Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 96950 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 06, 2022, 13:15:51
Отговор #180

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Мислех да го закарам Аудито заедно с Триумфа ми на Спасовден, понеже и двете коли са с много сходни бордо металици бои /а и за да го паркирам за фотосесия там до едно Ауди кабрио В4, дето е на един колега от Ауди купе-кабрио клуба/.
Сина ми обаче закъсня да дойде да го кара, и поне на този Спасовден му се спести парадното присъствие /на 2018 год. Спасовден съм го докарвал де/.

На другия ден обаче го разходих до провинцията Купето.
Върви чудесно, вкл. и климатика пълен със стария тип фреон Р12 /която система и по-надеждна откъм течове от спрямо р134/, работи безупречно.

Е го тук снимано до Ленда Дифендър 110 модел на един приятел.










Юни 06, 2022, 21:22:48
Отговор #181

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289

...вкл. и климатика пълен със стария тип фреон Р12 /която система и по-надеждна откъм течове от спрямо р134/, ...
Тук мога да поспоря малко с теб  ;)

Да си го опъвал към Ковачевци тея дни, че в събота едно такова ме скъса след Железница (с моите 90-100км/ч направо ме отвя) - не му запомних номера, но иначе беше едно в едно на цвят?

Юни 06, 2022, 22:10:00
Отговор #182

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Ами, то в София с моя бордо металик е само моето Ауди 80 Купе В4, иначе има и едно В4 кабрио с този цвят на СА номера, но то е по-бавно, че е с 2-клапанова глава, а и кабриото е по-тежко на маса.

Та с Аудито, може са сме се засекли, върви добре, да. ))
С него ходих уикенда след Спасовден до Предела, и по оня след Поповяне път към Местността Мечката.
Шпоркам го по правите между завоите, развинтвам оборотите до 6-7000, и въобще до колкото мога, че нали е с 4-клапанова глава.
Не му се отразява зле малко така продухване на свещите.  :))
То сега е с нови свещи Денсо, както писах, и с тях върви още по-добре.

Юни 08, 2022, 18:40:09
Отговор #183

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Тия дни ползвах пак и Фронтерата освен другите ми коли, че да играе ролята на пикап /за което ми се наложи да сваля задното стъкло, а и задния огромен люк на отделно махаемия хардтоп/, понеже трябваше да си докарам плоскости от една къстъм правена кухня.

И докато карах по-бавно да не повредя фурнира по тия панели от друсането от задния мост с листови ресйори, видях че Фронтерата /почти по случай юбилея от 30 годишнината си от производство на конкретната бройка/, навъртя една цяла поредица от щастливи седмици числа. А именно, километража и стигна 177717 км пробег.
От тези километри последните над 70000 км са навъртяни в последните 15 години, откакто е в семейството ми тази кола.

През тези години и километри комбинацията на Опел бензин ОНС мотор и Исуцу ходова част и механика се оказа перфектна, с почти никакви техн. проблеми.
Чак в последните 5-6 години се появи видима ръжда по праговете и долните части на вратите, но понеже този Опел е на отделно шаси, при това доста масивно, такива проблеми по каросерията, колкото и да са напреднали, бих ги отнесъл към графата- козметични.  :))






Юли 07, 2022, 21:06:47
Отговор #184

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Малко спомени от миналото, с една художествена снимка на бившето мое 1969 Капри 2300 ГТ, ранна версия от серия 1.
Снимката ми е единствената останала от един пакет такива художествени ракурси, направени от вероятно единия от двама мои тогава добри познати и приятели- известните наши фотографи Енчо Найденов и Димитър Владимиров.
С втория- Митко, всъщност се видяхме тия дни, но забравих да го питам той ли ми е правил тази сесия на Каприто.

Вътре в колата се виждат по-принцип неоригиналните за 1 Серия Капри седалки Рекаро с висок гръб и подглавници, които с оглед на по-добрия комфорт /оригиналните корита на Капри Серия 1 нямат реглаж на наклона на облегалките/, отн. безстилно :)) присадих от едно Капри Серия 3.
На тези снимки от сесията, вероятно заради дъжда и липсата на слънце/светлина, Каприто изглежда доста по-тъмно червено от оригиналната му боя, която бе отн. по-светъл бордо цвят.



А по отн. на сегашните ми германки, ето една страница с процедурата по смяна на ангренажен ремък на 4-клапановите 4 и 5 цил. мотори от версии 16в и 20в, на Ауди 80 и 90 В3 и 80 В4, с какъвто мотор е и моето В4 Купе.
Тия дни ще купувам нов такъв ремък и ще го сменям и аз.
Така че ако не забравя, ще направя и аз снимки по процедурата, и ще ги постна тук с някои обяснения.

Това е описанието на тази дейност, изв. от двама различни англ. колеги, в двата линка.

https://www.instructables.com/Audi-Timing-Belt-Replacement/

https://www.vwvortex.com/threads/timing-belt-and-water-pump-replacement-1990-audi-90-quattro.3898327/

А тук са схеми на белезите по цил. блок и глава, касаещи монтажа на ремъка.

https://www.2carpros.com/diagrams/audi/80/1991

По-принцип 4-клапновите Ауди и Фолц мотори отн. леко и равномерно натоварват ангренажния ремък, понеже вторите им разпр. валове са задвижване от отделна метална верига.
В случая при тези реднеци, те уточняват че ремъка на техния 90 седан 2.3Е-20в, е поне на 15 години възраст, и видимо си изглежда добре.

&ab_channel=BrokenQuattros
« Последна редакция: Юли 07, 2022, 22:34:12 от USfan »

Юли 29, 2022, 16:53:56
Отговор #185

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Моите гаражи, както се вижда, съм ги понабичкал  :)) с отн. интересни и още по-интересни янг и олдтаймери, но за радващи окото ми Гранд туризъм коли на приятели /особено ако са 8 цил. модели, и то най-вече, неподвластния на времето и дизайн флагман 928/, винаги има място да дойдат за кратко или по-дълго съхранение.
В случая, това е трансаксъла на колегата Бурян.



























Септември 17, 2022, 19:44:54
Отговор #186

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838


Днес извадех Аудито на 2-я есенен ретропарад, организиран от Софийския Ретроклуб. Парада беше много готин, изкарахме си приятно, видяхме се и с много приятели и членове на форума.  :)

Поради лошото време, аз не вадих някоя сходно по-стара моя друга кола, а закарах все пак вече над 30 годишното ми Ауди 80 В4 Купе.
За визуален късмет пък намерих там на площада, та си направихме туин фотосесия с него, едно Ауди В4 Кабриолет, абс. същия цвят и сходни години на производство, като моето Купе.

Ето разни снимки на Аудито, там заедно с разни съпътстващи го фонове, а за който ползва Фейс, ето и албум, който е отворен.

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=ludmil.markov.5&set=a.10225512067101728





















Септември 17, 2022, 19:47:09
Отговор #187

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838

















Септември 17, 2022, 19:50:34
Отговор #188

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838















Септември 17, 2022, 19:51:56
Отговор #189

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838