Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 98021 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 13, 2023, 19:48:12
Отговор #250

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
По-принцип зимата си е гот на по-ясно време да се кара кабрио, стига човек да е ентусиаст.
Та бях фен още от януари да го пробвам как е парното на Голфа 1-ца на свален покрив, но понеже е с оригиналния си и запазен още добре, вече над 32 годишен гюрук /който гледам да отварям, та да не се нацепи, само на по-гопло и слънчево време/, в тия по-студени месеци, карах без гюрук само Миатата, че нейния е нов, смених го през 2021 год.
Но на това слънце днес и на Голфа му излезе късмета, тая година за първи път да го разходя със свален покрив.

След пълна липса на сваляния на гюрука му в посл. 9 години, понеже от 2014 год. насам, само и спорадично бе карана 1-цата, установих, че в това отношение механизма на гюрука, заедно с цялата му електро-хидравлика, си работят безупречно.
Всъщност, в 2010 год. някъде бях сменял главния му хидравличен цилиндър, че протече. но след тая смяна, а и досега, гюрука /който при моя екземпляр е редкия при 1-ца кабрио, и опционален електро-хидравличен/, си бе безпроблемен.

Ето някои снимки от днес, а на някои кадри от външните меки витрини от нашия квартален ресторант Бешамел, се виждат замътените силуети в гръб на колегите и мои съседи по квартал- Мишо /с итал. коли/, и Тони /с Ладите/, с които обсъдихме на един късен обяд, разните актуални организационни напредъци и промени, в ретродвижението ни. )




















« Последна редакция: Април 13, 2023, 20:44:58 от USfan »

Април 14, 2023, 11:28:20
Отговор #251

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848














Май 07, 2023, 19:24:19
Отговор #252

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
Наскоро имахме една седмица фамилна почивка в крайбрежното градче Констанц /от СН-страна е Кройцлинген на име/ на езерото Бодензее, което си е доста голямо езеро, и е гранично между Германия и СН.
Интересни и по-редки ретроколи като тоя къс 600 от кантон Цюрих, минаваха по улиците и на немските и на СН-градчетата там, но закъснявах да ги снимам, че все бяха в движение, а не паркирали.

Снимах паркирани 2 по-нови коли, които са типични като вид и версии за това, дето карат швейцарците от кантоните Тургау и Цюрих, които са граничещи или са близко до Бодензее, откъм СН-страната на езерото.
Е такива екземпляри като новата БМВ Е7 /виждаща се зад майка ми, на фона на ЖП-гарата Констанц, известна с с кулата си-часовник/, или пък това Порше 992 кабрио /дето се виждаше от балконите на нашия хотел/, са средно казано базовата моторизация на хората, живеещи около езерото, и особено на тия от СН-страната.
Та, кризата в Евросъюза покрай цените на петрола, инфлацията, и прочее драми, видимо ама въобще не се отразява на гражданите от планинската конфедерация.  :))

А отн. новия от 2020 моделна година Бенц Ц-клас АМГ 43 купе, с който майка ми пак позира )) , е пък личната от 3 години кола на мой първи братовчед, който работи инженер в Щутгарт, и която той си я купи почти нова, само на 6 месеца демонстрационна.
Готиния му номер- Щутгарт С 4311, той каза, че го е взел само срещу 20 марки допълн. такса в Цуласунг щелето /регистрационна служба/, в добавка към таксите за регистрация на Мерцедеса.
Братовчед ми искал да получи Щутгарт С 0430, или С 4300, но някакви други там фенове, тия вече комбинации ги били взели.
Като щастлив собственик той АМГ-то го кара само лятото, но затова пък тогава интензивно, като за 3 години му е минал вече почти 40000 км пробег. Ходи редовно с него из Европа на ваканции, вкл. и няколко пъти на пистови и драйвинг дни на Нюрбургринг, НорисРинг, Хокенхайм, както и в Мугело /в Италия/.

Една друга ретрокола заслужаваща внимание от това семейно пътуване, но американска /пъхам я тук, че да не я места в друга тема/ и която успях да снимам по-обстойно, понеже е паркирана и не се мърда отдавна, е тоя стар 2-ра Ген Понтиак ТрансАм.
Той седи на улицата близо до на леля ми жилището в Баден-Вюртемберг, вече над 33 години. Допреди 5 години беше още на редовни немски номера, но оттогава, и сега още както се вижда, е регистриран вече на исторически немски номера.

Конкретния черен Понтиак, видимо оригинална СпешълЕдишън версия с Ве-72 окачване, от моделни години 1977 или 1978, и заедно с едни няколко други амер коли, като ранен следвоенен армейски зелен Джип Вилис, едно лилаво 1967-68 Елдорадо, и един двуцветен от 1980 год. Шеви Блейзър, е именно от над 3 десетилетия собственост на един съсед на леля ми, видно сериозен фен на американки.
Той собственика през целия тоя период си държи тия коли там по улиците в квартала, карайки ги само от време на време, и плащайки им поне доскоро /допреди да ги беше минал на исторически номера/ огромни данъци и годишни регулярни застраховки, за да има право да ги държи на улицата.
И Трансама, и другите американки на този немски фен, аз ги помня още от далечната есен на 1990 год, като отидох студент в Германия, и ги видях за първи път пред и около на леля ми блока, дето живее и досега.


















« Последна редакция: Май 07, 2023, 20:05:25 от USfan »

Май 09, 2023, 23:04:57
Отговор #253

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
Страхотни автомобили, а историята на Понтиака е много интересна!!

