Автор Тема: Италианките на USfan  (Прочетена 21708 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 20, 2011, 15:09:33
Прочетена 21708 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аз пък не съм съгласен , че точно Алфите дело на Бертоне трябва да отпаднат . Идеално се вписват в определението за книгата от Данчо - "посветена на съвременния автомобил за края на '70-те, концепции и авангарда в дизайна" . Този дизайн и до сега си е актуален и неповторим . Някои от тези купета 105 серия се произвеждат до 76-77г . Вярно , Алфета ГТ също трябва да присъства , а може и за нея да пише на друга страница . Всеки запален Алфист съм сигурен , че поне малко си мечтае за едно купе от 105 серия . Разбирам , че си имал GTV2000 и Spider , които също много харесвам , но нека не отхвърляме предшественика с лека ръка :) Мен точно снимката с Алфите ме грабна най-много от поста на Данчо ...

Данчо , много интересна книга изглежда !  :) Има двама продавачи , единия на главната улица до магазина на Чех , другия до пощата , та ме хвърли в размисъл , да се заглеждам повече друг път . Не е изключено да има още такива подобни находки  :)
Поздрави

Да да, да аз знам че са ги правили 105 серията доста навътре в 70-те.
Просто идеята ми беше, че понеже по отн на други марки са по актуални набора от снимки и модели във второто издание, и тук да има по-актуални Алфи.
На мен лично 105 серията ми е най-любима от всички Алфи. :)
На цели 3 пъти през живота си, бях съвсем наблизо до купуване в БГ, или бартер за представител на 105 серията.
1-я път беше през 1993.

Искаха на една адски гнила 105, май с мотор 1600, защото беше само с 2-та големи фара, ама може да е била и 1300, де да знам, само 600 немски марки тогава.
Това в една къща в Бояна, ходих да я гледам.
Или еквивалент на 600 сегашни лева. Колата вървеше, но въобще нямаше под, караше се с една щайга за седалка.
А и отстрани беше нагнила, буквално до стъклата на вратите.
И аз верен на принципа си никога не купувам кола която да не е абсолютно в движение, се отказах. Тя формално погледнато, се движеше тая де, ахаха. ::)
Иначе в къщата в мазето собственика и пазеше броните, салона, и таблото, в доста добро състояние. Тази Алфа къде изчезна, не знам, полсле в Бг никаде не съм я виждал.

А някъде през 2000 година, ходих да гледам пдо нашия приятел и ретрофен от Поповяне, 2-те му  еднакви Алфи ГТВ 1750.
Общо ги продаваше за към 4-5000 лв, или бартер за нещо интересно.
Почти бяхме стигнали с него за решение за бартер за тогавашния ми хубав Форд ХР4и, но и двамата нещо дадохме заден ход.
От моя страна се колебаех, защото по колите имаше доста заправене, едната беше леко некомлектна, а другата доста гнила.
Макар и от двете да можеше да се направи една.

Но много труд имаше, и се отказах да дам перфектната ми Янгтаймер Сиерка, хахах, за 2 броя много по-ценни, но много по-сложни за правене коли. :)
А и имаха проблем с прехвърлянето и двете.
Пък тогава на сцената се появи и нашия приятел Маргарит, и надцака моята оферта за бартер, O:-) като предложи един Бенц 170 Фау, който нашия колега с радост прие.
Да има партнйор по възраст и Капитена му от 1-та серия. :-*

Но извън това, българска 105-ца коя най ме е яд, че не можах да купя, защото нямах пари тогава. Защото точно се бях оженил, чакахме дете, и парите за глупости бяха кът. ;D
Даже се наложи да си продам любимия ХР4 по тоя повод, и да си купя Пежо 405 комби, хаха, за по разумна кола.

