Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 95806 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 15, 2012, 15:47:01
Отговор #50

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
A да, точно антрацит трябва да е била боята, като гледам отенъка.
Макар че по съвременните представи, антрацит викат на изкл. тъмносива боя, почти черна. :)

А ето една рекламка на едновремешни Волсбург Едишън Фолцчета, които са по-лимитирани Фолц модели от края на 80-те, продавани в САЩ.
Та, такива Волсфбург едишъни, каквито има и сега в САЩ, Фолц са пускали, още преди 20 и кусур години. 

Ето една рекламка, на Голф 1 кабрио /даже същия цвят, като на баща ми/, и на две тогавашни Джети, които са Волф едишъни.
При Карман кабриолета се вижда нещо, което го няма на европейските кабрио Голф версии.
А именно, отварящите се по тертипа на старите костенурки, малки предни странични триъгълни стъкълца.
Тия стъкла при всички европейски Голфове, са стационарно закрепени.

А специално едната версия Волфсбург едишън Джета, е с тогавашния топ версия двигател на компактните Фолцове снабдена, 16 клапановия 1,8 ГТИ мотор.
В Америка и в момента се продават Волфсбург едишън Фолцове, които пак се характеризират обикн с повече екстри, и с топ мотори на мощност.
Една моя позната има такава там сега, 2010 модел Волф Джета, която е с 200 коня Голф ГТИ турбо мотора.

Януари 15, 2012, 18:48:12
Отговор #51

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
дам определено имат разлики а аз не се бях заглеждал в малките триъгълни стъкълца
това е интересно
а доколкото знам за щатите винаги е имало по напомпани версии
а за Волсбург едишън идва маи с голф и джета  напомпани версии както каза с много екстри дори за модела като един вид де лукс
интересни са и миначите от страни на автомобила отпред и от зад при кармана
« Последна редакция: Януари 15, 2012, 18:49:43 от joromainata »

Май 15, 2012, 12:06:12
Отговор #52

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Мда, то и сега има Волсбург едишъни.
Една позната, работеща в САЩ, си взе на лизинг за към 400 Долара на месец, една такава нова Волф едишън Джета, снабдена с кожа и с 200 коня турбо ГТИ мотора, куплиран с автомат.
И е много доволна от колата.

А ето малко актуални снимки от събота, на бившата ми табакера в114 250це купе.
Не бях си я виждал на живо от почти 10 години.
А пък не се бях снимал до нея от времето когато я купих, а именно, от почти 20 години.
А пък я продадох преди 15 години.  :))

Много се радвам, че е още в добро здраве. Във Варна между другото има още един същия модел Бенц 250 или 280це купе като този моя бившия, ама ярко червен на цвят.
Последноп съм го виждал да гокарат по Златните през 2004 година.
Интересно къде ли се крие сега?  :))









Май 15, 2012, 13:22:22
Отговор #53

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Този с оригиналния мотор ли се движи ? 

Май 15, 2012, 14:36:10
Отговор #54

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ex дa беше с оригиналния...... :-X...насадил е 200 D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 21, 2012, 23:45:19
Отговор #55

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Защо ? Я, разкажете защо ? Люси - длъжен си да разкажеш.  Пазят ли му оригиналния мотор някъде с кутията или са ги потурчили ?  И този 200Д звучи толкова потресаващо, при това в двувратка....с автоматични скорости ли е?  Не, че се заяждам, може и това да са имали - това да са му сложили за да го карат. 

Май 22, 2012, 00:01:30
Отговор #56

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
[quote autor=Тодор Живков link=topic=2104.msg32067#msg32067 date=1337633119]
Защо ? Я, разкажете защо ? Люси - длъжен си да разкажеш.  Пазят ли му оригиналния мотор някъде с кутията или са ги потурчили ?  И този 200Д звучи толкова потресаващо, при това в двувратка....с автоматични скорости ли е?  Не, че се заяждам, може и това да са имали - това да са му сложили за да го карат.
[/quote]Жоро , кутията си е ZF оригинал. Интересно е с мотора - може би Люси знае защо.Иначе си е сериозен шестак, инжекциона
ми е интересен и на моя милост.Най вероятно е Kugelfischer,ти ще кажеш.
И най вероятно е пре..ан той.Иначе мотора се прави.
Ако не го мързи финансово и технически сайбията му, разбира се. :) :))   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 22, 2012, 01:03:28
Отговор #57

