Автор Тема: Италианките на USfan  (Прочетена 21711 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 26, 2013, 12:44:11
Отговор #30

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
И аз имам доста спомени с това червено GTV - и съм се возил на него и сме го ремонтирали с US fan.
Изненадах се да го видя чак в такова състояние.
И сега макар и без снимка чисто като информация, мога да кажа, че в момента в България има едно такова GTV, което е още по-интересно, но с още по-лоша съдба - стои на върха на една купчина коли в пункт за скраб в провинцията с размазан от щипката на крана таван и е не какво да е а оригинално 2,5 V6!!!
Е тези какви хора са били да го изхвърлят не знам.
Колата е била пълен комплект като са я закарали- само джантите и били свалени. Мишо сива с бежов салон.

Декември 27, 2013, 10:38:03
Отговор #31

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ей, Пешо да бе,  :D возихме си се щастливо на ГТВ-то, даже гарниъурата на главата сменихме успешно, без пак да прави проблеми.

А това ГТВ 6 дето казваш в Морга в кой град седи?  :)
Може ако се вземе, да и се позправи тавана, ако има въобще някви документи...

Потресаващо... Поредното авто гробище. Наистина за някои колата е за предвижване, но тук са събрани сравнително редки за нас модели и явно е имало някаква цел. Интересно ми е в гаража зад ГТВ-то дали се крие нещо интересно, а ако е празен, то ще е срамота... Има ли снимки и на другите коли, знае ли се нещо за съдбата им? :)
На Алфата никак не й ходи rat style . На пръв поглед не изглежда да има сериозни дупки, но както знаем, през тези години гният и доста вътрешно  :-\ И все пак нахлуват в мен неразумни мисли да я прибера на сухо и после да си скубя косите  O:-)

Колегата е много наблюдателен, така е за ръждите. :)
Аь като взех колата през 1998, нямаш никакви ръжди по нея, вкл и по емлематични з аГТВ места акто колонкина стъкла дъна на вратик и горни ръбове на предни калници. И сега тия места са анре,д под повърхносттния окис ламрината е досат здрава, дори н олюпените места. едиднтвнео са нагнили външните прагове под вратите.
Ами тоя собствеика е така, взима коли в движение, не ги кара и ги хвърля по двора.
Но нищо не продава, под цените в Гермяания в евро за топ модели от това състояние.
Снимки от колите в гаража зад Алфата и под навеса, ще кача темата в гробищата.

Март 30, 2020, 22:20:21
Отговор #32

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Бре, 6 години нищо не съм писал по тази тема, а междувременно си намерих и сканирах някои стари снимки с бившата ми Алфа.
Нея я продадох на една Пловдивска мацка в 2000 год, но после тя пък, 5 години по-късно, някъде в 2005 год, тя я остави в един Пловдивски салон да се продава.
И чак в 2006 някъде, я продаде във Варна или там региона. После май колата отиде пак В София, после пък в гр. Шабла, и сега финишира пак да догнива, вече не карана, във Варна.
А може да са разл. коли, ама колко па от 3 Ген. Спидери късно 80-ски тициано червени с 1.6 мотор екземпляри ще да има в БГ...

А всъщност преди това, в 1997 год, след почти 2 години преговори, почнали в 1995, я взех заедно с един приятел /така на сплит, както е модерно сега да се вика на шерната собственост/, от една друга мацка.
Ето и тук обявата, докато беше изложена в автокъща Капитолия от първата и собственичка в БГ.
Там стоеше доста време, и накрая разръчках Салех, собственика на къщата, да ми даде тел. на собственичката, да си се пазаря на спокойствие.
Попазарих се, като за една бройка щяхме да им дадем на бартер с моя приятeл едно хубаво 728и от втория лифт на BMW 1 Ген. Седмица, но в крайна сметка я платихме в брой с тоя мой приятел и бивш съученик обща.
С него преди това имахме и един Триумф Хералд общ, а след Алфата, един общ Ягуар ХЖ6 4.2л Серия 3, а сигурно и други коли сме имали, ама не се сещам какви сега.  :))
Та докато я вземем с него, мацката собственичка станала застрахователка на ВИС-2, и вижте какви големи рекламни тапети си беше залепила отпред над емблемата. Е виждат си на някои снимки.

Другата тук моя бивша Италианка- Фиата Бертоне Х1/9, всъщност ми беше второто Бертоне, след като пролетта на 1991 год. в Германия си купих първото.
След няколко години каране и проблеми с разни техн. дефекти не бях фен на още едно, ама не можах на това да му устоя на техн. доброто състояние /и това, и първото ми Х1/9 ги взех на под 100000 Км пробег, и в абс. ориг. вид/, както и на наличието на ултраредкия климатик.

