафявия е бил е ползван около 3-4 години като всекидневна кола от бай Тошо.
Докато през 1979, на Тошето му доставят една от произведените посл бройки 6,9 ки, вече тъмно синя, и с АБС и електр задна седалка.
И той се прехвърля на нея.
Тази синята Тошовата някъде ми се крие по София, не знам къде изчезна.
Тя беше пак с плюш не с кожа.
тя и едни други 2 броя 6,9 ки ми се крият, еди които ги беше внесъл известния Фатик, ама за тях по късно.

Та тоя кафявия, след промените, го купи на търг известния ни мотосъстезател Сижо, от Сижи Тунинг.
От него пък, някуде в края на 90-те, го купи този мой приятел на снимката, оня с мустаците, хахах, :)) който имаше и това хубаво бяло БМВ 2000 седан.

Та чичо ви Емо, собственика, го кара известно време, и по едно време ми го предлагаше, с минимално доплащане да му дам, срещу моя стар Голф 2-ка ГТИ.
Да, колеги, допреди 10 години, такива ниски бяха още цените на тая класика, че се приравняваха на хубав Голф 2.  ;D
Но аз се отказах, защото макар и колата да беше с нова шоколадова оригинален тертип боя металик, която се вижда на снимката, вътре беше захабен плюша, а и автомата беше за ремонт.

За сметка на това беше с АГУ, хахаха. O0
С което обаче също много яко се ускоряваше.
Както си я караше собственика, моя приятел мустакатия, само на ГАЗ, така на ускорение, ме разтегляше доста на импромпту състезание спрямо него. :))
И то като ползвах една все пак добра спортна кола на ускорение, като известния ви мой Датсун ЗетХ 280.

Та сега ме яд що е взех тогава.
Автомата беше евтин за правене, той е американски на Борг Уорнър.
А и макар хидро окачването да беше преебано, и сменено с друго, стандартното пружинено на Сом, колата като цяло беше стегната.
Ей ме тука с нея на Спасов ден през 2002 год. :))
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 23:22:56 от USfan »

Декември 22, 2011, 23:42:10
Отговор #21

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
Ето още една снимка на този 6.9, направена преди много време (2 години и нещо) на столичния бул. "Михай Еминеску", защото околните ме знаят,че съм болен на тема 116-ки. :)) Доколкото разбрах,колата изглеждала перфектно тогава.

P.S. - А баварецът тази година беше на Ретропарада на Спасовден,ако не се лъжа.
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 23:46:23 от W116 »

Декември 23, 2011, 12:27:50
Отговор #22

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами щом си фен на последните най-истински големи Мерцедеси, ще напиша каквото знам, и за останалите 6,9-ки, и въобще С-класи с осмаци, който са били внесени в БГ по соц време.

Той Емо, всъщност имаше последователно 2 броя идентични бели 2000 баварци, и двете със сини винилови салони, и дървените табла.
Хм, ами нямам спомен дали е бил на Спасов ден тази година.

Той ги продаде и двата бавареца де.
Първия замина при един готин пич в Пловдив, приятел на Емо- Илийката, работи като шлосер в разни предприятия.
Та Илийката неговия си го кара.
Може да се познае по присадените ориг Порше Фухс петолъчки джанти специално му прави фланци, от главини 4 болта да мине на 5 болта.

А за тази 6,9-ка, той сега е в добро здраве, в ръцете е на известния измамник в ретросердитес прякор Истината.
Той иначе го пооправи, смени му сума неща, и май върна окачването в ориг му с ниворегулиране вид.
Ами Емо даде тоя Бенц на Истината като бартер срещу един амортизиран Принцес ван ден Плас, внос от УСА. Че иму додаде още бая пари май. Абе смешна сделка. O:-)
Другата лоша според мен сделка дето направи Емо е, че си дадоха с брат му оня Мустанг 1968, със смешния спойлер, замяна за някакъв стар къмпер.
Качих му  снимки на Станга, някуде по другите теми.