Май 10, 2023, 13:44:58
Отговор #254

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
Радвам се, че са ти интересни тия, макар и малко на брой снимани возила.
Леко допълване данните за Поршето 992 от Тургау-СН, сниманото.
На прима виста, мислех че просто е кабрио 992 примерно ГТС версия, заради широките задни калници.
Ама чак след като качих снимките, се сетих, че всъщност е турбо, заради стационарната стърчаща основа на задния иначе подвижен спойлер, и че е Турбо еС, заради джантите с централна гайка от ГТ2 и ГТ3 версиите.
Та така.

Що се касае за Понтиака, грехота е да седи така да го цвъкат птиците, ама това е положението.
В темата с колите снимани от нас в чужбина, пъхнах вчера и снимки на една от другите коли на този господин собственика, черен 90-ски Фулсайз СУВ, едно Шеви Тахо с 4 врати /всъщност 6, ако броим и задните 2 броя кабинет тип врати.

Пак в темата с колите снимани от нас в чужбина, но доста по-назад, в 2017 год. някъде, от едно пролетно мое ходене там в района на Карлсруе, пък снимах на собственика и късно 60-ския му Кадилак Елдорадо Купе.
И той си седеше на улицата още от 1990 год. поне, но в 2017 год, собственика по някакви причини беше тогава точно пребоядисал от оригиналния му бордо металик цвят, в някакво Лила-Паузе шоколад Милка-тип виолетово.  :))

Юни 03, 2023, 15:55:39
Отговор #255

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
Тия дни си изрових от един стар компютър снимки с 924-ката еС тарга и със сина ми, още като е доста по-малък, отпреди 10-15-20 години правени.
Та реших, че е гот да ги приложа тук, тематично и по случай от вчера Деня на детето на 1 Юни, а и по-случай течащата сега Порше-75 години изложба, в ИнтерЕкспо центъра.

&ab_channel=DizzyRidersMedia

И, малко фамилно отклонение, но може да е интересно за феновете на 80-ски Бенцове и Фолцове.
Та, на втората от снимките, дето сина ми се вижда през свалената тарга на покрива на 924-ката, над него е моята леля /майката на братовчед ми с синия Ц-клас АМГ43 купе, от снимките по-горе/, голяма фенка на отн. по-компактни и правени в Южна Германия коли.

След като се омъжи едно време в Германия през 1987 година, тя си беше купила тогава една нова в201 190 Е. Конфигурира я при поръчването с тъмносин металик, ел. люк /плюс ДБ-вендабвайзер на люка, 5 скорости, зелени стъкла, централно заключване, и разбира се, Бекер касетофон, с модерния тогава сендер-сух-лауф /авт. търсене на станциите/.
Така че беше я окомплектовала с отн. малко на брой, но все пак важни за удобно каране екстри.
Изглеждаше нейната точно по този начин, с тънка лайстна и стандартните тогава черни брони, но не беше с лети джанти, а с железни джанти с тасове.

След примерната от Нета снимка с Бенца, пък е една моя авторска снимка, от есента на 1991 година, от Германия. На нея, на брега на Рейн, в близост до гр. Карлсруе, съм снимал братовчед ми /дето сега има Ц43 АМГ-то/, който тогава подкара на 18 години първата си кола- е този доста нов, под 2 годишен тогава, бял Голф 2-ка, подарък от леля ми и вуйчо ми, по-случай завършването на гимназия.
Голфа бе от лимитираната серия- Медисън, която иначе бе окомплектована само със слабишат 1.3 литра 55 коня карб. мотор, и само с 4 скорости.
Но пък като се вижда, тая серия се отличаваше външно с оптиката си от Голф 2-ка ГТ/ГТИ, вкл. 14-цолови ССФ-джанти, снижено окачване, малкия преден тип ГТ-спойлер, като и гумените ГТ-ГТИ вежди на калниците.
Допълнително тия Медисън, а и Манхатън /по-късно братовчеда имаше и червен Манхатън, като този долу на клипа/ версии на Голф-2, които бяха само бели или червени на цвят, и бяха правени през 1989 моделна година /последната на тънките брони за Голф-2/ бяха в повечето случаи произведени и със типичния за версията им шиби-хибидах.





&ab_channel=LevayFilmProduction

После в течение на десетилетията, леля ми имаше и поредица от нови и почти нови разни генерации и модели Ц-класи, вкл. последните и екземпляри бяха с 2 литра компресор, и 2-литра турбо бензинови мотори. Та като си идва в БГ, се радва да я возя на една идея малко по-интересни коли, от спрямо нейните седани Ц-класи. Трябва да я питам, дали някъде може а има разни снимки на тая нейната първа 190-тка, та ако си ги намери, да ги сканира и да ми прати.
Тази синя 190-тка доста съм я карал като студент в Германия през 1990-1992 години, та имам сантимент към нея, въпреки че не харесвам по принцип седани кои с отн. слаби мотори.

Ето и тематичните за 1-ви Юни снимки.









« Последна редакция: Юни 03, 2023, 16:42:35 от USfan »

Юни 10, 2023, 22:51:33
Отговор #256

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
Някои снимки от 1-цата от Парада на Спасовден днес.
Събрахме се 4 броя 1-ци кабрио, от които 2 бяха с К-Жетроник 1.8 л. ГТИ мотори /едната моята/.





















Юни 10, 2023, 22:54:41
Отговор #257

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848




















Юни 10, 2023, 22:58:28
Отговор #258

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
















Юни 10, 2023, 23:04:56
Отговор #259

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848