Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 95853 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 24, 2013, 20:46:30
Отговор #80

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Извинявам се за офф-а, но точно този форд капри преди 1 година виснеше в сервиз до град Несебър. Съвсем случайно го видяхме с приятели и няма да го забравя, защото хората бяха казали, че няма да се продава, а се очкава светло бъдеще за него от синът на собственика на халето.

Декември 24, 2013, 21:55:43
Отговор #81

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Бре, горкото Капри значи още мърда, и бая обикаля Европата.  :))
Нямат умиране тия шестаци на Форд, ей.  O:-)
Всъщност допреди 2-3 госини то се въртеше пак по София, караше го един автобояджия май.
Той го беше купил от моите хора бащата и сина от Плевен.
Поне до 2006 год /тогава последно го виждах на живо/, колата беше в доста свежо състояние.

Януари 19, 2014, 22:39:39
Отговор #82

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Toя последен вероятно за дълго време зимен слънчев уикенд, ударих малко градско и извънградско каране на сниманата по-горе Конска глава 1966 модел р108.  :)
Кратки видеа от карането на тоя модел с горни скорости,  :)) може да видите тук.

&feature=youtu.be&noredirect=1

&feature=youtu.be


Февруари 10, 2014, 15:53:28
Отговор #83

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Браво, чудесна възможност да проследиш поведението и усещането в различните поколения на S класите.
Със сигурност е имало положителни емоции и полезно обогатяване на тема висок клас на Мерцедес през годините.

Август 24, 2014, 13:07:17
Отговор #84

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво, чудесна възможност да проследиш поведението и усещането в различните поколения на S класите.
Със сигурност е имало положителни емоции и полезно обогатяване на тема висок клас на Мерцедес през годините.

Хaхах, Пешо, да, бях забравил колко бабешки са на окачване Конските глави с техниа суинг ахсе отзад, и колко напредничави са сомовете и пурите с техните диагонални носачи отзад, и подобрени предници и кормилни рейки.

Все пак допреди тая есен и зима, последно бях карал Конска глава отдавна, чак през 2002-2003 години някъде, и пак от онова време, са ми и последните спомени от каране на Сомове.  :)

Но, как да е, понеже всички тиа еС-ќласи се продадоха още до февруари, напролет и сега лятото ми останаха да карам като германки, само наличните ми да го кажем, янгтаймери (поне са над 20 годишни модели и двете, та са вече в тая категория), все от ВАГ концерна- Голфетата 1, и Аудито купе.
Е, не са толкоз чаровни на возене както конете и сомовете,  :)) ама па са доста по-прецизни на каране.  ;D
« Последна редакция: Август 24, 2014, 13:09:55 от dido1903 »

Юни 02, 2015, 12:21:44
Отговор #85

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Малко да ъпдейтнем темата.
Списание Автокласика, по челния пример на водещите световни автоиздания за ретроколи, в последните броеве взеха да се сещат да обърнат и внимание и на някои налични у нас янгтаймери.
В резултат в актуалния си брой 6 за 2015, отпечатаха и подробно представяне на Аудито В4 купе.
Ето статията, понаписана и с моето съдействие.  :))


Юни 03, 2015, 11:25:26
Отговор #86

Неактивен toto

  • Публикации: 43
Статията е страхотна.Поздравления.
Само една малка поправка- единия от уредите не е амперметър а волтметър.

Юни 03, 2015, 12:36:14
Отговор #87

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Статията е страхотна.Поздравления.
Само една малка поправка- единия от уредите не е амперметър а волтметър.

Благодаря.
За волтметъра, правилно. Къде пък се засилих с тези ампери, като че ли табло на електрически стол описвам.  :))

Октомври 12, 2015, 22:44:08
Отговор #88

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Днеска на стария ми СЛ еР107 сменихме със сегашния му собственик, най-накрая неоригиналния му поставен от мен още през 90-те  :)) ауспух Ремус, който макар и в перф. здраве не пасваше много добре, че бе по-дълъг от норматива за СЛ, защото е предназначен за пура В126, която е с по-дълъг багажник от СЛ-а.
Новото гърне е американско на Валкер, правено по стандарта за СЛ с 8 цил. мотори от тази генерация, и в един сервиз за ауспуси го доставиха след 1 месец чакане.
Като цяло монтажа там мина добре, сервиза е Крафт, а цената на гърнето беше умерена.
Единствено според мен за толкова праволинеен и лесен монтаж на ориг. част, не отнел и половин час начислиха отн. повече пари от предварително обявеното само за монтажа.
Ето малко снимки от монтажа и актуалния вид на колата, която направи тази есен 30 години от месеца и на производство.
Бенца все още е с ориг. боя и ориг. кожен салон, както и оригинални скорости и неотварян мотор.
Като проблем седеше едно време позакъсания от експлоатация оригинален платнен гюрук.
Него преди 2-3 години сегашния собственик го смени с нов ориг. Мерцедес спецификация, пак от Соненланд тип плат правен такъв.






















































Февруари 12, 2016, 18:21:00
Отговор #89

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Малко изминали летни снимки на Голфа 1 и на Купето, както поради липса на отделни теми за тях, и на две други отн. ентусиастки коли, придобити в периода 2011-2012 година- една японка и една шведка.
A именно, Мазда 2-ра Ген. МХ-5 роадстер, и Волво 1-ва Ген. С70 Т-5 купе. 
Двигателя на Волвото между другото си е направо немска разработка.
Той е 2.4 литров 5 цил. 20 клапанов турбобензин, почти 1 към 1 копиран от върховата моторизация на спортните Аудита от на 90-те.
А именно- 2.3 литровите 20в ДОНС мотори от Ауди моделите: седан еС4, Купе еС 2, и РС 2 комби.





















« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 19:33:03 от USfan »