Но как да е, по онова време, имаше в движение в София, една бивша конфискувана от митницата 2000 ГТВ.
До края на 90-те, още беше с ориг боя.
Но чичката който я караше, един то жк Свобода, или нещо такова, я пребоядиса с бългаско Гран при червено, качествена боя от Свртоврачене завода, и и разгони фамилията на вида и.  O0
иначе покарах тази Алфа- беше с перфектен салон, хубави мотор, и окачване, без никакви ръжди. Но цвета просто ме съсипа.
Беше си за модната полиция на Денди C:-)
Искаха и само 2000 лв, ама твърда цена.
Не знам къде отиде тази Алфа, вероятно я взе някой джамбазин, и я изнесоха. ;)

В течение на годините, са ми попадали и други доста редки и нтересни Алфи под носа, но от тях купих само 75-та ми 3.0 Америка.
По мое време беше ми черна Америката, това и беше оригиналната боя.
А сега ходи по Италфестовете червена.
 То тя е и единствената оригинална Америка сега в движение В БГ според мен.
Имаше и една синя 75 2,5 Милано, по София я търкаляха преди години, ама не знам какво стана с бея.

А редките Алфи, които не съм купил, а са ми били под носа, определено не бяха за изпускане.
Най рядката от тях беше Джулиетата Спринт купенце, която всички знаете.
Някъде края на 1999, я продадоха накрая в една автокъща, бая нагнила, за само 600 лв.
Много мислих да я взима, цената беше смешна за тоя модел.
Но имаше много кърпене по колата, а и някои неща липсваха.
Нямаше аз да се справя да я стегна, така че се радвам, че в момента е в добър дом, макар и с гадно боядисани брони.

А за най-новата на година рядка Алфа в БГ, просто нямах въобще толкова пари, че да си помисля сериозно за закупуване.
Това беше една от 4-те броя официално внесени Роадстер Загатота в БГ, от тогавашния вносител Ауто-Гама. Става въптос за жълтата от тях, която е собственост от нова, на известния ни от медиите чичко фен на бързи коли с прякор- Ицо 100-те манекенки. ^-^
Допреди няколко години, като дойде кризата, той я изкара за продаване на СофАуто.
Но и искаха доста пари, макар и адекватни за Европа за модела- около 50-60  бона в лева. Естествено не се продаде, и сега си е още в него тази кола, както се видя и от предаването по телевизията, за търсенето на съпруги. :))
А ето една от малкото снимки, които имам, с моята любима Америка.

Декември 20, 2011, 16:49:29
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
E най-долу в дясно имам само една снимка, останала в оригиналната и боя на Америката.
Взех я от нашия приятел Пешо Панов, а той я беше купил от 1-я и собственик от нова, един грък, дето имаше някава фабрика за плочки в Мездра.
Човека си я беше купил през 1992, чисто нова, от Ауто-гама.
Била е едната от 2-те единствени бройки Америки, продадени нови в БГ, преди спирането на производството на 75.

Интересното е, че тази моята нямаше никакви ектри, докато другата продадена от Аутогама тогава, една мишо-сива, която си я купува нова, собственика на комплекса Розов свят, в Студентски град, имаше бая екстри- електр седалки, люк, климатик и т н.

Имаше документален проблем с моята обаче, защото беше с тотална смяна на ориг номер на шасито.
Което беше странно, защотот колата беше с доказан произход, и от един собственик.
Може да е била някога удряна, и от Аутогама да са изписали нова каросерия, де да знам.
Защото имаше нов, издаден по КАТ стандарт, номер на шасито, вписан и в във сивия и талон.  :-\

А на голямата снимка е Америката, както всички я знаете, червена.
Така вече боядисана, от момчето който я купи от мен, сегашния и собственик.
« Последна редакция: Декември 20, 2011, 16:57:11 от USfan »

Декември 21, 2011, 22:02:47
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Направо си стана нова тема :)

105 серия са магнетични автомобили.
Даже понякога ме е яд, че не изчаках да паднат цените ама... пуст мерак :)

USfan, разкажи малко и за червеното ГТВ 2.0, което си имал.
Същият автомобил ли е, който се продаваше преди няколко години за 2000 лева в София?
Доста време прекара в мобиле.бг и доста критика отнесе в Алфа форума.

