Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 95803 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 12, 2016, 19:19:15
Отговор #90

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Той е 2.4 литров 5 цил. 20 клапанов турбобензин, почти 1 към 1 копиран от върховата моторизация на спортните Аудита от на 90-те.
А именно- 2.3 литровите 20в ДОНС мотори от Ауди моделите: седан еС4, Купе еС 2, и РС 2 комби.


Страшен двигател.  8))


РС 2 комби.

RS4 искаше да кажеш.

В София преди време срещах 2-ве RS4 не знам к'во стана с тях.
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 19:24:19 от Toni only Benz »

Февруари 12, 2016, 22:10:23
Отговор #91

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811


Не, точно РС2 имам предвид.
Това суперкар-комби е базирано на база 80 Б4 Авант, и е проектирано и правено от Порше през 1992-1994 год.
Има обаче цели 315 коня, на фона на 220-230 при купе, седан и комби С2 /базираните пак на 80 Б4/, при седан и комби С4 /базирано на Ауди 100/.
В София има турскосинйо РС2 на вид, което се караше до мин. година.
Но фенове от Фолц клуба ми казваха, че е фалшиво.
Но в Петрич и Благоевград един екс-митничар, вероятно още си кара жълто РС2, имаше го още от 90-те.
Неговото е много хубаво и оригинално, но не го продава.

РС4 са други коли.
Първата им генерация е  от средата до края на 90-те, на база А4 1 Ген, с 6 цил. 2.8 литра битурбомотор, и мисля 370-380 коня.
А вторите им версии са правени след 2000 год, на база 2 и 3 Ген. пак на А4, и са вече с атмосферни 420 коня осмаци 4.2 литра мотори.

Февруари 12, 2016, 23:26:47
Отговор #92

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Дааа бе-даааа бе, точно RS2 си е, базирано на b4, абсолютно.   :D




Да 315к.с.

Значи не било истинско.  :-\

Ма те в дойч, ауди феновете не мое да спят от трепет да имат такова.

Та е съмнително некое такова да се добере дотука после след края 90-тте години.
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 23:39:53 от Toni only Benz »

Февруари 03, 2017, 00:03:03
Отговор #93

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Дойде време да кача снимки на още един интересен и макс. ориг. запазен върхов модел спортен Мерцедес от 80-те, върховния им мускул тогава- ето този 560 СЕК.
Реших да я наснимам не за друго, а от сантимент, понеже колата съм я подкарвал няколко пъти през последните години, влезе ми под кожата, а и най-вече, и понеже колата се продаде преди няколко седмици.
Вече ще домува в Пловдив, и новия и собственик и прави козметично реставрация там.

Въпросната кола се взе през 2005 от Капитолия от мой приятел, и доскоро той си я караше редовно.
Но той след почти 10 годишен период на пазене, много си я харесваше, реши да се раздели с нея, понеже му трябваше някоя по фамилна кола.
Та, след едно кратко козметично пребиваване при мен, преди последния голям сняг отпътува и за Пловдив.

Колата бе късен следлифтов пост-1986 год. модел 560 СЕК, с почти всички възможни екстри- вкл. чистачкина фаровете, люк /серийно е електр. при еС-клас купета/, климатик, ел. щора на задното стъкло, и ел. седалки с памет.
Бе и в идеалната и модерна за края на 80-те цветова комбинация- Диамант-шварц металик, с черна кожа салон.
Много готина кола беше, и на мен и особено на моя приятел последния и Соф. собственик, определено ще ни липсва.
















« Последна редакция: Февруари 03, 2017, 00:19:20 от USfan »

Септември 25, 2017, 13:54:34
Отговор #94

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аудито купенце, покраи известната наличност все пак на по-интересни сезонни коли за сухо каране, не бе карано цяло лято.
Но есента доиде, и покрай пригодността му за каране на мокро, пак се сетих за него.  :))
Имаше разбира се, дребни и не много значими проблеми за отстраняване, като баланс на зимни гуми, и леки тропания по предницата.
Баланса лесно се оправи, но разглобяването и сглобяването на цялото предно окачване, както и смяната на втулки и ябълковидни болтове по носачите отне 2 дена време, за да се направи по-прецизно. Е толкоз часове отидоха щото разкачих много неща от предницата и свалих предните носачи сам, в сервиз щеше да е по-бързо.

