Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 95834 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 17, 2013, 20:00:26
Отговор #60

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето за колегата Порше924еС, адреса и телефоните на една фирма, от която съм си поръчвал консумативи за 924-ката.  :)

Поствам визитката за всички които се интересуват, понеже тази фирма, В и Д ауто, поне в София е една от малкото фирми за части, които доставят всякакви неща за Янг и Олдтаймери, основно немски такива, при това наистина от Германия, и на доста умерени цени.
Единствения при тях проблем, е, че за да са по-евтини доставките, обикновено веднъж месечно събират някой контейнер с поръчки, да пътува от Герммания.
Така че чакането е примерно 30-40 дена, ама ниските им цени и ориг доставки, си струват чакането.

Тази улица тяхната- Кръстова вада, е пряка на Драгалевско шосе.
 И се намира, като се тръгне от Хладилника нагоре по Драгалевско, около един километър преди кръговото на околовръстното, вдясно на пътя.
И оттам се минават 200-300 метра навътре в квартала, до сградата им.

Ето им една визитка с данните.



Януари 17, 2013, 21:09:51
Отговор #61

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
Евала колега просто наслада за окото ....... такива машини да се видят и то през годините  8))

Януари 22, 2013, 16:51:20
Отговор #62

Неактивен batko

  • Публикации: 96
И аз съм доволен от ВД Ауто, дават и 10% отстъпка ако отидеш на място.
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Януари 26, 2013, 21:03:08
Отговор #63

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

А мерси ѕа инфото, ште ѕапомниа и аѕ да ги вранкам ѕа  отступка.  :)

Евала колега просто наслада за окото ....... такива машини да се видят и то през годините  8))

Ха, да, барѕо варви времето.  :)
250 це'то, дето беше 1а ми Бенц,като го вѕех, преѕ 1993, беше на над 20 год колата.
Хоп'хоп,и минаха оште 20 год от това време.

Май 31, 2013, 12:13:02
Отговор #64

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Айде малко да освежим темата, с една германка с осмак мотор,  :) на която тази пролет/лято може да чествам нещо като юбилей- 20 години точно от придобиването и.   
Тогава някъде пролетта на 1993-та, вече имах от няколко месеца 1-я ми Бенц купе табакерата среден клас 250 ЦЕ, когато имах възможността почти случайно да придобия същия С126 красавец като на долните снимки, само че с най-слабия мотор в гамата- 420 СЕК.
Докато този тук на снимките не е моя бившия /просто референтно съм го постнал, че е сходен модел/, и принадлежи на един познат, и е с топ мотора- 560 СЕК.

То реално и придобиването на колата беше забавно де, защото не я взех за пари, ами срещу един ТИР обем товар с чорапи,   залежало производство на тогава устремяващата се към фалит фабрика- Фазан в Русе.
Въпреки това, тия чорапки си бяха сериозна сума за времето, някъде към 10-12000 $ стойност, та мисля че сделката беше справедлива, срещу 5-6 годишен СЕК.

Та, това красиво купенце, който карах пак отн. малко, около година време, беше сребристо на цвят, с тъмносиня кожа салон, и беше на турски номера,   34 Истанбул регистрация.
Аз така и си го карах с чуждите номера, заради влезлия от началото на 1993 година голям акциз на кубици.

Интересно е, че колата беше стандартна, с някви стандртни Бенц 15-ки джанти, ама с присаден до 300 км/ч АМГ километраж.
Иначе вървеше средна хубост, не приличачше да е пипан този отн малък на обем осмак.

Интересно и къде ли е тя в момента?
Откакто я продадох през 1994 на едни в Младост в София, там седеше 1-2 години в квартала, после изчезна.
Ако някой случай е чувал за сребрист Бенц 420 СЕК на турски номера, да седи някъде скрит по някой хамбар, да свирка.
Ще съм благодарен за инфото, и ще черпя яко.  :)) 

Подозирам, че колата вероянто не е била пререгистрирана на БГ номера,
Веднъж тогава заради акциза, а и защото и може да е била няква крадена, или екслизигова от Турция.
Как да е, беше красавица, макар и само с малко над 200 коня мотор, на това отн. тежко купе.
А тази конкретната, също от почти нова е в БГ, беше на един грък собственик луксозен магазин за дамска мода по Витошка.
Повечко снимки на този съм му постнал в темата с Янгтаймерите.
Топ мотора 550 СЕК, с 300 по Евронорм, или 270 коня, ако е с Кат, нещо такова.