П.П. Бившата ти Америка в момента наистина е брилянтна! По-назад в темите има още една червена софийска Америка. За нея Madboy знае повече .
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 22:09:41 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 21, 2011, 22:52:43
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Направо си стана нова тема :)
105 серия са магнетични автомобили.
Даже понякога ме е яд, че не изчаках да паднат цените ама... пуст мерак :)
USfan, разкажи малко и за червеното ГТВ 2.0, което си имал.
Същият автомобил ли е, който се продаваше преди няколко години за 2000 лева в София?
Доста време прекара в мобиле.бг и доста критика отнесе в Алфа форума.
П.П. Бившата ти Америка в момента наистина е брилянтна! По-назад в темите има още една червена софийска Америка. За нея Madboy знае повече .

Хахах, ами не, мойто беше в пъти по-стегнато от онова по Мобилето.
Пък и аз го продадох много отдавна, някъде май през 2000 година.
Тогава още нямаше автофоруми по начинаещия в БГ нет. ::)
А човека на който го продадох, един от видните Софийски колекционери, още си го пази, мисля.
Ама не ходи по паради въобще тоя човек.
Нито с него, нито с другите му коли.
 Той има и едно черно, ама с хром брони, 1750, с оригинален климатик.
Та мойто го взе за добавка в колекцията. :))

Моето нямаше почти някакви ръжди, поне нямаше преди 10 годин.
То, все пак беше 2-1 лифт на гумените брони, правеното вече с новото табло, след 1982 година модела.
Беше и с пълно електронно запалване, за разлика от по-старите Джуджаро.

Пък и аз го взех нов внос от Швейцария.
Наистина беше стегнато.
Огромен кеф за каране беше, с тоя 2 литров мотор вървеше наистина супер добре, за само номинално 130 коня.
Та, извън помътнялата боя, и проблемите с ДелОртото, не ми правеше в началото поне проблеми.

А онова гадното, едно врме беше черно преди да стане червено.
Онова беше нагнило до чак стъклата. O0  Ама то беше правено между 1980 и 1982.
Тая първата версия на лифта, е много зле откъм корозионна защита фабрична.
Та това по обявата, беше модела с новите дебели брони, ама още със старото по-готино табло.

Иначе едно време карах и една 90-ка, 2 литрова с инжецжия, версия Куадрифолио Оро, ама тя ми беше служебна. Е като тая на снимката. :)
На най долната снимка, е Спидера във вида му, в който е в момента в Пловдив.
Снимката е от обявите а подражба на мацката , дето го взе от мен.
Тая разлика в цвета на плата на покрива отзад, е защото преди години смених задния джам с нов пластик, и покрай него, и част от черния плат. ;)
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 22:56:25 от USfan »

Декември 22, 2011, 09:35:18
Отговор #4

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Черното 1750 Джуджаро ли е било или Бертоне?

То при 116та серия се води вече 1800 , въпреки че двигателят е абсолютно същият 1779 куб. см.
С 1800 мотора даже е само ГТ, не ГТВ, но подробности... :)

До сега съм виждал климатик само на 2000 кубика мотор.
Доста рядка екстра.

Надяваме се да видим бившето ти ГТВ някой ден по пътищата.

Това "гадното" , което казваш май е във Видин в момента и си гние мъжката.
Ако наистина е било с разделеното табло, то много странно.
Не би трябвало да съществува кола с пластмасови брони и разделено табло.
Въпреки всичко няма да се учудя защото тия италианци са действали до изчерпване на количествата :)

Червеният спайдер се продаваше дълго време в автосалон в Пловдив.
Даже един приятел го бе карал на абитуриентски бал и каза, че окачването било яко раздрънкано.
Явно се е карал до последно .
Върти ми се из главата нещо, че Спайдера вече е по морето. Дано се погрижат за него.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 22, 2011, 23:47:27
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Черното 1750 Джуджаро ли е било или Бертоне?

