Автор Тема: Още един Pontiac Trans Am 301 V8 1979  (Прочетена 42970 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 22, 2011, 14:45:00
Прочетена 42970 пъти

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
 Здравейте,

Ето накратко и историята на третия ми Trans Am.
На 19.12.2009 г отидох до Троян да си го взема.
Колата кротко си стоеше скрита под платнището. Сякаш знаеше, че идва един будала, който ще се наплати богато и две години сън няма да го хване, докато не я направи красива отново.
Имах късмета тогава да работя на подходящото място, което значително улесни възстановяването и.
Започнах със запалването на двигателя (седмица след като я прибрах), поръчах части от щатите като за световно, после изчистих салона, след това мой приятел ми помогна за обновяването на спирачната система. След това дойде ред на нови ауспуси, че ги нямаше никакви. След това вече губя нишката на реда по който правих нещата. По едно време колата беше толкова разглобена, че не ми се вярваше да я сглобя отново. А боядисването продължи 11 месеца, но си заслужаваше чакането.
Две години по-късно колата е на 95% готова. Много нерви, пари и ядове, но крайния резултат и радостта, че съм спасил една кола, която наистина го заслужава оправдават всички преживяни трудности.
Снимка на цялата кола не качвам, защото не е съвсем готова. Имам още малко работа по интериора и по външния вид.
Поздрави,
Петър
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 15:36:09 от dido1903 »

Декември 22, 2011, 16:08:32
Отговор #1

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Добре дошъл официално във форума!

Между другото коя  година е Транс Ам-а?

Някои от тези последните снимки не съм ги виждал в американския форум.
Успех и с оставащата работа !

Декември 22, 2011, 17:11:25
Отговор #2

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Trans Am SE Y84(Special Edition) 1979 г, 301 V8 без турбо, 3 степенен автоматик TH 350.

Декември 22, 2011, 19:11:24
Отговор #3

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Браво това е любимия ми Транс АМ :)
уникална машина на следващата сбирка 100% трябва да я покажеш, пролетта  >:D >:D >:D
Classic Cars

Декември 22, 2011, 19:39:35
Отговор #4

Неактивен cepgap

  • Публикации: 220
Trans Am SE Y84(Special Edition) 1979 г, 301 V8 без турбо, 3 степенен автоматик TH 350.
ако имаш още снимки от обработването можеш ли и тях да ги пуснеш?

Декември 22, 2011, 20:49:46
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Trans Am SE Y84(Special Edition) 1979 г, 301 V8 без турбо, 3 степенен автоматик TH 350.
ако имаш още снимки от обработването можеш ли и тях да ги пуснеш?

Да е честита на Пешо най-накрая готовата кола, и със здраве да си я кара.  :)
А малко снимки от след обработването, ето и от мен. ;D
На снимката дето съм се изтъпанил с един червен ТрансАм 3 ген, пък е 2-я по хронология на закупуване, Пешов Понтиак.
Беше оригинална 5 литрова ГТА версия.
И  да се похваля, за него имам сериозна заслуга в убеждаването на Пешо за закупуването.  ;D
Колата беше скрита, в едно кокетно гаражче, в красивия Асеновград.
И понеже сосбсвеника нещо не можехме да го намерим, и не можеше да се прехвърли колата, Пешо, аха-аха, да вдигне на 2-3 пъти даже, бялото знаме, и да си се приберем до София без количка. :))

Но с моите нерви като въжета, изборихме успешно и тази Пешова покупка. :)
След продажбата му обаче, около 1 олимпийски цикул време, беше засушаване в гаража наПешо, по отн на американски коли, хаххах.

А на пакета снимки с белия Голф 3, се вижда един бордо металик 4 ген. Това е въобще 1-тя ТрансАм, въобще 1-я Понтиак на Пешо.
За който също да се похваля, имам пак не малък дял в пазаренето и преговорите за продаването с бившия собственик, хахах.  ;)
Защото оня беше голям катил.
А цената, дето Пешо даваше, а нещо не нас ни харесваше, та щеше да се разсъхне работата... C:-)
Такива работи, ама накрая, даже жена му я изкомандвахме да дойде за прехвърлянето, та всичко да си е законно. :)

И разбира се, не по-малък дял от ентусиазма на Пешо за закупуването, на 1-я му Транс, играе и този малък сладък и в хубаво състояние Голф ГТИ.  :D
Защото парите от неговата продажба, Пешо директно ги изля в пазвата на рубинената красавица. O:-)
 Всичко това се случи през даленчната 2003 година.
А модела на Пешо е от 1-та година за 4 ген правен- 1993. %,7 литров мотор, 276 коня, 6 ръчни скорости.
Въртеше задни гуми ина трета, вкл и с 4 души багаж, не при много по малки от 100 км/ч скорости. 8))
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 21:15:42 от USfan »

Декември 22, 2011, 23:13:00
Отговор #6

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
жесток транс  ,любимия ми модел  eтова  .....а боята е чук c тия златисти лайсни  O0

Декември 22, 2011, 23:26:54
Отговор #7

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
ами ето още няколко снимки от работата по колата

Декември 23, 2011, 09:20:22
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Пешо, браво!

Много се радвам да видя тази машина тук!
Официално, ДОБРЕ ДОШЪЛ!

Да спомена, че Пешо е и човек, който безапелационно помага и предоставя информация за интересни автомобили.
Една уникална пловдивска Жулиета бе купена от мой приятел изцяло благодарение на Петър.
Ето такива хора трябват!

Имаш ли някоя снимка на таблото на Транс АМа?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 23, 2011, 10:44:05
Отговор #9

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
ЕХАААА... Браво Петьо!!!
Не знаех, че колата ти вече е готова - станала е супер!
Със здраве да си я караш!