Вярно че Мустанга беше селска реставрация, ама замяна за къмпер, айде стига бе... O0
т така. Понеже стана готин разговор за по луксозните коли в екс соц БГ, ще взема

Декември 24, 2011, 11:55:52
Отговор #23

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Благодаря, благодаря, радвам сече ви харесват някои неща от тия теми.  :)
Е то аз съм си малко самоук майстор де.
Имам предвид, че 4-те години в техникума Вилхелм Пик дето изкарах, са си добра школа, и после 1-2 години човъркане и ремонтиране на Зилове в казармата, но пък, професионално за пари, никога за съжаление, не съм се занимавал с ремонти на коли.
Просто, каквото знам и съм понаучил и като умения, е всичко било научено на живо, от горе долу различните коли, които съм имал.

Сега, малко така в кръга на шегата, донякъде разнообразието на автопарка ми, поне в миналото, се дължи и на това, че късно се ожених, и рано се разведох, хахах! O:-)
Ако трябваше да отделям време и повечко пари, както е редно, за грижата на едно нормално семейство с повече деца, определно, дори и само през уикендите, нямаше да имам много възможност да се занимавам с любимите ми железа.

То разбира се, за поддържане на хубав автопарк, си трябват и доста пари.
И именно  в тоя аспект, ПОВЕЧЕТО ОТ КОЛИТЕ МИ ВИНАГИ Са СТРАДАлИ.
ПОРАДИ ЛИПсА НА ДОСТАТЪЧНО СРеДСТВА, общо взето винаги се движат не повече от половината от колите, които имам във всеки даден момент. :))
Но, поне се старая, повечето от тях да ги държа на закрито, и да не ги карам така юнашки амортизиращо, както като бях по-млад. O:-)

Като се оправи бъга с качването на снимките, ще има и други интересни неща за гледане, които изрових от архива. :)
« Последна редакция: Декември 24, 2011, 12:05:40 от USfan »

Декември 25, 2011, 01:04:03
Отговор #24

Неактивен sierra team ruse

  • Публикации: 212
  • sierra forever
    • http://www.fordsierra-bg.com/
гледам си имал и сиера xr4i какви ти бяха впечатленията за нея по него време когато си я карал  :P
FORD SIERRA POWER

Декември 25, 2011, 12:54:30
Отговор #25

Неактивен Countach

  • Публикации: 768
Много интересна тема наистена, дай малко повиче инфо за 924ката, Аз прди окол 10 години имах но беше 2,0 твоята май е 2,5
BMW 320CI  '04

Декември 25, 2011, 13:34:17
Отговор #26

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много интересна тема наистена, дай малко повиче инфо за 924ката, Аз прди окол 10 години имах но беше 2,0 твоята май е 2,5
Ахам, да, ориг еС версиа на 924 е, и то с тарга покрив.  :)
Те в БГ са сигурно над 50 или 100 броиа 924 с Ауди мотор, и над 50 поне, броики 944, ама само ниаколко бројки има от 924 еС версиите.
Дето са с 944 мотори и окачване, ама в тесното 924 Боди вкарани. ;)
 
Визуално 924 ес, както и 924 турбо, се познават по главините с 5'те болта, и ако са с тарга, по електрическото и задвижване.

А моиата иа имаме в семеиството от вече 10 години.
На Коледата 2001 или 2002 година, башта ми иа купи от Капитолиа, беше нов внос.
Риадак и готин, типичен за 80те цвиат е, Шампански металик. :D
Башта ми иа покара малко през 2002'2003 година, а аз иа карах по активно през 2008'2010.
Но винаги е даржана при нас в гараж, както е и сега.

Ами, всаштност искам да помолиа модераторите, ако може, този мои отговор ѕаедно сљс снимките, както и вљпроса на колегата преди това, да ги преместим в темата с Моите Германки.
Там като чели ште е по удачно. :)
Да не спамим тук темата, за другите Германки в БГ.
« Последна редакция: Декември 25, 2011, 13:40:07 от USfan »

Декември 25, 2011, 17:12:02
Отговор #27

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
гледам си имал и сиера xr4i какви ти бяха впечатленията за нея по него време когато си я карал  :P
Ами, по онова време, всаштност преди ХР4'та, тогава оште иа караше баша ми, това ниакуде 1997'98, имах ѕа кратко и една Косуљртува Сиера, и то от 1'та версиа, само сљс задното предване.
Беше ми черно Косито, то в БГ тогава 2 врати Косита имаше само 3'4 броиа като моето, повече имаше крадени по нови седани с 4 врати Косита.
Та мојто Коси, поразбангјосано, го продадох в Пештера ли, или в Батак, през 1999, нешто такова.
Купиха го един автомобилен клуб, и до 2002'2203 оште го пускаха по пистови шампионати у нас, боиадисано жљлто.
Каде ли отиде това Коси сега, кој знае... O:-)
Жалко че ниамам останали снимки на таиа кола.