А и това конкретно Х1/9, понеже бе след 1982 правено вече в фабриката на Бертоне, а не на Фиат, както предишното ми 1979 модел Х1/9, вече бе изцяло баджирано със сините кръгли Бертоне емблеми, и нито един от квадратно-ромбовидните Фиат надписи.
Писаното в обявата че е инжекцион, не е вярно, както и това че е уж правено в 1991.
Края на производството е в 1988, и само последните 2 моделни години ги има с инжекцион, ако са поръчвани с катализатор за немския пазар.
А това конкретното бе от СН, и бе с карбурация, защото бе още в 1982 год. правено.

Може да се спомене, че и това Бертоне и Алфата Спидер, собствениците ги дадоха с по 2 чифта джанти, съотв. с летни и зимни гуми, което си е рядкост при открити коли.
Тия две коли бяха доста надеждни и не вадеха особени дефекти, противно на мненията и тогава и сега за 10-15 годишни италианки /Алфата бе само на 8 години като я взех де/, така че бяха отн. безпроблемни за ползване.












« Последна редакция: Март 30, 2020, 22:44:43 от USfan »

Март 31, 2020, 11:14:35
Отговор #33

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Люси, софийската снимка с Фиата май е на друг Спайдер. Поправи ме ако греша, но това е Спайдера на Методи, който е претапициран доста добре в черно с червени шевове.
Тази кола мисля излезе на обява като нов внос, преди поне 4 години.

А Спайдерът с ТХ номер дали е твоят?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 01, 2020, 02:53:04
Отговор #34

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, софийската снимка с Фиата май е на друг Спайдер. Поправи ме ако греша, но това е Спайдера на Методи, който е претапициран доста добре в черно с червени шевове.
Тази кола мисля излезе на обява като нов внос, преди поне 4 години.

А Спайдерът с ТХ номер дали е твоят?

Не, на Методи Спидера разбира се, е съвсем различна кола.
А и той си го имаше от 15 години, и преди няколко месеца чак го продаде, но винаги е бил в тоя му черния външен вид, с бежава фабр. алкантара салон.

Напр. екс-моята е 3 Ген с гуми броните и е карб 1.6 с черен винил салон, както и тая Софийската от Спасовден от 2016 година снимката.
А неговата е 4 Ген с 2 литра инжекция с бежав фабричен алкантара салон.
А и той я купи от Капитолия-2 къщата, в 2005, не преди 3-4.



Ами да, и според мен тая Добрич Регистрация от Шабла е екс-моята, която преди е била по Варна, а и посл. години финишира във Варна вече там оная разгембената до пристанището.

Може да са различни коли, ама- тициано червена боя, черен винил и 1.6 карб мотор, доста съвпадения за разл. коли.

Април 01, 2020, 10:19:39
Отговор #35

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
ухх, аз винаги съм смятал, че освен черната, Методи притежава и червената от Спасовденската снимка ;)
Ясно, нагласихме работата :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 01, 2020, 22:39:26
Отговор #36

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
ухх, аз винаги съм смятал, че освен черната, Методи притежава и червената от Спасовденската снимка
Ясно, нагласихме работата

Аха, ами не, не е имал две.
Но всъщност и ти си прав- Спасовденската 2 Ген няма как да е моята, и извън тапицирания черен с червени конци салон, понеже сега се сетих, че е инжекцион 2 литра, май внос от Америка, а не е карбурация.
А Методи като взимал неговата черната от Капитолия, можел за по-малко пари да вземе май тая червената от Спасовден, ама била по-охлузена.
Но това е било някъде в диапазона 2005-2010 години.
А ако е сигурно, че тая от Спасовден 2013, е внесена тогава а не по-рано, значи да, трябва 2 червени Спидерчета от 3 Ген с 2 литра мотори инжекции, да са налични в София.

Иначе ето още снимки на Методиевата, тук тематично паркирана до твоето ГТВ. :))
Вижда и се добре бежавия фабр. салон, в стандартното комбо на винил гърбове на седалките и кори на врати, и алкантара лицеви части.





« Последна редакция: Април 01, 2020, 22:43:32 от USfan »

Януари 29, 2021, 19:16:30
Отговор #37

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ха, и Гага и Еди са имали почти същата версия и същия цвят 3 Ген Спидер, като екс-моя.
Да не повярваш, колко сме еднакви някои хора.  :))

https://www.roadandtrack.com/car-culture/classic-cars/a35151046/alfa-spider-previously-owned-by-an-f1-driver-and-lady-gaga-for-sale/


Януари 30, 2021, 04:15:22
Отговор #38

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Това огледало ми извади окото
много грозно ве

немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 30, 2021, 17:15:52
Отговор #39

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами на лифта от 1983 до 1989 год /моята беше от тази посл. моделна година за 3 Ген. Спидер/ са такива дебели пластик огледалата.  :))
След 1990 год. на посл. 4-та серия Спидери пак са такива на размер и форма, но ги боядисват в цвета на каросериите, както се вижда от по-горните снимки на черния екс на колегата Методи Спидер.