Автор Тема: Още един Pontiac Trans Am 301 V8 1979  (Прочетена 42472 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 23, 2011, 11:14:00
Отговор #10

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Благодаря на всички за добрите думи.
Живот и здраве напролет ще направим дебют :)
Наистина Usfan помогна много за покупката и на първия и на втория ми Trans Am.
Аз да се изтъкна също се реванширах частично най-вече с помощ за италиански автомобили - с инфо за едно червено GTV и със специална цена за една 3 литрова 75-ца. :)
Друго е когато хората си помагат взаимно.
А за Giulietta-та много се радвам че успях да помогна да бъде спасена, тъй като според мен е една от най-запазените в България, а и е много хубаво изпълнение. Беше бракувана и човека се канеше да я предава за вторични суровини.
Поздрави

Декември 23, 2011, 13:33:08
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Благодаря на всички за добрите думи.
Живот и здраве напролет ще направим дебют :)
Наистина Usfan помогна много за покупката и на първия и на втория ми Trans Am.
Аз да се изтъкна също се реванширах частично най-вече с помощ за италиански автомобили - с инфо за едно червено GTV и със специална цена за една 3 литрова 75-ца. :)
Друго е когато хората си помагат взаимно.
А за Giulietta-та много се радвам че успях да помогна да бъде спасена, тъй като според мен е една от най-запазените в България, а и е много хубаво изпълнение. Беше бракувана и човека се канеше да я предава за вторични суровини.
Поздрави
Така е, Пешо наистина ми направи специална цена за Америката.
Но аз пък се постарах да му извоювам и специална цена при продажбата му на 3-та ген ТрансАм. ;)
Все пак убедих новия собственик че си струва да се оръси за ориг ГТА версия, малко карана.  :D
И това наистина беше така.

Плюс това, ако Пешо не се беше борил с гърка от Мездра цели 2-3 години, оня да я продаде, кой ли зне кава щеше да бъде съдбата и.
Сигурно, заради проблема с шасито, шеше да отиде на вторични.
Така че добре направихме, че я спасихме.

Пешо, ама аз моята ГТВ отдавна я знаех, в Лозенец дето седеше.
Едно време от един приятел на собственика, щях да взимам на бартер срещу моята табакера, Мустанга Гранде на Стенли.
Ти за коя имаш предвид за нея ли, или някоя друга по-интересна, дето да си ми казал? :D

Иначе ако е за същата кола, съм ти благодарен, че ме разръчка, на тая цена да не я изпускам, и аз не знаех, че човека е паднал толкова надолу като цена.
Все пак, само 3-4 години по рано колата беше внесена от Швейцария, и и беше платено и мито, и малък акциз.

Но и аз и ти трябва да съжаляваме, че не послушахме тогава Марио, дето ни спомена за крайната ниска цена на гнилата Джулиетка Спринт на Околовръстното. :)

И по тоя повод, ето ме тука, помагайки упорито при реставрацията на Пешовата гордост.  :P
С по малко работа, но повече приказки от моя страна,  :D тогава май успяхме да го запалим, хахах.
Всъщност най-помагаше Андрей де, това го признавам. :)

Декември 23, 2011, 21:32:54
Отговор #12

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
НЕВЕРОЯТЕН Е!!!
Браво на Петър! Малко по малко , нещата си идват на място! Я части от УСА, я читави майстори да се намират и още много др. неща , които стават адски бавно... Ама именно в това е удоволствието! Според мен..
Все пак, много е вярна приказката - "Хубавите неща стават бавно"!  :)
Поздрави
-  Марто
spectemur acendo

Декември 23, 2011, 22:59:33
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Пешо, слушај ме добре. :) Ѕванни на Емил Цанев, да се видите да пиете кафе, та да го подпиташ ѕа едно нешто. ;)
 Ѕнаци, тој преди нљколко години, като купих новата брониа ѕа цервениа ми Транс Ам, ми обешта ѕаедно с брат му, да ми подариат предната емблема, от техниа сивиа Транс. Останала при тиах.
То се протоци вѕимането и от мен, ѕаштото ниамаше как да иа ѕакрепиа.
Ама ѕа теб е идеална.
Мислиа ниама раѕлика с твоиа лифт, нушто це онаѕи е от 1977 модела.
Как да е, ѕванни му и го раѕпитај ѕа таиа емблема.
Тиа триабва да седи в кушти при брат му де, Росен.
Все пак Росен беше собственик на Транса сребарниа. :)

Декември 25, 2011, 16:37:46
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ајде и един специален Коледен поздрав за Пешо. :D
На снимката е главниа артист от Смоки и Бандита' Бљрт Рејнолдс, с рекриациата от Фирма Иар Оне, на 1977 ТрансАм тарга.
Забелејете за таѕи моделна година оште правената тарга, колко е по малка, сприамо по кљсната фабрична тарга, като на Пешовиа 1979 модел.

Декември 26, 2011, 11:01:21
Отговор #15

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Гледам тия Трансове много модерни станали по музикалните клипове.
Риана, а, у :)

Легенда е!  ::)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 28, 2011, 15:29:24
Отговор #16

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
AЙДЕ ОЩЕ ЕДИН ПОЗДРАВ ЗА ПЕШО, С АВТЕНТИЧНА ЖЕНКА ОТ ЕДНО ВРЕМЕ... ))

Януари 05, 2012, 20:34:29
Отговор #17

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Мда това си е класическо Еsprit като гледам или някой по-базов Redbird. Друго си е Formula или Trans Am.

Поздрави

Януари 06, 2012, 11:39:41
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, мен ме зарадва комбинацията на цвят на колата, с дрехите на мацката. :)
Ама не мога да определя това какво чевено е, бие ми нещо на оранжево, като Хенна рот на БМВ.
Пешо, тоя цвят как се води по ГМ спецификация на име?

Януари 06, 2012, 18:17:33
Отговор #19

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Вуйче, мисля че тук някъде се крие отговора  - http://www.78ta.com/paintcode.php

А пък към колегата Петър - Извинявай, че офтописвам темата ти!
spectemur acendo