Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 95859 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 25, 2011, 20:22:02
Отговор #30

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Иначе табакерата ми, уж инжекция, и с не голям мотор, ама градско не ми падаше под 17-17 и тя на леко каране. Може би защотот автоматик беше. Ако беше с ръчни, щеше да е 1-2 литра надолу.
Но с тая кожа естествената, беше и салона като нов за 24 годишна кола. Като я взех, беше ми голям кеф вътре да седя, можех даже да си спя на тия кресла лесно.
А и на цвета на кожата много се радвах, щото помня, че почти 20 години преди да я взема та ятабакерка, и на нашите на СЛЦ-то беше със същия син кожен салон вътре.
Е ги още малко снимки, от салона на табакерата.
Четвъртвековна кожа, и нямаше нито една цепка вътре. ;)

То на мен като ми я докараха табакерата едни джамбази, това края на 1992 от Швейцария, малко случайно я взеха.
Аз по принцип си търсех някоя не много скъпа Пагода кабрио.
Та за такава им бях казал на едни познати ако намерят, да свиркат.
Та те намерили един чичка стар буржоа, дето бил на вече 80 и кусур години, и той в края на 60-те, началото на 70-те си купувал през 2-3 години по един нов Бенц голям клас, без да продава останалите.
Но, чве минали години, чичката спрял да кара, и в някакъв малък селски вестник, напускал фамилните му Мерцедеси.
Кото включвали 280 сл Пагода, моята 250се табакера, и един, ахам, къс 600. O0
Всички били супер оригинални, и стегнати, /само Табакерката ми се оказа после доста нагнила, все пак му е боила по всекидневната кола/,  затова чичката бил цифроман.

Искал примерно на табакерата ми 5000 франка, на Пагодата- 25000, а на в100 модела, 600-рката: 50000 Швейцарски франки.
естествено, Пагодата ми беше скъпа, за в100 не можех и да си мечтая, нито тогава, нито сега, та им казах, ако искат да докарват табакерата. :)
После и имаше проблеми с регистрацията на това купенце 250, щото пък от януари 1993 дойде акциза, та едвам се регистрира колата.

Та, тоя чичка го намерили по обявата му.
И като казах, всичките му Бенцове били купувани нови, и всичките си ги пазил в гараж.
И всичките били един и същ цвят- Кралско синйо 903.
Е като това на Бенца 600 долу на снимката.
« Последна редакция: Декември 25, 2011, 20:36:52 от USfan »

Декември 25, 2011, 20:33:46
Отговор #31

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Цитат на: USfan
Но беше с автомат, кожа, климатик, и с е тия готини ВСС джанти, ма с една шибана система ТРХ гуми, които бяха трудни за намиране. ::)

Страхотни снимки вуйче, и страхотни истории към тях! Браво!!!
Респект - неминуем!
Ама такава марка ВСС джанти нема! Не съм чувал да има такива...! :o
BBS са!
Ти земи и пиши по-бавно на клавиатурата , когато пишеш разни такива марки и др. подобни, че виж току що някой се е подвел по "новите" наименования дето праскаш по такива традиционни и утвърдени марки...  :))
spectemur acendo

Декември 25, 2011, 21:02:18
Отговор #32

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Цитат на: USfan
Но беше с автомат, кожа, климатик, и с е тия готини ВСС джанти, ма с една шибана система ТРХ гуми, които бяха трудни за намиране. ::)
Страхотни снимки вуйче, и страхотни истории към тях! Браво!!!
Респект - неминуем!
Ама такава марка ВСС джанти нема! Не съм чувал да има такива...! :o
BBS са!
Ти земи и пиши по-бавно на клавиатурата , когато пишеш разни такива марки и др. подобни, че виж току що някой се е подвел по "новите" наименования дето праскаш по такива традиционни и утвърдени марки...  :))
Хах, да, ами чат пат по-бързо тракам, и особено през работно време, постоянно ми се отклонява вниманието, и много не гледам какви проститит съм написал.
Марката е точно БебееС, хахаха... :))
А на баща ми на бавареца 630цс бившия, на джантите всъщност пишеше на джантите-
BBS-Mahle. :o 

По онова време, ББС проходжаха като производител на лети джанти, и сигурно за някои модели по-премиумни джанти, са ползвали лиценз от Мале за леене на детайли с противоналягане /по така наречния метод Балевски-Димов/.
Защото по производни на тоя метод, се правеха тогава, а и още се правят, по-качествени бутала и мотовилки за двигатели.
Каквито Мале е известна, че прави.