То при 116та серия се води вече 1800 , въпреки че двигателят е абсолютно същият 1779 куб. см.
С 1800 мотора даже е само ГТ, не ГТВ, но подробности... :)

До сега съм виждал климатик само на 2000 кубика мотор.
Доста рядка екстра.

Надяваме се да видим бившето ти ГТВ някой ден по пътищата.

Това "гадното" , което казваш май е във Видин в момента и си гние мъжката.
Ако наистина е било с разделеното табло, то много странно.
Не би трябвало да съществува кола с пластмасови брони и разделено табло.
Въпреки всичко няма да се учудя защото тия италианци са действали до изчерпване на количествата :)
Червеният спайдер се продаваше дълго време в автосалон в Пловдив.
Даже един приятел го бе карал на абитуриентски бал и каза, че окачването било яко раздрънкано.
Явно се е карал до последно .
Върти ми се из главата нещо, че Спайдера вече е по морето. Дано се погрижат за него.

А за таблото съществува, виж повече снимки от интериори на коли, от събори и Алфа Форуми в чужбина.
Често се среща, гледай просто стриктно моделните години.
То по подобен начин е и със Спидера.
Няколко години се правят гумените брони, още с таблото с бинкъла, това в средата на 80-те.
Разбира се, от идването в сила на ГТВ 6, значи може и от края на 1981 да е, разделеното табло отпада.

Ами Спидера с този заден цял мост ядеше гумички и тампони отзад при агресивно каране, като дете бонбони конфети, хахах.  O0
Аз преди да го продам, цялото му окачване отзад бях разкостил да го правя.
Всичко му е подобно на Жигула, ама за съжаление не баш. :P
Ами като е седял години за продаване толкова време, може и наново пак да се е разхлопал отзад.
Аз го правих, защото по едно време, като вдигнеш 120-140 км/ч и отзад почваше да сее, и си беше малко страшничко. O:-)
Така че аз го оправих, и издадох с чук окачване.
Нататъка може и са го попреебали. :-\

Ами не, черното ГТВ на колекционера моя познат, чичо Насо от Драгалевци /той има бая интересни коли вкл и два Сома Бенцове/, беше Джуджаро 1800.

Но като стана въпрос за Бертоне ГТВ, ей ме тука с едно. ;)
Е това двулитровото, тъмно златистото, си го внесе и реставрира, един мой прител от село Лозен. :) Върви много силно.
През 2010 беше на Алфа Парада пред Художеств галерия.

Иначе я виж на снимките сина какъв предан Алфа фен е. C:-)
Куоре спортиво... :D
 На една от тях, е сниман нашия Пешо, още като работеше в Милано Моторс.
пък на другия пакет снимки, сина е станал фен и на малко по-яки на мотори италинаки, от типичните Алфи. ;)

Декември 23, 2011, 09:09:19
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ехх, дано това Джуджаро 1800 излезе някой ден!

Кафявото ГТВ от твоите снимки има страхотни джанти, а и изглежда солидна кола.

Като каза Лозен, там напипах едно ГТВ от 116та серия.
Доста интересна компановка беше.

GTV Kit Delta, с жълти фарове, старото купе (с надпис ГТВ на задните въздухоотводи) , пластмасови брони, но по-различни от тези на фейслифта.
По-тънки и добавката под бронята е една цяла, а не както на "хромираните" версии, две отделни половинки.
Салона също е по-интересен и предните седалки са по-издълбани.
Много, ама много ме е яд, че взех само задните! :(
Любопитното за мен е, че колата бе с преден капак от GTV 6 и скоростна кутия с обратен двоен съединител пак от 6 цилиндров автомобил.
Двигател нямаше. Аааа, и кардана бе от ГТВ6, по-къс (като за купе) и с големите карета.
От друга страна, малките спирачки( на ГТВ6 са алуминиеви брембота).
Някой явно си е играл доста за тази конверсия.
Колата е била сребриста, но по някое време броните май са били жълти, сини и какво ли още не.

Обрах каквото можеше от нея.
Купето беше аут!
Щеше ми се да го взема, но имало някакви драми около собствеността на колата и си спестих приключенията.

