Автор Тема: Италианките на USfan  (Прочетена 21712 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 24, 2011, 23:35:49
Отговор #10

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
За кои престилчици говориш?
Ъгълчетата , в които преливат веждите на калниците ли?

Тях ги има и при Т.спарк версиите и другите с пластмасови вежди на калниците.

Миналата година гледах една Америка разглобена.
На един Пламен е колата, голям фен, много крастав и той.
Та, той смени купето на Америката, която е карал доста време.
Старата му беше сива или тъмно синьо, безличен цвят малко, но в момента се прероди в това чудо на снимката по-долу.

Та, като беше разглобена Америката забелязах едни хидравлични демпферни амортисьорчета, на които е окачена задната броня.
Тя и се различава от базовите версии, леко гофрирана е в двата края, но ти знаеш по-добре от мен :)
Отпред мисля, че няма такива демпфери.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 25, 2011, 16:51:36
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аа, да за тиа крилчатки ти говорих точно дето са на крајштата на веждите...
Ами да, акордеоните на броните ги ниама Туин спарка, ама не ѕнам дали пук ги имаше и 2,5 Милано версиата, дето е продаванна в УСА пљрво.

Преди години имах един сасед газар, ама иначе фен, караше А8 Ауди с Ве12 мотор.
И тој като видиа Алфата пред нас, ми вика, Уааа, ама това истинска Америка бе. :D
 Веднага ме надуши. ;)
 Ами на този Пламен, ако м уе била с лукче отгоре, и електр седалки Америката, може да е старата мишосива, на собственика на Розов свиат.

Ониа ресторантјора иако и даваше газ на таиа сива Америка. C:-)
 Едно лиато, преѕ 2000та година, като ходих сус 6 цил ми Сиерка ХР4 на море, се гонихме нон стоп с тоиа чичка, перманентно 140'180, по иванградските патишта, от Пловдив та чак до Карнобат.
Не му пусках много аванта с Форда, ама леко ме разтеглиаше чичката по правите...
 И хем возеше една лелиа.
Абе лудо каране му хварлихме тогава.
С толкова рачкане преебах скоростите на Форда, та ги правих в Карнобат. :))

Декември 27, 2011, 22:32:04
Отговор #12

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
П.П. Бившата ти Америка в момента наистина е брилянтна! По-назад в темите има още една червена софийска Америка. За нея Madboy знае повече .

Хах, чак сега прочетох, че си писал и за една друга Софийска червена.
Ами някъде през 2005-2006 год, тоя пич с червената, живееше близо до едно бивше мое гадже, онова дето писах за него, че имаше едно време, синйо Рено 19 кабрио, дето харесвах като кола.

Това в центъра, близо до бул. Васил Левски, на ул Слявянска, там някъде се паркираше тая червената.
Ама е знам дали беше Америка версия.
Мисля, че беше само с 2,5 мотор, Милано версия, или нещо такова.
Даже едната и броня беше сменяна, нямаше ги акордеоните от Америката версия.

Иначе да, бившата моята, поне на боя стана доста изпъната. :)
А ето и една рекламка на Америката, от едно време.
« Последна редакция: Декември 27, 2011, 22:53:44 от USfan »

Декември 27, 2011, 22:39:43
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Иначе покрай Спидера, направо ме разцепваха от кандърми, да возя децата на разни съседи по балове. :)
Уфф, весела, ама в крайна сметка, досадна работа...  :-\
И то всичко на приятелска база, един литър бензин тогава никой не налял, за здравето на колата и децата, от родителите и роднините.
Чак години по късно, покрай американския форум, ми светна да пускам и яз обяви, поне като возя, да изпада някой лев. :))

А ето и една едноврмешна рекламка на Спидер, със страстна италианка, без сутиен,  ;) в кадъра.

Декември 27, 2011, 22:53:06
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Иначе, и преди, след аферките ми с разни Алфи, навъртях и няколко Фиат Бертонета спидери.  :)
Първото си го купих през още през 1991 година, беше второто внесено в БГ Бертоне, след падането на митата през 1990 година.
А последното го взех, почти една дузина години по късно. :))

Повечето бяха модели Х1/9, от версиите с дебелите брони, след 1979 модела, с 5-те скорости.
Но имах и един от достата редките в България, Фиати 850 спидер, пак дизайн на Бертоне.

За съжаление, 850-то като го имах, сина беше още малък, и трябваше да намеря накаква кола отделна, и то закрита, за жена ми, да вози малкия.
Та се наложи да продам 850 спидера.
Сега в момента, е във видния колекционер на военни камиони, дето му викат Ники,
с прякор- Киното.  :)
Той има и единствения в България Дино Фиат 2400 купе.
« Последна редакция: Декември 27, 2011, 23:40:43 от USfan »

Декември 29, 2011, 14:34:07
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Всъщност, един от основоположниците на идеята за клина като дизайнерски белег, ако не и най основоположния в това отношение, сред всички дизайнери от 60-те и 70-те, е автора на тази симпатична количка, Х1/9-тата, Марчело Гандини,..
Повечето от вас го познават като дизайнера на Каунтача.
 А всъщност основите на това направление поставя до най-голяма степен, една негова студия, от 1968 година. Ето това зелено чудовище.

http://www.classicdriver.com/uk/magazine/3200.asp?id=15641

А този Нет магазин- Класик Драйвър, между другото, е едно доста интересно и авторитетно издание.
Ако редовно го преглеждате, няма да съжалявате. :)

Декември 29, 2011, 22:01:36
Отговор #16

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Alfa Romeo Carabo бе изложено на Ауто е Мото д'Епока преди няколко месеца.