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
А сега останали ,немски автомобили имаш ли....???
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 22, 2012, 14:25:42
Отговор #58

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Защо ? Я, разкажете защо ? Люси - длъжен си да разкажеш.  Пазят ли му оригиналния мотор някъде с кутията или са ги потурчили ?  И този 200Д звучи толкова потресаващо, при това в двувратка....с автоматични скорости ли е?  Не, че се заяждам, може и това да са имали - това да са му сложили за да го карат.
Хех,а ми тя историята е малко дълга с мотора.  O:-)
По онова време, като го имах 1992-1997 година, имах и един Джаг ХЖ6 серия 1, както и една японка двувратка пак 280, дето по горе съм я снимал.
А джага ми с ега пооголен седи при хаджикостов, и той без мотор.
А и него го дадох с хубав мотор. :))

И тогава понеже по-редовно си карах първо Джага, а после японката, че бяха една идея по-бързи на ускорение, тоя Мерк го бях дал да го кара тогавашната ми приятелка по онова време.
Тя се вижда с мен дето позира, там зад вратата шофйорската, дето имам една поза, на най горните стари мой снимки дето съм постнал от табакерата ми. :D
Та мацката на дизайн много си го харесваше табакерата, и все ме врънкаше да го кара, докато му стана един дефект.

А иначе, по късно, някъде през 1994-95та, на тая същата мацка, щото тя нали голяма ретро фенка беше, а и завърши в МЕИ по късно ДВГ, по случая абитуриентския и бал, и че бяхме вече там, кръгло 3 години гаджета, и подарих Триумфа ми Спитфайър, МК 3, ама, това е друга тема, хахах.   ;D

Та, по принцип я бях предупредил че малко му тече водата, там от един рядък на форма маркуч, дето не успях да го намеря бързо да го сменя.
И тя уж си гледаше показанията на температуромера, и му доливаше вода.
Ама, успя да го прегрее, и да му нацепи главата на 2-3 места.  O0
То аз съм си виновен де, пурво че постъпих мърляшки, после и имах прекалено доверие като водач на онази мацка.
Все пак беше жена.   :))

А на тая ранна електро инжекция мотор главата се оказа много страна.
Дюзите за инжекциона бяха направо навити в нея, а не в смук колектор.
Съотв такава точно инжекция глава не успях да намеря на старо, а беше към май 2-3 хиляди марки пък нова от Мерцедес.

И така заебах тоя табакера Мерцедес да ми седи някоко години, не в движение.  :-\
Малко преди да го продам, някъде през 1996-97 година, му намерих карбураторна с 2 карба глава от 250 еС конска глава, дето ставаше на моя блок.
И реално колата я продадох с ориг мотор вътре, и резервната карб глава.

Ама какво са се мъчили да насаждат и преправят, не знам.
По Варна преди беше с присаден 200 карб бензин мотор.
И салона са го окепазили, дадох го с изцяло тъмносин с ориг естеств кожа салон, както се вижда на по горните мои от едно време снимки.
Вкл и таблото беше синйо с дърво.

А сега е претапициран с гаден бял винил, и таблото е сменено с черно без дърво.  >:D
Абе, уж реставрация, ама окепазиха колата.
И като сеи ма предвид, че на старо мотор от сом примерно е най много 1000 лв, а салона беше почти идеален.
Ами, аз го продадох на един собственик на сервиз в Шумен, и той е прави реставрацията. някуде преди 10 години.
И после той е продал колата във Варна.

Май 26, 2012, 12:01:52
Отговор #59

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Днеска си намерих още две снимки на старите Фолцове въздухарки на баща ми.  :))
Кефера е модел 1200 Експорт, с двойните брони, от 1962 година /това е последната година за верията с платнен фалтдах, след това почват да слагат ламаринения шибидах/.
А седана е модел 1500 Н, от нормал, от 1964 година.

Кефера баща ми го купува чисто нов, от тогавашния официален у нас Фолц вносител- Разно Експорт, или нещо такова като име.
А по-големия 1500, го взима 2-3 годишен, ползван от тогавашния Рент-а-кар монолопист в БГ, държавната фирма- Родина Турист.
Кефера ориг е бил мишосив на цвят, а седана Тип 3- бебешко син.