Ами и Косито, и ХРа, проблеми по мотори не са правили никакви.
И двете обаче ми преебаваха скорости. особено на ХР4'а се наложи да смениам кутиата, с такава по стара от Гранада.
И особено ХРа, не ѕнам зашто, иако преебаваше втулки по јзаднотото окачване.
Баштаа ми си ги смени гумените тампони, и там, салентови втулки, преѕ 1995, като купи тоиа ХР, а аз ги смених пак през 2000 год, като взех аз да карам колата.
Мејду другото, специално отпред пак като правих предницата на ХРа, ништо не ставаше от нормална Сиера, всичко само за ХР триабваше да се купува.
По Косито предница не сам правил и там цените штљха да са оште по луди. C:-)

И вакуумите по тоиа К',Јетроник правеха проблеми.
Ама един мајстор в един Бош центар ми ги излекува, като само с едно движение, искубна всичките траби, и м запуши дупките.
И мотора заспа. Празен ход, динамика всичко стана ОК.
И оттгава сам иак фен на побалгариаваето при ремонти.
Поне при Фордовете Ве6 мотори, има многог ненујни вакууми.
При Бенц и Ауди'Фолц К јетроници, не е баш така, там ниама толкова вакуум трубички и всичките са нујни.

Декември 25, 2011, 17:50:37
Отговор #28

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
« Отговор #10 -: Днес в 13:34:17 »ЦитатЦитат на: Countach в Днес в 12:54:30
Много интересна тема наистина, дай малко повече инфо за 924ката, Аз преди около 10 години имах, но беше 2,0 твоята май е 2,5.

Ахам, да, моиата е оригинална еС версиа на 924, и то с тарга покрив. 
Т в БГ има сигурно над 50 или 100 броиа 924 с Ауди мотор, и над 50 поне, броики 944, ама само ниаколко бројки има от 924 еС версиите.
Дето са с 944 мотори и окачване, ама в тесното 924 Боди вкарани. Визуално 924 ес, както и 924 турбо, се познават по главините с 5'те болта, и ако са с тарга, по електрическото и задвижване.

Ами тази 924 еС иа имаме в семеиството от вече 10 години.
На Коледата 2001 или 2002 година, башта ми иа купи от Капитолиа, беше нов внос.
Риадак и готин, типичен за 80те цвиат е, шампански металик. :)
То по цвета аз харесах нај много колата, ама тогава, по онова време, ниамах пари да иа купиа аз.
Вече се биах оженил и ми триабваше фамилно комби, хахах. :))
Та година след като иа диокараха на Капитолиа 924'та, башата ми и тој голиам фен на марката, иа купи.
Но тој иа покара само малко, ниакљде през 2002'2003 година, заштото иа намираше за малко друсашта, и не особено комфортна.
Баштата, да е жив и здрав, вече поостариа, и не кара много, ама обшто взето, винаги повече е харесвал по големи гран туризмо колици. :))

Та, после така седиа ниаколко години в гафажа Поршенцето, и го карах по активно, чак през 2008'2010.
Но винаги е даржана при нас в гараж, както е и сега.

Ами 924'та е в добро састоиание, напално оригинална, вкл и до асиметричните ориг Порше джанти, и до стереото Блаупункт.
Но от много каране по града, циалата е понадрана, и обшто взето, е хубаво да се пребоиадиса, за да е изриадна.
Както и разни други много на број, но обшто взето, дребни технически базикни триабва да се правиат по неиа, за бљде безупречна.