Друг явяващ се спорадично проблем при Аудито, само като мотора е загрял, което го установих наскоро, след поне 3 месечно некаране на колата, е лекото пропадане на амбриажния педал.
Реших да почна със смяна на горната амбриажна помпа /тая в купето/ понеже тя беше сменяна с неоригинална на производство преди 5-6 години, и помислих че афтермаркета е издал багажа.
но след смяната и, както и на хидравличната течност, не се подобри ситуацията особено.
Така че остава още по бъзикнята- демонтаж, смяна и подменяне /или ремонтирането, тя е разглобяема/ на долната спирачна помпа. На всички 80-тки, оборудвани с големите на ширина 4-клапанови глави като това Ауди, свалянето и много трудно на тая помпа.
Тия дни ще го правя, и ако стане, ще пусна и един гид за демонтажа и.

А дотогава, вижте тоя гид за смяна втулките по предното окачване.

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,9217.0.html

Ето и малко актуални, вечерно елегантни снимки на купето.
Не изглежда чак толкова зле за 25 годишна, напълно оригинална до последния детайл, боя....


















Ноември 01, 2017, 21:48:48
Отговор #95

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Покраи ъпгрейда на окачването на Аудито Купе, се откри сезона на човъркане в гаража, и ето нещо интересно, което предстои на един друг от 4-те ми немски янгтаймери.
А именно, моторна конверсия към по-голяма мощност, и не само, на малкото братче на Аудито, Голфа ми 1-чка кабрио.
Конверсията ще се прави засега по изискванията на ФИВА. O:-)
Тоест само с едновремешни и времевосъобразени като производство и за купуване части и агрегати, които са били вече налични към датата на моделната година на Фолца кабрио.  :))

Конверсията ще включва основно: оригинална КР 16 Клапанова ГТИ глава, и в добавка към нея, комплект от 4 броя от най-големия на диаметър и на дебит, сериино правен мотоциклетен карбуратор- 40 мм на дифузиор модел на Кеихин.
Батерията с 4 броя карбове е взета в случая от страшилището в края на 80-те и нач на 90-те, супербайка на Кавасаки- ЗеЗееР 1100-1200.

Карбовете вече се сложиха пробно на старата ГТИ 8 клапанова глава, и се представиха отлично.
Ще видим, ще се стиковат ли и с новата по-дебитна КР глава.
А и наи-вече, ще видим дали тази глава ще се сглоби лесно на ориг. ми 1.8 литра блок.
Като резервен вариант имам и целия 16 клапана мотор в комплект с блока, но бих предпочел да запазя ориг. ми блок, основно заради мечинг номера към колата, и заради отличното му състояние.























« Последна редакция: Ноември 01, 2017, 22:58:05 от USfan »

Ноември 01, 2017, 21:50:45
Отговор #96

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ето и вече направената му на старата ориг. ГТИ 8 клапана глава, с 4 х Кеихин карбове конверсия от Кава ЗеЗееР 1100-1200 мотор.
Естетите сред нас може да не харесат изконструираните спонтанно от мен колектори от изящни ПВЦ кенефни тръби.  :))
Просто пробно беше поставен Сет-ъпа с тия карбове и пластик тръби, та да се види дали принципно ще паснат карбовете на тоя мотор, понеже са доста дебитни на гориво/въздух- върховите версии с 40 мм. диаметър дифузиори са.

А правенето на реалните метални или алумин. колектори от Каихините към мотора, ще е съобразено разбира се, с новата 16 клапана глава, която е, както колегата Ники 1600ГТ писа, от култовата ранна КР версия, познаваща се по големия и диаметър на всмук. тръби.

Иначе, от Каихините сега съм зверски доволен.
Регулирани на уше и оче на макс. богата горивна смес реглаж, праскат 7200-7300 об/мин.
А дори на макс. бедна смес регулирани, правят лесно над 6500 об/мин.
И то без фабричния при Кавите мотоциклети оттогава, еър-бокс, който помага на всмукв. на въздуха.

Вероятно и и аз ще трябва да измаисторя някаква кутия за възд. филтър.
А и най-вече искам да смучат карбовете студен въздух отвън, а не иззад радиатора, ама това ще е задача на краен етап на конверсията.