Юни 01, 2013, 00:25:16
Отговор #65

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
Невероятен автомобил !  Един от най-любимите ми модели на МБ, за всички времена.

П.П. - Най-малкият мотор на СЕК-овете е 380.

Юни 14, 2013, 13:15:33
Отговор #66

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Невероятен автомобил !  Един от най-любимите ми модели на МБ, за всички времена.
П.П. - Най-малкият мотор на СЕК-овете е 380.

Да, най малкия е 3,8 литров, но само при първия лифт на С126, с набраздената лайстна до 1985 година.
А имах предвид, че моя бившия СЕК беше гладка лайстна както този.
А там след лифта от Септ. 1985, вече бейби осмака е ъпгрейднат до 4,2 литра.
Тоест баш на тоя Фейс, най-малкото моделно означение е вече- 420 СЕК.  :)


Юни 14, 2013, 19:49:23
Отговор #67

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
Да, най малкия е 3,8 литров, но само при първия лифт на С126, с набраздената лайстна до 1985 година.
А имах предвид, че моя бившия СЕК беше гладка лайстна както този.
А там след лифта от Септ. 1985, вече бейби осмака е ъпгрейднат до 4,2 литра.
Тоест баш на тоя Фейс, най-малкото моделно означение е вече- 420 СЕК.  :)
Да, така да.  :)

Юни 15, 2013, 21:44:01
Отговор #68

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хех, така си е, да.  ;)
Тия култови Мерцедеси едно време ги меткахме,  :)) като си бяха още почти актуални по нашенските представи, тоест 10-15 годишни, хахаха,  O:-) така че все са ми останали някакви данни в главата.

И в конспекта на Пурата СЕК, дето ми беше 87 или 88 модел, ето пък едно днескашно видео от едновремешния ми СЛ, от най-последната серия Роадстери р107, правена от 1986 до 1989 год.
Той си беше 1986 модел, с тогава за Евроверсията му, най-големия мотор в гамата - 500.
И щото беше некатилизиран, беше с цели 252 кончета мощност.  ;D

Аз от над 15-16 години време вече ще станат, го пробутах, хахаха, O:-)  на един приятел биолог, дето още си го пази, и го кара рядко.
Та на тоя Спасовден го разръчках моя приятел, да го извади от гаража, и да до разцъкаме СЛ-а малко за парада.
И ето едно видео от връщането ни от Спасовден.

Малко прекалено бръмчат ДО НАС НЯКВИ ТРАФИцИ яки, И СИ ГОВОРИМ ЗА НЯКВИ МАЦКИ/лелки, дето не са ни пускали едно време, хахах,  :)) ама все пак колата се вижда като ракурси и движение.  :)



Иначе снимки от Парада направих доста, вкл и на разкошния кралско син Мече кабрио на Сами-М на собстеника.
Ама тях като ги кача, ще ги напускам в темата с парада.

Юни 17, 2013, 14:25:12
Отговор #69

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето актуални снимки на бившата принцеска, от последния Спасовден.  :)
Колата и сега е в абсолютно оригинален вид.
Спортния дървен Зендер волан, и спицовидните джанти, са били дилърово поставени опции, и поръчани с колата от първия и собственик- футболиста Желязков, при доставката на СЛ-а в официалната верига Мерцедес представителства за Хамбург- С и Г.
Интересно, че Жужо е играл в Амстердам тогава, а колата не била поръчвана от Холандия, ами от Германия като нова.

Иначе за периода от над 15 години, откакто колата е в сегашния си собственик, по нея като основни части са сменени само 2 неща- компресор на климатика, и току-що, както се вижда, нов оригинален мохерен гюрук, доставен от заводския Олдтаймер Център на Бенц във градчето Фелбах, близо до Щутгарт.







« Последна редакция: Юни 17, 2013, 14:32:54 от USfan »