Ами аз не бих иа пускал за продаване, ама ако ниакој има ниакаква друга прилично интересна спортна кола и-или кабрио с по голиам мотор, и е фен на бартери, да свирка. :D
« Последна редакция: Декември 25, 2011, 18:02:11 от USfan »

Декември 25, 2011, 20:05:31
Отговор #29

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Продълважай в същия дух.  :)) .... Крайно време беше да се споменат, бензинови Мерцедесови 6-ци. Лакоми и неразрушими. И черешката на тортата, 16-клапановия V8 5.0, дето дори във W126, въобще не се затруднява с тонажът на каросерията....Идеален агрегат за 2-врато, бързо, спортивно купе или тежка лимузина с автомат.  Възсядал съм чужд С107 модел 450. Пак осмак. С автомат. Правихме му цялата предница, седя у нас 1 седмица.  :)) :)) :)) Черен. Софийски.  Преди 1 година.   Усещането при дадена всичката газ е.......плашещо.  :-[   Особенното е, че от място до 100 си набира много добре и има сила в излишък.  Плашещото е, от 100 НАГОРЕ.  >:D И да речем, особено от 150 - нататък.  :-X  На доускорение, няма Пура която да го стигне, понеже и от тях имам някои впечатления, макар и дребни.  Бърз е, а звукът от развъртащ се всякакъв Бенцов 8-мак е едно от най-готините неща, които човешко ухо може да чуе.  И той е инжекцион. Ама за инжекторен агрегат си е доста апетитен.   

Хах, да, аз всичките им по големи мотори на Бенц много ги харесвам.
6 цил ми табакера, тя беше 2,5 литраж, си се развърташе много бодро на обороти.
Но при високи скорости, беше значимо по шумен мотор, от 2,8 литровия, дето им е по-късния агрегат, 2 валковия шестак.
МаКАР ЧЕ при моя случай като наблюдение, РАЗЛИКАТА МОЖЕ да идва от шумоизолацията.
Понеже 280 съм карал само в в123, а тя е доста по тиха от табакера купето,  и е по-аеродиамична.

Иначе за осмаците, аз от нашия 450 СЛЦ нямам особено спомени от ускорението му, защото тогава бях малък като го имахме.
Обаче вътре мотора не се чуваше много, все пак си беше нова кола.
А като ходехме до вилата с него, тогава нашите имаха една селска къща на Бонсови поляни, над Горна Баня, в планината Люлин, тоя осмак ги качваше баирите буквално на празен ход.
Без да мръкне даже, без никакви напъвания. :))

Години по късно, вече след като си продадох 500 кабриото, се наканих да купувам един сом седан осмак, пак 450, светлозелен металик.
По-късно го взе мой приятел тоя сом, тоя същия фен, дето ми купи ГТВ-то, един чичо Наско, викаме му по софийските ретросреди- дон Нучо, хахах...  O:-)
 
Та сома още седи в къщата му, ама в едно влажно мазе, и вече е много гнила.
Тоя сом ми го даваха много евтино, само за 2000 тогавашни марки, някъде през 1998 година, защото нещо беше на някаква гръцка фирма, и тя фалирала, и нямаше прехвърляне колата.
Интересно, че чичо Наско, пък успя по някакъв начин да си го преристрира на негово ме, и Соф. номера.
Сега съжалявам що не го взех, беше стегната кола, с тъмносзелен плюшен салон вътре, и се цепеше много здраво на ускорение.  C:-)
Хич не вървеше много по бавно от моя бившия Сл, 107, дето хем беше с по лек алум мотор, хем 20-30 коня отгоре, хем и купето на Сл-а е една идея по леко от седан С-класа в116...

Та такива работи.
А колега, какво стана с този черен с107, кара ли го някой по София?  :-\
Предполагам няма да го продават, или пък ще му искат огромни пари...
Ами то закритото купе СЛЦ нали имаш предвид че е бил, а не СЛ двуместния, с махащия се хардтоп?

Щото по София има няколко черни кабрио р107, ама са всичките с 380 мотор.
И то американски версии 380 мотор, с катализатор и ниска компресия, зорлем вадят по 160 коня. O:-) Големи мъртъвци са на ускорение.
Ама все такива американки Сл 107 внасят тука, за по евтино да ги намират.
Щото евроверсиите 500 п107 са по-скъпи.

Иначе на харчене не помня нашия СЛц колко харчеше, много то е ясно, :))  дори и по тоя рехав трафик на София тогава.
То не помня и СЛЦто, К-жетроник ли е бил или по-ранната версия с електрически дюзи, Л-Жетроника.
Иначе и 5 литрвия ми Сл, и едно купе дето имах 420сек, те и двете бяха КЕ-Жетроници, бяха супер пестеливи за осмаци.
На леко каране ми даваха 16-17/100 градско, а на дълъг път, рядко над 10,5-11/100.
« Последна редакция: Декември 25, 2011, 20:12:34 от USfan »