Въпросният автомобил излезе, че бил на Киро "Алфата".
USfan, знаеш ли нещо за тая машина?
Най-вероятно си я засичал из Софията :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 23, 2011, 13:47:00
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аа, да бе, като каза на Киро Алфата и се сетих.
Значи той купи едно смакчано ГТВ6, без миито, на сръбски табели, от един приятел Алфист на Пешо, дето живее до Парк хотела.
И в това гнило жълто купе от старо ГТВ, май е блио 1800, насади шестака.
Едно време тоя Киро имаше сервиз в Горна баня.
Имаше и много рядко 2002 БМВ кабрио, с фабричен Шницер кит, с разтумбени калници.
Кабриото беше ориг бордо, дойде от Ловеч, и той го боядиса ментово зелено.
Интересно къде отиде тая кола. :-\

Иначе Киро ми е помагал да си сменя нацепените маншони на Солексите на Спидера.
Чудех се от какво гасне колата, и няма и няма реглаж на празен ход.
Не знаех дотогава, че тия маншони, ако гълтат въздух отнякъде, преебават цялата картинка.  O:-)
Поне на Спидера беше така, за ГТВ не помня как беше, карбовете са закрепени неподвижно за коша, а мотора играе, вързан с тях с едни маншони.

Ами не, това с френската регистрация ГТВ, никога не съм го виждал в БГ. :)

А пича с ГТв-та от село Горни Лозен, е приятел на Пешо.
Този с 2000 златистото де.
Питай го Пешо за телефон, ако ти трябва нещо.
Не знам дали е човека с Джуджарото, дето тие продавал неща.

Декември 23, 2011, 14:31:22
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Не, на мене друг ми продаваше нещата.
Той събира някакви , хонди, мерцедеси, алфи. Половин морга има...

Гнилото купе, което казваш, че е било и жълто, е било 2000 кубика, ГТВ точно.
Всички стари 4 цилиндрови Алфи с двойни карбове са с гумено-метални фланци.

Иначе това френското ГТВ е само за илюстрация на Делта кита, снимката е от интернет.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 23, 2011, 20:13:28
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, много е интересен този кит.  :)
Значи Турбоделтите модели на Делта, вероятно с този кит на хром броните са ги правели.
И като стана въпрос за брони, намерих още една сканирана снимка на Америката, още докато беше при мен.

Прави ми впечатление, че и липсваha na Amerikata едни малки мини престилчици, върху веждите дето се слагат, там при захода им към броните.
А на снимките дето вече е боядисана, пича гледам дето я  купи, си ги е поставил.  ???
Та тези нещица, дали само за веждите на Америката са били, или и на Туин спарка са слагани, дали знаеш? :)

И като стана въпрос за жабарски коли, да споменем и някоя френска.
Аз лично съм имал само Пежо 405, и не бях хич доволен от него. :-[
Ама на тия снимки Реното кабрио 19 дето се вижда, си беше много файнска кола. :D
То беше на една бивша моя приятелка, някъде през 2004-2006 година я караше мацката.
Той Пешо панов я знае, и мацката и колата, хахах, но така е при истинските фенове... :))

Как да е, интензивно съм го карал това Рено, беше 1,8 мотор, но 2 клапанов 115 коня, или нещо такова.
И много ми харесва как вървеше, а и на возия.
В случая джантите бъркат малко модела, защото това не е с 16в мотор.
Не са оригинални, от модела 16в са.

То това Рено 19, все още не е дори Янгтаймер, преко сили да го броим Нютаймер.
Ама на мен ми харесва.
Пък и е с качествена немска, на Карман сглобка.
та ако някой знае някое сериоозно хубаво на състояние такова да се продава, при това за умерени пари, да свирка, скачам с двата крака. :))
Докато се обурнем, така бързо минава времето, че и тия Рена, ще измрат всичките.
Което ще е жалко за толкова красив модел от иновативен производител като Режията.
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 20:40:50 от USfan »