За окончателен реглаж на тоя лек силов тунинг /хаха, как ме дразни наложилия се израз- силов,  O:-) то като че ли другите преработки, там пластик финтифлюшки, и лоу енд слоу, въобще заслужават да се нарекат - тунинг/ трябват: дино-стенд, вакуум-уред, и газ-анализатор.
Това всичкото и най-добре наведнаж стиковането с уредите, та се постигнат макс. резултати от 16 клапановата глава в комплект с Каихините, и в комплект с транзисторното по-старо запалване без ограничител.

Моще да се каже, че с поставянето на ориг. 16 клапана КР глава ще се поправи един исторически пропуск от страна на ВАГ управата.
Които там шефове, след 1984, слагат тоя 140 коня мотор на Голф 2, Сироко 2, и Джета 2.
Но по вероятно маркетингови или финансови причини, не го слагат тогава на правещата се още, а и чак до 1993 год, единичка кабрио.

За визуално сравнение между КР Голф 2 ГТИ 16 клапана мотора, и по-късните скопени 16 клапана ВАГ мотори на късни Голф 2, и Ауди 80/100, съм показал снимки на мотор на Аудито ми Купе, който също е с 16 клапана глава.
Но при него въпреки по големия обем от не 1.8, а 2 литра, смук. колектори са по малки на диаметър и дебит от тоя ранен 16 клапана мотор. 

























« Последна редакция: Ноември 01, 2017, 23:39:42 от USfan »

Ноември 01, 2017, 21:59:50
Отговор #97

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И тук малко снимки на техн. подробности по запалването, дето Доц. Киранов ще изкусурява.  :)

Конверсията тук ще се състои в махане на фул електронния дистрибутор на 16 клапана мотора /които има пречещ ограничител на оборотите/, и слагане на базов от 1.3 и 1.6 литра 8 клапанов Фолц мотор, транзисторен дистрибутор /който има лесно махащ се ограничител на оборотите, намиращ се в палеца му, както ме подсети Кирето/.

Махането на ограничителя е наложително, понеже с тия Кеихини, дори и поставени още на старата 8 клапанова ГТИ глава, толкова е лесно храненето, че вече след достъпните вече по всяко време над 7000 оборота, и почти 8000 об/мин са лесна хапка.  :))

Та, малко пояснения към снимките-
Кире, това на горните снимки от 16 клапановата глава, дето се вижда един хоризонтален шлиц В КРАЯ на единия разпред. вал, е отвора на вала, дето стои фул електронното на 16 клапана главата.








А тук Кире, е капсулования отвор на блока долу, дето го отворих и турнах транзистор-дистрибутора от карб. мотора 1.3.
Пасва цялото делко на височина под Рам-еър колекторите на 16в, ако се сложи плоската дистрибуторна капачка, дето имаш.

Поствам ти и както си говорихме, детаилни снимки на трансисторния дистрибутор от 1.3 мотор, дето имам, в едно с игнитер плочката. Никъде по него обаче не виждам елипсовиден или друг отвор за вакуум регулатора.
Иначе осичката на тоя от карб. мотор дистрибутор е само с 1 мм по дебела от отвора в блока на моя 1.8 мотор.
Но няма проблеми, тоя 1 мм лесно стругар ще го вземе. Само дето май ще трябва да се разглоби дистрибутора, та да може да се отнеме диаметър от оста му.

А като пин-ъп за Фолц феновете, ако има тук много такива де,  :)) , ето малко други снимки, как се прави надомната работа по ВАГ-овете ми в гаража- само с оригинални Фолц-Ауди куртка и гащеризон.  :))





































« Последна редакция: Ноември 01, 2017, 23:18:12 от USfan »

Ноември 01, 2017, 22:24:51
Отговор #98

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И аз , и ти Люс сме с много богата база даннни . Ноооо ....погрешно си ме разбрал , или аз не съм се изразил. свирни утре
да се доуточним . Съвсем друго имах предвид. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 01, 2017, 23:23:13
Отговор #99

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И аз , и ти Люс сме с много богата база данни . Ноооо ....погрешно си ме разбрал , или аз не съм се изразил. свирни утре
да се доуточним . Съвсем друго имах предвид.

Ха, нищо де, засега нареждаме пъзела с теоретичния монтаж, ще го почнем и реално с твоя помощ.
То може и някой друг компетентен, и с академично техн. образование колега,  ;D  да даде мнение по карбовете и запалването.
« Последна редакция: Ноември 01, 2017, 23:45:03 от USfan »