Спира дъха! Като се добера до снимките, ще кача.
Ако koruderliev не ме изпревари.

Аз имам афинитет и към Фиат 850 Спайдер и съм виждал снимки на твоя, Люси.
Само снимки обаче.

Много нежен и елегантен, същевременно наивно изглеждащ кабриолет!
Отварям аутоскаута от време на време и им се радвам.

В момента твоя бивш в какво състояние е?
Кара ли се, реставриран ли е?

За пръв път видях такъв в Германия преди 2 години и ми хареса още повече.
Само за някое слънчево крайбрежие е!
Предполагам е и достатъчно динамичен и приятен за каране като имаме предвид базата му.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 30, 2011, 13:54:47
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
хах, ами наистина е голям кеф за каране. Моя както се вижда беше от 2-та серия, с вечепо големия 903 кубика мотор, хахах, исс цели 52 или 54 коня, нещо такова. ами вървеше на динамика малко по силно от Лада, 1600, все пак е около 900 кила празен.
А пък на обороти правееше над 7000, като го бримчех здраво, без проблеми.

Аз за 1-ви пък видях 850 спидер, през 1991 в Германия, като си купувах моя Х1/9 първия.
Онзи немския 850 обаче, нетипично тъмнозелен на цвят, беше в една къща само за спортни олдтаймери- Катценмайер, известна беше в Карлсруе, сега вече фалирала, има МОЛ на мястото и.
Но тогава, му искаха непосилни за мен пари- някъде 12 или 15000 марки.

В течение на времето, си наумих да си намеря 850.
И след като от 1992 до 2002 попаднах в БГ, на няколко бити кенефа Спидери 850, вкл и един от 1-та серия, ама за много пари, вече се бях отказал.

Та този го намери в Родина в подземния гараж, след като си тръгвала от някакво Моминско парти в Хотела, ахаха, :)) бившата ми жена.
И ме разбуди още през нощта, да ми каже, че имало там долу в гаража, нещо подобно на Алфата ми спидер, ама по мъничко. :))

На другия ден бях в гаража на хотела, и видях колата.
Беше току що реставрирана, сребриста, с ушит по ориг тертип син кожен салон.  :)
Трябваха ми няколко месеца да се спазаря със собственика да я купя.
И така 1-2 щастливи лета изкара при мен.

Ами човека на който я дадох, я пребояиса зз съжаление червена, и идеалната синя кожа, я претапицира с черен скай.

Аман, от тая мания, всички италкйски коли червени да ги правят. ^-^
Иначе, оригинално, моята е била жълта, със син салон.
Ами не, тоя сега НИки кинотот, нитоя стяга, нито я кара.
Така я е заебал, както си е заебал и Дино Фиата.

Декември 24, 2013, 22:13:01
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да посъживим темата Коледно, но с една тъжна новина.  :'(
Докато разни мои бивши немски спортни купета със задно, успешно се разхождат, къде по Морето, където по Европата, карани повече или по-малко активно от щастливите им сегашни собственици, в приличен вид, :) любимата ми бивша Алфета ГТВ от последните серии, не случи на такава съдба.
Нея, след като се ожених през Ноември 2000 година, и предвид, че по дадени причини ми трябваше вече комби,  :)) точно на Нова година на Милениума през 2000, я продадох на един приятел уж голям колекционер, в не лошо състояние.

Имам предвид, нямаше никакви ръжди по нея, и беше с перфектен мотор, окачване и интериор.
Дадох към нея в добавка и една хубава Алфета 2000 седан за части, която и тя си беше в движение.
Дори човека, дето ми купи ГТВ-то, я покара и нея година-две.
Е, Алфетата седан се разглоби в крайна сметка за части /само кормилна кутия, скорости и колекторите на ауспусите и трябваха на ГТВ-то от тази/, които така и не се качиха на моята.

Та, вижте сега, какво е положението с любимото ми ГТВ.  :-\
Купих го Куоре Спортивото  :D  мисля през 1998 год, от един журналист от кв. Лозенец, беше и първи собственик в БГ, от почти нова на колата.
На производство беше от посл. моделна година на 2-та литра-,1984-та, вече с новото табло и електронното запалване.
Колата я дадох и с нелоша боя, не беше никъде и удряна и крива.
Вкл. и предната броя, дето сега и от двата края е провиснала, както и счупения преден спойлер, преди бяха наред.

Сърцето ми се къса.  :-[
А номерата новите ги взех аз, през 2000 година.
Това беше първата пререгистирана от мен кола на тия нови Евронорм табели.
Сигурно в КАТ е още на моя име Алфичката.
А снимки от по хубавите и години може да видите назад в 1-та страница в тази тема.
Не е палена и не е карана от точно 1 дузина години.




« Последна редакция: Декември 24, 2013, 22:24:54 от USfan »

Декември 24, 2013, 22:53:15
Отговор #19

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Жалко за колата....но пък колко са запазени номерата :) Все се чудя, колко ли излишни пари трябва да имаш, че да купиш прилична кола и да я доведеш до това състояние. Дори и нещо да ти се обърка, било пари, било нещо друго ( например сватба ), поне я прибери на сушина и на завет.