Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 95862 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 06, 2023, 17:42:17
Отговор #230

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Иначе 1-цата продължава да си върви добре, като всъщност бях забравил, колко е динамична на ускорение, за малко над 100 конява кола.
е, разбира се, този по-късен 1.8 литров блок със 112 некатилизирани коня, дебютиращ при Голф ГТИ и при по-тежкото кабрио ГЛИ в 1983 година, има и по-голям въртящ момент от стария 1.6 литров ГТИ блок.

Единствен по съществен проблем сега бих отбелязал по електриките, вероятно нормално да се случи при над 30 годишна кола, пък било то и немска.
Та, ако карам абс. без фарове и габарити, оборотомера /май с електронен датчик, макар и стрелкови на отчитане/ на ВДО, си работи нормално.
А като включа фаровете обаче, оборотомера се занулява, и все едно спира да работи.

Другото е че след това няколко годишно некаране, на пуснати дълги светлини нещо се обърнаха полюсите на синята лампичка на таблото, и тогава тя не свети.
А пък свети, като като се пуснат късите светлини. Странна работа.
Иначе фаровете и всякакви други светлини си работят добре.

Та специално по линията къси-дълги има някакъв бъг, ама може да не е свързано с оборотомера де.
Някой собственик на подобен Голф 1 или 2 от 80-те години, като колегата Ники, или въобще на Фолц от тия периоди, ако е имал сходни проблеми, ще е интересно да сподели как ги е оправил.





















Януари 06, 2023, 17:49:28
Отговор #231

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811




















Януари 06, 2023, 19:40:48
Отговор #232

Активен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Входа на гаража се вижда на много снимки, но искаме да видиме вътре как е ?
немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 06, 2023, 23:03:31
Отговор #233

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Входа на гаража се вижда на много снимки, но искаме да видиме вътре как е ?

А, има го пълнежа точно на този гараж в разни формати, по назад в темите с разните мои коли, ето разни снимки от разни периоди от наличностите в него.
Те от 15-20 години си седят при мен едни и същи коли, рядко продавам някоя.
Най-вече от време на време добавям по някоя нова придобивка, като в 2017 Сааба 900и фасгбек, и в 2021 Триумфа 2000 Салуун.
Събира гаража лесно за маневриране 7-8 коли, та там държа постоянно около половината от 15-те коли, които сега имам. Другите ми останали бройки ретро и янгтаймери коли, повечето от тях, ги държа в едни пък други гаражи.
Разбира се, сменям колите вътре най-вече в този главни ягараж, съобразно на това кои са в движение, и кои примерно сезонно ще карам, от 15-те ми сега налични бройки.

Сина ми, на една снимка е седнал на бордюра пред Пробата, от тия колите ни, дето сега му давам да кара, че вече има книжка, най-харесва на динамично каране Пробата ГТ турбо, а после Миатата и Голфа 1-ца.
Най би желал да му дам да кара Понтиака ми 3 ГЕН ТрансАм, ама му казвам, че да кара 8 цил. кола всеки ден, ще трябва да си спечели достатъчно пари за харчовете и.
А и още трябва да трупа опит на по-малки кубатури, преди примерно да мине на осмак със задно предаване.




















« Последна редакция: Януари 06, 2023, 23:15:39 от USfan »

Януари 06, 2023, 23:24:34
Отговор #234

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

















Януари 07, 2023, 20:46:43
Отговор #235

Активен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Много хубав гараж !

скоро гледах в imot един в люлин май беше, 300 квадрата 120К евро
може би е малко-по голям от твоя

Благодаря че сподели
немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 07, 2023, 21:52:57
Отговор #236

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много хубав гараж !
скоро гледах в imot един в люлин май беше, 300 квадрата 120К евро
може би е малко-по голям от твоя
Благодаря че сподели

Аа, моля, разбира се.  :)
Иначе моя на интериор не е много хубав, общо взето строителна конфекция.

Все се каня да му направя хубава гладка мазилка по стените, да окача разни тематични плакати и автокартини, и да му имплантирам стационарна обезвлажнителна система.
Последното, че имам подвижен обезвлажнителен бокс /накара ме да си го купя колегата Владо Топалов, бившия председател на БАК, за което съм му благодарен, добра идея беше/, а си е досада постоянно да източваш събралата се вода от тоя бокс.
А и е добре да направя хубав под с миещи се плочки, че сега съм на стара циментова замазка.