И тия джанти бяха примерно, не като на тия снимки, с равен борд, ами с половин-един цол по изпъкнали бордове навън.
Добре и седяха, по запълваха нишите на калниците.
Иначе бяха пак 14 цолови джанти,с гуми 205-70-14.

Ама с въртящия момент на тоя шестак, бавареца направо ги прокъсваше, дори на втора доста, че и на 3-та. C:-)
Много ме кефеше тая кола.
Както писах, баща ми я продаде на някакъв главен инженер от централата в Козлодуй.
И преди години, колата още седеше в един двор в едно село до Козлодуй.
Със счупени скорости, или мотор, не помня какво и беше, та не я караха.

Нашата 630 беше абс същата като на тия снимки, резеда металик, със зелен плюшен салон, с ориг ленти от естествена зелена кожа, отстрани и отгоре на седалките.
Дето се вика- полукожен салон. ^-^

Декември 25, 2011, 23:03:31
Отговор #33

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Е му таблото на р107-цата.
Една вечер по тъмно, реших да му го снимам.
Свети издухало жълто като всички стари Бенцове, хахах. :))
Не агресивно червено като баварците, нито пък синйо като Голф 4, или каквото е там... :)

А тука с Поршенцето, малко зимно каране на Витоша. :)
Катери се като Радтрак по снега, с тоя тежащ транаксъл отзад, няма никакви проблеми със сцеплението. ;)

А тоя Голф 2 беше на братовчеда, рядка версия Манхатън.
Съчетаваше Голф ГТ снижено и втвърдено окачване и джанти, с 1,3 литра 55 коня мотор, хахах. :))

Декември 27, 2011, 21:57:02
Отговор #34

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А това са още малко снимки от р107-цата, от един роматичен уикенд, преди няколко години. :))

Декември 27, 2011, 22:03:34
Отговор #35

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А тук има и малко снимки на табакерата, вече при новите и собственици от Варна.  :)
Наши колеги фенове, са я снимали по разни ретропаради по морето, през миналите 2-3 години.

Оригинално целия салон беше син, като се вижда на снимката с тапицерията на вратата.
Сега за съжаление, седалките са претапицирани, с прилично неоригинално изглеждаща бяла кожа.


Декември 27, 2011, 22:05:34
Отговор #36

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ето една весела малко Пернишка закачка, хахах. :))

Декември 30, 2011, 12:21:44
Отговор #37

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето някои сканирани неща, от ориг рекламен католог на 4 цил Порше модели за 1986 година.
Демонстрационната кола на снимките за модела 924 еС, е точно същата като моята.
Един и същ шампански металик цвят, с тарга, и с телефонния модел лети джанти.

Всъщност, точно този рекламен каталог, който го имам от нов, още от дете, беше причината, 15 години по късно, да взема мойта 924-ка.
Само като я видях на цвятв Автокъщата, потънала в прах, току що свалена от един автовоз, знаех, че това е колата, която съм чакал толкова години. :)

Декември 30, 2011, 18:51:15
Отговор #38

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
A eй го и ориг рекламен каталог на Фолц тип 3, който си беше дошъл заедно с Фолца 1500 на баща ми, макар и да беше купена ползвана колата.
Нашата беше същия кралско син цвят като в каталога, но пребоядисвана веднъж.
Оригинално  е била бешешко синя.

А е такова Поло купе, като в тоя каталог, ма червено, ми беше първата кола, която си купих след казармата, веднага след като отидох в Германия, някъде есента на 1990 год.
Купих я позагнила, и без ТУВ, за космическата сума от 300 марки. :))
То уж беше купе, ама с най малкия мотор 1000 кубика, и 40 коня.
Въпреки това, правеше почти 140 на магистрала. :)
Готина количка беше, учудващо комфортна за толкова малка кола.

Декември 31, 2011, 17:15:28
Отговор #39

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
ЕТО ЕДИН ОРИГИНАЛЕН КАТАЛОГ НА гОЛф 1 КАБРИО, версията още с тесните брони.
Ако има някои интерес, ще го сканирам и постна целия. :)

А на тази рекламка на 6-та серия от 1-ти версии 630 и 633, се виждат малко по-широките, опционални за 6-та серия 14 цолови джанти.
Личи си по по-изпъкналия им борд в сравнение със стандартните лети джанти за 5 и 7 серия например.
На нашата шестица, бяха баш такива. :)