Обаче такава реконструкция, ако едно време щеше да се направи примерно за 20 бона в лева на тая му площ на гаража, сега по-скоро ще е толкова в Евро.
Така че все не ми се дават подобни пари, а и вероятно доста отгоре, ама точно за такива финтифлюшки по гаража.
А и си мисля, че ако трябва да се дават толкова пари за общо взето хоби-приложение, по добре да додам още малко, и да купя още някоя друга гаражна клетка близо до мен, дето живея.

Специално в жк. Люлин в по-новите блокове има доста гаражи, по-старите панели там обаче са конструктивно без гаражи.
А иначе този големия моя подземен гараж с няколкото клетки, е в идеалния център, и е с площ по документи- 288 км. метра.
Наблизо, пак в центъра, имам и един двоен външен надземен гараж, дето в него сега държа Поршето 924-ка, и Понтиака ми Трансам.

В течение на годините съм могъл примерно тия ми гаражи да ги заменя за доста по-големи в по-крайни квартали, ама центъра си е център, а и зависи и къде човек приоритетно живее.
За мен си е добре поне болшинството ми коли да са ми под носа, та да са ми по-лесно достъпни за вземане за каране.

Ако се визират цени на гаражи за закупуване в София, само по крайните квартали е спасението, понеже цените на квадратен метър при мен дето живея в центъра, в посл. 2-3 години експлодираха.
Средно на цени при мен в квартала ми, който е разположен от НДК до Мед. Академия, сериозно хубави на достъпност и на качество на строеж гаражни клетки с площ поне 15 кв. метра, и с отделни врати /тоест обособени обекти, не паркоместа/ са към 40 000 Евро средна цена, и се продават бързо.

За да са примерно само по 30 000 Евро на гараж цена в идеалния център, тия гаражи трябва примерно да са супер трудно достъпни откъм двор или подземен етаж, и да са, да кажем със забучена някоя строителна колона  O:-)  в средата на гаража, та да стават само за паркиране на мотоциклети. ))
И дори и такива гадни обекти пак заминават тия месеци, бързо за 30 000 Евро на гараж.

То и аз по принцип напоследък се оглеждам в района моя да купя евентуално още някой и друг гараж, но като гледам какви цени им искат на какви дупки, лошо ми става.
Добре, че тия ми подземните гаражи ги купих още в 90-те години, а надземните, някъде около Милениума.
Иначе сега ако човек иска да си купува повече бройки гаражи точно в центъра на София, ще му трябват идиотски много пари.
« Последна редакция: Януари 07, 2023, 22:04:17 от USfan »

Януари 15, 2023, 18:34:05
Отговор #237

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Малко общи снимки на тия ранно 90-ски германки, от днес следобяд.
Петък и уикенда разходих Аудито на дълъг път, та се поизцапа, както се вижда.

От тия му активни карания през есента мин. година и сега зимата, нещо му протече обаче нещо радиаторчето на парното, така че ще трябва да го сменям.
За съжаление, при всички В3 и В4 версии на модела 80, вкл. и при Купето, тази смяна е голяма бъзикня, която според сервизния бюлетин и заводски инструкции, изисква цялостен демонтаж на арматурното табло вкл. и на средното барче.

По Нета разни ентусиасти се хвалят, че са успели да сменят на такова Ауди 80 радиаторчето в салона, вадейки го отдолу отляво, и без да свалят таблото.
Дали това въобще е възможно, и ще може ли и аз да го осъществя, ще видим през следващите седмици или месеци, когато успея да се хвана с демонтажа на това радиаторче.





















Януари 16, 2023, 18:52:53
Отговор #238

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Сина ми също харесва да кара Голфа, както се вижда, и е повече от впечатлен от ускорението му за, от негова гледна точка, прилично древна кола.
Но трябва да активизирам търсенето да му купя някой там Бенц ЦЛК кабрио или БМВ тройка кабрио, или нещо подобно, че да си има своя кола, и да не ми кара често моите. ))

Иначе на Голфа преди няколко години му сложих нов /при 1.8 ГТИ моторите е комплект с маховика/ ориг. комплект амбриаж на Фихтел и Сакс, така че издържа засега амбриажа и по-резки пускания с повече даване на газ /които са типични при стартове на млади водачи като него/, но не ми се ще все пак да ги амортизираме амбриажа и полуоските предсрочно.




















Януари 16, 2023, 19:16:01
Отговор #239

Активен kaci

  • Публикации: 956
Като каза съединител та се сетих да питам - с обратен съединител ли е?